» »

Win 7 in znak za stopinjo (°)

Win 7 in znak za stopinjo (°)

MTB ::

Imam problemčič. V Win 7 ne dobim znaka za stopinjo s kombinacijo AltGr+5. Poskusil sem v Wordu 2010, notepadu, pa nič. Tipkovnica je nastavljena na slovensko, zanimivo da tildo izpiše ~ (pridobim ga namreč enako s kombinacijo AltGr in številke). So pa angleški windowsi. Kombinacija Alt+0176 dela normalno.
V Win XP mi to naredi brez problema (angleški win, slo tipkovnica). Se komu svita kje bi bil štos?

Isotropic ::

se presledek je treba, noob

MTB ::

Se ti zdi da nekdo, ki poskuša tudi s kombinacijo Alt+0176, ne bi dodal presledka?

telen ::

Meni AltGr+5 dela. Imam pa angleške Windows 7 Professional ter slovensko tipkovnico.

MTB ::

Hm, ni mi všeč. Ne vem kje bi sploh iskal vzrok.

darkolord ::

Če odpreš On-Screen Keyboard, pa pritisneš AltGr, se ti ° pojavi na virtualni tipkovnici (in ali deluje)?

MTB ::

Bom poskusil. Trenutno sem na XP v službi.

MTB ::

Poskusil z on-screen keyboard. Ko pritisnem na AltGr se pojavi nad 5 znak °, vendar pa ko pritisnem še 5, se ne pojavi. Sem pa ugotovil, da če 2x pritisnem 5, izpiše °°. Čudno?

RejZoR ::

Isotropic je izjavil:

se presledek je treba, noob


Erm, this? Je kar ene par takih znakov, ki delujejo na tak način. Sicer ne vem fore ampak ko stisneš črko "C" pa se mora pojavit. Torej 150°C.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MTB ::

Stopinja za sabo zahteva še en znak da se pojavi. Drugače pa sem ugotovil v čem je problem.
V ozadju je delovala aplikacija, ki je za določeno akcijo zahtevala kombinacijo tipk. Sicer v tej kombinaciji ni bilo AltGr, pa vendar je delala zgago. Ko sem jo ugasnil, je zadeva začela normalno funcionirat. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MTB ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 - slovenska tipkovnica in nemški znaki

Oddelek: Pomoč in nasveti
85925 (5821) dunda
»

kombinacija tipk alt+v ne delata

Oddelek: Pomoč in nasveti
135609 (5323) sharkey
»

Eclipse problem

Oddelek: Programiranje
132042 (1722) MrStein
»

LibreOffice Writer narekovaji

Oddelek: Programska oprema
132619 (2369) mkos2
»

~ kako do tega znaka?

Oddelek: Pomoč in nasveti
52120 (2074) mm

Več podobnih tem