» »

Zvočniki in crappy loud sound

Zvočniki in crappy loud sound

Rainbow Dash ::

Pozdravljeni,

ker tudi sam rad kdaj poslušam glasbo naglas, sem danes šel v trgonino in kupil tole http://www.mimovrste.com/artikel/121006...

Iste s tem da sem jih kupil v compshopu. Problem je da ko daš malo čez polovico naglas, mu pobere moči, čisto mu pobere moč kot da bi napajal 10 zvočnikov.. Posnel sem tudi video da vidite kakšna je situacija. Čudno mi je da meni to dela, pa so stari 2 uri, na mimovrstah jih pa tako hvalijo...

Kaj naj dam nazaj kot garancijo?
Uzemite si 2min časa in poglejte problem.


VIDEO GLEJTE OD 1:20 NAPREJ.

Imam pa to zvočno kartico v računalniku: http://www.mimovrste.com/artikel/114044...
Pa tudi prenos zvoka je grozen, pač če vštekam slušalka v zvočnike je zvok grozen..
Probal sem tudi preko telefona priklopiti, in je isti problem.

Lp,
Jan

Goran's Blog ::

Hja, za 33 eur pa res ne moreš kupiti vrhunskih zvočnikov.
Sedaj ne vem je več možnosti:
-Zvočniki so res fuč, to bi moral eden povedati kateri jih ima doma in če mu delujejo enako!
-Če ni prvo imajo zvočniki od približno 50% naprej veliko popačenje, sam ojačevalec ima popačenje.
-Mogoče se kaj potenciometer J-E-B-*...

Rainbow Dash ::

Nevem če imajo vsi ta problem, ker na mimovrstah jih hvalijo kot da so nevem kaj

afroangel123 ::

imel sem zelo podoben primer ampak pri laptopu z zvočniki logitech z313, skratka, problem teh zvočnikom je nihanje napetosti, poskusi jih drugje, na drugem compu. poskusi z integrirano zvočno kartico. če bo še vedno isto poskusi, dati sound nastavitve zvočne na default...
jaz sem recimo rešil problem s tem da sem priklopil dodatni usb-govorim na laptopu. potem so zvočniki delali bp. ne bi rekel glih da so zvočniki v okvari, ampak je problem nihanje napetosti.

b3D_950 ::

>: prenos zvoka je grozen

grozna je muska. S takim sampleom ne moreš testirat zvočnikov.

Sicer pa zmanjšaj glasnost pa ne bo hreščalo. Že frek. razpon, ki je naveden pod teh. podatki od 100Hz ti da lahko vedet, da je to bolj poden (sicer logično za tako ceno in dimenzijo zvočnika)... Poglej si mal osnovne akustike, da ti bo jasno kaj sploh kakšne številke pomenijo.

Brias ::

pri taki muziki je "do konca" ze ko das na 45% ......

to kar ti delas z box-i je cliping ...

tudi ce je skala od 1 do 10, pa a si dal 40 eur za aktivne zvocnike ali 500 eur za amp in 2 boxa ali pa 5000 eur samo za interkonekt kabel ,,,,

max je med 4 in 4.5 .... zato da ti brez klipa pelje se spice ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

Rainbow Dash ::

''grozna je muska. S takim sampleom ne moreš testirat zvočnikov.'', oprosti sam z tisto tvojo govedarsko musko se nebi dalo pokazati napake.

pa problem je isti če dam kero drugo musko, lahko tudi kakšno bolj umirjeno itd, in če daš do konca dela še kake 3 sekunde, nato pa začne spet mu zmanjkovati štroma.. Mogoče da ima kak kondenzator notri napihjen ali kaj podobnega?

Zgodovina sprememb…

Brias ::

Rainbow Dash je izjavil:

''grozna je muska. S takim sampleom ne moreš testirat zvočnikov.'', oprosti sam z tisto tvojo govedarsko musko se nebi dalo pokazati napake.

pa problem je isti če dam kero drugo musko, lahko tudi kakšno bolj umirjeno itd, in če daš do konca dela še kake 3 sekunde, nato pa začne spet mu zmanjkovati štroma.. Mogoče da ima kak kondenzator notri napihjen ali kaj podobnega?



model ... tebi ni jasen clip ...

ce imas volume na 3 in poslusas tehnazo ... recimo da amp zmatras na 60% moci ...

ce imas volume na 3 in das na EQju 40hz gor za 12 decibelov ... z kok moci matras amp?

Rainbow Dash ::

razlož mi pol v redu ne mi neki po mal kr še kr nezastopim ka hočeš povedat.. >.>

Brias ::

ojacaevalec ima svoj maximum ...

in ta maximum ni vedno dosezen na enaki skali ( enkrat na 3, enkrat na 4, ce je na 5 mora biti takrat pac slabsi signal ... )

zelo je odvisno od tega kaksen signal pride v ojacevalec ...

ceprav boxi za 35 eur niso resni, izgleda da so, ravno za to, ker ni realno da imas lahko boxe na maxu ...

max je ponavadi 45% skale in ne 100% skale ...

tole je ponavadi MAX OD MAXA pa se to ce poslusas dolgo cajta, nekaj odleti ...




ker ni realno da bi imel na 10 ,,,,

zvokovno, signal ko se ojaca, matra ojacevalec takole ...

5% moci porabi za visoke tone
15% moci porabi za srednje tone
80% porabi za bass ...


spusti recimo tole ... probaj ce gre do konca .... lepo ..


pri tem ti zre ... 20% moci


potem pa probaj kaj se ti bo z tem dogajalo ... na 5 ...


pri tem ... bomo videli kok bo spustilo ... pomoje ... 70 - 80%



pa se to ...


en signal je tako poln ... da je max kar lahko ojaca brez clipa ze pri skali 4


Clipping is a form of waveform distortion that occurs when an amplifier is overdriven and attempts to deliver an output voltage or current beyond its maximum capability. Driving an amplifier into clipping may cause it to output power in excess of its published ratings.

hojnikb ::

malo denarja, malo muzike še tukaj kako velja... Skeširi se za boljše zvočnike in za drugič.. ignoriri komentarje na teh straneh.
#brezpodpisa

Rainbow Dash ::

Kr neki, ka nj zdej z ttimi zvočniki?

Brias ::

glej model ...




tudi ce kupis to:



in to:



in das tako:



bo slo v CLIP in nekje bo nekaj odletelo ... ce ne drugega, vsaj zascita :)


tole lahko das na 10 :)



ker se ne premika, nema bassa, nema clipa ...

Seljak ::

Zvočniki za 30€ zares ne morejo ponuditi vrhunskega zvoka in z Genius sem tudi jaz 1x "mimo vsekal".

AndyS ::

Clip je najlažje razložiti s sliko.. Sinusni signal je pri vrhovih odrezan, kar nato povzroča hreščanje in kvarjenje zvočnika.

 Clip signal

Clip signal

STU-III ::

AndyS je izjavil:

Clip je najlažje razložiti s sliko.. Sinusni signal je pri vrhovih odrezan, kar nato povzroča hreščanje in kvarjenje zvočnika.

 Clip signal

Clip signal



Sploh ni nujno, da zvočnik hrešči, clip se zgodi, ko tranzistor poskuša ojačati signal nad mejami njegovega delovanja, kar se kaže v odsekanih vrhih sinusa, kot si že povedal in to se tudi sliši v zvočnikih, ni pa nujno, da sam zvočnik tudi hrešči oz. se kvari.
Line secured.

STU-III ::

Rainbow Dash je izjavil:

Pozdravljeni,

ker tudi sam rad kdaj poslušam glasbo naglas, sem danes šel v trgonino in kupil tole http://www.mimovrste.com/artikel/121006...

Iste s tem da sem jih kupil v compshopu. Problem je da ko daš malo čez polovico naglas, mu pobere moči, čisto mu pobere moč kot da bi napajal 10 zvočnikov.. Posnel sem tudi video da vidite kakšna je situacija. Čudno mi je da meni to dela, pa so stari 2 uri, na mimovrstah jih pa tako hvalijo...

Kaj naj dam nazaj kot garancijo?
Uzemite si 2min časa in poglejte problem.


VIDEO GLEJTE OD 1:20 NAPREJ.

Imam pa to zvočno kartico v računalniku: http://www.mimovrste.com/artikel/114044...
Pa tudi prenos zvoka je grozen, pač če vštekam slušalka v zvočnike je zvok grozen..
Probal sem tudi preko telefona priklopiti, in je isti problem.

Lp,
Jan


Kot so že nekateri povedali: ojačevalnik ima svoje meje in deluje tako, da ojača vhodni signal. Močnejši, kot je vhodni signal, močnejši bo tudi izhodni signal ampak to se ne more višati v nedogled. Ko na računalniku višaš glasnost, se ti tudi max. raven na gumbu za glasnost premika nižje. Naj pojasnim po domače: recimo, da si ti ojačevalnik in, ko ti nekdo da v roko 1 jabolko, jih ti vrneš 10 in to je tvoja omejitev "ojačanja". Zdaj pa si predstavljaj, da ti nekdo da 10 jabolk in jih ti poskušaš vrnit 100! Kaj se zgodi? Greš preko svojih zmožnosti in jabolka, ki jih vračaš so črviva in obtolčena, poleg tega si zaradi teže pretegneš hrbet oz. je nevarnost, da si ga. No, enako je pri ojačevalniku, če mu daš preveč noter, bo poskušal dati preveč ven - ampak to omejuješ z gumbom za glasnost, ki pa potem, kot si že ugotovil ne gre do 100%, ker daješ preveč noter in pride že recimo na 50% do max. glasnosti. Nasvet: daj tvoje zvočnike na max. glasnost (zavrti gumb do konca), na računalniku pa daj na 0% glasnosti, potem predvajaj glasbo (v predvajalniku imej do konca na glas) in počasi višaj še glasnost windows-a. Ko ti začnejo rahlo hreščati zvočniki, si dosegel max. glasnost zvočnikov. Pusti nastavitev glasnosti tam, do kamer si prišel, ko si jo višal. Potem si boš lahko po mili volji zavrtel knof do konca, brez da bi delal škodo na zvočnikih. (POZOR: nekateri posnetki so že posneti glasneje, tako da še vseeno ne boš mogel pri vseh naviti do konca). Jaz imam recimo windows glasnost na 24% in na receiverju kakih 30% glasnosti in, če predvajam neko glasbo na yt, ponavadi nastavim glasnost v yt predvajalniku na polovico ali še manj, pa se že kar na glas sliši (odvisno od posnetka - pri nekaterih moram dati na min., da mi oken ne pomeče ven). Tako na hitro preračunano imam vsaj 2000 do 2200W max. moči zvočnikov, pa jih lahko brez težav spravim na max., brez da bi dal glasnost do konca, saj ti lahko zv. kartica da dovolj izhodne moči, da pride predčasno do kurjenja zvočnikov ali clippinga. Če že kupuješ 2 sistemske zvočnike, bi ti priporočil, da vzameš kaj, kar ima še subwoofer zraven, ker tisti majhni zvočnički brez ustrezne škatle ne morejo izstisniti dovolj bass-a, da bi to zadovoljilo tvoje potrebe. Jaz bi za do 30€ vzel kaj takega: http://www.mimovrste.com/artikel/190000... S temle boš definitivno bolj občitil zvok, kot s tistima dvema. Moč je enaka, je pa prednost subwoofer, ki bo precej pripomogel k mogočnejšemu zvoku.

LP
Line secured.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dovoljena meja obremenitve zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
4610335 (8281) čuhalev
»

katere zvočnike kupiti

Oddelek: Zvok in slika
164554 (4240) leti123456
»

sumenje ob spreminjanju glasnosti

Oddelek: Strojna oprema
161772 (1551) furion
»

Kako naj vem koliko prenese aktivni zvočnik in nekaj vprašanj okoli akustike

Oddelek: Zvok in slika
224792 (4316) jest10

Več podobnih tem