» »

Tečaj, pridobitev znanja, programiranje

Tečaj, pridobitev znanja, programiranje

yyyeb ::

Zdravo. Sem malo naprednejši računalničar amater. Zanima me kje ali na kak način bi lahko prišel do znanja, da bi lahko sam izdeloval spletne strani, se naučul javo,.. in podobne reči. Je najbolje vpis v kak tečaj ali samouk? Se mi zdi, da kot samouk porabiš več časa in na koncu nisi ravno najbolj spreten. Imam se veliko željo poklicno ukvarjati z računalništvom ampak najprej se moram nekih reči naučiti.
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

pegasus ::

Tipkovnica, notepad, google. Zastavi si enostaven problem in ga reši s kakim programskim jezikom. Odvisno od tvojega nivoja razumevanja lahko poskusiš logo, python, javo ali kaj četrtega.

Blinder ::

pozen si, trg programerjev je že zasičen.
drugače lahko iščeš na netu predavanja programiranja za SŠ ali faks. ali pa java tutorial na google.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

lemonaid ::

Yacked2 ::

pegasus je izjavil:

Tipkovnica, notepad, google. Zastavi si enostaven problem in ga reši s kakim programskim jezikom. Odvisno od tvojega nivoja razumevanja lahko poskusiš logo, python, javo ali kaj četrtega.


Se čisto strinjam samo da jaz uporabljam notepad++ =D =D veselo na delo
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

OrkAA ::

Blinder je izjavil:

pozen si, trg programerjev je že zasičen.


Čudno to, da se potem največ išče ravno programerjev.

kr?en ::

Iscejo se sposobni programerji.

Marat ::

Dobi si kakšne knjige ala Head First Programming - ta te bo vodila po korakih pri tvojih začetkih programiranja. Nato predelaj še Head First Java ali pa Head First PHP & MySQL, pol boš pa že vedel toliko o programiranju, da se boš znal sam bolj usmerit.

k--p ::

codecademy.com
codeschool.com
teamtreehouse.com
net.tutsplus.com
youtube kanali-> thenewboston, phpacademy, derekbannas

RobertDev ::

Jaz bi rekel, da če hočeš začeti kot samouk moraš začeti pri 14 letih ali prej. Sicer pa tečaj, če imaš denar. Drugače knjigo je težko dobiti kvalitetno, ponavadi je tako da je polna napak, ne opisuje bistva neke kode. Najboljše se mi zdi google ker je veliko primerov po straneh seveda moraš ponavadi prebrati še 50 komentarjev če kaj ne gre. Pa youtube thenewboston definitivno.

blackbfm ::

Ce ne znas spletne strani postavit pol nisi naprednejsi racunalnicar. Da se gres samouka je tezka, rabis res sirok spekter znanja, mogoce ne tolk poglobljenega ampak tok da imas osnove. Pa voljo in veselje, to je najbolj vazno da ne obupas ko kaj ne dela.

Sicer pa naklocat par funkcij pa postavit stran so trivialne zadeve danes. Druga stvar ce se spravljas nacrtovat neko aplikacijo, kjer mors mislit na 300 in 1 stvar da pride ven nekaj spodobnega in ne napol delujoce skropucalo.

Invictus ::

Postavitev spletne strani ni nek kriterij ali si napreden računalničar ali ne.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Marat ::

RobertDev je izjavil:

Jaz bi rekel, da če hočeš začeti kot samouk moraš začeti pri 14 letih ali prej.

Skoraj vsakdo začne že pred 14. letom, ker matematiko (in logiko) imaš že v OŠ. Pa še kak drug predmet ti da nekaj podlage na tem področju.

RobertDev ::

Marat je izjavil:

RobertDev je izjavil:

Jaz bi rekel, da če hočeš začeti kot samouk moraš začeti pri 14 letih ali prej.

Skoraj vsakdo začne že pred 14. letom, ker matematiko (in logiko) imaš že v OŠ. Pa še kak drug predmet ti da nekaj podlage na tem področju.


To seveda ampak s tem sem mislil, da doma odpreš vodič in spišeš osnovne programčke.

Zgodovina sprememb…

svenica ::

"Every man takes the limits of his own field of vision
for the limits of the world." - A. Schopenhauer

Piston ::

pa izogibaj se jave za učenje in bodoče tvoje "projekte", je dosti bolj prijaznih jezikov
Kawaaabangaaa

Velki ::

Bemti mi gredo na k... tisti ki rečejo da se sam nauči. Se da tudi sam naučit ampak zapraviš bistveno več časa kot da ti razložijo v šoli oz. na kakem tečaju. Ne rečem po končani SŠ računalništva ni veliko razlike če greš na tečaj ali se sam doma učiš, vendar ko sploh ne veš zakaj se gre da prvič zagledaš javo je to čisto drugači in je bistveno lažje da greš na kak tečaj.

Spura ::

Blinder je izjavil:

pozen si, trg programerjev je že zasičen.

Ha. Zakaj je pa pol tok tezko najdet kake solidne v teh slovenskih programerskih sweatshoppih?

blackbfm ::

Postavitev spletne strani ni nek kriterij ali si napreden računalničar ali ne.


Ni kriterij, je pa neka osnova. Kako bos resu nek kompleksen problem kot programer, ce ne znas napisat osnovnega htmlja in zagnat apacheja? :)

RobertDev ::

Velki je izjavil:

Bemti mi gredo na k... tisti ki rečejo da se sam nauči. Se da tudi sam naučit ampak zapraviš bistveno več časa kot da ti razložijo v šoli oz. na kakem tečaju. Ne rečem po končani SŠ računalništva ni veliko razlike če greš na tečaj ali se sam doma učiš, vendar ko sploh ne veš zakaj se gre da prvič zagledaš javo je to čisto drugači in je bistveno lažje da greš na kak tečaj.


Men pa taki kot si ti, ki mislijo, da je danes potrebno plačat za kvalitetno učenje. Na youtube ima thenewboston pointerje v C'ju in ostale stvari tako lepo razložene, kot mi jih noben v šoli ni znal razložit. In to, da sem zapravil več časa z učenjem ko sem delal po posnetku niti približno ne drži, v tem času ko bi ga porabil z vožnjo do nekega tečaja sem bil že pri 3 posnetku. Edina razlika tečaja je, da ti plačilo da motivacijo da ne obupaš. Če pa nimaš motivacije, da se sam učit, je pa tako bolje da se sploh ne lotiš.

blackbfm ::

Saj ni treba da je eno ali drugo. Najboljše je kombinirat oboje. Kot samouk, z nule težko sploh najdeš relevantno vsebino, pol rabiš pa še ogromno koncentarcije da to vsebino obdelaš v glavi. Veliko je trial & error dela na ta način. Pomoje je lažje če ti nekdo pač razloži osnove, razloži pristope in tehnike, da neke probleme za rešit itd.

tiran2000 ::

fajn je da poleg znanja, ki ga dobis preko neformalnih oblik izobrazevanje, tudi kaj formalnega naredis poleg. Zakaj? Zato ker se pri formalnem moras vcas nauciti tudi kaj, kar se drugace ne bi (npr. ker je tecno, nezanimivo itd) ti pa ta stvar kasneje pride prav za overall razumevanje....

Yacked2 ::

Meni je na začetku stric nekaj malega pokazal da sem se motiviral, potem pa sam naprej, kdaj več kdaj manj pa gre
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

c00L3r ::

Najlepše je, da se osnove programiranja naučiš v kakšni šoli, srednja ali fax. Ko obvladaš to, ni problem bit samouk za nove jezike in koncepte.

Da bi se pa sam čist iz nule učil, pa je zelo težko.

nodrim ::

Ma, zelo težko ni, traja pa precej dlje, kot pri nekem strukturiranem učenju. Še posebej težko je potem naprej, ko bi se rad naučil "pravilnega" programiranja za večje projekte. Takih tutorialov pa ni veliko pametnih na netu za najt.

mojca ::

Kakšno znanje točno želiš in koliko si star? Pri tečajih pazi predvsem na to, da je večina tečajev za postavljanje strani v joomli. Za tak tečaj (običajno) odšteješ lep znesek, programirati pa te ne bodo naučili. (Boš pa znal zelo hitro postaviti nezahtevno spletno stran za nekoga, kar je lahko tudi dober začetek in dobro za nadaljnjo motivacijo - odvisno od osebe.)

Dobrih tečajev za programiranje, kjer bi bil fizično prisoten, je zelo malo. Nekaj nudi Zavod za računalniško izobraževanje v Ljubljani. Cosylab je svoje čase organiziral Java akademijo (ne vem, ali jo še).

Izven tega pa ostanejo bolj ali manj fakultete, knjige in zadnje čase vse več online materialov. Coursera in ostali so zakon, zdaj prihaja še nov (plačljiv) http://mooc.amplify.com.

Prvič: nikoli ni prepozno, da začneš programirati.

Drugič: povsem od vsakega posameznika je odvisno, kakšen način učenja mu najbolj ustreza. Nekomu bolj ustreza samostojno delo, drugemu mentor, tretjemu tečaj.

Online gradiva so povsem primerna za učenje, sploh zastonj masovni online tečaji, če potrebuješ osnove. Na FRIjeva predavanja pa se verjetno itak lahko kadarkoli pritihotapiš in poslušaš. Tečaji znajo biti koristni, težava je samo najti primerne tečaje.

Tretjič: tudi če greš na tečaj, se boš glavnino moral naučiti sam, s kilometrino.

Anekdota:
Jaz sem enkrat šla na poletno šolo programiranja. Dva tedna pred začetkom me je zgrabila panika, da verjetno ne bom mogla slediti, ker so ostali udeleženci znali programirati že od prej, jaz pa ničesar. Vzela sem knjigo, da bi se naučila vsaj osnove, potem mi je bilo pa na šoli dolgčas. Bottomline: na sami šoli se nisem naučila ničesar, česar se nisem že v tistih dveh tednih prej, ampak če ne bi šla na šolo, sploh ne bi začela programirati.

Invictus ::

Programiranja se ne da naučit na nekem tedenskem tečaju.

Rabiš kako leto in pa kakega dobrega mentorja, da te malo usmerja in popravlja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bluefish ::

mojca je izjavil:

Na FRIjeva predavanja pa se verjetno itak lahko kadarkoli pritihotapiš in poslušaš.
Še tihotapiti se ni potrebno.

GupeM ::

bluefish je izjavil:

mojca je izjavil:

Na FRIjeva predavanja pa se verjetno itak lahko kadarkoli pritihotapiš in poslušaš.
Še tihotapiti se ni potrebno.

Res je. Vsa predavanja na fakultetah so javna.

svenica ::

Velki je izjavil:

Bemti mi gredo na k... tisti ki rečejo da se sam nauči. Se da tudi sam naučit ampak zapraviš bistveno več časa kot da ti razložijo v šoli oz. na kakem tečaju. Ne rečem po končani SŠ računalništva ni veliko razlike če greš na tečaj ali se sam doma učiš, vendar ko sploh ne veš zakaj se gre da prvič zagledaš javo je to čisto drugači in je bistveno lažje da greš na kak tečaj.


pomojem ti grejo na kurac zato, ker se sam nisi sposoben naučiti in si zato zavisten, kar posledično
rezultira v frustracijah, ker si pač sveta ne moreš podretiti svojim zgrešenim nazorom

rethink stuff
"Every man takes the limits of his own field of vision
for the limits of the world." - A. Schopenhauer

Invictus ::

Dejstvo je da se na tečajih hitreje naučiš osnove produkta in njegove glavne lastnosti.

Sam enotedenski tečaj ti pač ne bo dal "expert" znanja za ta produkt. Tu pomaga samo samoučenje ali delo na konkretnem projektu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Yacked2 ::

Če te ne zanima toliko da se sam dol usedeš ter naštudiraš, potem tudi od tečaja neboš prav veliko odnesel.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

bedak ::

največ se boš naučil na nekem konkretnem programu, nekaj si zamisli in narediti, sproti se boš učil, vsak dan se spomni kakšnega novega feature-a in ga probaj vgraditi v ta svoj program

nodrim ::

ja, to je en način za se naučiti, ne bo se pa tako naučil "pravilnega" programiranja, sploh ko bo šlo za kak večji projekt ... in v tem smislu je iti na dober tečaj zelo dobrodošlo ...

... razni tutoriali po spletu večinoma učijo osnove, ki so tako ali tako enake v vseh programskih jezikih in ko te obdelaš, še ne pomeni, da znaš "pravilno" programirat, čeprav bo koda delovala. Gre se še za organizacijo projekta, kode, datotek itd.

krneki0001 ::

Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

bedak ::

nodrim je izjavil:

ja, to je en način za se naučiti, ne bo se pa tako naučil "pravilnega" programiranja, sploh ko bo šlo za kak večji projekt ... in v tem smislu je iti na dober tečaj zelo dobrodošlo ...


imaš prav, ampak nek začetek in zagon za naprej pa le bo :)

ps. pa še veliko knjig bo potrebno vsaj po delcih prebrati, če želi zadevo zares zaobvladati

tukaj imaš eknjig celo morje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bedak ()

nodrim ::

dober link, ampak tko na hitro pogledano maš začetniške knjige, biblije, step-by-step itd. itd. ... ni mi pa še uspelo najti knjige, ki bi učila "pravilno" programiranje ...

kako razdeliti projekt na manjše neodvisne dele, kako pravilno upravljati z datotekami in različnimi deli kode ... pač načine, na katere delujejo velika programerska podjetja ... kako se te stvari razvijajo?

kr?en ::

To "znanje" dobis z iskusnjami. Code formatting, modularnost/building blocki; to je pac tvoja odlocitev kako bos uporabljal/implementiral.

Imas pa potem razne design patterne s katerimi resujes razne probleme oz. naloge. Ampak to je potem, ko ze obvladas osnove OOP.

Poglej si http://books.google.si/books/about/Desi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kr?en ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Začetki programiranja

Oddelek: Programiranje
359497 (2314) TheBlueOne
»

Šola ali tečaji - začetek programiranja (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
779290 (7405) Ahim
»

SQL tečaj

Oddelek: Programiranje
152820 (2124) Invictus
»

Kje/kako ste se naučili programiranja? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Programiranje
21655855 (40531) DaMachk
»

Želim se naučiti programiranja - najbrž mi to manjka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
14031173 (15029) Strato5

Več podobnih tem