» »

Microsoft razprodaja še Surface Pro

Microsoft razprodaja še Surface Pro

Microsoft - Microsoft ima težave s tabličnimi računalniki Surface. Najprej so prejšnji mesec povedali, da jim v skladiščih leži za 900 milijonov dolarjev neprodanih tablic Surface RT, kar se prevede v dva do tri milijone kosov. In to kljub aprilski pocenitvi ter nadaljnjemu 30-odstotnemu znižanju cene pretekli mesec. Sedaj so napovedali pocenitev še večjega brata Surface Pro, ki se bo pocenil za 100 dolarjev.

Cenejša sta oba modela, torej tako 64 GB kakor tudi 128 GB. Prvi bo tako sedaj stal 800 dolarjev (prej 900 dolarjev), drugi pa 900 dolarjev (s 1000 dolarjev). Microsoft sicer trdi, da je znižanje aktualno le do konca meseca, a če prodaja ne bo stekla po pričakovanjih, je pričakovati podaljšanje akcije. Spomnimo se, da je v Surface Pro Intelov procesor i5 in pravi Windows 8 (polna verzija in ne ARM), torej gre v bistvu za pomanjšan "pravi" računalnik.

Microsoft trdi, da so izkušnje z nižanjem cene Surface RT v zadnjih mesecih zelo pozitivne, zato so pocenili tudi Surface Pro. Koliko to drži, je stvar interpretacije, če upoštevamo skorajda milijardni odpis. Mimogrede, v prvem kvartalu so prodali 900.000 enot, medtem ko je Apple prodal skoraj 20 milijonov iPadov. Tržni delež Microsofta je 1,8-odstoten, Appla 40-odstoten, Samsunga 18-odstoten, Asusa 5,5-odstoten in Amazona 3,7-odstoten.

V Redmondu pa namigujejo, da sta v izdelavi že naslednika tako Surface Pro kot tudi Surface RT verzij. Kaj točno ju bo poganjalo, lahko le ugibamo, krožijo pa govorice o najnovejšem Haswellu za Pro in o Qualcommovem Snapdragonu 800 za RT.

155 komentarjev

«
1
2 3 4

BALAST ::

Surface RT tablice pa prodajajo kot branjevke lokalnim izobraževalnim ustanovam za 50-70% ceneje. Zato ni za pričakovat nekega porasta prodaje!
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Iluvatar ::

350 eur jim dam za surface pro. RT me ne zanima.

techfreak :) ::

Ima kdo utemeljen razlog zakaj je to tako slab produkt? Tablica je Surface Pro z normalnim procesorjem in možnostjo poganjanja navadnega OSa.

Osebno mi je sicer še vseeno bolj všeč Lenovo Yoga, ker večinoma potrebujem prenosnik, občasno bi si pa želel uporabljati kot tablico.

Iluvatar je izjavil:

350 eur jim dam za surface pro. RT me ne zanima.

350 eur je vreden Surface RT. Surface Pro ima HD resolucijo, i5 procesor, 64-128 GB SSD, 4 GB RAMa ter Wacom pisalo.

Zgodovina sprememb…

Spc ::

techfreak :) je izjavil:

Ima kdo utemeljen razlog zakaj je to tako slab produkt? Tablica je Surface Pro z normalnim procesorjem in možnostjo poganjanja navadnega OSa.

Osebno mi je sicer še vseeno bolj všeč Lenovo Yoga, ker večinoma potrebujem prenosnik, občasno bi si pa želel uporabljati kot tablico.

Iluvatar je izjavil:

350 eur jim dam za surface pro. RT me ne zanima.

350 eur je vreden Surface RT. Surface Pro ima HD resolucijo, i5 procesor, 64-128 GB SSD, 4 GB RAMa ter Wacom pisalo.

Ker so windows 8 zelo slab produkt ?
 

nekikr ::

Here we go again :) Win 8 so odlični, 800$ je pa v bistvu kar primerna cena za tako napravo, hudič je le, da ljudje ne potrebujejo tega v tablici. Rabijo nekaj cenejšega za igre in internet.

LitralSM ::

Spc je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Ima kdo utemeljen razlog zakaj je to tako slab produkt? Tablica je Surface Pro z normalnim procesorjem in možnostjo poganjanja navadnega OSa.

Osebno mi je sicer še vseeno bolj všeč Lenovo Yoga, ker večinoma potrebujem prenosnik, občasno bi si pa želel uporabljati kot tablico.

Iluvatar je izjavil:

350 eur jim dam za surface pro. RT me ne zanima.

350 eur je vreden Surface RT. Surface Pro ima HD resolucijo, i5 procesor, 64-128 GB SSD, 4 GB RAMa ter Wacom pisalo.

Ker so windows 8 zelo slab produkt ?
To je k večjemu plus - Windows 8 namreč. Tablice s konkurenčnimini operacijskimi sistemi žal ne.obstajajo. Ios in Android ne štejem za konkurenco, saj na tablicah izpadeta kot sistema za telefon, katerih namen je igračkanje, začuda pa ne znata klicati. Da ne naštevam še kvazi multiopravilnosti .... Win8 tablice so torej tablični računalniki v pravem pomenu besede.

lisjak ::

Meni se pa zdi to dobra zadeva (Pro) in super novica iz MS!
Bo to sploh na voljo kdaj v Sloveniji ?
oz. kje bi se dalo to naročit ?
lahko da kdo kak preverjen link ?

hvala

Elysium ::

Spc je izjavil:


Ker so windows 8 zelo slab produkt ?

Kaj takšnega lahko izjavijo samo samooklicani geeki za katere je še Nokia 3200 prekompleksen telefon.

andromedar ::

LitralSM je izjavil:

Spc je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Ima kdo utemeljen razlog zakaj je to tako slab produkt? Tablica je Surface Pro z normalnim procesorjem in možnostjo poganjanja navadnega OSa.

Osebno mi je sicer še vseeno bolj všeč Lenovo Yoga, ker večinoma potrebujem prenosnik, občasno bi si pa želel uporabljati kot tablico.

Iluvatar je izjavil:

350 eur jim dam za surface pro. RT me ne zanima.

350 eur je vreden Surface RT. Surface Pro ima HD resolucijo, i5 procesor, 64-128 GB SSD, 4 GB RAMa ter Wacom pisalo.

Ker so windows 8 zelo slab produkt ?
To je k večjemu plus - Windows 8 namreč. Tablice s konkurenčnimini operacijskimi sistemi žal ne.obstajajo. Ios in Android ne štejem za konkurenco, saj na tablicah izpadeta kot sistema za telefon, katerih namen je igračkanje, začuda pa ne znata klicati. Da ne naštevam še kvazi multiopravilnosti .... Win8 tablice so torej tablični računalniki v pravem pomenu besede.


...ki jih nihče noče ;) Bravo, investitorji že ploskajo.
Eh?

Elysium ::

lisjak je izjavil:

Meni se pa zdi to dobra zadeva (Pro) in super novica iz MS!
Bo to sploh na voljo kdaj v Sloveniji ?
oz. kje bi se dalo to naročit ?
lahko da kdo kak preverjen link ?

hvala

Jaz sem nabavil v Microsoft Store v USA, cena pa ni $1000 za 128Gb model, kot piše zgoraj, ampak $899.

lisjak ::

Jaz sem nabavil v Microsoft Store v USA, cena pa ni $1000 za 128Gb model, kot piše zgoraj, ampak $899.

bolj me zanima če se da naročit iz slo. pa da je iz unije, da ni treba carine plačat...

In kake so izkušnje ? lahko malo opišeš (+,-)... ?

jype ::

Nobenega plusa ni, ker je tablica izrazito neprimeren vmesnik za karkoli, kar lahko na njej poganjaš.

"Igračkanje" (in resno delo) s tablicami, ki dejansko služijo svojemu namenu, se očitno tudi dobro prodaja, neuporabne naprave pa ležijo v skladiščih. Kdo je nad tem presenečen?

mtosev ::

ja microsoft je z RT windowsi ustrelil v prazno. čudno, da so tole komaj sedaj ugotovili
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

Tudi z "navadnimi" Windows 8 napravami je ustrelil v prazno.

Še nerdy crowds tega ne pograbijo z veseljem, kaj šele normalni ljudje, ki imajo vse, kar bodo kadarkoli potrebovali, itak že na tablici za manj kot 20% cene.

trnvpeti ::

Ms je nagnjen k temu, da silijo v nekaj
Nekdo je rekel, naj se drzijo svojega
In se s svojim imajo probleme

driver_x ::

Ko bodo po 50€ si mogoče še sam eno kupim.

tony1 ::

lisjak je izjavil:

Jaz sem nabavil v Microsoft Store v USA, cena pa ni $1000 za 128Gb model, kot piše zgoraj, ampak $899.

bolj me zanima če se da naročit iz slo. pa da je iz unije, da ni treba carine plačat...

In kake so izkušnje ? lahko malo opišeš (+,-)... ?


Anyone?

Utk ::

Meni tudi ni jasno zakaj bi nekdo doplačal par sto evrov samo zato, da bi imel windows tablico. Za domačo uporabo brez veze, za profi pa zgleda da tudi.

andromedar ::

Jaz enostavno ne vem, kaj so pri MS-u študirali, ko so dali ven Surface/Pro za takšno ceno, kot jo imajo.
Če si outsider na nekem področju (in MS je na tem področju 'niko i ništa'), pa ti ja mora logika kazat, da moreš prit ven s boljšim produktom (ne samo strojno, ampak ekosistemsko) in za nižjo ceno, kot jo ima konkurenca. Če hočeš uspet, seveda. Da so praktično neobstoječemu ekosistemu (Win RT aplikacije, ki so tako redke kot jurčki januarja - in 'standard' Windows aplikacije neprimerne za tablice in touch vmesnik) prilimali praktično enako ceno, kot jo ima premium proizvajalec z najvišjo ceno med konkurenti,... To pa 'zna' samo MS.

Hardwersko pa te RT tablice šiša vsaka kitajska tablica za 200 eur.

Ne vem zakaj niso šli z Win Phone po tej poti? Zakaj Win Phone na pol šenkavajo? Aja, tam je vsaj en sposoben zraven (Nokia).
Eh?

Spc ::

nekikr je izjavil:

Here we go again :) Win 8 so odlični,

Za otroke, da rišejo risbice.
iOS 7 pa gre po isti poti.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Iluvatar ::

Trenutno imam Galaxy tab 2 10.1 tablico. Z njo med drugim prebiram tudi tole stran. Sedaj, ko sem šel napisat ta post, sem ga šel raje napisat na PC :) Ne predstavljam si, kako bi zunaj na kolena izvadil tale surface s to tipkovnico ali pa brez in začel tipkat. Tudi kakšno knjigo kdaj preberem, na tablici, recimo uro branja v kosu, ali pa pogledam kak how-to na youtube ali pa kak filmček/serijo kdaj. Predstavljam pa si tablico recimo v rokah kakega skladiščnika, ki nekaj potapa in gre nekaj nekam iskat, ali pa recimo na bolniški postelji v bolnici ko uleti vizita in imajo gor temparaturni karton in druge preiskave, ali pa recimo kak tehnolog, ki vnaša neke meritve na terenu, pa laboranti, kjer poiščejo recepture in pogledajo naročila gojišč v mikrobiološkem laboratoriju. Vsem nam, lahko daš vse omenjeno na tablico ki stane 350 in nima HD resolucijo, i5 procesor, 64-128 GB SSD, 4 GB RAMa ter Wacom pisalo. Meni je vseeno, ali je na tablici android, windows, ipd, tudi mi je vseeno kdo je lepši in boljši, rad bi samo počel, kar pač počnem na tablici in nočem dat 679 EUR zanjo.

techfreak :) ::

Spc je izjavil:

nekikr je izjavil:

Here we go again :) Win 8 so odlični,

Za otroke, da rišejo risbice.
iOS 7 pa gre po isti poti.

Surface Pro je ena izmed redkih (mogoče edina?) tablica ki ima podporo Wacom pisala, ki ima zelo dobro natančnost in je zato primerna tudi za profesionalce. Otroku pa lahko daš Windows RT, ker bo tako verjetno risal s prsti.

Kateri OS bi pa ti dal na tablice? Zaenkrat imajo touch podporo samo Android, iOS in Windos 8, izmed teh je pa samo Windows poln OS in prinaša multitasking in podobne prednosti. Osebno lahko rečem da ima tudi Windows RT prednosti pred konkurenco, ena izmed njih je split screen/side-by-side, ko lahko imaš več aplikacij prikazanih naenkrat.

roli ::

lisjak je izjavil:

Jaz sem nabavil v Microsoft Store v USA, cena pa ni $1000 za 128Gb model, kot piše zgoraj, ampak $899.

bolj me zanima če se da naročit iz slo. pa da je iz unije, da ni treba carine plačat...

In kake so izkušnje ? lahko malo opišeš (+,-)... ?

Seveda se da naročiti iz EU samo cena je malce visoka (oziroma povedano drugače - tale nova akcija ne velja za nas):
https://www.computeruniverse.net/en/pro...
Pri tej trgovini sem že kupoval in ni bilo nobenih problemov.

Jaz imam sicer trenutno Fujitsujevega Q550 na katerem poganjam Win 8. Stvar sem nabavil za 300€ in ima enega dokaj švohtnega intelovega atomčka, 2GB RAMA, 10" IPS zaslon, ki je občutljiv na dotik in ima aktivno pisalo (kar je bil tudi najbolj pomemben feature). Stvar je za brskat super, pisalo je odlično. Metro je bolj kot ne v riti in ne ponuja neke prednosti tudi na sami tablici - tudi tam se desktop mode bolje obnese. Problem moje tablice je sicer švohten procesorček. Z boljšim procesorjem bi bila stvar odlična.
http://www.r00li.com

techfreak :) ::

andromedar je izjavil:

Jaz enostavno ne vem, kaj so pri MS-u študirali, ko so dali ven Surface/Pro za takšno ceno, kot jo imajo.
Če si outsider na nekem področju (in MS je na tem področju 'niko i ništa'), pa ti ja mora logika kazat, da moreš prit ven s boljšim produktom (ne samo strojno, ampak ekosistemsko) in za nižjo ceno, kot jo ima konkurenca. Če hočeš uspet, seveda. Da so praktično neobstoječemu ekosistemu (Win RT aplikacije, ki so tako redke kot jurčki januarja - in 'standard' Windows aplikacije neprimerne za tablice in touch vmesnik) prilimali praktično enako ceno, kot jo ima premium proizvajalec z najvišjo ceno med konkurenti,... To pa 'zna' samo MS.

Hardwersko pa te RT tablice šiša vsaka kitajska tablica za 200 eur.

Microsoft je imel predvsem težavo pri tem da ni bilo na voljo dovolj aplikacij v marketu. Zaradi tega so ljudje raje posegli po iPadu in podobnih napravah, cena pa niti ni bila tako zelo huda oz. primerljiva.

Bi pa vsekakor rad videl tablico za 200 €, ki ima boljšo strojno opremo kot Surface RT. Nazadnje ko sem gledal si za podobno celo lahko dobil podobno Android/iOS tablico, vsekakor pa je ta cena bila vsaj 2x višja kot tvojih 200€.

trnvpeti ::

Z vrhunskim hw jim ne gre
Z slabsim hw na telefonih in vrhunskim w8 tudi ne
Kompas jim ne dela

techfreak :) ::

roli je izjavil:

Jaz imam sicer trenutno Fujitsujevega Q550 na katerem poganjam Win 8. Stvar sem nabavil za 300EUR in ima enega dokaj švohtnega intelovega atomčka, 2GB RAMA, 10" IPS zaslon, ki je občutljiv na dotik in ima aktivno pisalo (kar je bil tudi najbolj pomemben feature). Stvar je za brskat super, pisalo je odlično. Metro je bolj kot ne v riti in ne ponuja neke prednosti tudi na sami tablici - tudi tam se desktop mode bolje obnese. Problem moje tablice je sicer švohten procesorček. Z boljšim procesorjem bi bila stvar odlična.

Se strinjam, veliko raje bi imel navaden procesor kot pa Atoma. Glede vmesnika je pa odvisno kaj delaš. Osebno tablico uporabljam kot tablico in sem večino časa v Metro vmesniku, res pa večinoma uporabljam samo IE.

Zgodovina sprememb…

Iluvatar ::

Osebno tablico uporabljam kot tablico in sem večino časa v Metro vmesniku, res pa večinoma uporabljam samo IE.

Koliko si odštel za svojo tablico, če ni skrivnost?

andromedar ::

techfreak :) je izjavil:

andromedar je izjavil:

Jaz enostavno ne vem, kaj so pri MS-u študirali, ko so dali ven Surface/Pro za takšno ceno, kot jo imajo.
Če si outsider na nekem področju (in MS je na tem področju 'niko i ništa'), pa ti ja mora logika kazat, da moreš prit ven s boljšim produktom (ne samo strojno, ampak ekosistemsko) in za nižjo ceno, kot jo ima konkurenca. Če hočeš uspet, seveda. Da so praktično neobstoječemu ekosistemu (Win RT aplikacije, ki so tako redke kot jurčki januarja - in 'standard' Windows aplikacije neprimerne za tablice in touch vmesnik) prilimali praktično enako ceno, kot jo ima premium proizvajalec z najvišjo ceno med konkurenti,... To pa 'zna' samo MS.

Hardwersko pa te RT tablice šiša vsaka kitajska tablica za 200 eur.

Microsoft je imel predvsem težavo pri tem da ni bilo na voljo dovolj aplikacij v marketu. Zaradi tega so ljudje raje posegli po iPadu in podobnih napravah, cena pa niti ni bila tako zelo huda oz. primerljiva.

Bi pa vsekakor rad videl tablico za 200 EUR, ki ima boljšo strojno opremo kot Surface RT. Nazadnje ko sem gledal si za podobno celo lahko dobil podobno Android/iOS tablico, vsekakor pa je ta cena bila vsaj 2x višja kot tvojih 200EUR.


Na primer tole

190 Eur (s poštnino in našim DDV)

Na brzino sem poiskal nekaj z vsaj Retina IPS displayem, 2 GB ram-a, QuadCore SoC in App Storeom, ki poka od aplikacij.

To je kot rečeno prva stvar, ki mi je prišla pod roke, prvi sajt, nič nisem primerjal. Najverjetneje gre še pod to ceno kje drugje...

Pa pazi zajčka: podpira več aplikacij hkrati na desktopu ;)

Eh?

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Too much. Vsaj glede na to koliko jo uporabljam. Drugače pa 600€ skupaj s fizično tipkovnico (ki ima vgrajeno dodatno baterijo).

andromedar je izjavil:

Na primer tole

Zanimivo ... kaj ji pa manjka da je tako poceni? Vse kitajske tablice/pametni telefoni ki sem jih do zdaj videl so bili katastrofalni za uporabo, vsaj glede na podobne (in seveda dražje) produkte znanih podjetij.

Zgodovina sprememb…

andromedar ::

Ne vem kaj ji manjka in ali je res tako poceni. Tudi druge primerljive nimajo ravno višjih cen...
Eh?

lisjak ::

roli je izjavil:

lisjak je izjavil:

Jaz sem nabavil v Microsoft Store v USA, cena pa ni $1000 za 128Gb model, kot piše zgoraj, ampak $899.

bolj me zanima če se da naročit iz slo. pa da je iz unije, da ni treba carine plačat...

In kake so izkušnje ? lahko malo opišeš (+,-)... ?

Seveda se da naročiti iz EU samo cena je malce visoka (oziroma povedano drugače - tale nova akcija ne velja za nas):
https://www.computeruniverse.net/en/pro...
Pri tej trgovini sem že kupoval in ni bilo nobenih problemov.

Jaz imam sicer trenutno Fujitsujevega Q550 na katerem poganjam Win 8. Stvar sem nabavil za 300€ in ima enega dokaj švohtnega intelovega atomčka, 2GB RAMA, 10" IPS zaslon, ki je občutljiv na dotik in ima aktivno pisalo (kar je bil tudi najbolj pomemben feature). Stvar je za brskat super, pisalo je odlično. Metro je bolj kot ne v riti in ne ponuja neke prednosti tudi na sami tablici - tudi tam se desktop mode bolje obnese. Problem moje tablice je sicer švohten procesorček. Z boljšim procesorjem bi bila stvar odlična.

Na to ceno se še plača ddv ? al kak je s tem ?

mtosev ::

od kdaj pa je ddv, če kupiš nekaj znotraj eu območja?
eni se malo zaspali to kar vidiš je končn cena in dostava v slo je 12e
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

zee ::

Pred nekaj tedni sem se imel priloznost igrati tako s Surface kot s Surface Pro. Vmesnik se mi je zdelo zelo vsecen. Nekako sem se videl uporabljati Surface. Surface Pro ze manj, ker ze imam ultrabooka, ki zadosca vsem mojim potrebam. Vmesnik se mi je zdel sila simpaticen, dodelan in prijazen do uporabnika. Kot uporabnik (skoraj izkljucno) Applovega ekosistema mi je bilo vsec, da tablica ni imela ikon, kot so denimo na iOS-u. Na ta nacin je bil prostor na zaslonu bistveno bolje izkoriscen.

Microsoft je z napravami Surface pokazal, da zna narediti tudi zelo dober hardware. Zataknilo se je pri casu (angl. timingu) in ceni. Svoje je dodala tudi "smear" kampanja, ki se jo je sel Microsoft in v kateri se je norceval iz Appla. Apple ima na podrocju tablic prevladujoci polozaj, zato bi bilo bolje, ce bi bila zacetna cena Surface-ov nizja in kampanja se bolj agresivna s ciljem povedati potencialnim kupcem, kaj je tisto, v cemer se Surface razlikuje od iPada ali poljubne Androidne tablice, kaj so prednosti Surface-a, ...

Polom niti ni tako nepricakovan. Vsaj z moje strani. Skoda. Konkurenca je vselej dobra.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Ziga Dolhar ::

Jaz uporabljam Surface RT od lanskega decembra - in sem zelo zadovoljen. Za moj tip dela (potrebujem "word", "e-mail" in "internet") stvar povsem zadošča. Ko sem si naknadno kupil še type tipkovnico, in s prihodom Win 8.1 preview (ki vključuje tudi Outlook in ima izpiljen multitasking v metroju), je stvar ratala še bolj uporabna ...
https://dolhar.si/

driver_x ::

Drugače se pa ni za bati, da se Surfaci ne bi prijeli. Menim, da MS presneto dobro ve, kaj dela. Nedavno sem videl načrte v eni multinacinalki, kjer nameravajo vpeljati Surface. Ampak v večjih firmah to ne gre čez noč.

mtosev ::

na internetu sotudi neki hacki za poganaje non ms store in x86 appov na rtju,če koga zanima
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

71GA ::

Premalo procesorske moci za tako ceno... Mogli se bodo navadt, da ljudje ne kupujemo laptopov 2x na leto.

Dr_M ::

jype je izjavil:

Nobenega plusa ni, ker je tablica izrazito neprimeren vmesnik za karkoli, kar lahko na njej poganjaš.

"Igračkanje" (in resno delo) s tablicami, ki dejansko služijo svojemu namenu, se očitno tudi dobro prodaja, neuporabne naprave pa ležijo v skladiščih. Kdo je nad tem presenečen?



Lahko bi bili preseneceni, pa nismo.
Ovce namrec raje kupujejo cenene naprave, ceprav si z njimi nimajo kaj pomagat, ampak vazno je le, da so poceni.
Surface tepe izjemno visoka cena, pa ceprav je superiorna naprava, pac ne gre v prodajo.
Jabuk bi tukaj izvzel, ker normalni tega ne kupujejo.

andromedar ::

mtosev je izjavil:

na internetu sotudi neki hacki za poganaje non ms store in x86 appov na rtju,če koga zanima


To ne bo šlo, razen za kake open source aplikacije, če bi si jih sam skompajlal za ARM arhitekturo. Dvomim, da bi bila ta Tegra dovolj močna, da bi delala virtualizacijo x86 mašine....vsaj ne z uporabno hitrostjo.
Eh?

techfreak :) ::

Jabuk bi tukaj izvzel, ker normalni tega ne kupujejo.

Nima ravno iPad največji tržni delež med tablicami?

mtosev ::

andromedar je izjavil:

mtosev je izjavil:

na internetu sotudi neki hacki za poganaje non ms store in x86 appov na rtju,če koga zanima


To ne bo šlo, razen za kake open source aplikacije, če bi si jih sam skompajlal za ARM arhitekturo. Dvomim, da bi bila ta Tegra dovolj močna, da bi delala virtualizacijo x86 mašine....vsaj ne z uporabno hitrostjo.



dosbox celo dela bp
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

andromedar ::

mtosev je izjavil:

andromedar je izjavil:

mtosev je izjavil:

na internetu sotudi neki hacki za poganaje non ms store in x86 appov na rtju,če koga zanima


To ne bo šlo, razen za kake open source aplikacije, če bi si jih sam skompajlal za ARM arhitekturo. Dvomim, da bi bila ta Tegra dovolj močna, da bi delala virtualizacijo x86 mašine....vsaj ne z uporabno hitrostjo.



dosbox celo dela bp


Seveda Dosbox deluje, saj je opensource aplikacija in jo je nekdo skompajlal za ARMv7 arhitekturo. Ampak tega navaden user ne bo šel delat ;) Seveda lahko z DosBoxom igraš samo 15 let stare DOS igrice, tako da neke uporabne vrednosti tukaj ne vidim.
Eh?

jype ::

Dr_M> Ovce

Butthurt much?

V čem je pa Surface Pro superiorna naprava?

Ker lahko gor poganjaš Visual Studio? Why would anyone?

b3D_950 ::

Dela na tem Surface Pro kakšna Linux distribucija?

Isotropic ::

dvomim

aerie ::

Sej 1,8-odstoten tržni delež je glede na krizo in Gaussa kar veliko.

Iluvatar ::

Meni se zdi cel koncept zgrešen s tem surface-om. Očitno gledam drugače na uporabo tablic kot ostali ali pa mi kaj ni jasno. Že ta reklama v novici: "Body of a tablet, heart of a laptop"... Večina ljudi po mojem mnenju uporablja tablico samo za surfanje in maile ipd. Če morajo napisati kakšno daljše besedilo in urediti dokument, bodo to raje počeli na desktopu. Tale "heart of a laptop" mene torej ne prepriča, verjetno tudi večino ne bo, ki uporabljajo tablico za surfanje,maile ipd...ergo slaba prodaja. Ne razumem pa tale desktop mode na surface pro tablici. Zakaj bi meni, oz. večini, ki hočemo s tablico surfati, pregledovati maile in narediti kak občasen TODO list koristil tale desktop? Razumel bi, če bi WP8 tekel na tejle surface tablici bi mi bilo bolj jasno...

win64 ::

@mtosev: programi na windows store so v glavnem napisane za CLR. Kar pomeni, da v osnovi ni težave poganjati take aplikacije na obeh arhitekturah.

Ziga Dolhar ::

Iluvatar je izjavil:

Meni se zdi cel koncept zgrešen s tem surface-om. Očitno gledam drugače na uporabo tablic kot ostali ali pa mi kaj ni jasno. Že ta reklama v novici: "Body of a tablet, heart of a laptop"... Večina ljudi po mojem mnenju uporablja tablico samo za surfanje in maile ipd. Če morajo napisati kakšno daljše besedilo in urediti dokument, bodo to raje počeli na desktopu. Tale "heart of a laptop" mene torej ne prepriča, verjetno tudi večino ne bo, ki uporabljajo tablico za surfanje,maile ipd...ergo slaba prodaja. Ne razumem pa tale desktop mode na surface pro tablici. Zakaj bi meni, oz. večini, ki hočemo s tablico surfati, pregledovati maile in narediti kak občasen TODO list koristil tale desktop? Razumel bi, če bi WP8 tekel na tejle surface tablici bi mi bilo bolj jasno...


Ja, take stvari "raje" in zagotovo "udobneje" naredimo na desktopu.

Žal ga nimamo vedno s seboj. Na tablici sem že brez problema spisal ca. 3 strani dolgo pravno mnenje, in editiral ca. 200 stranski pravni dokument v Wordu. Ja, na desktopu bi bilo zagotovo hitreje in "udobneje", kot je bilo na tablici med vožnjo v avtobusu ali po sestanku na drugem koncu Slovenije ...

Pač, ni vsaka stvar za vsakogar / vsakršno rabo. "Windows 8" tablica je zame neskončno uporabnejša od iPada, a hkratni povsem neuporabna recimo za mojo staro mamo.
https://dolhar.si/
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft je predstavil novo generacijo tablic Surface

Oddelek: Novice / Windows Mobile
4517167 (14540) celada
»

Microsoft razprodaja še Surface Pro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
15548024 (43034) HunterMan
»

Surface Pro prihaja 9. februarja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
15737559 (30540) Marat
»

Surface Pro januarja za tisočaka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
18332066 (27376) Okapi

Več podobnih tem