» »

9800gt artefakti

9800gt artefakti

-valvoline- ::

Instaliran dual boot winxp win7. V XP okolju grafa deluje brezhibno,v win 7 pa se pojavljajo artefakti,na namizju oz 2d delovanju kot tudi pr 3d. Zelo minimalno,par nekih čudnih črtic pa to vendar jih kaže. Inštaliral na starem hddju win7 in potle win 8 posebej in pr obeh se pojavlja težava z artefakti. Torej dualboot ni razlog. V čem je fora? A je mel kdo kšno podobno težavo? Vem da je xp dx9,ostali pa dx10(oz tolk ga grafa podpira sicer pa so dx11). Nemogoče da se je dx10 *pokvaril* pa deluje samo dx9. A se motim? Nič ne najdem na netu o tem oz nekoga z podobno težavo.
Hvala vnaprej za vsako pomoč in namig.

Hayabusa ::

Uporabljaš ms win driverje na w7/8 ali od nvidie ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

D3m ::

-valvoline- je izjavil:

Instaliran dual boot winxp win7. V XP okolju grafa deluje brezhibno,v win 7 pa se pojavljajo artefakti,na namizju oz 2d delovanju kot tudi pr 3d. Zelo minimalno,par nekih čudnih črtic pa to vendar jih kaže. Inštaliral na starem hddju win7 in potle win 8 posebej in pr obeh se pojavlja težava z artefakti. Torej dualboot ni razlog. V čem je fora? A je mel kdo kšno podobno težavo? Vem da je xp dx9,ostali pa dx10(oz tolk ga grafa podpira sicer pa so dx11). Nemogoče da se je dx10 *pokvaril* pa deluje samo dx9. A se motim? Nič ne najdem na netu o tem oz nekoga z podobno težavo.
Hvala vnaprej za vsako pomoč in namig.


Daj nazaj XP in probaj kako 3D igro.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Riff ::

če pa je prišlo do okare grafično je pa lahko še vedno usposobiš v pečici, najprej pa probaj druge gonilnike : starejše ali novejše

-valvoline- ::

Jap,vrjetn je neki narobe z grafo. 2d dela 3d pa z artefakti. Tudi v XP. Filme predvaja normalno. Nobenga špila nisem zalaufal že doug časa,nazadnje sem spilu Grid pred dvema letoma. Nastavil sem dualboot prav dab sprobal grid2,ker na xpju ne deluje.Špil zalaufa vendar so takoj grozni artefakti in se skoraj nič ne vidi. Zanimivo v XPju spil grid1 kaze malo artefaktov vendar se da spilat, v win7 pr istem spilu je slika cisto sfukana.
Kak pa gre postopek z peko pa to? Bom sprobal ce bo kej,ce ne pa gre v koš.
:D

D3m ::

Grafična je šla žal (G92 čip ;(). Peka ti bo mogoče delovala na kratki rok ali pa sploh ne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Riff ::

jaz pečem svojo geforce 8800gts ( je bila že 4 v epčici zdrži pa okoli 1 leto) 10 minut na 200°C, pa ne pečt grafično tam kjer pečeš kruh :), sam sem nabavil eno pečico ki služi samo za peko grafične




sem pa uspešno spekel še geforce 9800GTX, 8800GTX pa HD radeon 4850 pa HD Agp radeon 3850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

D3m ::

jaz pečem svojo geforce 8800gts ( je bila že 4 v epčici zdrži pa okoli 1 leto)


Ne hvala. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Nwanko ::

GTS 250 2x do zdaj prvič je vzdržala 8 mes, trenutno zdaj drži 2 mes od druge peke.

D3m ::

Jaz sem mojo kar v smeti zabrisal, če ne dela pač ne dela. Pečica gor dol.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Riff ::

D3m je izjavil:

Jaz sem mojo kar v smeti zabrisal, če ne dela pač ne dela. Pečica gor dol.


povej kje je kanta jo grem iskat :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

D3m ::

Je že 2 metra pod smetmi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

einstein :P ::

D3m je izjavil:

Je že 2 metra pod smetmi.


Se ponudim, da prebrskam 2m smeti. ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

D3m ::

Fantje ne splača se.
|HP EliteBook|R5 6650U|

filip007 ::

Jaz sem dve popravil, 2900XT in 8800 GTS in dal naprej. Seveda se splača, 10 minut na 200°.
Trevor Philips Industries

D3m ::

Ne splača se.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Riff ::

jaz pa pravim odvisno od časa in veselja :D

kixs ::

Kaj pa, ce das potem boljse hlajenje gor ali pa dodaten ventilator, ki piha direktno na kartico? Saj predvidevam, da je nekaj v zvezi s pregrevanjem.

D3m ::

Ne pomaga.
|HP EliteBook|R5 6650U|

-valvoline- ::

Kak je postopek z peko? A se ne bodo plastični deli (konektor za štrom,dvi konektorčki itn) stalili? Vidim je treba hladilnik odstranit in očistit pasto,kaj pa če hladilnika pustim gor,le odsravfam ventilator?

kixs ::

Tule imas YT posnetek:


lp

m0f0x ::

D3m je izjavil:

Ne pomaga.

Daj ne bluzi, da ne pomaga, če vsi pravijo drugače, ki so v praksi to potrdili. Med njimi sem tudi sam. Marsikomu se splača 200-300 Eur prišparat v 10minutah.

D3m ::

m0f0x je izjavil:

D3m je izjavil:

Ne pomaga.

Daj ne bluzi, da ne pomaga, če vsi pravijo drugače, ki so v praksi to potrdili. Med njimi sem tudi sam. Marsikomu se splača 200-300 Eur prišparat v 10minutah.


Za koliko časa? 3 mesece? 1 leto?

Jaz sem svojo tudi probal pa ni šlo. Da se bom pa še zajebaval z luksuzom pa v pečico dajal na vsake nekaj časa hvala lepa za ta premium.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Riff ::

men ponavad geforce 8800gts zdrži okoli 1 leto, drugače pa odstraniš hladilnik in grafično obrneš z hrbtom navzgor, spodaj daš alu folijo na katero položiš 4 kroglice in šele potem daš gor grafično brez hladilnika, pa brez skrbi vsa plastika preživi 200°C, edino nalepke popustijo ali potemnijo pa DVI izhodi tud malo potemnijo

erex ::

Peka v pečici je debilizem. To je treba narest reball z ir smd postajo pa senav to več ponavlalo.

filip007 ::

Osebno sem dal na peki papir za peko in nalepke dol pobral, brez obračanja pa alu krogle spodaj in podobne neumnosti in da omenjena tehnika deluje tudi na Geforce.

Sem se ravnal po tem...
Trevor Philips Industries

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

filip007 ::

Uspeh je bistveno večji, če to izvajate samo na karticah višjega razreda.
Trevor Philips Industries

Riff ::

erex je izjavil:

Peka v pečici je debilizem. To je treba narest reball z ir smd postajo pa senav to več ponavlalo.


kot sem rekel že rekel odvisno od veselja in časa posameznika :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

dottor ::

Si bom sposodu malo to temo, da ne odpiram novo.

Od kolega sem dobil ASUS EN9800GT ki dela artefaktne. Zanima me, ali je kdo proval in ali pomaga, da namesto da jo pečem, da bi zagnal recimo MSI Kombustor ali FurMark in pustil 10 minut da jo kuri tako. Pa ventilator bi znižal vrtljaje, da bi jo kurlo na ene 100°C. Zanima me ali je to pametno in ali zna pomagat? Problem je v tem da nimam druge pečice, domačo pa uporabljamo kar pogosto.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BorutK-73 ::

Dottor, temperatura mora biti višja kot 100°C da se lot stopi, na 200°C 10 minut.

Sami ::

Mojo bivšo 8800GTX 768MB sem 3X uspešno pozdravil v pečini na 200°C in 10-12min, potem pa je dokončno izdihnila....
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Riff ::

jaz pa mojo 8800GTS spekel že 6x, za 1x še dela :D, pa potem zdrži eno leto in še par drugih kartic na 200°C pečem 10 minut

dottor ::

Danes sem priklopil kartico v drug računalnik. V postu se pojavljajo bele in rdeče vodoravne črtice po celem ekranu, ko pa pride v windows pa "dela normalno". Naložil sem zadnjo verzijo driverjev ampak se na splošno pojavi drug problem. V upravitelju naprav mi kartico prepozna ampak ima zraven rumen trikotnik s klicajem. Ko kliknem gor izpiše Windows je zaustavil to napravo, ker je sporočila težave. (Koda 43)

Resolucijo mi je zaklenilo na 800x600 in noben program je ne zazna, prav tako se ob startupu ne zažene program od driverjev.

Opazil sem še, da eden od DVI izhodov ne deluje. Ali tukaj ostane samo še peka al se da kako drugače to rešit?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BorutK-73 ::

Kartica je verjetno kaput.
Sem že imel podobne probleme ko je grafa delal normalno brez driverjev, ko sem pa driverje inštaliral, pa blue screen, freze ali pa sloh ni zagrabilo driverjev.
Peka tudi ni 100% garantiran uspeh, prej kakšnih 25% da bo delala po peki.

dottor ::

Se pravi smeti?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Riff ::

potem pa jo pa še spec predn vržeš v smeti, nimaš kaj zgubit

dottor ::

Bom proval, ko dobim kakšno pečko ki gre na odpad in še dela... Domača je redno v uporabi za pripravo hrane.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Sami ::

dottor je izjavil:

Bom proval, ko dobim kakšno pečko ki gre na odpad in še dela... Domača je redno v uporabi za pripravo hrane.


Ah to nima veze...jaz mojo uporabljam za peko hrane kot tudi grafičnih=)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

D3m ::

to potlej nvidia feature. Mr. Oliver bi lahko izdal recept po tem. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

shadeX ::

Od punce 8800GT tudi kaže artifakte. Preden jo vržem v smeti jo bom spekel. Zgubiti itak nimam kaj. Bom poročal kako se je izšlo, ampak si bo treba čas vzet en dan :)

Sicer a je zelo narobe če uporabim pečico kjer se hrana peče?

Sami ::

shadeX je izjavil:

Od punce 8800GT tudi kaže artifakte. Preden jo vržem v smeti jo bom spekel. Zgubiti itak nimam kaj. Bom poročal kako se je izšlo, ampak si bo treba čas vzet en dan :)

Sicer a je zelo narobe če uporabim pečico kjer se hrana peče?


Ne sploh ne, čisto OK je, najboljša je brez ventilacije (če ima vent ga izklopi med pečenjem), 200°C in 10-12min, po peki samo odpi vrata in pusti da se počasi hladi (da ne razliješ stopljenega cinka), po kakšnih 45min jo vzameš ven in shladiš še na sobni temperaturi in probaš=)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

#000000 ::

LOL, ne pečt v pečici kjer si pripravljaš hrano, vsaka pečica kjer se pripravlja hrana je notri prevlečena (tud če jo še ne vem kako spucaš) z slojem maščobe, recimo ko jo ogrevaš preden daš not putko, lepo zadiši in točno veš kaj si pekel nazadnje + nek nedoločljiv vonj.

Pečica za tak namen ima svojo ventilacijo in velikokrat nameščena v posebni komori, pa še vedno ljudje uporabljajo masko, ker ta vezja ko jih greješ začnejo spuščat zlo strupene rakotvorne snovi.

Tako da najbolj idealno bi bilo da je pečica zunaj bajte,ker se te snovi zažrejo v obleko, lase, kožo ipd. res ni zajebancije s tem, celo namenske pečice imajo v navodilih poglevje kjer priporočajo da je v zračnem prostoru in uporabo respiratorja.

Da pa bi še kdajkoli pekel in jedel hrano iz take pečice pa je zelo nevarno početje.

Sami ::

#000000 je izjavil:

LOL, ne pečt v pečici kjer si pripravljaš hrano, vsaka pečica kjer se pripravlja hrana je notri prevlečena (tud če jo še ne vem kako spucaš) z slojem maščobe, recimo ko jo ogrevaš preden daš not putko, lepo zadiši in točno veš kaj si pekel nazadnje + nek nedoločljiv vonj.

Pečica za tak namen ima svojo ventilacijo in velikokrat nameščena v posebni komori, pa še vedno ljudje uporabljajo masko, ker ta vezja ko jih greješ začnejo spuščat zlo strupene rakotvorne snovi.

Tako da najbolj idealno bi bilo da je pečica zunaj bajte,ker se te snovi zažrejo v obleko, lase, kožo ipd. res ni zajebancije s tem, celo namenske pečice imajo v navodilih poglevje kjer priporočajo da je v zračnem prostoru in uporabo respiratorja.

Da pa bi še kdajkoli pekel in jedel hrano iz take pečice pa je zelo nevarno početje.


Še sem živ..čudež :D....ne vem, če je ravno tako nevarno....če imaš možnost drugje pa seveda.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

#000000 ::

No sej nisem reku da lahko umreš, da pa te snovi definitivno povzročajo raka, pa ni debate sploh.

Riff ::

jaz imam tud eno manjšo pečico prav za grafične in ne pečem grafičnih tm kjer se peče hrana

dottor ::

Je kdo iz obale, ki bi mi zapeku kartico v zameno za pivo in topel stisk roke?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Riff ::

jaz sm žal z dolenske :), drgače bi ti zapekel bp

dottor ::

A je kdo iz Ljubljane ki peče, alpa hodi kej v Ljubljano? Imam kolega ki je 1x tedensko gor. Sicer so se mi zdej nabrale že 3 za peko (najdu v kleti še dve).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ati Radeon 4870x2 kaj predlagate?

Oddelek: Strojna oprema
273817 (3474) MWMW
»

grafična crkuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
677984 (6288) shadeX
»

Radeon 6870 problem

Oddelek: Strojna oprema
161480 (1228) Riff
»

Ali mi je odpovedala grafična? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
548769 (7507) Riff
»

Odkup grafične kartice

Oddelek: Strojna oprema
193429 (3094) Riff

Več podobnih tem