» »

Old Reader ne bo več na voljo javnosti

Old Reader ne bo več na voljo javnosti

Neljubo sporočilo o spremembi pogojev

Slo-Tech - 13. marec je bil za uporabnike Googlove storitve Reader, zelo priljubljenega bralnika RSS virov, temačen dan. Takrat so pri Googlu namreč objavili, da bo s 1. julijem Google Reader zaprl svoja vrata. Mrzlično se je začelo iskati nadomestek tako za storitev za končne uporabnike, kot za API-je, ki jih je prek Googlovih strežnikov uporabljalo kar nekaj podobnih izdelkov. V dobrih treh mesecih se je kot ena izmed boljših zamenjav za uporabnike izkazal The Old Reader.

Na prvi pogled je po ukinitvi Google Readerja vse potekalo normalno, a so se kmalu pojavile prve tehnične težave, stran ni več blestela v hitrosti, itd. Razlog za to je poplava novih prijav in uporabnikov ter izredno majhna ekipa, ki skrbi za The Old Reader - Dmitry Krasnoukhov in Elena Bulygina (skupaj z nekaj občasnimi pomočniki), ki bralnik virov RSS razvijata v prostem času. Poplava uporabnikov in sledeče težave so prišle tako daleč, da nobeden izmed njiju nima več prostega časa. Posledično jima je enostavno prekipelo.

Zdaj bosta stvari vrnila v prejšnje stanje, saj se The Old Reader vrača v ljubiteljski projekt za zaključen krog uporabnikov. Javna stran bo ugasnjena, vzpostavljena pa bo zaprta stran, kamor pa bodo povabljeni le izbranci. To bodo njuni prijatelji, vsi, ki so donirali ter vsi uporabniki, ki so se registrirali pred usodnim 13. marcem. Vsi ostali, torej velika večina, bodo ostali na suhem. Zavedata se, da bi The Old Reader lahko živel še naprej, a nimata želje, da bi postal njuna prva služba. Izdelek sta pripravljena prodati, a le pravemu kupcu, torej tistemu, ki bo sposoben skrbeti za stran z nekaj 10.000 dnevnimi uporabniki ter hkrati seveda tistemu, ki bo bralnik razvijal še naprej. Povedala sta še, da običajni načini zbiranja denarja (angelski investitorji in podobno) ne pridejo v poštev, saj se nahajata v zanje manj ugodnem okolju, v Kijevu.

Lov za zamenjavo Google Readerja je tako spet odprt.

10 komentarjev

mared ::

menim da je feedly povsem dostojna zamenjava za googlov reader.

matejdro ::

Feedly ne kaže število neprebranih feedov na ikonici v Firefoxu, kar je Old Reader delal že od začetka. Torej moraš vsakič klikniti na ikonico, da vidiš če je kaj novega.

Oziroma tega ne kaže nobena brezplačna alternativa Google Readerju (in sedaj Old Readerju).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

Arey ::

UPD: We have received a number of proposals that we are discussing right now. Chances are high that public The Old Reader will live after all

xxx ::

Stavim na newsbeuter, free je pa še ni bloatan...
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

neres ::

Jaz sem šel po tej novici na InoReader in verjetno bom tu tudi ostal. Zaenkrat dela hitreje in bolj zanesljivo.

Matty ::

Ne vem ali imam samo jest te probleme, ampak a se samo meni zdi, da RSS na slo-tech ne dela več od 8. julija?

https://static.slo-tech.com/slotech.xml

techfreak :) ::

Matty ::

Hvala! A lahko popravite tudi na podstrani https://slo-tech.com/ostalo/ ker kaže na napačen link...

matejdro ::

neres je izjavil:

Jaz sem šel po tej novici na InoReader in verjetno bom tu tudi ostal. Zaenkrat dela hitreje in bolj zanesljivo.


Hvala, tale izgleda super. Kako to da nikjer ni omenjen?

MrBrdo ::

baje ga ne bojo uknili.
MrBrdo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Old Reader ne bo več na voljo javnosti

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
104082 (2622) MrBrdo
»

Google Reader se poslavlja

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
368254 (5637) PrimozR
»

Izšel Chrome 5.0

Oddelek: Novice / Brskalniki
4311246 (8675) jRk0
»

Firefox 3.6 in 4.0 zamujata

Oddelek: Novice / Brskalniki
214566 (3513) mtosev

Več podobnih tem