» »

Zakaj tako visoka temp. na Athlon XP 1700+?

Zakaj tako visoka temp. na Athlon XP 1700+?

afro~dizzy~act ::

Imam Athlon XP 1700+ procesor in hladilnik Titan TTC-D5TB4 (ali nekaj takega) in mi deluje na 60.C! Kolega pa ima isti ventilator in Athlon XP 2100+, pa mu deluje na 45.C! Tudi ohisje ni kaj dosti razlicno, graficne in ostalo je vse podobno.
Zakaj taksna razlika? Je novi proc. izdelan v novejsi (bolj hladni) tehnologiji, ali kaj? Ker ce je tako ga bom zamenjal z novejsim.
Hvala.

MiKi ::

Slab kontakt med procom in hladilnikom. Slabo si namazal pasto, ali je pasta nekvalitetna, ali pa če na hladilniku že pride ona pasta, si jo mogoče pa preveč razmazal.
To ti je edina krivda. Moj XP2000 je tudi imel 60° zdaj jih ima pa 38° (delno obremenjen)

rfmw ::

možno je tud, da mata različni plati. če njemu bere plata cpu temp iz socketa in tebi iz proca, imata približno isto temp...
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

MI_KO ::

Ja, vse drži, pa tudi procesorja sta lahko različna!

2100+ je lahko tbread (kaj lahko, skoraj 100% je, ker je za palomina prehladen) tvoj pa je verjetno palomino! Pa pasto res bolje razmaži!

Vlady ::

Ja imam AMD 1800+ in imam povprečno temperaturo 59C. Pomoje je to tko original, saj so men hladilnik montirali v trgovini, in serviserja poznam. Res da je hladilnik FULL glasen, ampak saj računalnik dela normalno. :)

C_maniak ::

Jez mam tud isti problem. Sam da gre men celo do 70 med igranjem. Pa mam vulcanota 7, k je dobr vent. Mislim, je OK. Sploh ne vem kaj bi blo.

Red_Mamba ::

največ je odvisno od hladilnika, tako zatem pride v igro pasta.
Jaz imam 1800+ in je temp 35° v mirovanju. Do 40 pri obremenitvi. Imam hladilnik Coole master DP5-7H53F. Torej neki povprečnega, je pa pasta neka silver. Sosed ima 2000+ in ma temp (pazi to!) 22° ko ni obremenjen in nekje 28°pri obremenitvi. Ima hladilnik SLK800 če se ne motim. Temp je resnična, sem se imel priložnost prepričati na lastne oči. Ima epox plato ki ima program za merit že zraven in ni varjante da se temp narobe odčitava.

ghibly ::

Odvisno je tudi od lege ohišja. Jaz imam na idle 45 C, ce pa odstranim pokrov mojega desktop ohišja pa temp. pade za 5 C.
Če pa odprem še stranico okna pod katerim tiči ohišje pa temp. pade na 28 C - idle (ambient 22 C).

Sami če, če, če.....

No, v glavnem razlike so lahko povsod in se seštevajo, v večini primerov pa je glavni razlog površno nameščen hladilnik ali nanešen predebel sloj prevodne paste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ghibly ()

b4d ::

Jest pa imam 2400+ pa vulcanota 6+, pa mi pri obremenitvi ne gre čez 41 stopinjo. Pa je še kar navit.
b4d.sablun.org


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zalman 6000AlCu - Temperatura(Athlon XP2000)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241439 (1062) b
»

Temperatura AMD XP 2000P+ ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231710 (1337) Bremzi
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017604 (5394) the_unborn
»

tooo damn hot...65

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
341678 (1029) SaS
»

Lastniki XP1800+ pomagajte.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281302 (911) Hux

Več podobnih tem