» »

Predčasna prekinitev pogodbe za najemn stanovanja

Predčasna prekinitev pogodbe za najemn stanovanja

seu_ ::

Stanovanje je bilo najeto meseca junija 2013. V pogodbi piše, da se lahko prekine z enomesečnim odpovednim rokom. Bila je plačana varščina v višini 2eh najemnin, najemnina za junij, stroški 2 meseca - junij, julij (plačali so se za nazaj).
Zanima me, če dam jutri odpoved pogodbe, kaj sem dolžna lastnikom? Najemnino za julij, to mi je jasno. Kako pa je z avgustom?

St235 ::

Odpovedni rok je en mesec. Torej če daš odpoved julija moraš noter ostat še avgusta in seveda vse plačat. Lahko pa se zmeniš z najemodajalcem, da se to poračuna z varščino.

mojca ::

Po mojem razumevanju si dolžna plačati do 19. avgusta (in priporočljiva je pisna odpoved).

Jaz osebno bi se v primeru potrebe po nenadni izselitvi skušala dogovoriti z lastnikom in po možnosti najti novega najemnika, da lastnik ne bi imel izpada dohodka, meni pa ne bi bilo potrebno plačevati dodatne najemnine - volk sit in koza cela.

V praksi sicer marsikateri najemodajalec ne bo zahteval dodatne najemnine, ko se izseliš, čeprav to, da greš že po mesecu in pol ven, verjetno ne vpliva ugodno na najemodajalčevo odločitev.

@Lakotnik: dokler plačaš, te nihče ne sili, da ostaneš notri 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: mojca ()

korenje3 ::

mi kot najemodajalci smo se zmenili da lahko podnajemniki najdejo druge sostanovalce. je bil pa že primer ko so prej odlšli, ker so pač v šoli pogrnli. plačal so po pogodbi.

seu_ je izjavil:

Stanovanje je bilo najeto meseca junija 2013. V pogodbi piše, da se lahko prekine z enomesečnim odpovednim rokom. Bila je plačana varščina v višini 2eh najemnin, najemnina za junij, stroški 2 meseca - junij, julij (plačali so se za nazaj).
Zanima me, če dam jutri odpoved pogodbe, kaj sem dolžna lastnikom? Najemnino za julij, to mi je jasno. Kako pa je z avgustom?


torej 1 mesec moraš pejt povedat da boš šla. in za ta nadaljni mesec seveda plačat. torej junij julij si že plačala. če sporočiš zdej da greš, moraš plačat še avgust.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

seu_ ::

Stanovanje se ne uporablja, mene samo zanima, koliko sem dolžna, če se torej varščina porabi za najemnino za julij in do 19. 8.
V uvodnem postu sem narobe napisala. Na začetku je bil plačan določen znesek za stroške - recimo 300 eur kot neka "varščina", da se plačujejo računi po dejanskih stroških porabe, ne kot akontacija - razlika bi se naj dobila na koncu nazaj. Danes je prišel račun za najemnino za avgust in stroške za junij (70 eur).

Čist me je zmedlo in ne vem več, koliko bom zdaj morala še plačati. Mogoče pa je samo pozna ura :D

korenje3 ::

torej 300€ si plača vnaprej. 1 mesec prej moraš sporočit da greš. torej za avgust plačaš. konec avgusta lahko greš. 300€ ti morajo vrnit.

mature konec, zdej pa greš?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

seu_ ::

Matura je že davno mimo.
Hvala :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novopečen v oddaji stanovanja hitro vprašanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7211318 (736) St235
»

Preklic pogodbe na določen čas

Oddelek: Loža
395279 (4079) šernk
»

Odpovedni rok pri najemu stanovanja

Oddelek: Loža
198657 (6111) St235
»

Najemnik = problem

Oddelek: Loža
338674 (6024) XsenO
»

Najem starnovanja - na kaj paziti

Oddelek: Loža
174526 (3939) St235

Več podobnih tem