» »

Android Master Key luknja

Android Master Key luknja

Bluebox - Ameriško varnostno podjetje Bluebox je nedavno objavilo podrobnosti o posebej zoprni varnostni pomanjkljivosti v Androidu - Master Key Vulnerability - ki omogoča spreminjanje vsebine podpisanih aplikacij (.apk paketov), brez da bi se Android nad tem pritožil. Skratka, napadalec lahko vzame obstoječo aplikacijo, jo spremeni (zamenja s trojancem) in ponudi uporabniku, ki ne bo opozorjen na to, da se je nekdo poigral z vsebino. Še huje: napaka obstaja že vse od Androida 1.6 Donut (september 2009), tako se lahko potencialno okužijo (ali pa so že okuženi) skoraj vsi Android telefoni.

Popravek za luknjo je sicer trivialen - bojda vsega dve vrstici - in Google ga je že vključil v zadnjo verzijo Androida (AOSP). Obenem so poskrbeli, da v uradni Play trgovini več ni aplikacij, ki bi morda poskušale izkoriščati to luknjo.

Seveda pa to še ne pomeni, da bo popravek kaj kmalu prišel tudi do vašega telefona; za to morajo navsezadnje poskrbeti proizvajalci oz. operaterji, ki pa se temu še kako upirajo, ker bi namesto metanja denarja za vzdrževanje starih telefonov raje prodali kakšnega novega. Fragmentacija Android ekosistema, za katero vsi vodilni Googlovci tako radi trdijo, da ni hud problem, tukaj res pokaže vse svoje zobe. Apple bi tovrstno luknjo hitro pokrpal in poskrbel za popravek za vse svoje uporabnike.

Uporabnikom Androida ne preostane drugega kot previdnost; ne nameščati aplikacij zunaj uradne Play trgovine (prenosi s spletnih strani, neuradnih aplikacijskih trgovin, preko mejla, preko usb-ja), ker se lahko zgodi, da se bo za legitimno aplikacijo skrival malware. Posebej nevarno je posodabljati katero od operaterjevih aplikacij, ker imajo te bistveno več sistemskih pravic. Kar se tiče popravka, je potrebno pač počakati na svojega operaterja, ali pa rootniti napravo in namestiti stock Android, če je to možno. Še ena možnost pa prihaja iz skupnosti, ki je izdala neuradni popravek ReKey, ki okvarjeno kodo zamenja kar med delovanjem. Avtorja pravita, da bi tovrsten način dostave varnostnih popravkov v obliki "3rd-party" aplikacij in morda za plačilo lahko predstavljal eno od možnih rešitev za fragmentirani Android ekosistem.

31 komentarjev

KoMar- ::

ReKey seveda rabi root, ne gre kar na stock device. To, da je nameščanje gusarskih APKjev tvegano, bi se moral pa vsak zavedat. Večina je scrackanih in že tako vsebuje kodo neznanega izvora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

xxx ::

A da imate originalen rom pravite? Prav vam je. :))
Pa pa...

LitralSM ::

Kar nekaj mobilnikov se da rootati kar preko aplikacije. Je pa res, da je to nadležen del postopka, s katerim se uporabnik ne bi rabil ukvarjati

samotest ::

Malce nenatančno je bilo to zapisano:
Apple bi tovrstno luknjo hitro pokrpal in poskrbel za popravek za vse svoje uporabnike.

..ki imajo verzijo iOS > 5 , sicer bi jim pa Apple+operaterji prav tako raje prodali novejši aparat, enak kot zgoraj omenjeni operaterji z Android napravami.

xxx ::

Android Master Key luknja je totalen bulšit od naslova, dejansko je samo fora, da lahko uvališ dodatno aplikacijo, ki se izvaja, android pa preverja originalno (ki je seveda nespremenjena). Je pač bug, verjetno nameren ampak vseeno... pa saj nimate nič za skrivat, mar ne :P
Pa pa...

MrStein ::

samotest je izjavil:

Malce nenatančno je bilo to zapisano:
Apple bi tovrstno luknjo hitro pokrpal in poskrbel za popravek za vse svoje uporabnike.

..ki imajo verzijo iOS > 5 , sicer bi jim pa Apple+operaterji prav tako raje prodali novejši aparat, enak kot zgoraj omenjeni operaterji z Android napravami.

iOS 6 je na voljo tudi za iPhone 3GS (letnik 2009), medtem ko zadnji android (ali predzadnji...) ni na voljo niti za naprave iz leta 2011.

(smajli ki ga boža roka) ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Nummy ::

Evo tu se lepo vidi kako google in potem seveda sami izdelovalci telefonov skrbijo za update software-rja... od verzije 1.6 obstaja precej kritičen bug in nobenemu se ne da stegniti do tipkovnice in vklofati te bogi 2 vrstici kode in vse skup na novo skompajlat? Je cenejš novo verzijo delat?
Ja enak problem je na samsungovih telefonih bil s porabo baterije. Namreč bil je buv samem XML-ju in je praktično telefon namesto normalne porabe baterije beležil 10x večjo, posledično baterija zdržala komaj en dan. 4.x je imal to popravljeno, so pa rabili vse od 1.x naprej da so to popravili!!! Glede na razvojni cikel pri samsungu, sem ZELO močno razočaran, saj sem kupil dokaj dober telefon, ki pa kmalu ne bo imel na voljo več posodobitev, saj se samsungu ne da ukvarjat s tem! Hvala lepa za tak telefon, poleg tega pa še non-stop vse kreša in deluje počas. Popolnoma sem razočaran nad samsungovimi telefoni in verjetno konec leta selitev na nokio ali pa preprosto iphone. Android = neuporaben shit like ostali opensource, k ga moraš totalno predrkat da ga lahko vsaj za silo uporabljaš!

Griffith ::

Nummy je izjavil:

Evo tu se lepo vidi kako...


Sva že dva. Tudi meni je Samsung totalen WC od telefona. Vse šteka in se sesuva. In to na kao hudem dvojedernem procesu. Žal je meni celo nokia 5800XM delala bolje. Android je pa itak en polizdelek polhen reklam. Tudi jaz načrtujem prehod nazaj na Nokio. Jaz jih že kar nekaj poznam ki so šli na WP in mi do sedaj še nobeden ni dejal da mu je žal.

printer ::

Dejansko samsungova varjanta androida in pa stock android moras probat, da vidis kako bi moral android delovat. Na mojem galaxy s3 ni primerjave v odzivnosti in hitrosti ko dam stock gor! Tak, da moje mnenje se je vedno da samsung ne zna pisat software je pa expert v bloatwaru.

Chev ::

MrStein je izjavil:


iOS 6 je na voljo tudi za iPhone 3GS (letnik 2009), medtem ko zadnji android (ali predzadnji...) ni na voljo niti za naprave iz leta 2011.

(smajli ki ga boža roka) ;)


Imam android telefon letnik 2011 -> verzija softwerja: 4.2.2 (in to brez root-a), v pričakovanju 4.3.

Ne govorit na pamet.

bobby ::

Jaz bi na tem mestu samo dodal, da ne mešat Googlovga telefona (Nexus serija) in pa Androida ( neokrnjenega OS-a) z ostalimi proizvajalci, ki svoj rom potem predelajo do te mere, da imaš bataljon crapa gor in potem pride do takih komentarjev kot je Nummiyev in Griffitov.

Sem mnenja, da strojno je S3 čist ok, samo ga pa dol tolče tist silni crap, ki ga Samsung nameče gor.
Sem 2 generaciji lastnika Nexusa in prej bil raznih Ace pa motorol (vsi na Android platformi) pa je razlika več kot očitna. Z nexusi skoraj nobenega problema, dočim z ostalim pa točno to, kar Nummi in Griff govorita.

To je problem Androida, njegova drobljenost in maličenje OS-a ostalih proizvajalcev crap programja.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

floyd1 ::

Zgleda, da se bodo v prihodnje med tehnološko osveščenimi "Androidarji" le še Nexusi prodajali - tam posodobitve res niso vprašanje. Pri ostalih pa vemo, kako pogoste so in kako čakamo na njih in kako dolgo jih še dobivamo (pišem kot lastnik Samsunga). Sicer vedno ostane možnost namestitve 3rd party rom-a, ampak to pač ni za vse.
Apple bi tovrstno luknjo hitro pokrpal in poskrbel za popravek za vse svoje uporabnike.

Se ne morem popolnoma strinjati. V podobnih primerih smo pri jabolčnih videli že razne scenarije. Takojšen popravek je le eden od njih. Drugi je kak mesec ali dva zanikanja, potem pa kar se da "tiha" izdaja popravka (videno ob pojavi "virusa" na mac-ih).

Blisk ::

NSa in FBI potrebujejo to, da lahko nadzirajo kogar želijo

Nummy ::

bobby je izjavil:

Jaz bi na tem mestu samo dodal, da ne mešat Googlovga telefona (Nexus serija) in pa Androida ( neokrnjenega OS-a) z ostalimi proizvajalci, ki svoj rom potem predelajo do te mere, da imaš bataljon crapa gor in potem pride do takih komentarjev kot je Nummiyev in Griffitov.

Sem mnenja, da strojno je S3 čist ok, samo ga pa dol tolče tist silni crap, ki ga Samsung nameče gor.
Sem 2 generaciji lastnika Nexusa in prej bil raznih Ace pa motorol (vsi na Android platformi) pa je razlika več kot očitna. Z nexusi skoraj nobenega problema, dočim z ostalim pa točno to, kar Nummi in Griff govorita.

To je problem Androida, njegova drobljenost in maličenje OS-a ostalih proizvajalcev crap programja.


Sam sem moral omejit frekvenco procesorja na 800MHz (max je 1400MHz), ker je preprosto dostikrat "obvisel" na tej frekvenci in mi spraznil baterijo. 800MHz bi moralo biti več kot dovolj za tekoče delovanje OS-a gor, ampak tudi pri 1400MHz enako šteka. Problem je globji.

Samsung galaxy note 1 ima tudi dober hardware, ne rečem, še posebej mi je všeč AMOLED zaslon, saj so barve res hude (črna je dejansko črna!!!), in resolucija je taka da je slika gor za sline cedit. Je pa baterija totaln crap in vse ostalo. Kamera se mi zdi tako nekako povprečna, nič preveč posebnega, tako da še vedno raje uporabljam fotoaparat.

Kar se tiče dodatnega crap-a na OS-u bom rekel tak: meni se ne da ubadat s modificiranje OS-a, niti z nalaganjem novega. Praktično sem že 2x nalagal na novo OS gor na roke, ker se sam ni hotel posodobit in obakrat sem izgubil praktično vse podatke in nastavitve, tretjič se mi pa ne da več zafrkavat s tem. Poleg tega rabim imeti rootan telefon, da lahko omejim frekvenco procesorja, da mi ne kuri baterije za prazen nič.

Problem androida je enak problem kot problem linuxa. Decentralizacija in vsak pitipaldi hoče delat neki po svoje in v praksi to izpade tak kot tu. Preprosto OS bi moral biti razviti centralizirano s strani ene firme in ekipo dobro plačanih strokovnjakov. Sam koncept je bil zamišljeno dobro s strani google-a, ampak execute s strani "podizvajalcev" je total bullshit.

Mogoče bi še enkrat probal ta "neokrnjen OS" naslednji teden. Obstaja kje kak download? Jaz sem vlekel ROM-e dol iz samsungove strani. Rabim pa 4.1.2 ali višjo verzijo ki je testirana na galaxy note 1 in 100% dela, ter ima možnost root-a (rabim za štimat procesor pa še par drugih stvari). Škoda mi je telefon zamenjat, ker ga imam manj kot 2 leti. Prej sem imel qtekov 9100 telefon, ki je bil v praksi HTC in je imel gor windows mobile 5, k isem ga kasneje nadgradil na 6 in telefon še danes dela (edino antena je notri nekaj pokvarjena in včasih med pogovorom prekine - zato sem kupu samsunga). Ko sem kupoval nov telefon sem bral, da je WP7 crap in da si naj raje kupim sansungov telefon z androidom. Note mi je bil všeč, ker praktično lahko gor gledam filme v HD in ne rabim imet posebej tablice, ampak sedaj mi je žal vsakega evra. Razmišljal sem tudi o novem samsungu ativ, ki ima gor WP8 pa ne vem kak se odnese v praksi.

zeleni ::

xxx je izjavil:

Android Master Key luknja je totalen bulšit od naslova, dejansko je samo fora, da lahko uvališ dodatno aplikacijo, ki se izvaja, android pa preverja originalno (ki je seveda nespremenjena). Je pač bug, verjetno nameren ampak vseeno... pa saj nimate nič za skrivat, mar ne :P


Vprasanje kaj zelijo s pridobljenimi podatki poceti. Ce me vladna agencija XY drzave vzame za statistiko me niti ne skrbi. Tako ali tako pridejo do teh podatkov ze od nekdaj.
Ce pa instalira dodatno aplikacijo nekdo, ki ga zanima samo geslo do moje spletne banke, ker bi zelel dvignit denar z nje, je pa druga. To pa sploh ni bulsit.

VaeVictis ::

Tudi če le-ta zbira tvoje poslovne ideje, inovacije,... in jih daje/prodaja tvojim konkurentom.

Potem to tudi sploh ni bulsit.

psickolog ::

A obstaja aplikacija, ki preveri, ce je telefon ranljiv? Imam pa nalozen cyanogen mod, kernel 2.3.3 ali 2.3.1 (ne vem tocno, kater kernel je, pac 2.3 verzija). Na starem desireju. Pa rabim vedet, ker uporabljam za 2FA.

MrStein ::

Chev je izjavil:

MrStein je izjavil:


iOS 6 je na voljo tudi za iPhone 3GS (letnik 2009), medtem ko zadnji android (ali predzadnji...) ni na voljo niti za naprave iz leta 2011.

(smajli ki ga boža roka) ;)


Imam android telefon letnik 2011 -> verzija softwerja: 4.2.2 (in to brez root-a), v pričakovanju 4.3.

Ne govorit na pamet.

Samsung Galaxy Ace, letnik 2011, latest update: 2.3.3 (ali podobno, nimam pri roki).

Jaz nič na pamet ne pišem. (smajli ki ga boža roka*)


* - we need this!
** - or less trolling...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

psickolog je izjavil:

A obstaja aplikacija, ki preveri, ce je telefon ranljiv? Imam pa nalozen cyanogen mod, kernel 2.3.3 ali 2.3.1 (ne vem tocno, kater kernel je, pac 2.3 verzija). Na starem desireju. Pa rabim vedet, ker uporabljam za 2FA.

Če bi prebral novico, bi opazil na koncu link "Scan Your Device for the Android “Master Key” Vulnerability" kjer je točno taka aplikacija. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

SLO_Matej ::

Nummy je izjavil:

Glede na razvojni cikel pri samsungu, sem ZELO močno razočaran, saj sem kupil dokaj dober telefon, ki pa kmalu ne bo imel na voljo več posodobitev, saj se samsungu ne da ukvarjat s tem! Hvala lepa za tak telefon, poleg tega pa še non-stop vse kreša in deluje počas. Popolnoma sem razočaran nad samsungovimi telefoni in verjetno konec leta selitev na nokio ali pa preprosto iphone. Android = neuporaben shit like ostali opensource, k ga moraš totalno predrkat da ga lahko vsaj za silo uporabljaš!

No, no, kupit je treba Samsunga s pravim OS, pa ne bo težav. Omnia 7 z prvega WP7 (2010) do zadnjega WP7.8 (2013) zaenkrat. Pa deluje hitro, tekoče in nič ne kreša. :) Sicer pa se le preseli, verjamem, da ti ne bo žal. ;)

bobby je izjavil:

To je problem Androida, njegova drobljenost in maličenje OS-a ostalih proizvajalcev crap programja.

Ne, a ni to glavna prednost, ki jo vsi tako zelo hvalijo, češ da drugi operacijski sistemi ne ponujajo take prilagodljivosti? :))

Nummy je izjavil:

Ko sem kupoval nov telefon sem bral, da je WP7 crap in da si naj raje kupim sansungov telefon z androidom. Note mi je bil všeč, ker praktično lahko gor gledam filme v HD in ne rabim imet posebej tablice, ampak sedaj mi je žal vsakega evra. Razmišljal sem tudi o novem samsungu ativ, ki ima gor WP8 pa ne vem kak se odnese v praksi.

Vidiš napaka. WP je daleč od crapa. Sicer pa je Samsung ATIV S trenutno izredno poceni (iz tujine pa še nekoliko cenejši), tako da čimprej prodaj Nota in zamenjaj. Kolikor vem pa so sicer uporabniki z ATIV S precej zadovoljni. Preveri: Windows Phone 8

Chev ::

MrStein je izjavil:


Samsung Galaxy Ace, letnik 2011, latest update: 2.3.3 (ali podobno, nimam pri roki).

Jaz nič na pamet ne pišem. (smajli ki ga boža roka*)


* - we need this!
** - or less trolling...


Napisal si, da zadnji android ni na voljo za naprave iz leta 2011, kar seveda ne drži. Kje je problem? Da si kupil Samsung ACE, in se Samsungu jebe za odjemalce?

4.2.2 je dostopen vsem, ki so priključeni na internet, če Samsung ne zna posodobit naprave (ne želi, seveda) smatraš da je za to kriv Google/android?

Zakaj misliš, da je Google izdal Galaxy S4 z vanillo ROM-om? Vedno več android uporabnikov se zaveda, da je Samsung softwer totalen crap. Zanimivo, pa še vedno večina kupuje tiste od Samsunga. Zanimivi smo ljudje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chev ()

MrStein ::

Imaš težave pri soočanju z dejstvom da zadnja verzija Androida ni na voljo za naprave iz leta 2011?

Note to myself: ignore trolls
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

thramos ::

Na voljo imaš napravo izdelovalca, za katerega se ve, da osvežuje verzije operacijskih sistemov svojih več let.

Namesto tega kupiš napravo izdelovalca, za katerega se ve, da ne osvežuje verzij operacijskega sistema za svoje naprave.

Imaš možnost, da sam poskrbiš za osveževanje verzije operacijskega sistema, a tega ne narediš.

Jamraš na forumu.

;((

PaX_MaN ::

MrStein je izjavil:

Imaš težave pri soočanju z dejstvom da zadnja verzija Androida ni na voljo za naprave iz leta 2011?

Na voljo je vsem, tut unim iz leta 1890.

MrStein ::

@thramos: Nič ne jamram, samo sem navedel dejstvo, ki ga ti v drugem stavku tudi potrjuješ.
Aja, brez osebnih ne gre, kaj?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

skrajnik ::

a če uporabiš tole key aplikacijo in poj uninstall popravek "ostane"?

MrStein ::

Aplikacija samo pove, če imaš popravek. Ne namesti ga (niti ga ne zbriše).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Nummy ::

SLO_Matej je izjavil:

Nummy je izjavil:

Glede na razvojni cikel pri samsungu, sem ZELO močno razočaran, saj sem kupil dokaj dober telefon, ki pa kmalu ne bo imel na voljo več posodobitev, saj se samsungu ne da ukvarjat s tem! Hvala lepa za tak telefon, poleg tega pa še non-stop vse kreša in deluje počas. Popolnoma sem razočaran nad samsungovimi telefoni in verjetno konec leta selitev na nokio ali pa preprosto iphone. Android = neuporaben shit like ostali opensource, k ga moraš totalno predrkat da ga lahko vsaj za silo uporabljaš!

No, no, kupit je treba Samsunga s pravim OS, pa ne bo težav. Omnia 7 z prvega WP7 (2010) do zadnjega WP7.8 (2013) zaenkrat. Pa deluje hitro, tekoče in nič ne kreša. :) Sicer pa se le preseli, verjamem, da ti ne bo žal. ;)

bobby je izjavil:

To je problem Androida, njegova drobljenost in maličenje OS-a ostalih proizvajalcev crap programja.

Ne, a ni to glavna prednost, ki jo vsi tako zelo hvalijo, češ da drugi operacijski sistemi ne ponujajo take prilagodljivosti? :))

Nummy je izjavil:

Ko sem kupoval nov telefon sem bral, da je WP7 crap in da si naj raje kupim sansungov telefon z androidom. Note mi je bil všeč, ker praktično lahko gor gledam filme v HD in ne rabim imet posebej tablice, ampak sedaj mi je žal vsakega evra. Razmišljal sem tudi o novem samsungu ativ, ki ima gor WP8 pa ne vem kak se odnese v praksi.

Vidiš napaka. WP je daleč od crapa. Sicer pa je Samsung ATIV S trenutno izredno poceni (iz tujine pa še nekoliko cenejši), tako da čimprej prodaj Nota in zamenjaj. Kolikor vem pa so sicer uporabniki z ATIV S precej zadovoljni. Preveri: Windows Phone 8

Bi že zdavnaj zamenjal, samo kot sem napisal, sem zelo skeptičen, prav tako pa me malo skrbi število aplikacij. če recimo gledam programe igre, ki sem jih igral še na win mobile 5 na quteku, potem je večina bila narejena port za iOS, le ena mala peščica tudi za android. Malo bom še premislil in prespal zadevo ter verjetno še probal kaj posodobit telefon če bo šlo, potem pa verjetno res kar zamenjal.
Koliko časa zdrži baterija na win telefonu?

thramos ::

MrStein je izjavil:

@thramos: Nič ne jamram, samo sem navedel dejstvo, ki ga ti v drugem stavku tudi potrjuješ.
Aja, brez osebnih ne gre, kaj?


Ob "note to self" težko, ampak je šlo.

Moje dejstvo se v pomembnem delu informacije razlikuje od tvojega.

MrStein ::

In je irelevantno za temo.

Večina starih telefonov na androidu nima updateov na zadnje verzije.
Zdaj če poznaš nekaj izjem, so to le to: izjeme.

Pa če gre za model, ki ima uraden update, ali pa za neki hek, da spraviš na aparat neuraden OS.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SLO_Matej ::

Nummy je izjavil:

Bi že zdavnaj zamenjal, samo kot sem napisal, sem zelo skeptičen, prav tako pa me malo skrbi število aplikacij. če recimo gledam programe igre, ki sem jih igral še na win mobile 5 na quteku, potem je večina bila narejena port za iOS, le ena mala peščica tudi za android. Malo bom še premislil in prespal zadevo ter verjetno še probal kaj posodobit telefon če bo šlo, potem pa verjetno res kar zamenjal.
Koliko časa zdrži baterija na win telefonu?

Da se prepričaš kako je z aplikacijami na Windows Phonu, priporočam, da pokukaš v spletno Trgovino: http://www.windowsphone.com/sl-si/store

Glede baterije v ATIV S so na Notebookcheck.net zapisali naslednje:
The low energy consumption is an excellent foundation for a long battery runtime if the capacity of the mobile power plant is not below average. With 2,300 mAh this is definitely not the case, the HTC 8X only has a battery with 1,800 mAh and the battery of the Lumia 920 has a capacity of 2,000 mAh. Perfect conditions to get a good rating.

Under heavy load the ATIV S has to be recharged after 2 hours and 34 minutes. The HTC 8X is out of juice 30 minutes earlier. The maximum time between two charges is 21 hours and 19 minutes. The display is active all the time (lowest brightness setting). In this category the Lumia 920 takes the lead, the HTC 8X is far behind. To simulate a realistic usage we adjusted the brightness to "Medium" (127 cd/m²) and used a script to constantly refresh a mixture of websites in the browser. The ATIV S reaches a runtime of 11 hours and 1 minute. With this result it is between the HTC 8X (09:02 hours) and Lumia 920 (14:00 hours).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na Androidu prežijo krvosesi

Oddelek: Novice / Varnost
267291 (5063) GupeM
»

Google prekinil sodelovanje s Huaweijem (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Android
26971447 (57015) 7982884e
»

Google s Play Stora odstranil aplikacije, ki so ukradle milijone slik

Oddelek: Novice / Android
247271 (4670) vahid
»

Android Master Key luknja

Oddelek: Novice / Android
3112852 (10841) SLO_Matej

Več podobnih tem