» »

Prenos podatkov, upad hitrosti

Prenos podatkov, upad hitrosti

WIngs ::

Zanima me zakaj ko želim prenesti filme ali datoteke na USB ali zunanji disk, hitrost po začetku zelo pade? Ko se začne prenos mi napiše hitrost od 60-80mb/s potem pa pada pada do okoli 16mb/s ali še manj... V čem je štos upada hitrosti? Tudi SD kartica ima možnost prenosa do 30mb/s in je ista zgodba začne s 30mb/s potem drastično pade...

Mnda imajo kompi ene USB hispeed.. kako bi ga našel? BTW imam ASUSa N71V

vnaprej hvala za pomoč

popster ::

mogoče prvo piše na setorje ki so hitrejši, just a try..

neskoncno ::

1. Za hitrost 60-80 MB/s nimaš vrjetno SSD diska oziroma, USB3 izhoda oziroma naprave, ki bi delovala tako hitro.
2. Velike datoteke se zmeraj hitreje prenašajo kot majhne.
3. Na začetku je hitrost večja, ker se porablja disk buffer (disk cache po naše predpomnilnik), nato pa je omejitev hitrosti predvsem tvoj disk oz. medij na katerega se zapisuje. Pa tudi računanje hitrosti, ni pravilno pri krajših časovnih intervalih.

Zgodovina sprememb…

WIngs ::

hvala, mi je nekok jasno, da tako hitro ne more iti, vendar tako pise in tudi loading okvircek (un k se zeleno barva od leve proti desni) gre zelo hitro... imam USB2 ampak vseeno gre ZELO pocasi... tudi na koncu...

a se da ta buffer kaj pojacat

neskoncno ::

ASUS N71V, je še kar star prenosnik pa tudi diski v prenosnikih so počasnejši.

Hitrosti do toliko in toliko, so v večini primerov samo teoretične, v praksi jih ne dosežeš zaradi več dejavnikov. Hitrosti prenosa, ki jih dosegaš so po mojem mnenju kar realne in povsem normalne.

Glede predpomnilnika, pa ne moreš nič narediti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasno kopiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7912613 (10027) hojnikb
»

povezava 100/10

Oddelek: Omrežja in internet
352789 (2097) Pesimist
»

Seagate predstavil nove diske

Oddelek: Novice / Diski
454998 (2781) PrimozR
»

Prostorni prenosni USB disk

Oddelek: Novice / Diski
446086 (4169) sv7874
»

300 GB holografski CD

Oddelek: Novice / Diski
394512 (2848) driver_x

Več podobnih tem