» »

Talno gretje-prekinjen kabel

Talno gretje-prekinjen kabel

miro779 ::

Imam položeno talno el.gretje z grelnim kablom, ki se je v fazi polaganja ploščic nekje prekinilo-verjetno mehanska poškodba. Sedaj me pa zanima, ali je možno z kako metodo odkriti mesto prekinitve in na kakšen način?, da mi ne bi bilo treba odkopati vseh ploščic...??? Sicer sem že probal. da sem priklopil fazo na en pol in skušal z brezkontaktnim detektorjem faze odkriti mesto prekinitve, pa mi detektor ne pokaže več kot 5mm oddaljenosti, kabel je pa najmanj 30mm pod ploščicami. Ali obstaja mogoče tak detektor faze ki bi lahko pokazal fazo na takšni oddaljenosti...?
Hvala za odgovore oz. komentarje...lp Miro

BALAST ::

Infrardeča kamera?
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

TESKAn ::

Je možno, se je enako zgodilo nam - sicer ni bila faza prekinjena, ampak je bil kratek stik. IMO najbolje, da kontaktiraš koga, ki se ukvarja z talnim gretjem in povprašaš.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

SaXsIm ::

Mogoče bi za hec šlo probati z testerjem za telefonski kabel, imajo telekomovci. Priklopijo, nato pa pogledajo, kako daleč "vidijo," in tako ugotovijo, kje na kablu je prišlo do napake.
SaXsIm

milica ::

Obstajajo multimetri, ki brezkontaktno zaznajo napetost.

pi pawr ::

Funkcijski generator + osciloskop, izmeriš čas do odboja signala :)

miro779 ::

V Lidlu sem kupil brezkontaktni detektor faze za 7E, vendar je prešvoh, saj nese samo do 1cm, talno gretje pa je okoli 2-3cm globoko. Ali obstaja tak multimer ki pokaže fazo na tej globini - okoli 3cm......?

STU-III ::

miro779 je izjavil:

V Lidlu sem kupil brezkontaktni detektor faze za 7E, vendar je prešvoh, saj nese samo do 1cm, talno gretje pa je okoli 2-3cm globoko. Ali obstaja tak multimer ki pokaže fazo na tej globini - okoli 3cm......?


Jaz imam Voltcraft VC170 z NCV senzorjem in zazna nekaj cm globine.

poglej na conrad-u, imajo tudi nekaj ponudbe brezkontaktnih preizkuševalcev.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gradnja mansardnega stanovanja

Oddelek: Loža
245193 (1768) Twixz
»

Ogrevanje majhnega stanovanja z IR paneli

Oddelek: Loža
3116432 (14978) vostok_1
»

Itison vs. topli pod vs. les

Oddelek: Loža
283385 (2795) floyd1
»

Diy gradnja manjšega bazena

Oddelek: Loža
94038 (3602) zrataj4201
»

detektor snega

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
172162 (1611) bosmla

Več podobnih tem