» »

Vprašanje glede motorja

Vprašanje glede motorja

ziga1990 ::

Pozdravljeni,

potrebujem nasvet:

doma smo dobili novo kosilnico in moj brat je bil brihten in je zalavfal kosilnico ampak je zaribala ker je bil prepričan da je biu olje že notri ga ni preveril v resnici ga ni blo not,nato pa je dolil olje in motor na silo zavrtu in zdaj kosilnica deluje ampak sem opazil da je bencin zmešan z oljem in zdi se mi da kosilnica preveč pije bencin.

a se da kaj popravt al je motor zanič ker trenutno še deluje?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

hojnikb ::

kaka kosilnca je to, ki že nima olja noter ? 8-O
#brezpodpisa

STU-III ::

ziga1990 je izjavil:

Pozdravljeni,

potrebujem nasvet:

doma smo dobili novo kosilnico in moj brat je bil brihten in je zalavfal kosilnico ampak je zaribala ker je bil prepričan da je biu olje že notri ga ni preveril v resnici ga ni blo not,nato pa je dolil olje in motor na silo zavrtu in zdaj kosilnica deluje ampak sem opazil da je bencin zmešan z oljem in zdi se mi da kosilnica preveč pije bencin.

a se da kaj popravt al je motor zanič ker trenutno še deluje?


Najprej povej ali gre za nitkarco ali običajno kosilnico? Pravzaprav povej ali deluje na mešanico ali ima bencin in olje ločena? Če še dela, potem dela. Delala bo pač kolikor bo, potem pa na servis, če spet zariba. Si sploh siguren, da je zaribala? Da ni samo slabo vžgala oz. se kmalu po vžigu ustavila.
Line secured.

Phoebus ::

Kvečjemu preveč pije olje, ne bencin.
Če bi zaribala, se nebi več vžgala.

Najbrž samo niste navajeni da nova več pije...

Vnovi kosilnici (iz kartonaste škatle) ni olja.

hojnikb ::

Phoebus je izjavil:

Kvečjemu preveč pije olje, ne bencin.
Če bi zaribala, se nebi več vžgala.

Najbrž samo niste navajeni da nova več pije...

Vnovi kosilnici (iz kartonaste škatle) ni olja.

hehehhe TIL :D
#brezpodpisa

STU-III ::

hojnikb je izjavil:

kaka kosilnca je to, ki že nima olja noter ? 8-O



Kje je pa napisal: "da že nima olja noter"

In, kaj je zdaj, četudi ga nebi imela? Kot da je to kaj čudnega. Pač je potrebno najprej preverit ane, ne pa kar natočit bencin in gasa.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

ziga1990 ::

STU:običajna bencinska z rezilom,olje in bencin sta ločena.sem siguren ker se je na začetku dalo rezilo zavrtet potem, ko pa je crknila se pa ga ni dalo sploh in je brat nalil olje in na silo zavrtel rezilo in ga nekaj časa vrtel z roko nato pa poskusil vžgat in je vžgala.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

Castiel ::

kolikor časa bo delala naj sosedom proti plačilu kosi travo, potem pa plača za novo ;)


enostavno mu reči: "Brother, go mow some lawns!" :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

ziga1990 ::

mislis da je not tok poškodovana da je treba novo kupit?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Castiel ::

težko reči. Če dela pač dela. Itak nimaš kaj naredit zdaj, razn menjat celotn motor, če je res uničen.

Uporabljajte jo dokler bo delala, ko se pokvari pa po novo. Sklepam da kosilka ni bila draga? Tam do 100 eur?

RejZoR ::

Logično da ni not olja, drugače bi med transportom zasvinjal vse filtre. Zato se 4 taktnih tud ne sme nagibat na določeno stran niti se jih ne sme uporbaljat v hudih klancih...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ziga1990 ::

kokr jaz vem je stala 100evrov+
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Castiel ::

lol:D epic fail.

Pač uporabljajte jo dokler bo delala.

Upam da vam je bla to šola, da je nivo olja nujno treba preverit. vedno in v vsaki napravi, ki ga potrebuje. Rekel bi sicer da če deluje, bo pač delala še nekaj časa. Vsake toliko preveri nivo olja, da ga slučajno spet ne zmanjka.

V najslabšem primeru bi rekel da bo pač kurila preveč olja in mogoče goriva, delala pa verjetno bo.



dodatek: tvoj brat je vetrnico dejansko na roko vrtel? Kaj je zmešan? Hoče ostati brez prstov? Upam da je bla kosilka vsaj 100% ugasnjena ko je to počel. Ključ izven ključavnice, vsa stikala na off.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

Highlag ::

Če preveč kuri je to tudi posledica trenja med kovinskimi deli, ki so se pregreli in verjetno deformirali. Fino bi bilo večkrat olje zamenjat, da vsaj kovinske delce, ki nastajajo odstraniš.
Never trust a computer you can't throw out a window

ziga1990 ::

je svečko vn vzel.Highlag men se sam zdi da preveč pije, olje pa po bencinu smrdi jaz ga lohka menjam sam bo veliko stroškov.

aja castiel našel sem račun 280evrov
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

STU-III ::

ziga1990 je izjavil:

STU:običajna bencinska z rezilom,olje in bencin sta ločena.sem siguren ker se je na začetku dalo rezilo zavrtet potem, ko pa je crknila se pa ga ni dalo sploh in je brat nalil olje in na silo zavrtel rezilo in ga nekaj časa vrtel z roko nato pa poskusil vžgat in je vžgala.


Saj sem napisal, če ima nitkarco ali klasično z nožem in potem napisal naprej, da ima nitkarca mešanico, klasična pa ločeno. Tega sicer nisem poudarjal, katera ima kaj ampak mislim, da je jasno.

PS: pa torej na začetku je olje bilo ali ga ni bilo?

ziga1990 je izjavil:

kokr jaz vem je stala 100evrov+


Uf, potem pa ni tako hudo, a to je neka manjša kosilnica? Dobro, da ni kakšna za 500+ EUR...
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

STU-III ::

Castiel je izjavil:

lol:D epic fail.

Pač uporabljajte jo dokler bo delala.

Upam da vam je bla to šola, da je nivo olja nujno treba preverit. vedno in v vsaki napravi, ki ga potrebuje. Rekel bi sicer da če deluje, bo pač delala še nekaj časa. Vsake toliko preveri nivo olja, da ga slučajno spet ne zmanjka.

V najslabšem primeru bi rekel da bo pač kurila preveč olja in mogoče goriva, delala pa verjetno bo.



dodatek: tvoj brat je vetrnico dejansko na roko vrtel? Kaj je zmešan? Hoče ostati brez prstov? Upam da je bla kosilka vsaj 100% ugasnjena ko je to počel. Ključ izven ključavnice, vsa stikala na off.


Ključ na kosilnici? Prvič slišim. Drugače pa, tudi če bi bil dovod goriva odprt, bi se moral zelo potrudit, da bi jo z roko zavrtel dovolj hitro, verjetno sploh nebi mogel.
Line secured.

ziga1990 ::

ni blo niti kapljice olja not, specijalc je travo kosil ko mu je zaribala,ker je bil tako prepričan da sploh ni hotel pogledat če je notri olje.

stu je manjša samohodna kosilnica
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

STU-III ::

ziga1990 je izjavil:

ni blo niti kapljice saj je specijalc travo kosil ko mu je zaribala,ker je bil tako prepričan da sploh ni hotel pogledat če je notri olje


No, mislim da, če deluje, da bo vsaj še kar nekaj časa delovala. Drugače pa lahko odpreš glavo motorja (odviješ vijake s sprednje plošče - prej izklopi svečko in snameš dol). Potem lahko premakneš nož z roko in pogledaš, če je na steni valja kaj opraskano - če je, potem je zaribal. Pač sestaviš nazaj in upaš, da bo delovalo čim dlje. Nem je zaribal puhalnik, mislim da smo samo bencin brez olja po pomoti nalili in, ko se je ustavil, je bilo treba odpreti in bat dobesedno izbiti ven. Žal zadeva ni več zalaufala. :P
Line secured.

ziga1990 ::

stu hvala za nasvet bom jaz to pogledu pa bomo vidli bolj podrobno
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

STU-III ::

Ok. Pa preden zapreš, lahko po želji še malo namažeš z oljem, ni pa nujno. Jaz naredim tako. Če boš pa pucal notranjost, pa kar namaži z oljem.
Line secured.

ziga1990 ::

ok
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

STU-III ::

Aja, pa zategni dovolj močno nazaj, ne pa preveč (z občutkom).

Ker, če ni dovolj, se lahko zgodi, da ti spodaj začne puščati.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Tilen ::

Se pravi, vi nekomu, ki ni niti olja preveril, svetujete, da naj odpre glavo motorja, kjub temu, da vse normalno deluje? Naj OP pove kakšna je poraba in kakšen je motor, dokler sploh še kaj deluje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

STU-III ::

Tilen je izjavil:

Se pravi, vi nekomu, ki ni niti olja preveril, svetujete, da naj odpre glavo motorja, kjub temu, da vse normalno deluje? Naj OP pove kakšna je poraba in kakšen je motor, dokler sploh še kaj deluje.


Ne gre za OP-ja. Kosilnico je "zaribal" OP-jev brat. OP pa jo bo zdaj odprl in ne njegov brat.
Line secured.

Tilen ::

Saj OP-jev brat niti ne ve koliko bi kosilnica morala piti, da bi jo razstavljal, ker pije preveč. Ali mogoče ve? Kako?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

STU-III ::

Pa saj jo bo OP razstavljal, ne pa OP-jev brat! ;)

glede na to, da je OP "ziga1990" predvidevam, da ima poleg svojo letnico in mislim, da se 23 let star dec pa le spozna na te zadeva, če gre za letnico v njegovem vzdevku.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Aston_11 ::

Stvari, ki dela, jaz sicer ne bi razstavljal, ker za nazaj bi bilo smiselno zategniti vijake s predpisanim navorom.

Pa za izogibat se je, da s novo stvarjo dela tisti, ki jo ni kupil ali pa da se takemu pusti, da dela z njo, čeprav je spor o tem, ali ima ali nima olja.

Bratu solde pobrat, njemu kosilnico in nato po novo kosilnico - pa da se vidi, če se bo tudi naslednjič obnašal kot idiot.

Janac ::

iskra mora bit takrat ko je bat navrhu da se mešanca takrat užge in potisne bat dol. Vendar če ni dost močna iskra in brez olj motor nebo užgau.

1. moraš naštelat da bo močna iskra

ziga1990 ::

janac kaj ti razlagaš?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

menjalnik ::

Ko smo mi kupili pred leti novo samohodno kosilnico(Honda) je bilo olje že notri pa polovico tanka bencina, zraven pa smo še prejeli 1l olja za to kosilnico, pa je čist eno malenkost olja spila. Kosimo pa tam nekje na tri tedne med poletjem, pa ni mala površina


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9549444 (310) nekoman
»

Vrtne kosilnice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120518 (5349) ssitcm
»

Slabo privit filter za olje, je to hud problem, če sem se vozil

Oddelek: Na cesti
354061 (2285) Tilen
»

Brez olja... kaj je sedaj bolje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6319588 (15462) energetik
»

Kosilnica na nitko ne vžge

Oddelek: Loža
1621308 (20485) Fifty6

Več podobnih tem