» »

Javascript - začetnik

Javascript - začetnik

Nejcolin ::

Živjo!
Star sem 15 let. Zadnje čase se nekaj učim programirati, začel sem s Pythonom, ampak literature v Slo skoraj da ni, vaje, ki sem jih delal na internetu pa so takoj postale zapletene. Vendar to ni moj problem. Zdaj sem se odločil za JavaScript, učim se na CodeAcademy in mi je super. Ko sem probal za vajo izdelati svojo "igrico" v Chromovi JavaScript konzoli, sem ugotovil, da se ne da izbrisati, popraviti vrstic. V čem je problem? Obstaja kakšna druga varijanta, da vadim?
Imam pa tudi problem, da lahko napišem samo desni "curly bracket" -> } levega pa ne...
Pomoč je dobrodošla

alexa-lol ::

{ = AltGr + B
} = AlGr + N

Obstaja druga varianta da vadiš.. da pišeš direktno na stran v browserju.

Nejcolin ::

Kako to direktno na stran? Jaz odprem Tools in potem JavaScript Console in tam ne morem zbrisat. Kadar pa delam po CodeAcademy pa itak pišem tam.
Saj to, AltGr + N mi dela, AltGr + B pa ne 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nejcolin ()

xxurban ::

Poskusi drugo tipkovnico

Nejcolin ::

Laptop je...

FuI2cY ::

morda je problem v orodju in je morda na tej kombinaciji tipk kakšna druga zadeva bindana.

lebdim ::

za Javoscript moraš dobro poznati HTML in pa tudi C-jevsko sintakso ... mogoče bi pred tem dobro naštudiral HTML ...

MrStein ::

FuI2cY je izjavil:

morda je problem v orodju in je morda na tej kombinaciji tipk kakšna druga zadeva bindana.

Ponavadi je to.
(zasilni) workaround je, da kje drugje (recimo Notepad) napišeš, pa potem copy/paste tja, kjer ga rabiš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Verjetno je res problem v tem, ker vse aplikacije/orodja ne podpirajo AltGr+B in N. Alternativno lahko uporabljaš ameriško tipkovnico (v nadzorni plošči si lahko omogočiš da spreminjaš med njima), kjer pa sta znaka na Ctrl + Š in Đ.

MrStein ::

Na SHIFT-Š/Đ sta.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Nejcolin ::

Evo danes pa dela o.O
Aja drugače sem pa copy, paste uporabljal, ja.

Nejcolin ::

No še nekaj.
Ta Javascript console, recimo na Chromu ne razumem. Ko napišem npr. console.log('Hi!') in pritisnem enter, mi takoj izpiše "Hi!" in ne gre samo v novo vrsto, kjer bi naprej pisal kodo. Kako lahko najprej napišem kodo, šele nato pa jo zaženem? Upam, da me razumete...

steev ::

Shift + Enter
:|

k--p ::

Ja, npr., če že hočeš delati tako, napiši celotno kodo v neko text datoteko, potem pa copy-paste celotno kodo v konzolo. To bo izvedlo vse vrstice po vrsti, če bo koda seveda pravilna. edit: ali pa kot je zgoraj omenjeno ...

Drugače pa si pripravi .html datoteko, v katero vključiš še en .js file, kamor pišeš javascript. Html datoteko bos nato odprl v Chrome-u, hkrati pa se bo izvedel javascript.
Vadiš lahko tudi npr. na spletni strani kot je codepen.io.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: k--p ()

FuI2cY ::

WAMP si namesti pa v www mapo si kreiraj npr mapo "Test" in noter v to mapo nato fajle (npr: index.html)...kreiraš neke fajle in pišeš kodo. Kodo preverjaš pa tako, da v brskalnik v okno za url napišeš localhost in nato pod "Your Projects" klikneš to mapo in kateri fajl želiš videt (npr: index.html). V primeru, da ti že nekaj lavfa na portu 80, klikneš spodaj v startni vrstici poleg ure na ikono od wamp-a in greš pod Apache in v httpd.conf spremeniš listen 80 na npr: listen 81 (v primeru, da spremeniš port moraš potem v brskalnik napisati localhost:81)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FuI2cY ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eclipse težave z bližnicami

Oddelek: Programiranje
133705 (3325) blue
»

LibreOffice Writer narekovaji

Oddelek: Programska oprema
132717 (2467) mkos2
»

Win 7 in znak za stopinjo (°)

Oddelek: Pomoč in nasveti
912552 (12399) MTB
»

Kako izbrati geslo

Oddelek: Informacijska varnost
203474 (2917) krho
»

Suse in slo tipkovnica

Oddelek: Operacijski sistemi
51301 (1275) roli

Več podobnih tem