» »

Magisterij: DA / NE

Magisterij: DA / NE

«
1
2

ginger ::

Pozdravljeni uporabniki STja!
Sem absolventka arhitekture in sem tik pred diplomiranjem. Zanima me kaj mi vi predlagate naj si grem iskat delo, ki ga praktično v sloveniji za arhitekte ni ali mogoče v tujino? Ali pa naj nadaljujem izobraževanje in grem na magisterij. Strah me je da po končanem magisteriju bo še večja kriza in še manj delovnih mest za arhitekte in da se še v tujino več nebo splačalo it, ker se bo nasičil trg dela?
Ali pa naj grem iskat delo v tujino in magistriram pozneje?

Na vas se obračam, ker nevem za noben tako velik forum oz. forum za arhitekte gradbenike. Se mi zdi, da se v naši stroki večinoma vsi držijo sam zase. Prav tako bom vesela ženskih nasvetov in nasvete tistih, ki se ukvarjajo z arhitekturo oz. imajo kako punco arhitektko (nekje sem prebrala).

Bye

Rada bi še dodala, da sem pridna in delovna, ukvarjam se tudi s oblikovanjem modeliranjem itd.
Imam pa eno slabo izkušnjo in sicer sem lansko leto pisala 20+ birojem za zastonjsko delo, prakso ali sodelovanje na nekem projektu in sem dobila le en odgovor in še ta je bil v stilu: "Trenutno ne rabimo in ne moremo zaposliti nobenega" Seveda sem dodala tudi reference iz šole (fiktivne projekte).
  • spremenila: ginger ()

BALAST ::

Magisterij je le za tiste dober ki imajo že zagotovljeno službo.
Zaposlovanje arhitektov je dejansko na nuli, še to je veliko birojev outsourcalo zaposlene, da so se prijavili kot S.P., saj so tako lahko povlekli razne samozaposlitvene subvencije.

Spokaj ven iz slovenije, dokler še nimaš otrok...
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

jype ::

V tujino da dobiš izkušnje, potem pa naredit izpit da dobiš svoj štempl - potem pa lahko tudi tukaj spodobno zaslužiš (in zraven študiraš naprej).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

korenje3 ::

magisterij se izplača delat ob delu. magistra brez delovnih izkušenj ne bo noben zaposlil.

pa še to. arhitekti so večinoma SP, ali pa so podjetja tako majhna da jih je ene 3÷5 notri, pa še to znanci od prej.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Ramon dekers ::

Jaz pa upam, da se bom nekoč lahko vrnil nazaj. Zakaj? Preprosto, šolski sistem je na nivoju kakorkoli obračamo Univerza v Mariboru in Ljubljani spadata v svetovni nivo izobraževanja, knjižnice v določenih, obrobnih krajih so tako urejene in tako založene, da v v mestu kjer sem nimajo toliko strokovne literature.

Jaz pravim, da zagrabi možnost dokler ti država to omogoča, pa izberi kakšen faks v zvezi s human resources, ampak pojdi na UN LJ ali MB ne neke zasebne "kolibe". Potem imaš dejansko kombinacijo tehničnih in družboslovnih kvalifikacij. Delovnih izkušenj ne pričakuj v Sloveniji.

Sam sem šel po podobni poti kot ti in če dobim sedaj po razgovoru v bližnjem roku željeno službo, lahko delam v vsaki državi brez omejitev.

Že samo dejstvo ti pove, da ima tujina manj konkurence, ker pač vsak ne more dokončati magisterija in se na strokovne pozicije prijavlja veliko manj ljudi, pa še tisti, ki so vpršanje kakšne prošnje dajejo. Seveda, magisterij bo v tujini priznan in dokler si še v stanju ko imaš čas in voljo za učenje samo zagrabi.

Srečno.

m0LN4r ::

Vprašanje kaj bo čez dve leti, po mojem bo tujina prenasičena tujih diplomantov in magistrov. Tisti ki so zdaj 1. letnik magisterija in tisti, ki so 2. letnik pa še tisti ki so absolventi. Ti vsi bojo pred njo iskali zaposlitev.

Pa tuje države bodo po mojem sprejele neke ukrepe, da bodo zaposlovali svoje ljudi, da zmanjšajo nezaposlenost in omejili zaposlovanje tujcev. Seveda Indija pa Avstralija sta itak fajna dežela za arhitekte, pa tisti kraji kjer so naravne katastrofe zelo pogoste :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mesar ::

m0LN4r> Pa tuje države bodo po mojem sprejele neke ukrepe, da bodo zaposlovali svoje ljudi, da zmanjšajo nezaposlenost in omejili zaposlovanje tujcev.

Nekatere so že.
Your turn to burn!

jype ::

m0LN4r> Vprašanje kaj bo čez dve leti, po mojem bo tujina prenasičena tujih diplomantov in magistrov. Tisti ki so zdaj 1. letnik magisterija in tisti, ki so 2. letnik pa še tisti ki so absolventi. Ti vsi bojo pred njo iskali zaposlitev.

Kitajska bo iskala 50.000 doktorjev računalništva. Mislim, da takim ne bo težko dobiti službe.

ginger ::

Po pravici povedano, me je najbolj strah jezika. Nisem ravno vešča v nemščini oz. angleščini. Zato me zanima kako je s tem?
Druga stvar je, da ne vem kje iskati v tujini takšno delo, glede nato da ga pri nas ni. A obstaja kakšna stran?
A moram izpolnjevati kakšne posebne pogoje za tujino?

Imam občutek, da po študiju magisterija ne bom kaj veliko več znala, kot znam do sedaj saj se nič kaj novega na magisteriju ne učijo(UNI MB).
Želim si, da bi šla na magisterij, samo nočem da mi bo nato žal, saj ne bom dobila zaposlitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: ginger ()

jype ::

Noben papir ti ne bo dal zaposlitve. V nekaterih regijah krvavo potrebujejo arhitekte in so jih pripravljeni marsičesa naučit. Kitajska, Brazilija, Avstralija, Kanada so vse države, kjer se išče take kadre in komot dobiš internship če se vsaj malo potrudiš pokazat, da rada delaš zanimive reči.

Ko prideš nazaj imaš dovolj izkušenj, da se lahko začneš učit za projektantski izpit, ko imaš to narejeno te pa itak povsod vzamejo, ker lahko dejansko delaš reči, s katerimi se služi: Podpisuješ se pod projekte.

Ramon dekers ::

ginger je izjavil:

Po pravici povedano, me je najbolj strah jezika. Nisem ravno vešča v nemščini oz. angleščini. Zato me zanima kako je s tem?
Druga stvar je, da ne vem kje iskati v tujini takšno delo, glede nato da ga pri nas ni. A obstaja kakšna stran?
A moram izpolnjevati kakšne posebne pogoje za tujino?

Imam občutek, da po študiju magisterija ne bom kaj veliko več znala, kot znam do sedaj saj se nič kaj novega na magisteriju ne učijo(UNI MB).
Želim si, da bi šla na magisterij, samo nočem da mi bo nato žal, saj ne bom dobila zaposlitve.



Pozanimaj se glede viz v tujini, če imaš diplomo boš pa že lahko prebrala zahteve kako in kaj.
Koliko boš odnesla od magisterija je odvisno predvsem od tebe.

Znanje je jezika je pa nujno potrebno pa bodisi si ekonomist ali inžinir informacijskih sistemov.

Če delaš za Evropo ni nekih pogojev, za tujino moraš pa opraviti izpit angleščine in imeti priznane kvalifikacije (torej več imaš bolje je). Ne cincaj, ker drugače ne boš nikamor prišla, zahteve po arhitektih so, samo ne v Sloveniji. Lahko pa poskusiš nabirati delovne izkušnje v Sloveniji, samo se bojim, da boš obžalovalo to odločitev.

Isotropic ::

pejt na magisterij. pa vadi anglesko/ nemsko.
kot arh. lahko dobis sluzbo tut recimo v seawayu alpa uni firmi, k dela bivalne prikolice.

je pa v sloveniji trenutno res kurac ja. pa za mlado arhitektko je sp nekako se najslabsa odlocitev (na koncu bo prej ali slej tko, da ti ne bodo placali, potem se pa ****)

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

jype je izjavil:

Noben papir ti ne bo dal zaposlitve. V nekaterih regijah krvavo potrebujejo arhitekte in so jih pripravljeni marsičesa naučit. Kitajska, Brazilija, Avstralija, Kanada so vse države, kjer se išče take kadre in komot dobiš internship če se vsaj malo potrudiš pokazat, da rada delaš zanimive reči.

Ko prideš nazaj imaš dovolj izkušenj, da se lahko začneš učit za projektantski izpit, ko imaš to narejeno te pa itak povsod vzamejo, ker lahko dejansko delaš reči, s katerimi se služi: Podpisuješ se pod projekte.


Se strinjma z Juretom, vseeno je za ureditev vize bolje imeti še magisterij. Hej, če si delala vse v roku ali zabluzila eno leto boš stara po koncu magisterija 26 let, kar pomeni, da si mlada in kvalificirana.

jype ::

Ona IMHO noče za stalno odpotovati - za pripravništvo v podjetju ji bodo pa delovno ali študentsko letno vizo zlahka zrihtal kar bodoči delodajalec.

Splača se pogledat tudi v ZDA.

Magisterij je izguba časa, če ga ne delaš ob delu, ker moraš za pristopiti k projektantskemu izpitu (ki je bistvena stvar v tem fohu) še vedno imeti določeno količino praktičnih delovnih izkušenj (kar dokazuješ s portfolijem).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Ramon dekers ::

letno vizo zlahka zrihtal kar bodoči delodajalec.


Ja in tu je problem, kako priti do takšnega delodajalca, ki bo kar omogočil to vrste vizo. Če bi bilo tako lahko bi cela Slovenija odšla v tujino. Pa ni. Pa še na delodajalca in njegove pogoje si vezan.

Nevem no, meni se ne zdi izguba časa in tudi definicija kaj pomeni ob delu je relevantna, lahko delaš v Mcdonaldu na primer.

jype ::

Ramon dekers> Ja in tu je problem, kako priti do takšnega delodajalca, ki bo kar omogočil to vrste vizo.

Ja? Nisem opazil: Več kot polovica vseh bodočih ali novopečenih diplomantov ljubljanskih faksov si jo zrihta - nekateri že med študijem delajo v tujini, drugi pa zviznejo po diplomi. Moje dekle je šlo s še petimi sošolci delat na Kitajsko, druga skupina je pobegnila v London, dva sta na Novi Zelandiji, eden iz starejše generacije zdaj živi v Avstraliji...

Večina se jih je že vrnila in delajo bodisi kot odgovorni projektanti, bodisi so našli delo v kakšni drugi panogi, povezani z oblikovanjem, načrtovanjem ali mešanico obojega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Ramon dekers ::

Verjetno poznam ta dva arhitekta v NZ. Kakorkoli, vseeno ti predlagam magisterij, v tujini z njim krepko, krepko istopaš.

Isotropic ::

ne, v evropi si sedaj samo na nivoju vseh ostalih.

Ramon dekers ::

Nisem v Evropi, zato poznam situacijo v tujini (izven Evrope).

Isotropic ::

v nz je nas magisterij ekvivalent njihovemu bachelors se mi zdi. (4l)
pac gledajo glede na curriculum.

Ramon dekers ::

Ni res.

Level 4 so meni priznali srednjo, level 7 diploma in level 9 magisterij, tako da mi ostane še doktorat v Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

ja, k si bil diploma po starem uni. tam je tut masters resnicno nekaj vreden.
po bolonjskem pa ni enako.

jype ::

Ramon dekers> Verjetno poznam ta dva arhitekta v NZ.

Res? Katera dva pa?

Ramon dekers> Nisem v Evropi, zato poznam situacijo v tujini (izven Evrope).

Zgleda slabo poznaš, al pa nimaš znanj, ki jih oni smatrajo za deficitarne.

Ramon dekers ::

Isotropic je izjavil:

ja, k si bil diploma po starem uni. tam je tut masters resnicno nekaj vreden.
po bolonjskem pa ni enako.



Se strinjam. Masters šteje.

m0LN4r ::

Lahko bi imeli na faksu, angleščino kot jezik stroke. Sej smo kao v EU.

Jype eno vprašanje:
Kako pa je prišla tvoja punca v kitajsko? Lahk mal opišeš, lahk tut na ZS (moja punca tut arh.) Verjetno so v LJ prof. bolj zavzeti za bodoče arh. kot v MB, kjer se šele uvaja ta program. Pa v LJ maš samo mag. (pet let) ne? A ma tvoja punca mag.?

Midva s punco sva bila na predstavitvi magisterija za arh. v mb. Študenti mag. programa arh. so povedali, da je večinoma vse enako. Enaki prof. in način dela še celo predmeti so isti in vaje. Sploh niso nič povedali, kaj je drugače.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

harmony ::

Magisterij: NE

To se dela ob delu, ko imaš že praktične izkušnje in potem želiš samo še napredovati visoko po lestvici.

Rajši bi vložil energijo / čas in seveda denar v učenje tujega jezika.

Najprej seveda odločitev ali si želiš iskati zaposlitev v tujini. Vsekakor angleščina bi morala biti na nivoju C1, da se lahko pogovarjaš v tujini z morebitnimi delodajalci, ki bi ti omogočili zaposlitev, brez izkušenj.

Sigurno se kaj najde, samo trmast je treba biti pri tem.

Ramon dekers ::

harmony je izjavil:

Magisterij: NE

To se dela ob delu, ko imaš že praktične izkušnje in potem želiš samo še napredovati visoko po lestvici.

Rajši bi vložil energijo / čas in seveda denar v učenje tujega jezika.

Najprej seveda odločitev ali si želiš iskati zaposlitev v tujini. Vsekakor angleščina bi morala biti na nivoju C1, da se lahko pogovarjaš v tujini z morebitnimi delodajalci, ki bi ti omogočili zaposlitev, brez izkušenj.

Sigurno se kaj najde, samo trmast je treba biti pri tem.



Uf kakšno omejeno razmišljanje. Ob delu ja. Kje pa boš našel delo v Sloveniji. Še dobro, da sem odšel izven naše kure, danes so vam baje dvignili ddv.

Denar vložiš za vizo. Vse ostalo je potrata časa.

jype ::

Ramon dekers> Kje pa boš našel delo v Sloveniji.

Če si dober ga na vsakem vogalu. Če si slab, potem moraš pa s trebuhom za kruhom v kraje, ker so dovolj obupani, da te kljub temu vzamejo.

Ramon dekers> danes so vam baje dvignili ddv.

Še vedno je prenizek - kvalitetne države imajo višjega.

harmony ::

Ramon dekers je izjavil:

harmony je izjavil:

Magisterij: NE

To se dela ob delu, ko imaš že praktične izkušnje in potem želiš samo še napredovati visoko po lestvici.

Rajši bi vložil energijo / čas in seveda denar v učenje tujega jezika.

Najprej seveda odločitev ali si želiš iskati zaposlitev v tujini. Vsekakor angleščina bi morala biti na nivoju C1, da se lahko pogovarjaš v tujini z morebitnimi delodajalci, ki bi ti omogočili zaposlitev, brez izkušenj.

Sigurno se kaj najde, samo trmast je treba biti pri tem.



Uf kakšno omejeno razmišljanje. Ob delu ja. Kje pa boš našel delo v Sloveniji. Še dobro, da sem odšel izven naše kure, danes so vam baje dvignili ddv.

Denar vložiš za vizo. Vse ostalo je potrata časa.


Hvala za vaš komentar gospod Ramon. Se vidi, da imaš še zmeraj slovensko mentaliteto in to je vzvišenost, aroganca.

Če si dobro prebral je ženska rekla, da ima težave z jeziki in sicer, da ne govori dobro angleško niti nemško. To sta pa 2 jezika, ki sta potrebna za delo skoraj povsod, če ne nemščina pa odlično znanje angleščine. In ji ne pomaga 10 magisterijev, če tega ne oblada. Tako kot ne more v Sloveniji dobiti službe, ker je pač ni, tako tudi v tujini ne bo mogla dobiti zaposlitve, zaradi težav s komunikacijo.

Jaz sem samo podal svoje mnenje in razmišljanje. Lahko da je pravilno, lahko da ne.

Ramon dekers ::

Če si dobro prebral je ženska rekla, da ima težave z jeziki in sicer, da ne govori dobro angleško niti nemško. To sta pa 2 jezika, ki sta potrebna za delo skoraj povsod, če ne nemščina pa odlično znanje angleščine. In ji ne pomaga 10 magisterijev, če tega ne oblada. Tako kot ne more v Sloveniji dobiti službe, ker je pač ni, tako tudi v tujini ne bo mogla dobiti zaposlitve, zaradi težav s komunikacijo.


Imaš prav ampak vseeno master je pa le master. Z angleščino si v mesecu ali dveh notri.

harmony ::

Ramon dekers je izjavil:

Če si dobro prebral je ženska rekla, da ima težave z jeziki in sicer, da ne govori dobro angleško niti nemško. To sta pa 2 jezika, ki sta potrebna za delo skoraj povsod, če ne nemščina pa odlično znanje angleščine. In ji ne pomaga 10 magisterijev, če tega ne oblada. Tako kot ne more v Sloveniji dobiti službe, ker je pač ni, tako tudi v tujini ne bo mogla dobiti zaposlitve, zaradi težav s komunikacijo.


Imaš prav ampak vseeno master je pa le master. Z angleščino si v mesecu ali dveh notri.


Odvisno na katerem nivoju si. Se strinjam, da je mater le master. Konec koncev lahko dela master + uči se jezike ( to je tudi nekdo že omenil) in išče prilike v tujini. V kolikor kaj dobi, ni problem pustiti študij in ga v tujini nadaljevati.

ginger ::

A je možno izredno študirati magisterij arhitekture pri nas po bolonjskem sistemu? Glede nato, da v Mbju obstaja samo redni. V Lj imajo pa še vedno enovitni sistem 4+1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: ginger ()

harmony ::

To najbolje da vprašaš na omenjeni fakulteti, ki ti bodo iz prve roke točne informacije povedali.

m0LN4r ::

Lahko bi se učila angleščino pa nemščino do zdaj pa bi že znala. Na youtube in različnih forumih je nešteto tutorialov v omenjenih dveh jeziki za bilokaj na tem svetu. Ne živimo v srednjem veku, k so knjige brali samo menihi :D

Če je bla to njena šibka točka že ko se je vpisala na faks in po mojem se je že takrat vedlo da z arh. v slo nebo nič razen če si v rodu z kaki ---ič iz parlamenta, bi se v teh 3-4 letih do diplome naučila perfect architecture english.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Isotropic ::

Na youtube in različnih forumih je nešteto tutorialov v omenjenih dveh jeziki za bilokaj na tem svetu.

lol
tko se bos pa res naucil ja

harmony ::

Isotropic je izjavil:

Na youtube in različnih forumih je nešteto tutorialov v omenjenih dveh jeziki za bilokaj na tem svetu.

lol
tko se bos pa res naucil ja

Zakaj pa ne?

bluefish ::

Duolingo ali podobna stran za osnove, nato pa dalje. Brez dejanske uporabe jezika v aktivnem pogovoru pa na dolgi rok ne bo šlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

m0LN4r ::

Ja jaz sem se tako največ naučil, pa po mojem marsikdo iz foruma.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tt2advanced ::

ginger je izjavil:

Pozdravljeni uporabniki STja!
Sem absolventka arhitekture in sem tik pred diplomiranjem.

jst sm nekje na istem sam ne arhitekture, ampak ne vem če bi koristla absolventa k bi rada čimprej končala vse skup..
če pa bom koristla absolventa se bom pa v tem letu sigurno naučila še en jezik do konca oz. smo se s kolegico menile da bomo šle delat v to državo za eno leto, da bi se res naučile dobr jezik..
men se ne zdi magisterij neka bedarija, pač izkoristeš do konca sistem, tko al pa tko iščemo en spodoben job, da ne bi bil prek študenta čist predolg časa že tuki.. Če se pa preselim bom pa vsaj kej v tem letu nardila in ne bom vrgla leto stran k mi je škoda, da nč ne nardim zase, delam pa lahko kjerkoli karkoli..
What Else Is There?

mihor ::

BALAST je izjavil:

Spokaj ven iz slovenije, dokler še nimaš otrok...


^^ This. Če te vsaj malo mika svet, bejži ven. Po možnosti v Avstralijo. Srsly, you'll thank me later. :)

Trupl0 ::

Torej v Sloveniji izkoristiti brezplačno šolstvo in potem kuj hitro pobegniti ven...Upam, da se bo tudi na tem delu kaj spremenilo in bo študij postal plačljiv, razen za prave "glavce" na tehničnih faksih...

Drugače pa me čudi, da lahko nekdo celo diplomira in razmišlja o nadaljnem magisteriju, ko ne pozna niti enega tujega jezika.
Tudi, če želiš delati na "Balkanu", Slovenščine ne bodo poslušali.
If you are going through Hell, keep going !

Gladi ::

Trupl0 je izjavil:

Torej v Sloveniji izkoristiti brezplačno šolstvo in potem kuj hitro pobegniti ven...Upam, da se bo tudi na tem delu kaj spremenilo in bo študij postal plačljiv, razen za prave "glavce" na tehničnih faksih...

Če ni službe tukaj, kaj pa naj naredi?

harmony ::

Trupl0 je izjavil:

Torej v Sloveniji izkoristiti brezplačno šolstvo in potem kuj hitro pobegniti ven...Upam, da se bo tudi na tem delu kaj spremenilo in bo študij postal plačljiv, razen za prave "glavce" na tehničnih faksih...

Drugače pa me čudi, da lahko nekdo celo diplomira in razmišlja o nadaljnem magisteriju, ko ne pozna niti enega tujega jezika.
Tudi, če želiš delati na "Balkanu", Slovenščine ne bodo poslušali.


Kako misliš brezplačno? A niso to naši očetje in mame že zdavnaj preplačali?

Tipično slovensko razmišljanje...dejmo zaračunat. In kaj pol? A potem bojo ljudje ostali in bodo kar naenkrat imeli šiht.

Ljudje ODHAJAJO KER NI DELA!!!

KraitPay ::

Kratek odgovor: Če si strojnik/štromar pojdi, drugače se izogibaj tako "visokega" študija....Si v splošnem nezaposljiv (razen če imaš veze...)

jype ::

Abomination1> Kratek odgovor: Če si strojnik/štromar pojdi, drugače se izogibaj tako "visokega" študija....Si v splošnem nezaposljiv (razen če imaš veze...)

Res? Med nezaposljivimi ne vidim magistrov lingvistike, komunikologije in metodologije, na primer.

korenje3 ::

v bistvu magistrirani filozofi lažje dobijo službo v šolah.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Isotropic ::

ce mislis po novem sistemu (bolonjskem), itak nimajo druge izbire.

blink ::

Opažam precej zgrešeno razmišljanje, da višja izobrazba pomeni tudi boljše življenje, več denarja ipd. Pa temu ni tako, drugače bi bili milijonarji/milijarderji vsi po vrsti z mag. in dr. titulami. K temu pripomore tudi brezplačno izobraževanje, tako da bodoči študent niti ne razmišlja v stilu ali se mu splača investirati X denarja za neko izobrazbo. Ali se vloženi denar/čas/energija povrne in v kolikem času? Osebno se mi zdi idealno to kar je že nekdo zgoraj omenil - nekaj let služba nato pa dodatno izobraževanje če ga seveda potrebuješ. Takrat si že dovolj izoblikovan in samozavesten da veš zakaj to počneš in ne greš nekaj početi na silo, še manj pa spraševati za mnenje anonimneže na forumu.

black ice ::

m0LN4r je izjavil:

Lahko bi imeli na faksu, angleščino kot jezik stroke. Sej smo kao v EU.

Nekateri smo imeli. Zaradi izvajalca je bil predmet nevreden omembe. Važno, da se je knjiga prodala.

mihor ::

black ice je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Lahko bi imeli na faksu, angleščino kot jezik stroke. Sej smo kao v EU.

Nekateri smo imeli. Zaradi izvajalca je bil predmet nevreden omembe. Važno, da se je knjiga prodala.


Po mojem je bilo mišljeno, da bi se angleščina uporabljala kot jezik na vseh predavanjih. Problem pa je, da večina kadra ni dovolj vešča v tem jeziku. So pa še vedno šole v drugih državah EU, tudi z dosti boljšimi programi, tako da... :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466343552 (5744) nejc_nejc
»

Življenje v ZDA (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19028765 (9026) Ganon
»

Finančna Matematika (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5012014 (9251) neverlucky
»

Študij ekonomije po inž. študiju (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6712322 (10822) Isotropic
»

Iskanje službe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30250167 (38318) M.B.

Več podobnih tem