» »

Kaj se je zgodilo z Mojblink-om ?

Kaj se je zgodilo z Mojblink-om ?

««
4 / 10
»»

Heisenberg ::

hojnikb je izjavil:

avtomatsko downloadanje izbranih vsebin, ko pridejo na torrente. Strani se niti dotaknet ne rabiš :)

Just click and watch when its ready :)


Ja to sem štekal, kako pa to namestiš ? Primer bi rabil ? hvala

Engineer_ ::

hojnikb je izjavil:

pa kaj a vi res gledate na stran, kdaj pridejo serije ?
a za rss + flexget še niste slišal ? :)):))


To pa bi zagotovo zanimalo tudi mene. Prosim explain.

hojnikb ::

najdeš rss feed, kjer se pojavljajo serije. Namestiš flexget in mu dodaš filtre. V transmission (ali katermu drugemu clientu) nastaviš, kjer naj pobira torrente (torej cilja tja, kamor flexget sname torrente). In booya, instant serije :)
Seveda zadeva deluje le pod linuxom. Podobno funkcionalnost ima afaik tudi uTorrent pri win sistemih.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Heisenberg ::

hvala sem pogruntal da v uTorrentu daš feed, ki ga najdeš na strani, potem pa v RRS downloaderju dodaš filter, hvala za idejo ! :)

hojnikb ::

sam linux varjanta je dost bolj power efficient, ker lahko zadevo tut laufaš na kakem thin clientu tipa raspberry pi itd..
#brezpodpisa

Engineer_ ::

se vprašam zakaj mi nikoli ni prišlo na misel da bi si to uredil ;((

hvala za idejo! :D

floyd1 ::

Je to, kar ponuja Synology, identično temu, o čemer se pogovarjate?
http://www.synology.com/support/tutoria...
Pojma nisem imel, da gre to narediti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

hojnikb ::

yup
#brezpodpisa

r3dkv1c4 ::

Goran's Blog je izjavil:

Leech bi zrasel edino z reklamiranjem, kar pride drago.

Dober glas..... pa saj poznaš pregovor....

....ne rabiš reklame za kvaliteto....brezvezna potrošnja denarja.

Goran's Blog ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Leech bi zrasel edino z reklamiranjem, kar pride drago.

Dober glas..... pa saj poznaš pregovor....

....ne rabiš reklame za kvaliteto....brezvezna potrošnja denarja.


Res je, apmak vseeno rabiš neko začetno reklamiranje je učinek bolj hiter in vidnejši.
Kot si rekel je pa, da kvaliteta se širi sama ;)

zuz3k ::

spominte se kako hinavsko je sploh nastal mojblink

kopirali so stran kot je partis!

upam da ne bo nikoli več zalawfal ta blink, partis je super ima veliko več torentov
Life is a psychological game.

abyssus ::

Pa ni dejansko prišlo do nekega spora med admini prvega partisa in so se samo ločili?

siniša ::

Kokr se men zdi je prslo do spora najbrž zard dnarja... pa kokr se men zdi je partis kopiru blink... :)

zuz3k ::

glede sporov ne vem, partis ni kopiral blink, ravno obratno
Life is a psychological game.

abyssus ::

Kolko se spomnim, je partis bil offline, potem pa se je naenkrat pojavil blink, skupaj z nekim .bat fajlom, ki ti je blokiral IP do partisa, ki pa se je odprl nekoliko pozneje. Ne me za besedo držat ampak se mi zdi, da je bilo nekak v takem zaporedju. Kdo je koga kopiral nimam pojma, vendar je bil za moje pojme blink lepši portal in tudi veliko preglednejši.

siniša ::

No ja prave resnice najbrz nikoli nebomo zvedli :)
Se pa strinjam stem da je bil blink bolj pregleden in lepsi.

Tr0n ::

Kaj vam bo mojblink, ce imate na tone drugih, precej boljsih privatnih trackerjev?

https://opentrackers.org/

Goran's Blog ::

Tr0n je izjavil:

Kaj vam bo mojblink, ce imate na tone drugih, precej boljsih privatnih trackerjev?

https://opentrackers.org/

Kaj ti bo Slovensko meso, kruh in druga hrana če lahko ješ Makedonsko recimo ??:)

Gregor P ::

zuz3k je izjavil:

spominte se kako hinavsko je sploh nastal mojblink
kopirali so stran kot je partis!
upam da ne bo nikoli več zalawfal ta blink, partis je super ima veliko več torentov

... po mojem spominu so bili ravno pri partisu problematični ter "zadržali" tudi domeno in je/so zato tisti, ki je/so originalno naredil/-i partis, moral/-i odpreti novo stran z novim imenom (kar se vidi tudi po tem, da se je blink konstantno razvijal dalje).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

meho7 ::

zuz3k je izjavil:

spominte se kako hinavsko je sploh nastal mojblink

kopirali so stran kot je partis!

upam da ne bo nikoli več zalawfal ta blink, partis je super ima veliko več torentov

In kako hinavsko je zacel Partis? Marhi ddosal GT,FB ter druge slo trackerje ;(

LitralSM ::

Goran's Blog je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Kaj vam bo mojblink, ce imate na tone drugih, precej boljsih privatnih trackerjev?

https://opentrackers.org/

Kaj ti bo Slovensko meso, kruh in druga hrana če lahko ješ Makedonsko recimo ??:)

S tem, da to ni slovensko. Če pa je je pa opazno slabše kvalitete. Recimo moviji slovenskih dvd/br ripperjev imajo 2x preveliko velikost na to, kar ponujajo. Pa še na čase ne izdajajo slovenskega mesa v skladu z "EU" smernicami, pri čemer velja slovensko = slovenski rip in EU = standardi piratske scene. Tako še podnapisov zraven slovenskega mesa ne moreš uporabiti pri kvalitetnejšem releasu.

Sicer pa obstaja dokaj resna rešitev za dosanje, če se ne motim. Tako izvajalec kot žrtve so potemtakem dokazale, da nimajo za burek, kar se tiče javnih portal. Mar bi ostali privatni (recimo, da partis to ni).

amacar ::

Očitno bo kmalu glede na spremembe na strani.

BorutK-73 ::

amacar je izjavil:

Očitno bo kmalu glede na spremembe na strani.


Glede na vse pretekle napovedi, bo tole vsaj 14 dni pisalo.:D

Goran's Blog ::

BorutK-73 je izjavil:

amacar je izjavil:

Očitno bo kmalu glede na spremembe na strani.


Glede na vse pretekle napovedi, bo tole vsaj 14 dni pisalo.:D


Mogoče tudi še več...
Za 14 dni bodo dodali samo e ŽE, ste že pripravljeni :):D

Gregor P ::

Verjetno bodo vse skupaj odprli okoli praznikov (božiča, novega leta).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Goran's Blog ::

Gregor P je izjavil:

Verjetno bodo vse skupaj odprli okoli praznikov (božiča, novega leta).


Katerega leta? :D

Gregor P ::

Torej sedaj piše na strani, da je mojblink mrtev ter posreduje na torrent.si.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Goran's Blog ::

Samo nategovanje!!

shadeX ::

Kot veste, je mojblink.com utrpel hujšo grozoto, ki meji na digitalni genocid. V backup strežniku, sta namreč odpovedala 2 diska v RAID polju.


Kako lahko odpovesta 2 diska naenkrat? (razen če pride do udara strele)

Dvomim da je za to kriva vročina, kot se je pisalo nekaj mesecev nzaj.

hojnikb ::

nwm zakaj še vedno jokate za tem trackerjom..
#brezpodpisa

zrataj4201 ::

Gregor P je izjavil:

zuz3k je izjavil:

spominte se kako hinavsko je sploh nastal mojblink
kopirali so stran kot je partis!
upam da ne bo nikoli več zalawfal ta blink, partis je super ima veliko več torentov

... po mojem spominu so bili ravno pri partisu problematični ter "zadržali" tudi domeno in je/so zato tisti, ki je/so originalno naredil/-i partis, moral/-i odpreti novo stran z novim imenom (kar se vidi tudi po tem, da se je blink konstantno razvijal dalje).



Tole me pa spomijna na zgodbo Apple in Microsoft.

zrataj4201 ::

hojnikb je izjavil:

nwm zakaj še vedno jokate za tem trackerjom..


Morda pa nam je nekaterim bil Mojblink bolj všeč kot Partis. Res, da je Partis večji, ampak več ni vedno vse in boljše.
Microsoft je večji, zakaj nekako potem zagovarjaš Linux?

Včasih velja: manj je več.

Heisenberg ::

zrataj4201 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

nwm zakaj še vedno jokate za tem trackerjom..


Morda pa nam je nekaterim bil Mojblink bolj všeč kot Partis. Res, da je Partis večji, ampak več ni vedno vse in boljše.
Microsoft je večji, zakaj nekako potem zagovarjaš Linux?

Včasih velja: manj je več.


Tako je kvaliteta pred kvantiteto!

Sicer imam pa občutek da tukajle zelo pluvajo čez torrent.si(mojblink) in povelečujejo konkurenco namenoma iz konkurenčnega tabra novih trackerjev ker želijo narediti reklamo ?!

floyd1 ::

Blink mi kar malo manjka. S Partisom sta se super dopolnjevala, ko sem iskal kaj malo manj popularnega.

hojnikb ::

kaj ti bojo slovenski trackerji, če pa tuji ponujajo več contenta z več seederji.
Od kje pa vi mislite, da ti naši kekci dobijo torrente ?
#brezpodpisa

floyd1 ::

Podnapisi. Moja ne pogleda enega filma brez. Da pa bi pri 2 malih otrocih in hiši, ki jo delamo, še to zraven iskal, po možnosti potem še lovil timinge itd, pa se mi ne da. Ne da se mi več. Sicer pa zadnja 2 meseca nisem nič cuknil, niti pogledal, ker - ni več časa. Z izjemo nekaj risank.

hojnikb ::

vsak spodobn video player ti zna poiskat podnapise že sam.
#brezpodpisa

floyd1 ::

Hja, na mojem mini HTPC (AMD Fusion E350) mi je res dobro delal le MPC-HC (ki ne išče podnapisov - ali pač?) . Je še kak drug dober player, ki izkorišča HW "grafične kartice"?

Trenutno pa imam tako ali tako vse v razsulu (tako HW kot SW), stanujemo pri tašči in nimam niti ojačevalca priklopljenega (ni zvočnikov in ojačevalca kam za dat v sobi).

hojnikb ::

Mpc-hc isce podnapise... Sam d je treba stisnet..
#brezpodpisa

NejcSSD ::

Gregor P je izjavil:

Torej sedaj piše na strani, da je mojblink mrtev ter posreduje na torrent.si.

To o torrent.si ni nateg

Celo Tomaž Marhat- Marhi je potrdil na facebooku da je res. Poglejte na FB tisti ki lahko.

LP
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

floyd1 ::

hojnikb je izjavil:

Mpc-hc isce podnapise... Sam d je treba stisnet..

Ejej, bom pogledal, hvala :D. Saj pravim - tisto malega kar sem to leto gledal sem pač poiskal s sinhroniziranimi podnapisi - tako sem se pač navadil. Imam pa zelooo star MPC-HC gor - za HTPC vedno zmanjka časa za rihtanje in posodabljanje.

shadeX ::

BS Player tudi išče podnapise že dolgo časa.

Engineer_ ::

true, samo je beden.
Kar se tiče dobrih predvajalnikov nisem še zasledil da bi kateri avtomatsko prenašal podnapise. Edino neki čudni imajo to funkcijo da bi privabli uporabnike.

Očitno bo prej apple začel zastonj deliti svoje produkte preden naredijo kvalitetno avtomatsko iskanje podnapisov v VLC :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

black ice ::

Glugy ::

A si zihr da je to res to? Na prvi strani je res čudn napisan:"Predlog zakona o konoplji" .... blablabla "potrebujejo naravna in legalna" no pol pa je s sliko prekrit. Me prov zanima kok kvalitetna bo stran.

Sicer pa je spodbudno tole:
"Rešili smo 115.000 računov ter okoli 29.000 torrentov."
Očitno če boš mel srečo ne boš štartal z nule.

Sam zanimivo..medtem ko je demonoid crkoval zarad preganjanja piratstva predvsem s strani glasbene industrije, pri nas torrent strani crkujejo zarad okvar diska. :)

black ice ::

Kako jim lahko nenadoma crkneta oba diska? Ok, recimo, da je dovolj velika verjetnost (+ neustrezna izbira RAID polja). Kje je backup? Verjetno zaradi ogromne količine oglasov ne tolčejo minusa in si lahko privoščijo disk ali dva vsaj za najnujnejše podatke.

Mr.B ::

Morda so pa ato malo priprli.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Engineer_ ::

black ice je izjavil:

Kako jim lahko nenadoma crkneta oba diska? Ok, recimo, da je dovolj velika verjetnost (+ neustrezna izbira RAID polja). Kje je backup? Verjetno zaradi ogromne količine oglasov ne tolčejo minusa in si lahko privoščijo disk ali dva vsaj za najnujnejše podatke.


baje jim je nekaj skurilo.

r3dkv1c4 ::

siniša je izjavil:

Kokr se men zdi je prslo do spora najbrž zard dnarja... pa kokr se men zdi je partis kopiru blink... :)

Itak se nas njihove notranje problematike ne tičejo in tudi težko je govorit, kdo je koga kopiral,ker so v osnovi vsi delali skupaj in ni bilo za pričakovat neke drastične razlike.

Hayabusa ::

Engineer_ je izjavil:

black ice je izjavil:

Kako jim lahko nenadoma crkneta oba diska? Ok, recimo, da je dovolj velika verjetnost (+ neustrezna izbira RAID polja). Kje je backup? Verjetno zaradi ogromne količine oglasov ne tolčejo minusa in si lahko privoščijo disk ali dva vsaj za najnujnejše podatke.


baje jim je nekaj skurilo.

Težak šalabajzar, nimam drugih besed.
Sami torrenti zasedejo zelo malo podatkov, backup 2x dnevno (zjutraj/zvečer) bi lahko delali na 2x 2Tb ločena zunanja usb diska, vsak po ceni 100 eur (zaokroženo navzgor) ;((.
««
4 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

MojBlink- onemogočeno

Oddelek: Omrežja in internet
179868 (9668) Mavrik
»

problem prenosa torrentov na NAS strežniku synology DS 212j

Oddelek: Pomoč in nasveti
115162 (4826) mNeRo

Več podobnih tem