» »

Računalnik za študij

Računalnik za študij

slandiii ::

Pozdravljeni! Letos se odpravljam v Ljubljano malo študirat in zato iščem prenosni računalnik, ki bi za ceno nekje do 900€ ponudil kar največ.
Zaenkrat imam ogledanega tega: http://www.mimovrste.com/artikel/275056...
In me zato zanima kaj menite o njem in če imate kakšne boljše predloge.
lp

Yohan del Sud ::

A veš kaj, to je tak, kot bi rekel, grem na Dunaj s trebuhom za kruhom, kakšno prevozno sredstvo naj uporabim? Ni čudno, da vsakega novinca na slo-techu označijo za trola.

Povej vsaj, kaj boš študiral(a) in kolikšno je tvoja računalniška pismenost za začetek. Računalnik na povezavi je ok, ampak se mi zdi da bi pet let povprečnega študija zdržal tudi kakšen nezlorabljan tretjino cenejši model.
www.strancar.com

slandiii ::

Haha no se opravičujem da sem bil tako nejasen... se mi je zdelo da bo že ta primer ki sem ga dal povedal kaj o mojih potrebah :D... No bom študent farmacije, poleg tega pa se ukvarjam še s fotografijo, videom, urejanjem fotografij in občasno s kakšnimi igrcami. Prenosnik bi bil zame bolj pripomoček za druge stvari in ne toliko za sam študij.
Upam da je to boljši opis mojih potreb :D

solatko ::

Dobra izbira. Ni kaj dodat. Še en zunanji disk za podatke (morda se lahko celo vgradi dodatni disk) in si zmagal.
Delo krepa človeka

slandiii ::

Fora je v tem da sm v BB vprašal o tem računalniku pa mi je tist reku da je to zihr že neka zastarela mašina ker nima še win8 gor.

creator2 ::

haha ker amater ti je pa na to odgovoril.. Kake igrce pa hočeš ti igrat ?

Vsaj pomoje je ta dosti boljša izbira glede na ceno :
http://www.mimovrste.com/artikel/275050...

+ kolko vem lenovo niso vredu za igrce.. sicer so pa zelo trpežni, ampak če hočeš kaj zahtevnejšega poganjat bi jaz priporočal to toshibo.. kaj pravite fantje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: creator2 ()

gendale ::

ta na linku od op je ok, jst dokupil še 4gb rama in en disk (bodisi zunanji bodisi daš cdrom ven in tm not disk), samo za igre je pa intel hd grafika sranje

ta od creator2 ma pa bolšo grafično in procesor, samo nima ssdja in ma ogaben svetleč zaslon s še bolj ogabno 1366 x 768 ločljivostjo
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

slandiii ::

Pa nč preveč zahtevnega. Kakšn Minecraft, mogoče kakšno FIFO pa kaj takšnega. Študij mi tako ne bo dopuščal preveč zabušavanja.
Drugače sm pa slišal da i7 hitro baterijo žre in ni preveč stabilen, pa ta ima tudi manjšo ločljivost. Sicer ne vem če potrebujem tako visoko ločljivost... naj povejo tisti ki se bolj ukvarjajo s tem. :)

gendale ::

pejt v trgovino pogledat kaka ločljivost ti je ok na laptopu in če so ti svetleči zasloni sranje ali ne

baterijo ti bosta pa oba požrla hitr med igranjem in počasi med brskanjem po spletu
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

sandmat ::

in kako zgleda nestabilen i7? :) i7 je popolnoma stabilen že 2 leti v mojem laptopu. Včasih malo joka, ko je osamljen, sicer pa je kar ok.

solatko ::

Poglej resolucijo linkanega Lenova in to, katerega si dal ti.
Vsekakor boljša izbira Lenovo. Ima tudi licenco za W8.
Delo krepa človeka

creator2 ::

glede na igre mislim da je toshiba dosti boljša opcija od lenovo.. bojim se samo da bo razočaran ko mu bo fifa štekala, ali mislite ta je dovolj zmogljiv?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: creator2 ()

slandiii ::

Ja samo so igre tukaj samo obstranska stvar. Recimo kakšen večer minecraft al pa mogoče kakšn lan party COD2 ipd, nimam ravno nekih prevelikih igračarskih zahtev. V prvi vrsti bi rad imel računalnik ki bi bil sposoben odpreti Photoshop in zdraven zdržati še par drugih programov, poleg tega pa sposoben tudi kakšne daljše montaže videa, ki ponavadi predstavlja največji izziv!

creator2 ::

http://www.harveynorman.si/oddelki/racu...

gendale, solatko - kaj pa to ?

Trudim se najt samo čim boljšo izbiro, pa da ti bo res delalo vse tak kot je treba.. da me nebo kdo obtožo da ne spoštujem vaših izbir :D

Yohan del Sud ::

Si zej povedal za kaj rabiš in mislim je kar dobra izbira. Kakšen zunanji disk za 50eur ti bo sčasoma bil še nujen, ostalo pa ... RAM in grafika, za bolj resno obdelavo videa bi znal rabit več, na amaterski ravni bo ok, in za minecraft tudi, za fifo ne grem preverjat, ampak zadnji simsi od iste firme isti letnik delajo na taki konfiguraciji.
www.strancar.com

solatko ::

creator2 - Glede na kvaliteto te znamke, stran od tega, kolikor ga nesejo noge. HP je trenutno, na vseh svetovnih lestvicah, po kvaliteti, daleč najslabša izbira, glede na druge znamke. Redki so tisti, ki v dveh letih nimajo resnih problemov s prenosnikom te, včasih izredno kvalitetne firme.
Delo krepa človeka

slandiii ::

Potem je zaključek tega pogovora da je tale Lenovo dost solidna izbira? :)

pegasus ::

Vsaj dokler na faksu resno ne zagrabiš kakih modelerjev proteinov ali docking softvera. No pa saj boš to pol verjento na mašinah na faksu poganjal in ne na svojem laptopu ;)

solatko ::

pegasus - Kupuje računalnik za do 900€, ne pa grafično postajo za 4k€+.

Je za tisto, kar boš rabil odlična izbira, tudi zaradi tega, ker je eden redkih, ki ima full HD za ta denar. Vzemi, ne bo ti žal.
Delo krepa človeka

cjen ::

Če ti je vseeno za CD/DVD enoto in če te ne moti, da nima SSDja.....bi ti jaz priporočal tale računalnik.
Haswell procesor i5, 4GB (!!!) grafičnega RAMa, osvetljena tipkovnica, ALU ohišje, 5h avtonomije itd.
Pa še 1/3 cenejši. (poštnina v SLO je 12€)
http://www.computeruniverse.net/product...

če te pa zadeva moti, imaš pa še vedno 300€ rezerve...in lahko za ta denar kupiš dober SSD in (USB) DVD enoto

Grega_K ::

cjen je izjavil:

Če ti je vseeno za CD/DVD enoto in če te ne moti, da nima SSDja.....bi ti jaz priporočal tale računalnik.
Haswell procesor i5, 4GB (!!!) grafičnega RAMa, osvetljena tipkovnica, ALU ohišje, 5h avtonomije itd.
Pa še 1/3 cenejši. (poštnina v SLO je 12€)
http://www.computeruniverse.net/product...

če te pa zadeva moti, imaš pa še vedno 300€ rezerve...in lahko za ta denar kupiš dober SSD in (USB) DVD enoto


Ni čudno, da je cenejši od ostalih, saj je vendar Acer.:O
Ne priporočam (pa ne zaradi cene, temveč zato, ker je pač Acer).
Lp

itsjure ::

Vzemi Lenova.
Fifa 13 ti bo delala BP Minecraft pa tudi. Lahko boš tudi poganjal kak Far Cry 3 na low. (INTEL HD 4000 - NOTEBOOKCHECK.NET)

Lenovo ima tudi FULL HD zaslon, SSD in Win 8.

Upam, da boš zadovoljen s tem kar boš kupil.

solatko ::

Grega_K - Acer je kupil Packard-Bell in so pobrali kar nekaj njihove kvalitete, tako da Acer no problem. Tudi HP-ju bi se prilegel kak tak nakup, da bi morda spet nekoč delali kvaliteto.
Delo krepa človeka

cjen ::

Glede na to, da je računalnik 1/3 cenejši, in da so v principu notri enake komponente kot v ostalih računalnikih (ok...v acerju imaš celo haswell proc., ki ga drugje ni) ne vidim razloga da bi dal toliko več zaradi "firme".
Ok vem, da je Acer in tudi mene je to še najbolj motilo, vendar sedaj imamo ta računalnik in izdelava je zelo dobra. Nič ne škripa (neglede na to kako ga primeš), tipkovnica (osvetljena) je res udobna, trackpad deluje odlično, ekran brez kakeršnih koli problemov (mrtvih pikslov itd), wlan lovi bolje kot na mojem ASUSu, baterija je držala 6h (prvič ko sem probal), ohišje je aluminijasto (razen spodnji del).
Tako da edino kar bi bilo lahko narobe je praktično tisti plastični spodnji del (ki zgleda čisto korektno narejen) in pa če so kaj zamučkali pri designu hlajenja. Ampak to ti pa ne morem povedati, dokler se zadeva malo ne postara.

Pa še to da povem, ko sem jaz kupil svojega ASUSa pred dvema letoma so mi tudi vsi rekli asus je zanič itd. Do sedaj nisem imel še nobenega problema, ne s pregrevanjem, ne z baterijo ne z ničemer niti enkrat se mi ni še sesul zaradi bilokaterega strojnega problema. Vse je praktično še kot novo.
Pa da ne boste rekli, da ga nisem nič uporabljal ... 6136ur delovanja in 863 zagonov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik Acer V5-573G

Oddelek: Kaj kupiti
61076 (978) bond007
»

Nakup prenosnika pod 500€ HELP! :D

Oddelek: Pomoč in nasveti
10748 (665) hojnikb
»

Prenosnik med 600 in 750EUR

Oddelek: Kaj kupiti
11647 (557) shadeX
»

izbira prenosnika!

Oddelek: Pomoč in nasveti
465409 (4726) hebla57
»

je ta ssd v redu?

Oddelek: Kaj kupiti
10718 (660) hojnikb

Več podobnih tem