» »

Računalnik za igre do 700€

Računalnik za igre do 700€

«
1
2 3 4

Gustav ::

Pozdravljeni!

Kaj mi lahko svetujete glede nakupa računalnika cenovnega ranga okrog 700€? Podpirati mora vse današnje igrice v najvišjih nastavitvah, pa še par let prihodnosti mora zdržati. Od starega kompa ne morem uporabiti ničesar, rad pa bi čim tišjo škatlo (v okviru možnosti glede ostalih zahtev, seveda).

Pa še za nasvet glede nabave najprimernejšega OS prosim ...

Hvala.

ziga1990 ::

monitor tud kopuješ?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

NightHawk ::

Za tako ceno si ne boš mogel privoščiti SSDja verjetno

Be quiet pure power L8 500W - 55EUR
Intel i5 4570 - 170EUR
Asus B85M-G - 65EUR
8GB 1600 mhz ram - 60EUR
WD 1TB 7200 Blue - 55EUR
MSI TF Geforce 760 - 232EUR
Xigmatek Asgard Pro - 40EUR

Skupaj 677EUR nekje in 20EUR za poštnino. Priporočam pa iz hardwareversand.de, ker imajo najnižje cene in samo 20EUR poštnine. Pa preko idealo.de poklikej artikle v košarico, ker je dodaten popust.

Drugače pa tako napajalnik kot grafična slovita kot zelo tiha. Lahko bi si kupil tudi aftermarket procesorski hladilnik za 35 eur zaradi tišine....zaradi hlajenja ha ne rabiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NightHawk ()

ziga1990 ::

NightHawk je izjavil:

Za tako ceno si ne boš mogel privoščiti SSDja verjetno

Be quiet pure power L8 500W - 55EUR
Intel i5 4570 - 170EUR
Asus B85M-G - 65EUR
8GB 1600 mhz ram - 60EUR
WD 1TB 7200 Blue - 55EUR
MSI TF Geforce 760 - 232EUR
Xigmatek Asgard Pro - 40EUR

Skupaj 677EUR nekje in 20EUR za poštnino. Priporočam pa iz hardwareversand.de, ker imajo najnižje cene in samo 20EUR poštnine. Pa preko idealo.de poklikej artikle v košarico, ker je dodaten popust.

Drugače pa tako napajalnik kot grafična slovita kot zelo tiha. Lahko bi si kupil tudi aftermarket procesorski hladilnik za 35 eur zaradi tišine....zaradi hlajenja ha ne rabiš.


še windowse si pozabil
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

McMallar ::

Ce lahko dodam, jaz sem v podobni dilemi. Moja konfiguracija je taksna, bi bilo to bolje?

Gigabyte GA-Z87-D3HP, Z87 114.85
INTEL CORE i5-4570 3.20GHZ boxed 180.85
XFX Radeon HD 7870 1000M Dual Fan, 2GB/2x DVI/HDMI/2x mDP 188.95
Corsair XMS3 DIMM 4GB PC3-12800U CL11-11-11-30 (DDR3-1600) x 2 66.9
Enermax Triathlor 550W ATX 2.3 73.05
Cooler Master Silencio 550 76.85

701.45
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

NightHawk ::

Odvisno. Plata je tvoj nepotreben strošek, ker si kupil z87 chipset. Ker ne boš navijal ga ne rabiš.

b85
h87
z87

Z se od H87 razlikuje samo po navijanju procesorja. Ker je tvoj procesor ne-K ga ne boš navijal. Kupi plato z b85 ali h87 čipset. H87 ima napram B85 2 dodatna sata3 kontrolerja (4 vs 6) in možnost RAID funkcij...in s tem tudi SSD cache oziroma intel SRT tehnologijo. Če ne rabiš nič od tega bo b85 plata enako hitra kot z87 in obe bi morali zdržati kakih 10 let (če te skrbijo slabi kondenzatorji).

Radeon 7870 ni več srednja visoka izbira za gaming komp. Splačalo bi se iti malo višje, Radeon 7870 XT ali Asus geforce 660 Ti (dobiš ga že za 192 eur v nemčiji) ali pa geforce 760.

Napajalnik ni nič posebnega za ta denar....ni tih, niti nima kake hude voltage regulacije.

Je pa 700 eur odvisno kje kupuješ. Tiste cene so iz nemških trgovin, tele so pa slovenske?

Imaš pa boljše ohišje ja. Ampak odvisno kaj nekdo hoče. Jest imam raje malo slabše ohišje, malo cenejši napajalnik in že dobim 80€ za ssd :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NightHawk ()

McMallar ::

Hvala. SSD ze imam, H87 sem tudi ze gledal. V bistvu ne rabim top-notch grafike, rad bi kdaj odigral kaksen spil in to je to. Plan je v bistvu menjava celotnega kompleta in 700 EUR je nekje cifra okoli katere se vrtim.

Kar se napajalnika tice, gledal sem taksnega ki podpira C7 za Haswell, za ohisje pa rabim nekaj, kar sprejme 5 diskov. To mi je bilo vsec ker zadusi hrup in ima tudi opcijo za "cable management".

Cene so pa avstrijske.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

NightHawk ::

http://www.idealo.de/preisvergleich/Off...

Ta grafična je zakon za 190 eur. Jest bi kupil to. Zdej to nima veze koliko igras ampak kaj in na kakšnih nastavitvah. Če si res občasni in igraš kako leto ali 2 stare špile, pol je vseeno če kupiš radeona 7790 za 110EUR.

http://www.idealo.de/preisvergleich/Off...

Tale napajalnik podpira Haswella in je 20 eur manj. Ubistvu ce vse kupis preko idealo.de na hardwareversand te bo prislo kar nekaj ceneje kot dinokomp.at.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NightHawk ()

McMallar ::

Glede na to, da omenjas idealo.de: to je pac en seznam nemskih dinokompov. Ravno tako moram potem posamezno komponento narocevati od (potencialno) razlicnih ponudnikov, kreirati accounte, mogoce dajati podatke o kreditni kartici,... Poleg tega ni nikjer ocene prodajalca kot to ima geizhals.

Drugace pa hvala za pomoc in tvoje komentarje.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

NightHawk ::

Narobe si razumel. Jest sem ti rekel, da vse kupi preko hardwareversand.de, ker imajo res veliko izbiro in najcenejše cene. To glede idealo.de je pa takole misljeno

http://www.hardwareversand.de/2048+MB/8...

Evo, ta kartica stane 374,37 eur.

Če pa jo poiščeš preko idealo.de in jo klikneš, jo pa dobiš za 351.91EUR. In vsi itemi so malo cenejši preko idealo.de v tej trgovini. Sej piše pri vsakem itemu tole v spodnjem quote-u.

351,91 EUR Preis gilt nur bei direktem Einstieg über idealo.de!


http://www.idealo.de/preisvergleich/Off...


Jest sem imel sem 2 komplet kišti s komponentami pa je bila poštnina 20EUR, dostava pa v treh dneh. Kot bi iz slo naročal :)


No, tukaj se meni zdi najceneje. hoh.de ima podobne cene, ampak je dostava dražja in imajo manjšo izbiro (sploh glede napajalnikov, ohišij in kdaj tudi grafičnih kartic.)

Ampak ja, kupi pa kjer želiš, tvoja izbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NightHawk ()

McMallar ::

OK, nisem te razumel, nemsko pa ne znam, tako da...

Hvala vseeno, bom pogledal ta hardwareversand.de.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

McMallar ::

Nighthawk, kako pa si komuniciral? Sem jim poslal mail dva dni nazaj pa nobenega odgovora, samo avtomatsko sporocilo da so ga prejeli.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

NightHawk ::

Enkrat sem jim pisal in sem dobil odgovor po dveh dneh.

klkkkkkkkkkk ::

I5 ... Fx 6300 pa vzemi ssd...

Fx je dovolj dober za 7870... Oz. zelo verjetno enak i5 v prihodnosti

McMallar ::

Bo kar Intel, SSD imam.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

klkkkkkkkkkk ::

Kakor hočeš. Čeprav razlike neboš opazil.

klkkkkkkkkkk ::

Artikel Verfügbarkeit Anzahl
Stückpreis
Summe
AMD FX-Serie FX-6300 6x3.50GHZ AM3+ Box
97,70 €*

GIGABYTE GA-970A-UD3 970 Sockel AM3+ ATX DDR3
74,90 €*

LG Electronics GH24NS DVD Brenner 24x SATA schwarz bulk
18,95 €*

Seagate Barracuda 7200.14 1000GB 3,5'' Sata 6Gb/s 7200rpm 64MB
53,49 €*

Cooler Master HAF 912 Plus (RC-912P-KKN1)
65,85 €*

XFX Core Edition PRO 550W 80+ Bronze ATX 2.3
52,90 €*

G.Skill 8GB KIT RipJaws-X PC3-12800U DDR3-1600 CL9
59,59 €*

Cooler Master Hyper 212 Plus 120mm 600-2000rpm
28,91 €*

Sapphire RADEON HD7950 Boost 3GB GDDR5
224,45 €*

recimo za tole se splača premislit.
Če imaš že optično enoto ... lahko kupi cpu cooler za 50e
Lp

676,74 € + 28e za poštnino 704€.

Zgodovina sprememb…

Brias ::

McMallar je izjavil:

Bo kar Intel, SSD imam.



pametno za sedaj in na dolgi rok .... prava 4 jedra vec ali manj stresejo polovicnih 6 ali 8 ....


razumem da folk AMDja kupi zase .... ne razumem pa kako si ga upa priporocati :)

klkkkkkkkkkk ::

Brias je izjavil:

McMallar je izjavil:

Bo kar Intel, SSD imam.



pametno za sedaj in na dolgi rok .... prava 4 jedra vec ali manj stresejo polovicnih 6 ali 8 ....


razumem da folk AMDja kupi zase .... ne razumem pa kako si ga upa priporocati :)



Priporočat? ne razumem?
Je brat kupil i5 4670K ... in je hitro dojel, da se je zajebal. Saj bi prišparal denar za druge stvari.


Poleg tega. FX ima vreud tehnologijo. In prihodnost je v večih jedrih. Intel, ne dela hitrejših jeder zaradi tega, ker nerabi. Nekateri mislijo, da konzole preprečujejo razvoj itd. (grafike mogoče že) Cpu-ja pa ne... Problemu se reče "ozko grlo". Tako, da Če FX z 6 jedri tako dober v gamingu kakor i5. In kakor vidiš trenutno prihajajo špili kjer bo znal FX 6300 pospraviti vse i5.

Tako, da kakor vem bo kmalu v prodaji tudi 8 jeder ali več. Poleg tega se dobro ve, da z dobro optimizacijo je več jeder = P/W
FX 4300 vs FX 8350
poglej crysis3
(fps-je) pa še porabo. No če bi bilo to vse na 22nm bi bila spet druga slika.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

jojo flyingbee ko bi meu kej pojma kaj govoriš. AMD nima 8 jeder, ffs.

Brias je izjavil:

McMallar je izjavil:

Bo kar Intel, SSD imam.



pametno za sedaj in na dolgi rok .... prava 4 jedra vec ali manj stresejo polovicnih 6 ali 8 ....


razumem da folk AMDja kupi zase .... ne razumem pa kako si ga upa priporocati :)

exactly. sj je kul. ampak tak zlato pa spet ni, kot ga nekateri prikazujejo.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

TOP ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Brias je izjavil:

McMallar je izjavil:

Bo kar Intel, SSD imam.



pametno za sedaj in na dolgi rok .... prava 4 jedra vec ali manj stresejo polovicnih 6 ali 8 ....


razumem da folk AMDja kupi zase .... ne razumem pa kako si ga upa priporocati :)



Priporočat? ne razumem?
Je brat kupil i5 4670K ... in je hitro dojel, da se je zajebal. Saj bi prišparal denar za druge stvari.


Poleg tega. FX ima vreud tehnologijo. In prihodnost je v večih jedrih. Intel, ne dela hitrejših jeder zaradi tega, ker nerabi. Nekateri mislijo, da konzole preprečujejo razvoj itd. (grafike mogoče že) Cpu-ja pa ne... Problemu se reče "ozko grlo". Tako, da Če FX z 6 jedri tako dober v gamingu kakor i5. In kakor vidiš trenutno prihajajo špili kjer bo znal FX 6300 pospraviti vse i5.

Tako, da kakor vem bo kmalu v prodaji tudi 8 jeder ali več. Poleg tega se dobro ve, da z dobro optimizacijo je več jeder = P/W
FX 4300 vs FX 8350
poglej crysis3
(fps-je) pa še porabo. No če bi bilo to vse na 22nm bi bila spet druga slika.

To niso prava 6 ali 8 jeder upam da veš in če pogledaš mal teste se FX8350 komaj kosa z I5 3570,kaj šele omenjaš FX 6 kao jeder,kar se tiče same porabe nima niti smisla razpravljat in tudi ne kaj se zgodi ko na FX8350 daš kako GTX680,sam dobro to je druga zgodba.Če že kupuje potem so samo dve prave izbire ali I5 4670K ali FX8350 nikakor pa ne FX6 serjo,ker tisto pa je eno navadno sranje,razen če kupuješ poceni sistem.

klkkkkkkkkkk ::

TOP
Vem, da ni so prava jedra.
Ampak vseeno za 32nm so zelo zelo solidni.
špili uporabljajo večino 4 jedra zato.. se nesplača FX 8*** razen za streaming. I5 ni tako dober kakor pravite. Je pa zelo dobro optimiziran trenutno... to se lahko spremeni.

Vseeno pri stremingu FX 8*** premaga kakor i5 kakor i7.

Hojnikb
Ravno obratno i5 ni tako zlato, kakor ga prikazujejo drugi. Je boljši od FX single thread. Uglavm zmaga p/w itd. Vendar se splača razmislit, če je vreden tega denarja. I5 je vsekakor hitrejši od FX, ampak se splača?

FX6300+970-UD3+35EUR hladilnik ... ga spraviš na 4,5-4,7GHz. Pa je hitrejši od i5(stock). Vendar poraba... glede nato, da ne igraš verjetno 24/7...nebi izpostavljal porabe.

Z 7870/i5 ali 7950 boost(GTX760)/FX 6300 tu se splača razmislit.

Lp

Zgodovina sprememb…

TOP ::

So solidni to nobeden ne oporeka,ampak so zaradi cene,ker so proci zelo poceni in seveda temu primerna zmogljivost,kar pri INtelu ne morem reč,ker so proci veliko dražji.Meni je vseeno naj kupi kar želi samo če gledaš za naprej potem je pametna odločitev I5 ali FX8,ker kot sem napisal z leti bodo prišle še močnejše grafe in tole dat na FX6300.razlika med FX6300 in FX8 serjo je kolko dobrih 40e,kar ni nič če gledamo na dalši rok,ker napram I5 je malo večja razlika,če že gledaš toliko na denar.

klkkkkkkkkkk ::

Z to sestavo bo lahko, da FX 6300 kasneje na 4,4-4,5Ghz

Lp

TOP ::

In četudi bo dal,kaj bo pridobil nič,še bolj se bo vseskup grelo in bo rabil denar za dober hladilnik in en kup ventov noter in za razliko vlaganja v hlajenje ma noter bolši proc v štartu in bo 100% dlje zdržal.

klkkkkkkkkkk ::

TOP je izjavil:

In četudi bo dal,kaj bo pridobil nič,še bolj se bo vseskup grelo in bo rabil denar za dober hladilnik in en kup ventov noter in za razliko vlaganja v hlajenje ma noter bolši proc v štartu in bo 100% dlje zdržal.


saj ga ima zraven

klkkkkkkkkkk ::

Artikel Verfügbarkeit Anzahl
Stückpreis
Summe
GIGABYTE GA-970A-UD3 970 Sockel AM3+ ATX DDR3
74,90 EUR*

Cooler Master HAF 912 Plus (RC-912P-KKN1)
65,85 EUR*

G.Skill 8GB KIT RipJaws-X PC3-12800U DDR3-1600 CL9
59,59 EUR*

Sapphire RADEON HD7950 Boost 3GB GDDR5
224,45 EUR*

AMD FX-Serie FX-6300 6x3.50GHZ AM3+ Box Vishera
97,70 EUR*

Seagate Barracuda 7200.14 1000GB 3,5'' Sata 6Gb/s 7200rpm 64MB
53,49 EUR*

XFX Core Edition PRO 550W 80+ Bronze ATX 2.3*
52,90 EUR*

Thermaltake Frio 120mm 1200-2500rpm
46,90 EUR*

675,78 EUR*
706EUR z poštnino
Lp

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Koga ma zraven hlajenje ja sam ne za navijanje rabi bolši hladilnik.Drugače pa se je že itak odloču in ne rabi več limat konfiguracjo sam za tako ceno pa bi ti dal noter FX6300 upam da se hecaš.

Hayabusa ::

FlyingBee
Je brat kupil i5 4670K ... in je hitro dojel, da se je zajebal. Saj bi prišparal denar za druge stvari.

Ker ?

x45 ::

amd fx bo veliko boljši nakup. in ima 4 6 ali 8 jeder. pač ne giuljufajo s compilerjem kot intel in tu je razlika.

kar ono z FX vzemi pa raj daj 8320 ali pa 6350

http://www.pcaxe.com/hardver/procesori/...
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

klkkkkkkkkkk ::

Hayabusa je izjavil:

FlyingBee
Je brat kupil i5 4670K ... in je hitro dojel, da se je zajebal. Saj bi prišparal denar za druge stvari.

Ker ?



i5 eden top CPUjev...
Ni velike razlike... sploh če navijaš CPU-je je dovolj FX 8320 ali FX 6300
Uglavm za ta denar dobiš 970-UD3+FX6300+CM hyper 212 evo.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

zakaj bi mogu vzet tadrag i5 ?
sj najcenejši i5 ni nč draži od fx 8 core..
#brezpodpisa

DrYuri ::

Mene sam malo moti, ko vsi govorite da bodo amd procesorji močnejši v prihodnosti, sam kaj ko bo čez 3 leta vse zastarelo pa naj bo intel ali amd. Tako ali tako pa večina aplikacij izkorišča eno ali dve jedri, tako da če intel zmaga zdaj bo tudi čez eno leto.

klkkkkkkkkkk ::

DrYuri je izjavil:

Mene sam malo moti, ko vsi govorite da bodo amd procesorji močnejši v prihodnosti, sam kaj ko bo čez 3 leta vse zastarelo pa naj bo intel ali amd. Tako ali tako pa večina aplikacij izkorišča eno ali dve jedri, tako da če intel zmaga zdaj bo tudi čez eno leto.



Čez 3 leta zastareli?

No mislim, da je i5 2500K že star ampak vseeno samo 10-15% počasnejši od novega.
Če pogledaš phenome x4...
Poleg tega večina špilov, nima optimizacije za več kot 4 jedra. Prav tako niso dobro optimizirani za FX



hojnikb je izjavil:

zakaj bi mogu vzet tadrag i5 ?
sj najcenejši i5 ni nč draži od fx 8 core..


Samo zaradi OC-ja nič drugega... "Fx 8 core?"

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Fora je da 90% folka nič ne navija in potem je tole brezpredmetno.

hojnikb ::

čist tko, 8350 stane na hoh.de isto kot middle range haswell i5 ;)
tolk o tem da so amdji oh in sploh poceni...
#brezpodpisa

BlackMaX ::

hojnikb je izjavil:

čist tko, 8350 stane na hoh.de isto kot middle range haswell i5 ;)
tolk o tem da so amdji oh in sploh poceni...


Hojnik, če bi ti dau zdj 1000 eur, da mi sestaviš računalnik za 3d produkcijo, kakšen komp bi sestavil? Programi kot so 3Ds Max in Afterji pridejo upoštev.

Seveda, če imaš čas?

hojnikb ::

haswell i7 (4770), 16gb rama, ssd, b85 platka, ostalo po želji..
#brezpodpisa

BlackMaX ::

hojnikb je izjavil:

haswell i7 (4770), 16gb rama, ssd, b85 platka, ostalo po želji..


No to k si omenu, kok to stane?

hojnikb ::

pejt na hoh.de in nameči noter komponente.. iz glave nwm, ampak če ne misliš met zram dedicated grafike, bi z 1k€ to šlo kamot ćez
#brezpodpisa

BlackMaX ::

hojnikb je izjavil:

pejt na hoh.de in nameči noter komponente.. iz glave nwm, ampak če ne misliš met zram dedicated grafike, bi z 1k€ to šlo kamot ćez


Hehe ja grafa zna prevagat čez 1k :)

Hvala useen.

Andrej14 ::

http://www.dinokomp.at/produkt/m5a97-le...
http://www.dinokomp.at/produkt/amd-fx-8...
http://www.dinokomp.at/produkt/corsair-...
http://www.dinokomp.at/produkt/powercol...
http://www.dinokomp.at/produkt/toshiba-...
http://www.dinokomp.at/produkt/enermax-...



Tole sm jz nedolgo nazaj naročil,s tem da rame mam druge in so 16gb,...Mislm da za ta denar je tole top ,kar sem sestavil,...edino mene je koštal čez 800 eur s kišto in mugen 3 hladilnikom in 16gb rama,..

Pro_moted ::

BlackMaX je izjavil:

hojnikb je izjavil:

čist tko, 8350 stane na hoh.de isto kot middle range haswell i5 ;)
tolk o tem da so amdji oh in sploh poceni...


Hojnik, če bi ti dau zdj 1000 eur, da mi sestaviš računalnik za 3d produkcijo, kakšen komp bi sestavil?


Seveda, če imaš čas?


http://www.dinokomp.at/konfigurator/?mb...

Nekaj takega je top za take potrebe. Splača se ti Nvidio noter vržt, ker ti programi že pridno izkoriščajo CUDA.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

McMallar ::

High-end grafika odpade preprosto zato, ker je ne rabim. Rad odspilam kaksen AAA spil (recimo Borderlands2 ali Bioshock Infinite) ampak veliko casa za to ni, poleg tega je bilo vse skupaj se vedno igralno na C2D8300 in Radeon HD5770.

Intel bo zato, ker naceloma v vseh relevantnih testih poseka AMD. Recimo tu kjer je primerjava s prejsnjo generacijo, oz. tu.

Glede denarja naj vas ne skrbi, gre za mojega. Zgornjo konfiguracijo sem malo spremenil, plata s H87 in drug napajalnik tako da me s postnino pride 635eur.

Hvala za pomoc in ideje ampak to je koncna odlocitev.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

x45 ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Artikel Verfügbarkeit Anzahl
Stückpreis
Summe
AMD FX-Serie FX-6300 6x3.50GHZ AM3+ Box
97,70 €*

GIGABYTE GA-970A-UD3 970 Sockel AM3+ ATX DDR3
74,90 €*

LG Electronics GH24NS DVD Brenner 24x SATA schwarz bulk
18,95 €*

Seagate Barracuda 7200.14 1000GB 3,5'' Sata 6Gb/s 7200rpm 64MB
53,49 €*

Cooler Master HAF 912 Plus (RC-912P-KKN1)
65,85 €*

XFX Core Edition PRO 550W 80+ Bronze ATX 2.3
52,90 €*

G.Skill 8GB KIT RipJaws-X PC3-12800U DDR3-1600 CL9
59,59 €*

Cooler Master Hyper 212 Plus 120mm 600-2000rpm
28,91 €*

Sapphire RADEON HD7950 Boost 3GB GDDR5
224,45 €*

recimo za tole se splača premislit.
Če imaš že optično enoto ... lahko kupi cpu cooler za 50e
Lp

676,74 € + 28e za poštnino 704€.



to bo bolje kot intrel ker maš pač dražjo in boljo grafo v isti ceni.

mal za feeling:

http://www.pcaxe.com/hardver/procesori/...
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

hojnikb ::

joj ta fx6300 bi pa vtaknal res v vsak build .. :0
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

McMallar ::

@x45: glej se enkrat moj post zgoraj - grafika mi ni tako pomembna, rezultati integriranih grafik pa se manj. Glede na vse teste ki sem jih lahko nasel, Intel poseka AMD na celi crti pri isti frekvenci. Skratka, AMD odpade.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

hojnikb ::

McMallar je izjavil:

@x45: glej se enkrat moj post zgoraj - grafika mi ni tako pomembna, rezultati integriranih grafik pa se manj. Glede na vse teste ki sem jih lahko nasel, Intel poseka AMD na celi crti pri isti frekvenci. Skratka, AMD odpade.

Se ne rabiš trudit. Za njega je pomemben samo price/performance in število "Jeder". Kar pa uporabnik dejansko potrebuje, pa ni važno. Važn je P/P
#brezpodpisa

WarLord11 ::

Saj FX je cool sam problem so, da imaš skoraj 30% večje drope FPS-jev kakor z i5 istega ranga zmogljivosti.
Npr Crysis 3 ti dropa iz 60 na 20 fps, ko ti rečmo z intelom samo na 30+. Kar se pa pri gameplayju kar pozna. Odvisno je kaj igraš, ker recimo če bi jaz še enkrat kupoval bi raje vzel Intela ker npr: igram Company of Heroes 2, ker je zelo požrešen špil kar se tiče CPU-ja. Ima veliko situacij ko pride do dropanja FPS-ov zaradi efekta "veliko enot na kupu".

Zgodovina sprememb…

x45 ::

amd je veliko boljši nakup od intela, sploh ta novi. clock to clock se pa že dolgo ne primerja, amd ja se da navit poleg tega.
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming PC za 700€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
555814 (4820) theBill
»

računalnik 900e

Oddelek: Kaj kupiti
131705 (1565) ruupkee
»

Komplet PC

Oddelek: Kaj kupiti
142621 (2275) fr4nc
»

Računalnika za igre v rangu 600 in 750€

Oddelek: Kaj kupiti
112683 (2302) x45
»

Sestavljanje računalnika cca 700€

Oddelek: Pomoč in nasveti
242672 (2380) Pro_moted

Več podobnih tem