» »

Zanima me vrednost bankovca za 5€ z napako

Zanima me vrednost bankovca za 5€ z napako

«
1
2

ikeaikea ::

Pozdrav, imam bankovec za 5€ z napako. In sicer na desni strani ni holograma.
Zanima me ali ima ta bankovec kakšno vrednost.

Lp, Patrick

SG_101 ::

ja. 5€

ali pa 0€ če je ponaredek

technolog ::

Seveda. Kazen za ponarejanje.

ikeaikea ::

Bankovec ima vse ostale lastnosti in NI ponaredek.
Drugače sem zasledil isti primer bankovca za 20€, ki se je prodal za 3000$.

koyotee ::

hahahahha, da, bankovci z napako imajo višjo vrednost! pozanimaj se pri kakem društvu numizmatikov
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Fave ::

Znamke z napako imajo višjo vrednost, najbrž je tudi z denarjem tako, me pa čudi, da je prišel v obtok, razen če seveda ni ponaredek.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

ikeaikea ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ikeaikea ()

Rias Gremory ::

Lol. :))

Sliko boš pa moral naložiti na http://shrani.najdi.si/ če bi jo rad prilepil sem.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

XIIT ::



Povezava ki jo je objavil je imela na koncu URL-ja se [/IMG], zato povezava ni delala.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Relanium ::

Naj ti ga nekdo preveri, fan bi blo če bi imel neko potrdilo da je res pravi.

ikeaikea ::

Ima slučajno kdo kakšno idejo kje bi lahko potrdil pristnost in ocenil vrednost? Obstaja kod kakšen cenilec ali karkoli?

alexa-lol ::



Ok gremo se licitacijo... js dam 1€.

Hayabusa ::

Odnesi na banko.

E bankovec brez holograma je ponaredek v 99.99% primerih.


stran 2:
http://www.ecb.europa.eu/euro/pdf/mater...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

SG_101 ::

na takšen bankovec sem naletel pred časom tudi sam. vse varnostne zadeve je imel, le te srebrne črte na desni ne. sem ga pa že zapravil v merkatorju

Rias Gremory ::

Ok mal čudno,

Bankovec ima vse ostale lastnosti in NI ponaredek.


Kako pa to veš? AFAIK ljudje, ki skrbijo za varnost bankovcev ne govorijo okoli kakšne mehanizme uporabljajo in kako se jih opazi.

in potem

Ima slučajno kdo kakšno idejo kje bi lahko potrdil pristnost in ocenil vrednost? Obstaja kod kakšen cenilec ali karkoli?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Hayabusa ::

Kako pa to veš? AFAIK ljudje, ki skrbijo za varnost bankovcev ne govorijo okoli kakšne mehanizme uporabljajo in kako se jih opazi.

A bejž no.
Sem da link.

Double_J ::

Itak da je ponarejen... še kej več na njem fali.



Sam takega pa nimaš ane...:P

Dve šivanki...

ikeaikea ::

Ima zlatorumeno črto na sredini bankovca, ki se vidi pod svetlobo, pravtako tudi vodni tisk na desni strani.
To sem objavil na forum, ker očitno sam nimam pojma o tem zato vprašam.

Blinder ::

haha printer mu ne uspe naredit perfektne kopije hahahaha

ta bankovec zna bit bolj vreden kot vi mislite. Če gre vse po dobrem dobiš z njim brezplačen paket za bivanje v zaporu za čez zimo, brez da ti je treba plačat najemnino, zavarovanje, hrano itd
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Double_J ::

Hja... hologram je še najtežje ponaredit... ubistvu ne vem kako bi ga lahko. Bi pa človek pričakoval, da dajo kak srebrn trak vsaj.
Dve šivanki...

technolog ::

Pojdi v zapor, brez da bi prečkal START.

Haha :)

Double_J ::

Ja lej veljaven ni, tudi če je originalen. Kdo bi pa preverjal originalnost pa ne vem... ko bo šel čez mašinco bo zapiskalo da je ponarejen, v vsakem primeru.
Dve šivanki...

ikeaikea ::

Blinder in technolog brez zamere ampak tukaj sem postavil vprašanje, ker sam o tem nimam pojma ne da si nabijate ego.

Double_J ::

Sej daš mogoče lahko pregledat v banko, ampak pomoje lahko pričakuješ naslednje.

Če je ponaredek, ne dobiš ničesar.

Če je original, dobiš 5€ brez te napake nazaj.

;)
Dve šivanki...

creator2 ::

Malo poguglaj, mogoce dobis kontakt kakega ki je kaj podobnega prodal.. ti tukaj majo manj pojma kot ti

GrimReaper ::

Če je ponaredek, ne dobiš ničesar.

Samo zakaj nebi dobil, sej si nisi sam kriv da si dobil tak bankovec.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

The Player ::

Če imaš možnost si zrihtaj UV lučko in boš takoj ugotovil ali je ponaredek ali ne.

Še to, a ma un trak, ki je ponavadi v bankovcu? IN ali ima vodni žig?

ikeaikea ::

Ima oboje. Tudi majhen pravokotnik na sredini bankovca je hrapav kot pri drugih.

Machete ::

proti svetlobi poglej številko 5 zraven eu zastave
natisnjena je polovično na vsaki strani da se krivulji in v tem primeru črta na vrhu petke stikata 100% ko gledaš skozi bankovec
sicer pri 5 nisem še gledal pri ostalih, ki imajo 0, v primerjavi z enim ponarejenim primerkom pa sem videl kje je keč !

ikeaikea ::

Se stikata 100%

m0LN4r ::

Jaz bi to dal na ebay, nek majmun bo kupil.
EbAY
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

max00slo ::

Tole si poglejte. Bankovec je pravi. Link

opeter ::

Meni je samo čudno, da je tisti podpis čisto drugačen na OP-jevem bankovcu v primerjavi s tistim, katerega je prilepil Double_J.

 označen podpis

označen podpis

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ikeaikea ::

Podpis sem primerjal z ostalimi bankovci ki jih imam in so identični.

joze28 ::

Nimajo vsi enakih podpisov, ko se spremeni guverner evropske banke, se spremeni tudi podpis na bankovcih, ki se po zamenjavi tiskajo.

Osebno bi dal bankovec na ebay.

Machete ::

Da. Pa daj ga za 40 jurjev €, da boš mel najcenejšega. ;((

dzinks63 ::

Zakaj mislite, da imamo nove bankovce za 5€ in se vsi stari pobirajo iz obtoka? Ker so ponaredki postali preveč dobri in so jih le s težavo ločili od originala. Ta bankovec mora preveriti strokovno usposobljena oseba, katera pozna vse zaščite bankovca in jih lahko verodostojno preveri. Po vsej verjetnosti je ponaredek, zelo težko je verjeti , da bi takšen škart ušel podrobni kontroli v everski obtok.

ikeaikea ::

Uradno naj bi jih zamenjali zaradi slabe kvalitete papirja, kar je res. Vsi so zlizani.

Okapi ::

V glavnem, stopi do kakšnega numizmatika in ga vprašaj. Imaš tudi numizmatične forume. Na banko pa z njim ne hodi, ker če ni ponaredek, zna biti kar vreden.

blackbfm ::

Hja... hologram je še najtežje ponaredit... ubistvu ne vem kako bi ga lahko. Bi pa človek pričakoval, da dajo kak srebrn trak vsaj.


stvar je dokaj DIY..rabiš "hologram" folijo, laserski printer in verjetno bi šlo z likalnikom..seveda je tak odtis zelo očitno ponarejen in daleč od originala ampak pomoje 3/4 ljudi ne bi opazlo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Anney ::

Nesi ga na eno bencinsko črpalko, in prosi prodajlaca da ti ga preveri s testerjem (imajo dva-ročni in elektronski), preveri naj ti ga z obema, če opraviš tole brez piskov, se posvetuj s kakšnim numizmatikom. (najdeš ga na forumih)

lp

technolog ::

Anney je izjavil:

Nesi ga na eno bencinsko črpalko, in prosi prodajlaca da ti ga preveri s testerjem (imajo dva-ročni in elektronski), preveri naj ti ga z obema, če opraviš tole brez piskov, se posvetuj s kakšnim numizmatikom. (najdeš ga na forumih)

lp


Če je ponarejen, misliš da ga bo prodajalec na benckinski kar pustil, da gre? Misli malo.

ikeaikea ::

Nevem zakaj bi biv ponarejen? Jaz ga zagotovo nisem ponaredil, drugače nebi tukaj spraševal kot ena budala + če mislite, da ga je kdo drug. Mislim bankovec je bil v obtoku, zagotovo v večih trgovinah, zagotovo je biv že na banki, kjer jih preverijo, ko trgovina odda denar zvečer. In denar, ki ima tovarniško napako ni tako redek. Bankovci so dosti redki, kovancev je pa kar veliko, in imajo ogromno vrednost.

Anney ::

Zakaj ne? Ti bi klical policijo in se ubadal z bankovcem za 5€, saj bo samo preveril in mu ga izročil nazaj, niti ga ne bo poskušal unovčiti, ampak bo lepo prosil za kotrolo. Tudi če je ponarejen mu ga bo črpalkar lepo vrnil in ne bo nobenih težav, brez skrbi.

dottor ::

Tudi če na benzinski ugotovijo da je stvar ponarejena mu ga bo samo vrnu oz. zavrnu če ga bo poskusu vnovčit. Za 5€ se ne bo šel noben jajcat s policijo...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dzinks63 ::

Kje si dobil bankovec?, na banki sigurno ne, v trafiki, pri branjevki, si kaj prodajal in ti je kupec skaširal gotovino ali ti ga je "prodal" prijatelj kateri ti je serviral zgodbo, da je veliko vreden?

Sicer pa takšen bankovec bo vsaka mašina prepoznala kot ponaredek, saj mu manjka najvpadljivejša zaščita, tako nima smisla to nositi na bencinsko ali kamorkoli drugam, edino strokovnjak bi znal presoditi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

ikeaikea ::

Dobil sem ga v trgovini? v City Parku?

Rupa ::

Bankovci z napako znajo biti redki in v tem primeru vredni več kot je njihova nominalna vrednost. Še posebno vreden bi bil, če bi ne bil še v obtoku, žal to tvoj ni.
Vsekakor vredno preverit, če je pravi ali ponarejen.
Poišči kakega lokalnega strokovnjaka, ker gre za evro pa lahko tudi zunaj. Spletnih strani in forumov zbirateljev je polno, samo poguglaj.
Kolega, ki je pred časom nekaj podobnega izvajal s kovancem z napako, je informacije dobil na http://www.coinpeople.com/
Ne vem pa koliko tukaj obdelujejo bankovce, čeprav imajo tudi za to del foruma.
Skratka, pozanimaj se, če nič drugega, se boš kaj naučil, morda pa ga boš prodal za 10€ :)
In ignoriraj spam s strani ljudi, ki prvič slišijo, da so lahko posamezni bankovci/kovanci za zbiratelje vredni več kot je njihova navedena vrednost.

b16 ::

Kupim ta bankovec ;)

ikeaikea ::

Sarkazem?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Umik bankovca za 500€ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39887983 (71449) AndrejO
»

Ponarejen denar

Oddelek: Loža
469726 (7346) Stari maček
»

Originalnost bankovca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
619993 (8317) Martin Krpan
»

Pravni nasvet oz. mnenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6210789 (9106) St235
»

Kaj naredit s ponarejenim 20€ bankovcem?

Oddelek: Loža
418687 (6021) Keyser Soze

Več podobnih tem