» »

Windows problem

Windows problem

stoneman ::

Pozdravljeni,

Na računalniku imam naložen 32 bitni Windows 7. Rad bi baložil 64 bitno različico vendar me windows tega ne dopušča. Poskusil sem da bi računalnik zagnal iz dvdja na katerem imam Windows 64 bit. Šel sem v bios in boot order spremenil tako da je dvd drive na pevem mestu. Vendar se kljub temu moj računalnik še vedno narmalno zažene ( ne iz dvdja ). Ne dobim sporočila "Press any key to boot from CD/DVD". A mi lahko kdo pomaga ? :/
  • premaknil iz Igre: ahac ()

Duhec ::

DVD očitno ni bootable.

BorutK-73 ::

Probaj izklpit še boot iz diska za tisti čas ko inštaliraš windowse. Nastavi samo boot from CD/DVD

Duhec je izjavil:

DVD očitno ni bootable.


Pa tole je tudi velika možnost za tvoj neuspeh. Kakšne windowse pa imaš in kako si jih zapekel?

Zgodovina sprememb…

stoneman ::

Zdaj imam naložen windows 7 32 bit. Hočem naložit 64 bit. Iz neta sem potegnu iso datoteko za windows 64 in jo zapekel na dvd.

Bolf3nk ::

si pravilno zapekel iso?

pviran3 ::

Če se ne pokaže napis "Press any key to boot from CD/DVD", potem al ne zaganjaš z DVDja al pa dvd ni pravino zapečen.
Poskusi boot order spremenit, da zaganja samo DVD, in preskoči disk.

Če se ti pa napis pokaže in se ti tipkovnica ne odziva, imaš verjetno usb tipkovnico. Potem moraš v biosu vklopit usb keyboard support.

shinko ::

še največja verjetnost je, da nisi pravilno zapekel dvd-ja. Izbrati moreš "record from image" ali kaj podobnega.

harmony ::

A pirate tle podpiramo?

Oblivion83 ::

Dej si prvo povezavo pogledat, poglej kje si temo ustvaril, ne vidim kako to spada pod igre.
Pravila

MrStein ::

Katere fajle imaš na DVD-ju?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Yacked2 ::

harmony je izjavil:

A pirate tle podpiramo?


kakšne pirate ? jaz sem tudi dol potegnil Win7, ker so bili tisti prednaloženi zasuti z trail programi, nato pa aktiviral na isto licenco.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

d4vid ::

harmony je izjavil:

A pirate tle podpiramo?


Obstaja MSDNAA ter Dreamspark, kjer dobiš ISO sliko windowsa zraven pa serial key.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Lonsarg ::

Če je Windows ISO image asociacija na piratstvo pa res ne vem kako staromoden moraš biti:)

Guzzy ::

Zelo verjetno da je DVD... poskušaj z različnimi, mene je to tudi včasih hecalo

techfreak :) ::

Lahko recimo preveriš md5/sha1 hash datoteke s tisto objavljeno na strani kjer si downloadal .iso datoteko ter ugotoviš če je bila napaka v prenosu datoteke na računalnik.

Ko boš to vedel pa lahko greš naprej. Računalnik nima možnosti zagona iz USB ključka? Ja načeloma najlažja metoda, vse kar rabiš je pa 4 GB velik USB ključ.

harmony ::

Potem pa naj se izrazi pravilno iz kje je potegnu. Dvomim, da iz MSDNAA.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows namestitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
121257 (1092) M1_Abrams
»

Izdelava Ghost-a sistema

Oddelek: Operacijski sistemi
271467 (881) pr25012
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
224689 (3508) gorenjc
»

iz linuxa v windows xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
202102 (1750) barbm
»

BOOT cd

Oddelek: Pomoč in nasveti
91602 (1430) StratOS

Več podobnih tem