» »

Jeseni nov iPhone ali dva

1 2
3
»

kitara8 ::

slo-tech, paris, android forum, katerikoli drug forum itd... vse isto, sam otroc se kregate kaj je bolš, apple al samsung... :|. kaj je boljš Audi al BMW, kaj je bolš špar al merkator, moški al ženske, jabuk al hruška ... dej umirte se, konkurenca je zdrava in vsakomur je kaj bolj všeč in kaj manj, in nismo vsi istega mnenja. še dobro da je tako. Sam kar se pa dogaja na netu pa ni več kul, mislm da je počaš čas da se anonimnost ukine, ker določeni posamezniki majo take izpade da je groza

zdej pa prosm mal bl resne debate če se da.:|

Recimo primer spodobne izjave: "Še moje mnenje, zdi se mi da je S2 v redu telefon, spoštujem pa tudi Applov Iphone ker vem da so tudi njihovi izdelki v redu. Meni pa osebno bolj ustreza Samsung zaradi tega ker ima Android....."

Brez blatenja in nespodobnih komentarjov!!

Tisti ki pa niste polnoletni ali/in niste sposobni odrasle debate pa se poberte s foruma in pridte nazaj ko vas sreča pamet!

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: kitara8 ()

GabrieLeo ::

Saj vidiš podpis... Pusti te otroke daj, sploh se ne sekiraj. To so taki ki vpijejo kako je ios 7 kopija windowsa in androida, ko jih pa vprašaš za čudežno pojavo androida kmalu po predstavitvi iPhona ti pa navržejo, da je pa Apple itak ukradel pojavno okno, ki ga odzgoraj dol povlečeš :))

leiito ::

Enivej, novi iPhone, ali več njih, gotovo pride še letos, iPad 5 in z zamikom še mini retina tudi, prav tako MBP Haswell, novi Air je že zunaj, "revolucionarni" Mac Pro bo za božič, IOS7 samo što nije, letos sta prišla tudi nova Airport in Apple TV, verjetno prihaja iWatch in nekaj na temo tivija, morda cela naprava, poslovni rezultati so dobri, na t.i. novih trgih odlični, vsekakor se zdi pokopavati Apple preuranjeno.

kitara8 ::

jes prov ne razumem teh makro mobilnih mogotcev zakaj vsake pol leta nov Galaxy, Iphone itd itd... rajš naj napovejo da čez 2 leti pride nov pa naj ga res dodelajo v nulo in naj bo poj tistu WOW efekt k ga folk vidi in v roke dobi

ne pa da sm jes kupu jesen S2 zej bo pa usak čs že S5... men gre to prehitr

leiito ::

kitara8 je izjavil:

jes prov ne razumem teh makro mobilnih mogotcev zakaj vsake pol leta nov Galaxy, Iphone itd itd... rajš naj napovejo da čez 2 leti pride nov pa naj ga res dodelajo v nulo in naj bo poj tistu WOW efekt k ga folk vidi in v roke dobi

ne pa da sm jes kupu jesen S2 zej bo pa usak čs že S5... men gre to prehitr


Se strinjam. Apple si je dovolil tak dizaster, ko so lansirali iPad 4 samo par mesecev za 3. Na koncu so popustili in dovolili menjavo tistim, ki so kupili 3 tik pred (nepričakovanim) izidom 4, ampak tako najbrž je, če je glavni faktor trenutna cena delnice.

Vsaj pri Applu, se zdi, so se nekaj naučili in bodo produktni cikli najbrž vsaj 1 leto za iPhone in še več za druge izdelke. Imajo pa tu prednost pred konkurenco, da njihovi izdelki zelo dobro ohranjajo vrednost, in da jih lahko (sicer ne pri nas) daš v račun, ko kupuješ nov model.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

skika ::

leiito je izjavil:

kitara8 je izjavil:

jes prov ne razumem teh makro mobilnih mogotcev zakaj vsake pol leta nov Galaxy, Iphone itd itd... rajš naj napovejo da čez 2 leti pride nov pa naj ga res dodelajo v nulo in naj bo poj tistu WOW efekt k ga folk vidi in v roke dobi

ne pa da sm jes kupu jesen S2 zej bo pa usak čs že S5... men gre to prehitr


Se strinjam. Apple si je dovolil tak dizaster, ko so lansirali iPad 4 samo par mesecev za 3. Na koncu so popustili in dovolili menjavo tistim, ki so kupili 3 tik pred (nepričakovanim) izidom 4, ampak tako najbrž je, če je glavni faktor trenutna cena delnice.

Vsaj pri Applu, se zdi, so se nekaj naučili in bodo produktni cikli najbrž vsaj 1 leto za iPhone in še več za druge izdelke. Imajo pa tu prednost pred konkurenco, da njihovi izdelki zelo dobro ohranjajo vrednost, in da jih lahko (sicer ne pri nas) daš v račun, ko kupuješ nov model.


Dizaster haha. Mislis taksen dizaster kot si ga vecina android proizvajalcev dovoli redno? Stancanje novih modelov vsake pol leta je domena androida samo poglej si galaxy serijo, totalni clusterfuck.

driver_x ::

Zakaj pa moraš nujno imeti najzadnejši model? Če bi sam sedaj kupoval iPada, bi nabavil trojko, iFon pa 4s.

leiito ::

driver_x je izjavil:

Zakaj pa moraš nujno imeti najzadnejši model? Če bi sam sedaj kupoval iPada, bi nabavil trojko, iFon pa 4s.


Dober point. Sej tržni deleži so pri iPadu približno enako razdeljeni med 2,3 in 4. Tudi meni se zdi 3 optimalen, glede na price:performance

blackbfm ::

Zakaj pa moraš nujno imeti najzadnejši model? Če bi sam sedaj kupoval iPada, bi nabavil trojko, iFon pa 4s.


Razen če ekstra ugodno dobiš star model, sicer pa nima smisla...ga imaš kratek čas in si takoj 2, 3 generacije zadaj in s tem odpadejo kakšni bonbončki.. 4s je pa krš, visoka poraba, loterija z displeji aka yellowgate kjer je zaslon ne "toplih" barv ampak prav poscano rumene barve..

nekikr ::

Catch pri iPadu 3 in 4 je bil, da je bilo potrebno zamenjati priključek zaradi novih zunanjih naprav. Se pravi, tretji je bil precej dober, ampak je imel 30 pin priključek, zato štirica tako kmalu.

trnvpeti ::

da pride 5S in poceni 5tka, bodo sedanji lastniki 5tke ful jezni

pa apple se ni izdelal poceni stvari, verjetno jo tudi sedaj ne bo

kitara8 ::

nekej so napovedval ene cheap iphone se mi zdi, v sodelovanju z nekim drugim proizvajalcem

blackbfm ::

da pride 5S in poceni 5tka, bodo sedanji lastniki 5tke ful jezni


zakaj bi bili jezni?

trnvpeti ::

kupi sedaj 5tko za 700eur
cez 2 meseca bo pa lazja 5tka za 300eur recimo

smash ::

trnvpeti je izjavil:

kupi sedaj 5tko za 700eur
cez 2 meseca bo pa lazja 5tka za 300eur recimo


ni šans da bi bla po 2 meseceih 300€

leiito ::

To je kao ideja, 5s s plastičnim ohišjem kot budget opcija za konkurenco v tem segmentu in revolucionarni 6, ki se bo po želji kot harmonika raztegnil v mini iPad.

Če hoče kdo dizajniš telefon s 3D kamero, stereo zvokom, neomejeno brezplačnih klicev, prenosa podatkov in roaminga, se splača biti crowd funder wie-phone.com

blackbfm ::

cez 2 meseca bo pa lazja 5tka za 300eur recimo


sam cenejša petka bi bila pomoje še kje drugje -lažja-, ne sa pri ohišju, cpu frekvenco komot malo znižajo, omejitev pomnilnika na 8gb recimo al pa 16, slabši tip displeja, slabša kamerca, take zadeve..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

skika ::

blackbfm je izjavil:

cez 2 meseca bo pa lazja 5tka za 300eur recimo


sam cenejša petka bi bila pomoje še kje drugje -lažja-, ne sa pri ohišju, cpu frekvenco komot malo znižajo, omejitev pomnilnika na 8gb recimo al pa 16, slabši tip displeja, slabša kamerca, take zadeve..


Pol to ni več iPhone 5.

Jaz napovedujem, da bodo vse komponente iste kot v iPhone 5, le ohišja bodo plastična ter barvasta. Plastični iphoni5 colour, ter črn in bel iPhone 5S bo lineup.

pi pawr ::

Mogoče bo pa iPhone i5
Če bojo šli številčit po imaginarni osi xD

blackbfm ::

sigurno ne bodo dal top end komponent v srednje cenoven telefon ali bo pa tako kot pri pc procesorjih, ko je več ali anj eno jedro potem pa softwersko manjšajo zmogljivost zato da segmentirajo trg.

skika ::

blackbfm je izjavil:

sigurno ne bodo dal top end komponent v srednje cenoven telefon ali bo pa tako kot pri pc procesorjih, ko je več ali anj eno jedro potem pa softwersko manjšajo zmogljivost zato da segmentirajo trg.


iPhone 5 komponente ne bodo top end ob izzidu 5S ampak cisto za v srednji razred. Ena izmed top end je ohisje katerega pa bodo zamenjali z plasticnim.

driver_x ::

blackbfm je izjavil:

Zakaj pa moraš nujno imeti najzadnejši model? Če bi sam sedaj kupoval iPada, bi nabavil trojko, iFon pa 4s.


Razen če ekstra ugodno dobiš star model, sicer pa nima smisla...ga imaš kratek čas in si takoj 2, 3 generacije zadaj in s tem odpadejo kakšni bonbončki.. 4s je pa krš, visoka poraba, loterija z displeji aka yellowgate kjer je zaslon ne "toplih" barv ampak prav poscano rumene barve..


Če ti je pri telefonu bistveno to, pri kateri generaciji si, potem OK. Ampak pri iPhonu imaš načeloma daljšo podporo z nadgradnjami, kakor pri kakšnih HTCjih. Meni osebno je pri telefonu pomembno to, da mi deluje tako kot od njega pričakujem. Od izida dalje imam 4S, ki ga nisem vmes še nikoli nadgradil. O novem se bom odločal, ko bo tale crknil.

trnvpeti ::

skika je izjavil:

blackbfm je izjavil:

sigurno ne bodo dal top end komponent v srednje cenoven telefon ali bo pa tako kot pri pc procesorjih, ko je več ali anj eno jedro potem pa softwersko manjšajo zmogljivost zato da segmentirajo trg.


iPhone 5 komponente ne bodo top end ob izzidu 5S ampak cisto za v srednji razred. Ena izmed top end je ohisje katerega pa bodo zamenjali z plasticnim.

menda iphone 5C(color)

VaeVictis ::

skika je izjavil:

blackbfm je izjavil:

cez 2 meseca bo pa lazja 5tka za 300eur recimo


sam cenejša petka bi bila pomoje še kje drugje -lažja-, ne sa pri ohišju, cpu frekvenco komot malo znižajo, omejitev pomnilnika na 8gb recimo al pa 16, slabši tip displeja, slabša kamerca, take zadeve..


Pol to ni več iPhone 5.

Jaz napovedujem, da bodo vse komponente iste kot v iPhone 5, le ohišja bodo plastična ter barvasta. Plastični iphoni5 colour, ter črn in bel iPhone 5S bo lineup.


Tole je kar plausible!

Ena izmed možnosti je tudi, da bodo preimenovali 5s (hitrejši procesor, več Rama, boljša kamera, morda fingerprint sensor,...) v iPhone, torej se bodo znebili številk.

Cenejši iPhone bo imel pa velikost sedanjega iPhone 4, retina display od iPhone 4(s), ostale komponente od iPhone 5 in preimenovan v iPhone Mini.

FlyingBee ::

dokler ne grejo na fullHD+ na 5", naj raje ne izdajajo

blackbfm ::

in prednost full hd zaslona je kaj točno? večja poraba, ostrina pa praktično ista kot zdaj razen če gledaš pod lupo

driver_x ::

Pa filmi se v FullHD na telefonu gledajo precej bolje, ane.

FlyingBee ::

to je pač razvoj zaslonov, meni je všeč, da gre zadeva naprej ... na 440 ppi res več ne vidim pikic, na "retina" 330ppi pa sem, tako da mogoče čez 10 let mi bo tudi 250ppi že retina

amacar ::

5" ciglov pač ne potrebujemo vsi.

Nummy ::

blackbfm je izjavil:

in prednost full hd zaslona je kaj točno? večja poraba, ostrina pa praktično ista kot zdaj razen če gledaš pod lupo

LAhko gledaš HD filme gor + igrce zgledajo veliko bolje in imaš več placa na zaslonu kot samo za 3x3 ikone.

blackbfm ::

to je pač razvoj zaslonov, meni je všeč, da gre zadeva naprej ... na 440 ppi res več ne vidim pikic, na "retina" 330ppi pa sem, tako da mogoče čez 10 let mi bo tudi 250ppi že retina


ja kakšno hudo krizo si moral met 10 let nazaj ko so bili 100x100 displeji...

plus je edino to da so defektni pixli manj opazni

LAhko gledaš HD filme gor + igrce zgledajo veliko bolje in imaš več placa na zaslonu kot samo za 3x3 ikone.


tale z ikonami je mal mimo.. tudi na 300dpi displeju jo lahko tok pomanjšaš da ni več praktična za pritiskanje

FlyingBee ::

ja, ni več take razlike kot med 200 in 330, ampak popolnoma nič ne škodi do 500 ppi, za več bi pa res že rabil lupo, kar pa je v rangu debilizma

smash ::

čez par let bo za šalo 2000ppi pa bo mir za vse

leiito ::

A si je kdo ogledal wie-phone.com? Ker nekatere rešitve, home button zgoraj jn spodaj, stereo zvok in štenderček bi si želel v novem iPhonu. Neomejeno zastonj klicev kamorkoli in prenosa podatkov pa itak.

trnvpeti ::

Apple se nic ni naredil poceni!

Bo dvignil ceno 5s, pa malo pod ceno 5tke za 5c
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnje na iOS 8 so počasne

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
124909 (3679) driver_x
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22795493 (84591) amacar

Več podobnih tem