» »

Napajalnik

Napajalnik

««
14 / 19
»»

BorutK-73 ::

Dx11 - problem pri teh poceni napajalnikih je da proizvajalci seštevajo vse wate na railih skupaj za marketing, boljši proizvajalci pa prikažejo samo +12V za marketing. Zato je tvoj napajalnik samo 180W in ne 400W.

Pa prosim ne LC-ja kupit ker dobiš za enak denar veliko boljšega (XFX)

Crossfire ::

SuperVeloce je izjavil:

Če boš meril porabo, moraš vedeti, da je potrebno upoštevati tudi izkoristek napajalnika. Pri manjših obremenitvah so izkoristki slabši (ko daje napajalnik od sebe recimo 10% svoje polne zmogljivosti), pri slabših napajalnikih pa sploh katastrofa....

80 Plus @ Wikipedia
Tabela pod "Efficiency level certifications", razdelek 230V...
Certificirana roba je skozi celoten spekter obremenitev top shit in ima super izkoristke vseskozi, pa če jo goniš 20% ali 100%.

SuperVeloce ::

Malo si poglej teste, koliko izkoristka imajo napajalniki iz plus in bronze razdelka pri 10% obremenitvi. Pri 600W napajalniku je to 50-60w kjer idlajo moderni sistemi. Takrat je tudi pri teh pogosto pod 80%. Govorili smo pa o napajalniku, kateri ima verjetno tudi pri višjih obremenitvah nekje 75%. Stokrat videno na testih.

Evo, da se ne bomo kregali, koliko misliš da ima njegov HKC:
 efficiency

efficiency

ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Crossfire ::

SuperVeloce je izjavil:

Malo si poglej teste, koliko izkoristka imajo napajalniki iz plus in bronze razdelka pri 10% obremenitvi. Pri 600W napajalniku je to 50-60w kjer idlajo moderni sistemi. Takrat je tudi pri teh pogosto pod 80%. Govorili smo pa o napajalniku, kateri ima verjetno tudi pri višjih obremenitvah nekje 75%. Stokrat videno na testih.

V bistvu imava oba point, please go on.

Crossfire ::

PS. Se pa sprašujem, kaj je poanta razprave efektivnosti v območju 25W pa do 75W...je ni, ker je obremenitev tista, kjer šteje efektivnost...ne pa 60W, kjer so vsi napajalci iz grafa poravnani v cca 12%. 12% razlika efektivnosti pri 60 W je pa precej velika razlika, kajne?
Tisti, ki obremenjuje komponente, kupi boljši napajalc, za tistega, ki ga ima v idle (pojma nimam kdo ga ima), pa je tudi HKC zadovoljiv...

SuperVeloce ::

OP (DirectX) je omenjal, da bi izmeril porabo sistema, če njegov napajalnik že dosega mejo zmogljivosti. Ko sem omenil 75% izkoristek, kar je pri teh starih designih že dosežek, si ti prilepil 80plus standard. Ne gre se za to, koliko bo elektrike pokuril, gre se za to, da ugotovi, če mu sistem presega tistih 150-180watt... čeprav sem mu dal vedeti, da mu en disk zelo verjetno ne bo spremenil situacije in nima smisla preverjati.
Mogoče sem se narobe izrazil v svojem postu, ampak debata pred tabo ni tekla o tem koliko imajo sodobni PSUji izkoristka.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Crossfire ::

SuperVeloce je izjavil:

OP (DirectX) je omenjal, da bi izmeril porabo sistema, če njegov napajalnik že dosega mejo zmogljivosti. Ko sem omenil 75% izkoristek, kar je pri teh starih designih že dosežek, si ti prilepil 80plus standard. Ne gre se za to, koliko bo elektrike pokuril, gre se za to, da ugotovi, če mu sistem presega tistih 150-180watt... čeprav sem mu dal vedeti, da mu en disk zelo verjetno ne bo spremenil situacije in nima smisla preverjati.
Mogoče sem se narobe izrazil v svojem postu, ampak debata pred tabo ni tekla o tem koliko imajo sodobni PSUji izkoristka.

Point is, vse kar je bilo napisanega je korektno in bo v pomoč OP-ju...in to je to ;)

dj_uro ::

zadnja dva tedna vneto iščem nov PSU za moj sistem, po tem, ko sem dobil dobropis za starega-novega..
Ker bom OC tako CPU kot GPU, sem se omejil nad 750w;
v ožji izbor so prišli:
EVGA G2 750W
XFX XTR 750W
in Corsair RMi 750i
-----
ker za boga ni dobit zgoraj omenjenih, posebej evga NIKJER, ampak RES NIKJER ter XFX-a tudi ne (90% jih ima staro verzijo PRO BLACK edition), sem začel gledati za Corsairjem... Prejšnja varianta RM je bila slaba, šele tier 3, tanova z črkico i na koncu pa je tier 1 in zelo pohvaljena s strani jonnyGURUja..

Ali še kakšen psu spada med zgoraj omenjene, pa da sem ga spregledal (predvsem cenovno gledano)?

Hvala in lp
vw-klub.si

konspirator ::

Iz katere trgovine mora biti ?

dj_uro ::

nima veze, vezo ima končna cena ;) in pa seveda rok dobave... nekje drugi teden...

lp
vw-klub.si

DarwiN ::

750W? Kaj to boš navil I7 na 7Ghz in 980tko na 2600Mhz? :))

Vzemi ~600W.. Bo še vedno overkill.

be quiet! Dark Power Pro 10 - 550W ali 650W
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

dj_uro ::

do konca leta naj bi gor obesil še custom water loop ;)
nekje na nekem Watt calc-u sem vnesel hardware in so naračunali 705w
vw-klub.si

Virjan ::

A je kdo imel primer napajalnika, ki je imel 'satovje' za grill, men se je zdel ultra glasen in sem kar odrezal komplet grill ven...razlika seveda ocitna..pa se seasonic je, nevem kaj so mislili, ko so gruntali kaj za grille dat ;)

mat11 ::

I7 950 1366, 4 diski, dosedaj 560ti kartica. Sedaj imam nekega LC550w. Grafo bi zamenjal za gtx 580, ki pa ima nekaj večjo porabo kot prejšna. Bo to zdržalo ali raje novega, če novega, katerega za čim manj denarja?
mat

PredatorX ::

Kja pa če vzameš 7870 maš za manj kot 100€.

Mal več podatkov na ta LC napajalc.

solatko ::

mat11- imaš srečo, ta napajalnik, pri teh komponentah deluje na zelo visokih procentih, blizu maximuma. Vzemi kak drug napajalnik, ki ima na 12V malo več A.
Delo krepa človeka

mat11 ::

PS je LC 550w ver 2.2, problem je tudi da nimam dovolj priklopov za grafo, tudi z razdelilci imam že vse zasedeno. Na žalost. Grafo sem že dobil, bila je ugodna cena(50). Glede na finančno situacijo razmišljam o nakupu le teh, če so seveda dowolj močni :
http://www.computeruniverse.net/product...
http://www.mlacom.si/xfx-ts450-450w-80p...

Ali je XFX 450 sploh dovolj močen?
mat

mat11 ::

Sem naročil kar XFX 550, to pa mora zadostovati še za nekaj časa.
mat

SuperVeloce ::

Ali je XFX 450 sploh dovolj močen?

Močnejši od trenutnega, brez skrbi...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Spajky ::

Virjan je izjavil:

A je kdo imel primer napajalnika, ki je imel 'satovje' za grill,..
Glasnost se poveča zaradi premalih lukenj na mreži (ovira na poti zraka, turbulence, šum!). Mreža je tam samo zato, da kdo ne vtika prstov po nesreči not in da ga ne zdrma!
Jest sem pred dosti leti rešil take težave z mrežo za kurnik :)) dodano med PSU in ohišje, vidi tu
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

BorutK-73 ::

Jaz sem že par let nazaj na starem ohišju odstranil satovje in dal kasično mrežo za ventilatorje.

Janac ::

iščem ATX napajalnik, ki je izjemno kratek(ni globok) tam okoli 550w, pozna kdo kakega?

Napajalc ::

V skrajnem primiru uzameš tiste stare napajalce ki so globoki 10.5 cmm, in daš notri drobovje recimo od tegale:
http://www.newegg.com/Product/Product.a...
011011100111010101100010

denisbegood ::

NA uradni strani Saphire piše da priporočajo 750w napajalnik za kartico Sapphire Radeon R9 390 Nitro. Predvidevam nakup te in i7 6700K + ostale potrebne komponente. A je res taka moč potrebna?

hojnikb ::

ne. 750W je mišljeno za cheapshit lcpowerje. Kvaliteten 550w bo dovolj
#brezpodpisa

AC_DC ::

Bi rekel da ne, čeprav ne vem, kaj točno je "R9 390 Nitro".

Power consumption Radeon R9-390X
http://www.guru3d.com/articles-pages/ms...
Subjective obtained GPU power consumption = ~ 258 Watts

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

hojnikb ::

kvaliteten 550W bo mel vsaj 500W na 12V, kar je dost.
#brezpodpisa

igor0203 ::

Kupi enkrat in boš imel mir za nekaj časa. Npr. tole:

EVGA SuperNOVA GS 550W
Super Flower Leadex 550W

Naj te ime Super Flower ne zavede, sodi med ene izmed najboljših napajalnikov na tržišču.

Napajalc ::

Tudi tole je OK, če ne misliš kakega I7 6+6 extremno navijat in GPU na r9 390 dajat na 1300mhz.
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
011011100111010101100010

solatko ::

Napajalc - Predlagani napajalnik tega sistema niti ne zažene, za samo delovanje bi bil morda dovolj, obremenjen na polno.
Če bi imel 1x 12V bi morda še šlo za silo.
Delo krepa človeka

igor0203 ::

denis, če se imaš rad, si privošči kvaliteten napajalnik. Napajalnik je zadnja komponenta, ki jo rabiš z vsakim upgrejdom menjat, tako da kupi enkrat in kupi kvalitetno.
Dandanes dobiš za 100eur že zelo kvaliteten napajalnik, ki ti bo služil minimalno 5 let. Jaz sem pred trenutnim Super Flowerjem imel 500w Enermaxa skoraj 10let.

BorutK-73 ::

Napajalc je izjavil:

Tudi tole je OK, če ne misliš kakega I7 6+6 extremno navijat in GPU na r9 390 dajat na 1300mhz.
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

Zakaj bi dal 53€ za crap napajalc če dobiš boljšega za par evrov več.

hojnikb ::

cous fuck logic

je pa tale lc bronze, tako da verjetno čist bottom barrel ni
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

PredatorX ::

SF,EVGA (gold), Seasonic (gold), XFX (GOLD), Enermax, tud Be Quiet ali Coirsair...
važna je kvaliteta. Jonny GURU ima na tisoče testov itd.

Reviews:
http://www.jonnyguru.com/modules.php?na...
http://www.kitguru.net/category/compone...

Še enkrat:
- kvaliteta
- efficiency (priporočam gold)
- garancija (vsaka enota ima lahko defekt tud, če je flextronics)

+ Komp porabi povprečno okoli 200-400W odvisno od builda. Tako, da če samo malce zračunaš vzameš nekak tak napajalnik, da se bo obremenjeval okoli 50-60%.
sepravi za 400W - 650W. Ja še en problem je marketing moči napajalnikov. XXX 650W (ti nič nepomeni) gledaš 12V in ampere = sepravi 10A pri 12V (12*10)= 120W.
Za vsak build z eno grafično brez OC-ja sploh pri novejših kompih z kakšno mATX plato kvaliteten 550W (gold) overkill.

Napajalc ::

BorutK-73 je izjavil:

Napajalc je izjavil:

Tudi tole je OK, če ne misliš kakega I7 6+6 extremno navijat in GPU na r9 390 dajat na 1300mhz.
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

Zakaj bi dal 53€ za crap napajalc če dobiš boljšega za par evrov več.


Nakako 3 sorte vidim:
- Pač, povprečen non Oc setup ne potrebuje uber napajalca, tukaj je pomembno samo da je dovolj močan in dobra cena.
- OC setup, pa če se kaj dodaja kake ventilatorje, stikala je pa že fino met kak xfx, tega lahko uničiš samo tako da mu vzameš ventilator.
- Potem pa še pasivni setupi in tiha vodna hlajenja.
011011100111010101100010

brdi ::

Pozdravljeni
naročil bi še danes ali ju3 napajalnik 750w mora bit in zagret sem za tole a je vredu ? naj bi imle 10 let garancije....

http://www.computeruniverse.net/product...

dj_uro ::

kje si najdu G1?
kupi G2... zadeva pri meni špila u nulo...
in je res 10 let garancije, vendar se moraš registrirati na njihovi spl.strani
vw-klub.si

brdi ::

dj_uro je izjavil:

kje si najdu G1?
kupi G2... zadeva pri meni špila u nulo...
in je res 10 let garancije, vendar se moraš registrirati na njihovi spl.strani



sem ze registriran na strani. Jaz sem gledal da je cem cenej. Kajti naj nebi blo neke razlike med g1 pa g2 ali ? al se kaj drugega priporocate ?

brdi ::

brdi ::

brdi je izjavil:

http://www.bolha.com/racunalnistvo/ohis...


a bi blo za ta denar ??

gddr85 ::

bi bilo, se zmeniš za 100eur, samo ne vem zakaj rabiš 1300w

brdi ::

Ne rabim gledal sem ceno... nowi 750w g2 je 125€ ta pa za 100€ pa ce je se v garanciji... od viska glava ne boli :)

igor0203 ::

1000w so ponavadi tudi večjih dimenzij, tako da se najprej sploh prepričaj če ti paše v mašino. Sicer pa...za kaj pa rabiš 750w? Kak sistem boš poganjal?

youPlonker ::

Pasivni Platinum povsem modularen 400W psu: http://www.mindfactory.de/product_info....

Na 12v railu ima 33A. Bi takšna fanless zadeva bila zmožna poganjati gaming pc iz Xeon 1231v3 in GTX 960?

amacar ::

Imho boljše vzet za isti denar corsair rm650.

dominuspro ::

youPlonker je izjavil:

Pasivni Platinum povsem modularen 400W psu: http://www.mindfactory.de/product_info....

Na 12v railu ima 33A. Bi takšna fanless zadeva bila zmožna poganjati gaming pc iz Xeon 1231v3 in GTX 960?


Po vatih komot. Tudi 970 ali 980 v ne preveč naviti izvedbi.
Nebi ga pa tlačil v kako ceneno ohišje na vrh, kjer se ujema toplota...

lonewolf_ ::

Se pravi, če napajalnik zmore 408W na 12V, bi shendlal r9 290 poleg i3 ?
Gre za XFX 450W core v2
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

DarwiN ::

Kakšna hudo tovarniško navita 290tka porabi tudi čez 300W, ampak to so samo konice porabe in pa pri stress testu, tako da bo delalo z XFX 450..

Sej načeloma če ima napajalnik dovolj 6 in/ali 6+2 pinskih pcie priključkov, potem vse štima.. Hudič nastane, kadar se igraš z nekimi molex - PCIE pretvorniki..

Ta tvoj ima 1x6 in 1x 6+2? Ali 2x6 pin? In kakšna priključka ima 290tka, ki si jo ogleduješ?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

lonewolf_ ::

1x8 in 1x 6+2 ima psu, tista ima 2x8 - Tri-x 290. Outervision wattage calculator pokaže potem s sistemom na 90% TDP porabo 480W, sicer na johnnyguru je tale napajalc varnostno mrknil pri 565W stresa. Več kot 300W ne bi smela imeti, i3 pa tudi ne več kot 100W pomojem. Bom menjal, če bo pač potrebno.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

PredatorX ::

jah tm ene 250-260W ti bo kuru v gamingu, potem pa še kvaliteta in ti bo napajlc verjetno vleku okol 310-320W iz stene. Verjetno pa kakšren furmark + prime 95 pa lahko pričakuješ okol 390W (330W - PC) iz stene.
««
14 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43183384 (3337) OK.d
»

Kako močan napajalnik za komponente...

Oddelek: Pomoč in nasveti
274309 (3621) hojnikb
»

Nov napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
366543 (6031) Brias
»

Nov PSU

Oddelek: Kaj kupiti
152178 (1865) PugPlug

Več podobnih tem