» »

RH8.0 in SIS650

RH8.0 in SIS650

operater ::

Imam nov računalnik z integrirano grafiko Sis650. Težava je v tem da RH8.0 nima podprte te grafične in lahko delam samo z Vesa gonilnikom.
Na www.sis.com sem potegnil gonilnik za omenjeno grafično sis_drv.o-410, a sedaj niti ne vem kako naprej, kaj vse moram naresti da mi bo linux zaznal mojo grafiko.
Čudno se mi že zdi da ni sis_drv.c in je sis_drv.o. Niti sanja se mi ne kako bi lahko usposobil delovanje linuxa.

Ali bi mi uspelo če bi na novo prevajal jedro in module in kaj bi moral vključiti za omenjeno grafiko in kateri kernel uporabiti ?

Hvala

dr.J ::

Najbrž bo nekaj v slogu:
insmod sis_drv.o

Pa preberi dokumentacijo, navadno piše kako in kaj.

Sicer pa je od včeraj na voljo XFree86 4.3.0. Poglej, če je tvoja kartica že podprta v tej različici X oken.

Gandalfar ::

sem probu downloadat da fajl pa mi ne uspe .. mi lahko posljes ta arhiv na mail? Cel arhiv, ki si ga z neta snel pa bom pogledal, mislim da vem kje je fora.

operater ::

Nič ne piše , nikjer nisem zasledil dokumentacije, a žal tudi insmod sis_drv.o ni neki setup ali inf končnica, kot pri windoswsih. Z tvojo komando dr.J se je zataknilo pri gcc - kompajlih - grafika je 2.0 a moj linux 3.0 .

Matr komplicirajo linux distributerji, ko sami vejo da bo pika na I šele takrat ko bo en in isti gonilnik podpiral vsal nekoliko različnih kernelov , ne pa da je za vsak kernel potreben nov modul iste verzije kernela - ŽALOST me daje okol linuxa ( ne dela mi Fujitsu - Siemens notebook nanj kot bi moral , niti nov računalnik , pa čeprav vemo,da kar je pri nas novo je zunaj že staro )


Tudi jaz nisem mogel Gandalfar downloadati z linuxom tega gonilnika a z winsi je pa šlo kot po maslu. Pripel sem ga na :
http://www.mobisux.com/tabla/showthread...

Upam da bo kaka rešitev za uporabo linuxa ( nebi rad kupoval računalnika na način da sprašujem prodajalca - " Ali to linux podpira ?"

Hvala in LP

dr.J ::

Modul mora biti preveden z istimi kernel headerji kot jedro samo. Prevesti ga boš moral pač sam. Za začetek je to sila nadležno, a vredno truda. Ko ti bo ratalo, se boš sam sebi zdel faca!

Seveda rabiš source gonilnika - ali je ta tudi na voljo za download?

BTW, tvoja kartica je podprta v XFree86 4.3.0
tukaj

Seveda je vprašanje, kako namestiti oziroma nadgraditi to zadevo (X okna). Najbrž enako težko kot prevajanje jedra in modulov.

Mogoče lahko poskusiš z RedHat 8.1 beta3; ta manreč vsebuje RC teh oken.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

Gandalfar ::

hmm.. mislm da je to xfree86 driver in ne kernel driver, poskusi ga skopirat zraven ostalih graficnih driverjev, ki se nahajajo nekje v X11R6 strukturi in potem v XFree86-4 fajlu uporabit ta driver

sicer za Debiana sem ze videl paketke z zadnjim XFree86 (cez par ur si ga bom pomojem namestil) za RH pa ne bi vedel..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux vprašanja

Oddelek: Operacijski sistemi
312474 (1707) BigWhale
»

2 linux vprašanji (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
523644 (3206) ShowDown
»

linux-ati-firegl naveza

Oddelek: Operacijski sistemi
91575 (1471) dexter_II
»

Same težave z linuxom. Pomoč dobrodošla

Oddelek: Operacijski sistemi
191084 (819) Sahel
»

RH 7.2 - X Windows ne delajo

Oddelek: Programska oprema
7960 (850) dr.J

Več podobnih tem