» »

radeon AiW vs VIVO?

radeon AiW vs VIVO?

boha ::

radeon All in Wonder in radeon VIVO (npr. 9000 pro). se komu sanja v čem je razlika? in predvsem zakaj je AiW dražji?

tha_Kalis ::

kolikor vem ima aiw zraven vsega kar ima vivo se tv-tuner, daljinec in veliko kablovja.
ne odlasaj na jutri, kar lahko storis pojutrisnjem

darkolord ::

aiw nima vedno daljinca

icek ::

Ce bi ze imel denar, bi raje vzel AIW, ampak ker temu ni tako, je v moji masini VIVO.
Rider of Theli
www.air-tv.net

TribesMan ::

@ icek

Glede na to da imaš VIVO me zanima nekaj, kako je z zajemanjem videa, recimo z analogne kamere. Ali je slika vsaj približno dobre kvalitete ali je bolj VHS ali še slabše. Sam se zanimam za nakup nečesa podobnega, ker če iz kamere posnamem na navadno VHS kaseto je razlika v kvaliteti prevelika (VHS je junk). Pa me zanima ali se splača ali je isti k. Aja pa še to kolikšna je maksimalna resolucija zajemanja in ali podpira zadeva kakšno strojno kodiranje (MPEG2 ?!?).

Hvala

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boha ::

torej, vivo je le za zajemanje videa, aiw pa še za gledanje tv, če prav razumem...

Jose ::

Imam Hercules AIW7500. Mi je žal, ker sem zanjo dal velike denarce. Res je, da vse špila tako kot mora (po mukah s kodeki) a bi za ta denar dobil kako VIVO kartico, ki bi podpirala vsaj DirectX8 pa še 20 jurjev bi v žep pospravil. Nad tunerjem sem razočaran. Sicer naj bi novejše AIW kartice imele izboljšan tuner. Če želim kaj posneti iz TV ali HI8 kamere je slika mnogo boljša, če jo pripeljem iz scarta VCR-a na avdio in video vhoda kartice (kot pri VIVO). Zajemam lahko sliko celo boljše kvalitete od DVD formata, vprašanje pa je kakovost signala kamere ali tunerja videorekorderja. Mislim, da je kvaliteta zajema ista pri VIVO kartici.

icek ::

TribesMan:
Do zdaj se nisem zajemal iz analogne kamere. Sem edino iz TVja. Zal imam bolj slab TV, pa tudi kabl ni ne vem kaj in slika ni ravno dobra. Mislim, da ce bi to porihtal bi bilo dosti boljse. Drugace pa dela real time MPEG2 kompresijo.
Rider of Theli
www.air-tv.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV tunerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
507359 (5426) Tiash
»

Kartica za zajem videa iz zunanjih virov?

Oddelek: Kaj kupiti
62280 (2209) kurjač
»

Kako zajemat sliko iz analogne kamere?

Oddelek: Zvok in slika
61110 (1070) frenk
»

Graficna za zajemanje videa

Oddelek: Kaj kupiti
5899 (861) Caligula
»

Leadtek Winfast TV 2000 XP mnenja

Oddelek: Zvok in slika
6893 (794) partysound

Več podobnih tem