» »

Problemi z grafično GAINWARD GF4 MX440 64MB????

Problemi z grafično GAINWARD GF4 MX440 64MB????

damchy ::

Ne vem kaj je narobe z to grafično,ker nikakor ne gre tekoče gledati divx filmov na mašini z 256 mb rama,700 MHZ celeron procesorjem in to pod windows xp!Vse skup šteka,zaustavlja se,zvok prehiteva!Kodeke imam vse naložene!Noter sem dal grafično GF 2 32 mb in je delalo tekoče,seveda z ustreznimi driverji!
Ko pa dam noter GF 4 in one driverje odstranim,naložim čisto nove za GF 4 iz njihovega hompage-a pa nikakor ne dela!
(Aja plata pa je matsonic MS7117c!)
V mileniumih pa je delalo bp!
Je kdo imel podobne težave????

Lepo prosim za pomoč!
THX

ABX ::

Jaz sem gledal gladko DIVX filme na c450 in 10 let stari grafični katera je podpirala največ 1000*700.


Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

damchy ::

Saj jaz mam doma tud en computer c466,64 Mb rama z integrirani grafično 8MB (share) in dela čisto normalno,na tem 700 MHz celeronu pa pod Win XP z 100% pravimi driverji nikakor ne gre!Zakaj?

ABX ::

Zdaj sem malo boljše prebral tvoj post.


GF2 in GF4 imata iste driverje ( www.nvidia.com seveda). Tako da probaj naložit zadnje driverje in zamenjat kartici.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

damchy ::

sem že,GF2 dela super,GF4 pa tudi,ampak tak šteka,da ne moreš gledat divx-ov!

ABX ::

Z istimi driverji?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

damchy ::

ja z istimi,in finta je tudi,da z temi driverji na mileniumih na tem computeru dela!!! :-)
v XP-jih pa ne,pa so za XP tudi!

AngelOfDeath ::

win ME in Win XP rabita drugačne voznike :)

damchy ::

ja obojni driverji so na njihovi strani,za vsake windowse posebaj in tako sem tudi probal.
Na driverjih za mileniume mi obe v mileniumih delata super!Na tistih za XP-je pa mi dela samo Gf2.Kaj je možno,da je z grafično kaj narobe?

Icely ::

Graficna kartica nima nobene povezave z divx-i. Imela jih bo le Radeon 9500 in 9700! Le ti bosta uporabili njun graficni procesor! Kar se tice da ti trza, pojdi v nastavitve Divx codeca in si tam iz smeri CPU zmanjsaj proti 0. To bi moralo biti bolje. Poleg tega si poglej kaj ti za eni programi tecejo v ozadju (CTRL+SHIFT+ESC) ker ti mogoce kak program prevec obremeni procesor in ram!
Pri starejsih racunalnikih je tudi pomemben disk! Govorim vam iz izkusenj. Imel sem C333 in 6GB diska pa so filmi delali normalno. Ko sem vgradil 20GB diska, so mi filmi zaceli trzati. Sedaj po dolgem casu ko sem usposobil to masino in vgradil 6GB disk, filmi delajo kot po maslu.

damchy ::

Sem zdaj probal,to kar si mi predlagal in ugotovil,da je procesor 100% obremenjen skupaj nonstop ko predvajam divx-e,od tega ga okrog 90% obremeni program,s katerim predvajam.Nimam pojma kaj bi to blo!

AngelOfDeath ::

keri program uporabljaš ?
kere kodeke imaš inštalirane ?

roCkY ::

En namig, če še nisi probov. Men se je precej poznal, ko sem mel podobno konfiguracijo.
Probej dvignit prioriteto predvajalnika, če še nisi probov in izklop čimveč procesov, ki niso nujni.

Spc ::

Probaj AGP Gart Size nastavljat v biosu .. pa probaj vsako nastavitev .... meni je to zelo zajebavalo (samo pri špilih) mogoče pa ima vseeno AGP Gart kako vezo.
:D

damchy ::

Zdi se mi,da to ni verjetno grafična kriva,zato ker sem ugotovil,da če recimo poslušam samo mp3 mi winamp procesor obremeni pravtako na 100%! Na obeh računalnikih,ki jih še imam doma pa poslušanje mp3-jev obremeni največ 25% procesorja!
Lahko da so driverji za matično krivi!? Tiste ki sem dobil zraven matične,sploh v Xp-jih ne morem inštalirat,tako da imam inštalirane tiste iz www.matsonic.com.Piše da so za model MS7117c WIN XP.Ampak ne dela!

Je sploh možno to,da so driverji za chipset krivi? Ta plata ima namreč VIA čipovje!

Icely ::

spc - to nima nobene veze z agp-jem in graficno kartico. Saj filmi lepo tecejo na reci in pisi 2MB PCI graficnih karticah (sicer slabsa kvaliteta slike ampak prime).


Kar se tice glede obremenjenosti programa, ga mora nekaj zadrzevat. kakor ti je rocky svetoval si poglej process-es tolk da vidis ce ga bremza kak program. Problem je v tem, da ga nekaj drzi in ga noce sprostit!
Torej imas moznosti:
1. poisci program ki ga bremza
2. zamenjaj program za predvajanje filmov/mp3-jev (ceprav ne mislim da je to vzrok, ali pac)
3.lahko so tudi gonilniki za diskovne kontrolerje (v system propertis poglej ce mas vklopljen DMA mode)
4.zanesljiva resitev pa je ce si na novo poinstaliras windowse, tko se vsaj ne zezas pri iskanju problema.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zahteve za gledanje divx filmov

Oddelek: Strojna oprema
493116 (1876) Azrael
»

P3 650Mhz,2x128mb, za internet in multimedio@keri OS izbrat

Oddelek: Operacijski sistemi
261495 (1163) AndrewSmith
»

Zakaj mi ne vrti normalno DIVX-ov...

Oddelek: Zvok in slika
231479 (1072) roCkY
»

Rabljena grafična 64mb do 8.000 SIT

Oddelek: Kaj kupiti
13784 (619) boštjan
»

TEŽAVE Z ABIT KTZA (BREZ RAIDA)

Oddelek: Pomoč in nasveti
71302 (1184) AtaStrumf

Več podobnih tem