» »

"Cloud" oz. remote tiskanje

"Cloud" oz. remote tiskanje

l0g1t3ch ::

Živjo,

ali obstaja kak produkt, ki bi omogočal printanje iz oddaljenega računalnika na lokalni printer ?
Vem da RDP omogoča da se lokalni tiskalnik pojavi tudi na tistem kamor se povezuješ vendar so tu tudi pogoste težave npr. da je moj PC win 7 64bit in oddaljeni računalnik win XP 32 bit ... Poleg tega je tu še VNC, ki tega sploh ne omogoča.
Torej iščem neko alternativo, ki bi delovala čist neodvisno od tega kako si povezan. Po možnosti zastonjski :)
  • spremenilo: l0g1t3ch ()

JohanP ::

Možnost v smeri vmesnikov proizvajalca tvojega printerja:

Jaz imam naprimer nameščen Xerox PrintBack, ki omogoča tiskanje iz tablice / telefona na domači Xerox printer. Za posrednika imam Dropbox, ki vsebino posreduje iz tablice na domači računalnik.

Možnost v smeri VBS skripte in Dropboxa. Rezultat je podoben zgornjemu, dejansko pa ima večjo širino uporabe, ker deluje na Win okolju in preko obvoda tudi na Pingvinih.
http://www.labnol.org/internet/print-fr...

ali pa naloži Teamviewer....

čuhalev ::

da_monstr ::

Moj HP ima eno varianto, da si pošlješ na nek mail in se dokument sam stiska. Za android obstaja googlov app.

Mavrik ::

A bi ti slučajno Google Cloud Print pomagal?
The truth is rarely pure and never simple.

l0g1t3ch ::

@JohanP
Bom preizkusil, zgleda zanimiva rešitev in nekaj takega sem tudi sam imel v mislih.
Sam sem si zamislu da namestim na server pdf printer, ki shranjuje v dropbox mapo, na svojem PC-ju pa potem poganjam skripto ki spremlja to mapo in ko se nekaj pojavi tam le to sprinta.

@jaakaa
ne vidim kako vezo ima tu cups ?

@da_monstr
žal moje dva printerja tega ne podpirata, pa sploh ne bi rad puščal printerja kakorkoli odprtega na internet

@Mavrik
sem gledal tudi to ampak če prav razumem je to bolj integrirano z chromom oz chromebookom ? Jest rabim, da je na windows serverju kamor se povežem nameščen "klasičen" tiskalnik, da je transparentno za aplikacije. Sedaj uporablja bullzip pdf printer in si prepošiljam pdf-je :)

čuhalev ::

Sedaj ne vem, če lahko CUPS poganjaš na Windows strežniku, vendar, če ta teče na računalniku s tiskalnikom ti omogoča, da

  • drugi računalniki z nameščenim CUPS samodejno zaznajo tiskalnik

  • drugi rečunalniki (z Windows) lahko tiskajo preko IPP ali

  • preko tiskalnika v omrežni soseščini (klasični Windows pristop)



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Print server

Oddelek: Pomoč in nasveti
171710 (1306) Invictus
»

Samba

Oddelek: Programska oprema
242332 (1624) kiFni
»

Kako dati tiskalnik v skupno rabo preko routerja.Router Asus rt n16 + tiskalnik Canon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11018622 (17194) novuporabnik
»

Priklop "USB multipraktika" v mrežo (Wifi / ethernet)

Oddelek: Pomoč in nasveti
102610 (2481) NeMeTko
»

Printer in virtualizacija?

Oddelek: Operacijski sistemi
191423 (1100) Desty

Več podobnih tem