» »

Preprost RAID-1 - kateri kontroler za Linux?

Preprost RAID-1 - kateri kontroler za Linux?

duimstra ::

Rad bi si sestavil en mini Linux server za doma (za VPN, backupe in podobno).
Namestil bi CentOS (bivsi Redhat).

Verjetno imam 2 opciji:
- dedicated RAID kontroler za domaco uporabo
- maticno plosco, ki podpira vsaj RAID-1

Vseeno mi je, katero od teh dveh opcij uporabim, zanima me samo naslednje - kaj kupiti, da bo 100% delalo na CentOS brez nepotrebnih zaje*ancij z gonilniki?

Hvala!

Mavrik ::

Nobeno opcijo od tega.

Uporabiš linuxov dm-raid, ki je zanesljivejši od kateregakoli poceni kontrolerja.
The truth is rarely pure and never simple.

duimstra ::

Se pravi potrebujem samo matično, ki bi mi podpirala toliko diskov, kolikor jih rabim (npr. vsaj 4) in v navezi z dm-radi je to to?

futune ::

Ja. Dmraid (ali mdadm, če hočeš še kako alternativo pogledat preden se odločiš) dela super v takih konfiguracijah.

brodul ::

Najbolj se ti splaca uporabit dmraid. Ce bos kdaj kupoval hardwarske raide se vedno kupi 2 ali 3 iste serije (na zalogo).
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

Mavrik ::

futune je izjavil:

Ja. Dmraid (ali mdadm, če hočeš še kako alternativo pogledat preden se odločiš) dela super v takih konfiguracijah.


Ahem. Mdadm je samo orodje za upravljanje z dm-raid modulom :P

duimstra: Btw, samo majhno opozorilo - dm-raid je načeloma veliko težje zrihtat če z njega tudi bootaš, zato se splača meti poleg polja še kak majhen disk / ssd, ki ima boot (in root če želiš) particijo.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

zee ::

Tak problem pa spet ni, no.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

trnvpeti ::

Mavrik je izjavil:

futune je izjavil:

Ja. Dmraid (ali mdadm, če hočeš še kako alternativo pogledat preden se odločiš) dela super v takih konfiguracijah.


Ahem. Mdadm je samo orodje za upravljanje z dm-raid modulom :P

duimstra: Btw, samo majhno opozorilo - dm-raid je načeloma veliko težje zrihtat če z njega tudi bootaš, zato se splača meti poleg polja še kak majhen disk / ssd, ki ima boot (in root če želiš) particijo.

zakaj je veliko tezje zrihtat?

Tomay ::

Na poceni kontrolejih nima smisla postavljat sistema na Linuxu, ker jih Linux vidi diske skozi kontroler.

Do sedaj sem imel v glavnem dobre izkušnje z dmraid, samo monitoring raida in smarta je dobro nastavit, da veš, če gre kaj narobe.
Voodoo 4Ever

duimstra ::

Ok, super :)

Lahko kdo priporoči kakšno pametno matično ploščo, ki bo brez težav delala pod linuxom?
V zadnje ko sem to počel, sem imel nešteto težav s hardware podporo, je pa res, da je že kar nekaj let od tega...

b3D_950 ::

Karkoli boš kupil bo delalo.

zee ::

V splosnem se izogibaj grafikulj od AMD/ATI, pa bo vse ok.

Softverski RAID-1 lahko ustvaris igraje med instalacijo Ubuntu Linuxa. Uporabiti moras Ubuntu alternate CD.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MBWE-WL 1 TB nadgradnja na 2 TB

Oddelek: Pomoč in nasveti
151961 (1587) sas084
»

Najljubši Linux/Unix OS/Distro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15736346 (25577) diler515
»

Kaj kupiti za shranjevanje 10T podatkov

Oddelek: Kaj kupiti
4711982 (9423) HighBane
»

Kreiranje RAID1 v linuxu

Oddelek: Pomoč in nasveti
21928 (756) c3p0
»

[ Linux ] RAID problem ...

Oddelek: Operacijski sistemi
51372 (1298) kekz

Več podobnih tem