» »

Kdo še sploh kupuje v trgovinah???

Kdo še sploh kupuje v trgovinah???

Zlatko1 ::

Mene pa zanima, kateri kekci sploh še hodijo v trgovine po kompletne računalnike?
Mamini sinčki, ki jim babi kupi računalnik, za te vem, kaj pa ti, ki se malo bolj spoznajo na PC-je in ki jim je treba tudi finančno situacijo v žepu preverit?

Gre zato, da sem pred 4 meseci kupil od enega tipa iz Maribora računalnik in sem za njega dal 135.000,00 SIT, v trgovini (Mlacom), so mi isto konfiguracijo sestavili in zahtevali 179.000,00 SIT.
Mislil sem si ok, verjetno bo večja pizdarija, ko bo treba kakšno garancijo uveljavit, a glej ga zlomka.
Pred 1 tednom sem nekaj štoral po kišti (gledal sem kam bi si priklopil nov ventilator) in po pomoti nekaj skuril, ne vem ali je bil ram ali plata, ker je samo zasmrdelo in sem takoj kišto ugasnil! Seveda sem tipa poklical in mu povedal, da kišta ne dela več. Tip je še isti dan bil pri meni, pol ure delal nekaj na kišti (mislim, da je menjal ram in procesor ampak nisem siguren), ter jo tudi usposobil, in še za bencin ni htel imeti! Seveda sem mu uturil 3.000 SIT, pripeljal se je 30 km daleč!

ko pa slišim kakšne probleme ima folk z garancijami v trgovinah mi slabo postane!
Najprej te lepo pri ceni nategnejo, potem pa te še z garancijo jeb...



Svaka čast švercerjem, ki poskrbijo za nas, ki nimamo toliko denarja, kot kakšnen 20letni babičin vnuki, imamo pa enako dober računalnik, kot oni za polovičen denar, saj gonimo XP-je, ki so bili zastonj že na računalniku ob nakupu!

Še enkrat, svaka čast...


P.S. Oprostite, ker sem malo razvlekel tale post, ampak sem ful navdušen, ko vidim, da imam za majhen denar boljšo kvaliteto in servis, kot babičini vnukiji!

[moderator: tole sodi bolj v Ložo kot pa v pomoč in nasveti, prestavljam...]
  • premaknil: V-i-p ()

Mati ::

Saj po eni strani imaš prav, ampak vseeno trgovini lahko inšpekcijo pošlješ v skrajnem primeru, temu tipu pa ne morš čist nič, če ti noče priznat garancije!

Da ne boš mislil, da jaz v trgovinah pr nas kupujem robo, jaz kr redn na bolha.com kupim, saj imajo včasih res dobre ponudbe.

Ne nisem babičin vnukec...tudi jaz sem svoje računalo kupil tako na črno in sem tudi zadovoljen. Btw, pravtako v Mariboru.
Sem pa opazil na bolhi, da vse kar je ugodno oziroma poceni prihaja iz štajerskega konca oz. Maribora.
Misliš, da imajo istega dobavitelja :D ?

undefined ::

Zlatko, a pol pravš, da ti za Mlacom delaš? Kakšna pa je kej plača tam? :D

San ::

Zlato, ne sekiri se, če ima tvoj znanec bolši comp. ko ti sam zato ker ima babico pa mamico. Itak nima pojma kaj bi z njim delu, tko kot ne bo znal z bejbo, ko mu jo bosta zrihtala mamica in babica (al pa bosta njega zrihtala keri drugi) ;)

undefined ::

> tko kot ne bo znal z bejbo, ko mu jo bosta zrihtala mamica in babica

Mommy, does she have AGP 16x port? :D

San ::

LOL IceMan, dont kill me:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: San ()

borchi ::

Zlatko:

imamo pa enako dober računalnik, kot oni za polovičen denar, saj gonimo XP-je, ki so bili zastonj že na računalniku ob nakupu!

Pred 1 tednom sem nekaj štoral po kišti (gledal sem kam bi si priklopil nov ventilator) in po pomoti nekaj skuril,

zaradi takih ko si ti, BSA nori okol in Mlacom kao ne daje garancije.

pismo, če že nekej sam pokvariš in ti uspe to pod garancijo dobit novo, pol bot vsaj tih, ne pa se s tem še hvalit. glede windowsov pa upam, da ko boš naletu na kak problem, da ne boš takoj telefoniral na microsoftovo pomoč, če bo tvoj švercer mel slučanjo zaseden telefon.

balkan!
l'jga

žvau ::

Zlatko ti si en amater. Kva sploh odpiraš kišto če nimaš pojma o računalnikih. Po moje sploh ne razlikuješ med diskom in flopijem.
Zate je bolš da greš k babici po denar pol pa v špara po računalnik.

Blisk ::

Kar se tiče microsoftove pomoči, so dobri sam za to, kako se u wordu kej poravna, ali nastavi večje fonte, za kej bol zahtevnega, pa bolš, da si vzameš par ur in pobrskaš po netu, ker tam ne vejo NIČ.

Zavo ::

Zdravo vsem skupaj, še posebaj pa Zlatku1.

Moram povedati, da se tudi jaz ukvarjam malo s sestavo poceni in kvalitetnih računalnikov, ampak nočem tukaj reklame delat.
Smešno je, da sem imel pred tednom ali 10 dni nazaj primer, ko me je kupec klical in rekel, da se računalnik noče zagnati. Peljal sem se 15 ali 20km do njega in videl da je ram uničen (nekdo je moral zviti ram v slotu, da je prišlo do stika med pini) in prav lepo smrdi iz njega.
Seveda vsak reče, da sploh kište ni odpiral itd...
Menjal sem mu ram in tip me vpraša koliko je dolžan (dolžan, če pa ima kišto v garanciji in je ni odpiral???:\ ).

rečem mu nič, ker itak dobim vse menjano. On pa Hvala lepa!
Noben denar nisem dobil za bencin.


Zlatko1, si ti slučajno Goran iz Sl. Bistrice??? ;(


Vedel bom, ko te bom poklical čez 5 minut!!! >:D

Potem pa garancija - no more...

Zavo ::

Strange, strange.

Goran ne dvigne gsm-a??? >:D

Voha še kdo drug, da tukaj nekaj smrdi?

ABX ::

I smell something ...
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Predator ::

opomin vsem ( predvsem blup, suntrace ), žaljenja se ne tolerira

Avalonis ::

Zavo : Zakon :D

Damjan Jagar ::

Zlatko1: busted?!
http://jagar.si

žvau ::

To je tko če preveč govoriš oziroma se hvališ.
Če pa bi ti babica kupila komp tega problema nebi imel.

Ane Zlatko oziroma goran>:D

San ::

---sorry Blup, res sem se mal preveč grdo pohecu, ne vzet preveč zares -----

AlienGT ::

No dej Zavo povej, če si ga že razkrinkal.
Dej mi še tvoj mejl pošlji ker te moram še neki vprašat.

Zavo ::

Mislim, da sem ga razkrinkal, ker mi ni dvignil telefona. Klical sem ga nekje 10 krat. Nemogoče, da ne slišiš telefona, pa še nazaj bi lahko poklical...

Kakorkoli že, me bo že poklical, ko spet kaj skuril...:D

Fantje saj ni blema, če jaz dobim menjano robo res ni problem, ampak razjezi me, ker se moram voziti okoli in računalnike popravljat, ki jih sami "mojstri" uničijo.

Tako je pred dvema mesecema klical mojster in pravi, da se mu nič več ne zažene. Grem gledat in vidim nek Overclockers bios. Ta tip še ni bil niti toliko pameten, da bi star bios nazaj flashal!

Shame, shame, shame...


Alien T, tukaj je moj mail


V malih oglasih imate ponudbo, če kdo rabi!:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

varnostna nalepka

Oddelek: Loža
131643 (1144) connel
»

Vprasanje glede MLACOMA (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
525392 (3532) Primoz78
»

napaka v prilogi Vikend.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
553869 (2869) BigWhale
»

Glasovanje za slo. nogometaša vseh časov!

Oddelek: Loža
291768 (1334) Death
»

cenik hte

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152326 (2016) slawc

Več podobnih tem