» »

Zaposlitev Magna Avstrija

Zaposlitev Magna Avstrija

vinopit ::

Pozdrav. Zanima me vse kar veste o delu v Magni v Avstriji. Zanima me delo kjerkoli (ni pomembno). Imam pa en problem. Jaz približno 3 krat na leto močno zbolim za prehladom in sem nesposoben delati. Zanima me na kak način gledajo tam na bolniške. Ne mislim izkoriščati bolniške, niti ne lenariti na šihtu ampak kot sem rekel me vsake toliko časa resnično zvije bolezen.

- Odnosi do Slovencev (auslanderjev)?
- Kakšen je tempo dela?
- Kako je z dopusti?
- Kakšen je delovni čas?

Skratka zanima me vse kar veste.

Isotropic ::

jemlji vitamine
dela se pa vec kot v sloveniji

flbroker ::

1.Za Avstrijce boš vedno manjvreden/izmeček, so pa kot kolegi korektni.
2.Dela se bolj kot pri nas, ni prostora za napake.
3.Dopusti? Kaj ti bi rad delal ali šel na počitnice?
4.Delo je troizmensko, urnik veš za ves mesec vnaprej.
5.Oddaljenost od dela je max 50km.

Vir: moj kolega ki dela tam, prejšnji mesec je dobil davčno+potne nazaj 2300€, zraven tega da še čaka regres, bonus za morje je bil nekaj čez jurja, pa božičnica oz. trinajsta plača tudi krepko čez, zraven tega dobi še denarno pomoč za nezaposleno ženo in za otroka, plača pa je mislim da cca 1500€, z vsemi bonusi mu plača pride za kakih 300€ več mesečno, vozi se jih več tako da prihranijo na potnih, prijavljeni so vsi v šentilju, plačujejo po 50€/mesec, dosti imajo tudi prostih dni v mescu, je pa treba delat in se ne zajebavat, baje da bodo začeli odpuščati v kratkem, ne vem koliko je resnice na tem

Isotropic ::

a je inzenir al v proizvodnji, da ma tako placo (1500 neto)? za delavce sem slisal, da majo cca. 1200 (blizu minimalca).

black ice ::

Pojdi na PCP v Graz, ta zaposlovalna agencija večinoma "dobavlja" delavce za Magno. Trenutno imajo 6 tednov kolektivnega dopusta (ali nekaj takega, sem preslišal, ker sem medtem telefoniral). To vem, ker sem bil s kolegom to sredo tam.
Naslov je Münzgrabenstraße 94, zraven trgovine Billa. Telefonska številka: 0043316 827700

Imajo pa normo, ker se dela za tekočim trakom. Skratka - poskusi in boš videl.

Isotropic: Delavci imajo toliko. Tudi več, če delajo preko zaposlovalne agencije. Odvisno tudi od šole, če si mehanik/klepar dobiš ustrezno več. Ampak je problem, če delaš preko zaposlovalne agencije, danes si še tam - jutri te pa več ne rabijo.

flbroker ::

Ni inženir, navaden delavec na liniji je. Za dopust ne vem, kolega dela ker sem se slišal z njim včeraj.

black ice ::

Z dopustom je pri zaposlovalni agenciji isto kot pri vsaki drugi firmi. Pripadata ti približno 2 dni na mesec, seveda, če delaš cel mesec. Za dopust se dogovarjaš z agentom/agentko na zaposlovalni agenciji, isto je z bolniško odsotnostjo.

Isotropic ::

a kaksnega inzenirja pa pozna kdo, ki dela tam?

black ice ::

Poglej podobne teme na ST, nekdo se je pred časom javil.

Isotropic ::

sam se od takrat ni vec javil

vinopit ::

flbroker je izjavil:


3.Dopusti? Kaj ti bi rad delal ali šel na počitnice?


Meni se zdi moje vprašanje čisto na mestu. Rad bi delal tam ampak dopust je tudi pomembna stvar. Če je dopust poleti ali jeseni je velika razlika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo v tujini (avstrija, nemčija, severna evropa...) kje najti ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15099263 (21890) NewHope
»

Plača Krka d.d. Nm

Oddelek: Loža
78505 (7410) kixs
»

Takojšna opustitev službe, lahko naredim to ?

Oddelek: Loža
4813033 (9773) Mufasa
»

Delo v tujini in težave z zdravstenim zavarovanjem v Sloveniji

Oddelek: Loža
52284 (2068) mojca
»

Stanovanje v Londonu

Oddelek: Loža
237216 (6064) BlaY0

Več podobnih tem