» »

Strošek vzdževanja majhnega montažnega bazena

Strošek vzdževanja majhnega montažnega bazena

--MiRaLdInJo ::

No pa mi lastniki manjših montažnih bazenov povejte kako je kaj z tem glede stroškov in koliko dela imate z tem.

Sicer si kupiti manjši montažni bazen velikosti 366x76- http://www.bazeni24.si/trgovina/bazeni_...

Zanima pa me kako visoki so stroški vzdževanja na sezono.
Katero kemijo moram vse kupiti za ta mali bazen in koliko jo sploh potrebujem za te 2-3 mesece.
Verjetno bi bilo dobro kupiti še merilec pH vrednosti(kolikor vem mora biti okoli 7).
Kako pogosto je potrebno menjati vodo ob normalni uporabi? Verjetno tudi ni pametno ves prešvican navalit v bazen :P
Mora biti vsako noč vklopljena črpalka za filtriranje vode(koliko se to pozna pri računu za elektriko)?

Zanima me še vaše mnenje za zgornji bazen. Se vam zdi vredu za to ceno? Kaj dosti več nebi dal za bazen, ker nevem še kako se bo odneselo vse skupaj.
Kolikor sem nahitro uzračunal gre v omenjeni bazen okoli 10m³ vode imam prav.

Lp

msjr ::

Zanima pa me kako visoki so stroški vzdževanja na sezono.


1x za vodo, da ga napolniš
1x letno za filter (drugače ga pomiješ pod vodo 1x na dva tedna)
1x pokrivalo za čez noč http://www.bazeni24.si/trgovina/bazeni_...
1x mrežo za lovljenje svinjarije http://www.mimovrste.com/artikel/497000... (nekaj v tem smislu, poišči po bau- štacunah, imajo cenejše)

Katero kemijo moram vse kupiti za ta mali bazen in koliko jo sploh potrebujem za te 2-3 mesece.


Rabiš samo tole http://www.bazeni24.si/trgovina/sredstv...
In račko: http://www.bazeni24.si/trgovina/sredstv...
(račko naštimaš na velikost bazena - 2 ali 3 luknjice ostalo vse opravi kemija)

Verjetno bi bilo dobro kupiti še merilec pH vrednosti(kolikor vem mora biti okoli 7).


Ni treba.

Kako pogosto je potrebno menjati vodo ob normalni uporabi? Verjetno tudi ni pametno ves prešvican navalit v bazen


Stuširaj se preden greš v bazen. Vodo spustiš na koncu sezone - pred spuščanjem jo pusti ene dva tedna stat brez sredstva za nego vode, da ne spuščaš klora v kanalizacijo.

Mora biti vsako noč vklopljena črpalka za filtriranje vode(koliko se to pozna pri računu za elektriko)?


Jest jo imam vklopljeno 24/7, opazne razlike pri računu ni

Zanima me še vaše mnenje za zgornji bazen. Se vam zdi vredu za to ceno? Kaj dosti več nebi dal za bazen, ker nevem še kako se bo odneselo vse skupaj.


To je to.

Kolikor sem nahitro uzračunal gre v omenjeni bazen okoli 10m³ vode imam prav.


Eeeee, ne vem, jest ga filam dokler ni poln :))


Dodatno:


  • Ne postavi bazena pod drevo, bo samo sranje not.

  • Pazi, pri tej količini vode je bazen kar težek, ne postavljaj na kakšen lesen podn ali kaj podobnega.

  • Bazen mora biti na ravni podlagi, jest sem kupil štiri vreče najcejše gradbene mivke v bau-štacuni, z motikcco odstranil travo (glih tolk da ni bilo svinjarije) in lepo poravnal mivko (ne preveč besno). Gravitacija potem opravi svoje.

  • Ko je za prst vode notri, poravnaj vse gube na dnu, oz. poravnaj sproti ko se da.

flbroker ::

Od moje znanke mati ima doma bazen, sicer večji. Pravi da ni ravno zadovoljna. Prvič jim ga polni celi dan, drugo tisto pokrivalo je tako živce parajoče gor in dol montirat baje da raje z mrežico vsak dan dol jemljejo. Tretje pa pravi da je problem ker tak bazen na moreš ogrevat, tako da če ne žge kugla zunaj ni najbolj prijetno za kopat in večinoma so gor na ležalnikih. Moraš pazit da ga postaviš na sončno stran. Vode gre pa še pa še, sploh če imaš znance in prijatelje ki ti ščijejo noter in moraš vodo skozi menjavat.

mihec87 ::

Da počasi polni ni ravno krivda bazena..Mam občutek da je mislila da se bo vse samo naredilo..

black ice ::

flbroker je izjavil:

Vode gre pa še pa še, sploh če imaš znance in prijatelje ki ti ščijejo noter in moraš vodo skozi menjavat.

Za prvo polnjenje lahko raskiraš 20-30€ in ti gasilci pripeljejo 10m3 ali koliko že gre v bazen. Če ščijejo v bazen jih nemudoma naženeš in je stvar rešena. :)

SaXsIm ::

Sej mate dovod vode doma najbrž colski, ali celo 6/4". Ne rabiš priklapljat na 1/2".
SaXsIm

--MiRaLdInJo ::

Ma neee. Nobenih kolegov nebom vlaču v ta mali bazen. Notri se bova hladila samo jaz in moja draga 8-)

Nebi rad menjaval vodo skoz. Cena kubika vode je okoli 1Eur če prav vidim.

Vodo v bazen bi pa normalno naliv z šlavfom za vrt zalivat sej druge opcije ni.

fosil ::

Predvsem je z bazenom delo.
Zjutraj ga je treba odkrit, da sonce segreje vodo, nato ga je zvečer treba spet pokrit.
In to odkrivanje in pokrivanje je kar zoprno.
Pa vsak dan je treba ven smeti pobirat.
Da bi imel celo sezono eno vodo noter moraš imeti res nizke higienske standarde.

Če imaš otroke in se bo zadeva dnevno uporabljala se verjetno splača.
Če pa misliš koristit samo ob vikendih ali pa misliš da se boš po službo noter vrgel za par minut pa po moje nima smisla.
In kot je že bilo omenjeno, to ni bazen za namakanje, ker je voda noter kar hladna, tudi če je sonce. Moraš skoz migat noter, drugač te zebe.
U bistvu je to bazen za otroke, saj je tudi višina zelo nizka.
Tako je!

Aston_11 ::

Daj si stirodur pod tla pod bazen, da se ne bo hladila voda v tla. Poravnavo pa pod stirodur, če je potrebno.

nomad_soul ::

Imam enaki bazen. Nalil sem 5700 litrov v njega. Poglej še kje drugje, ker sem sam dal 75€ za njega 2 leti nazaj v obi-ju.
Uporabljam klor granulat, algenin in ph minus granulat - na sezono za cca. 20€
Pumpa ne rabi laufat 24h/7 - priporočajo kakih 8h/dan. Poraba črpalke je 50W - pri 8h/dan je to 36kwh na sezono, kar je 2,5€.
Priporočam pokrivanje.

--MiRaLdInJo ::

nomad_soul je izjavil:

Imam enaki bazen. Nalil sem 5700 litrov v njega. Poglej še kje drugje, ker sem sam dal 75€ za njega 2 leti nazaj v obi-ju.
Uporabljam klor granulat, algenin in ph minus granulat - na sezono za cca. 20€
Pumpa ne rabi laufat 24h/7 - priporočajo kakih 8h/dan. Poraba črpalke je 50W - pri 8h/dan je to 36kwh na sezono, kar je 2,5€.
Priporočam pokrivanje.


Hvala vam za odgovore.

Nomad soul

Ravno sedaj gledam reklamo od M-tehnike kjer imajo ta bazen za 48Eur. Verjetno ga bom kar pri njih vzel.
Potem ni tako velik strošek za ta 2 meseca okol 60Eur.
Zanima me kok je kaj mrzla/topla voda v tem bazenu glede nato, da čez dan 3/4 časa na soncu pri 28*C+.

Otrok nimava ta bazen pa bi se uporabljal zato, da se mal usedem/uležem in se v njem vsaj pol ure hladi. Plavat se pa itak neda v takem bazenčku.

GupeM ::

fosil je izjavil:

Zjutraj ga je treba odkrit, da sonce segreje vodo, nato ga je zvečer treba spet pokrit.

Od kje ti pa ta ideja? Pokriješ ga s temnim, najboljše črnim pokrivalom in voda se v 2h dneh pri 30°C segreje na 25°C.

Šimpanz ::

Pred kopanjem se obvezno stuširaj, pa pazi da ne boš notr zemlje na nogah prinesu, ker bodo pol alge ponorele. Pa če dežuje ga moraš tud pokriti, ker imaš drugače tud probleme z algami.

miraldi ::

Pol pravte, da ni tok velik strošek imet manjši bazen tam 50-70Eur na sezono.
Mogoče še jaz si enga nabavim ;) Pa saj globina 76-91mm je čisto kul se mi zdi. Itak, če hočeš plavat mora biti vsaj 600x300x120 oz. plavat grem raje v Atlantis za 9Eur za cel dan ali pa na Jezero.
To je pa bolj za ohladit mišljeno.

Nevem pa koliko časa traja polnjenje recimo 6000l bazena z navadnim vrtnim šlavfom, par urc?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

darkolord ::

Izmeri kolko časa rabiš za nafilat eno flašo vode pa pomnoži. Vsaj ene 3-4 ure pomoje.

bdoxx ::

za takšen bazen z navadim žlauhom cca 5-6 ur oz celo dopoldne oz. dokler ni poln )

nitro2 ::

jaz imam enaki bazen
ogrevam ga tako, da imam v bazenu potopno pumpo, cev speljana na nadstrešek v 150l bojler prebarvan na črno in topla voda nazaj v bazen...
super se obnese
priporočam pa, da si pod bazen namestiš stirodur zaradi izolacije

--MiRaLdInJo ::

nitro2 je izjavil:

jaz imam enaki bazen
ogrevam ga tako, da imam v bazenu potopno pumpo, cev speljana na nadstrešek v 150l bojler prebarvan na črno in topla voda nazaj v bazen...
super se obnese
priporočam pa, da si pod bazen namestiš stirodur zaradi izolacije



Kok debel stirodur naj vzamem? Koliko je sploh m2 stirodur in kje ga naj kupim.

dzinks63 ::

Sosed ima večji bazen, da ga je napolnil, so mu v teh dneh z gasilnim avtomobilom pripeljali 4 polne cisterne, vse skupaj je bilo urejeno za par ur, je cenejše in hitrejše kot točenje preko domače pipe.

nitro2 ::

--MiRaLdInJo je izjavil:

nitro2 je izjavil:

jaz imam enaki bazen
ogrevam ga tako, da imam v bazenu potopno pumpo, cev speljana na nadstrešek v 150l bojler prebarvan na črno in topla voda nazaj v bazen...
super se obnese
priporočam pa, da si pod bazen namestiš stirodur zaradi izolacije



Kok debel stirodur naj vzamem? Koliko je sploh m2 stirodur in kje ga naj kupim.


Jst sem vzel 5cm stirodur mislim da je blo 16 ali 18 kvadratov
dobiš v vseh večjih trgovinah z gradbenim materialom, merkur, baumax.
Sam sem ga kupil v inpos.
Da ne boš presenečen, če bo stirodur dražji od bazena in črpalke skupaj.

PacificBlue ::

kvadratni meter stirodurja 100mm je okoli 14 evrov. 20 mm pa 3 evre.
I’m out.
:3

M-XXXX ::

dzinks63 je izjavil:

Sosed ima večji bazen, da ga je napolnil, so mu v teh dneh z gasilnim avtomobilom pripeljali 4 polne cisterne, vse skupaj je bilo urejeno za par ur, je cenejše in hitrejše kot točenje preko domače pipe.

Ja ne ga srat no...

Gasilci zaračunajo vodo (ki je minimalni strošek in enak ali točiš doma ali oni), le da gasilci pripalijo zraven še prevoz. Po kakšni logiki bo to ceneje kot samo voda ki je napol zastonj?

--MiRaLdInJo ::

Uff to je drago. Ne zdi se mi smiselno dati več za stirodur kot za bazen ;((

Kaj pa kšna druga opcija ua na tla? A nebi blo vredu, če bazen postavim direkt na travo?

nitro2 ::

Pol pa daj en star tepih, itison, debelejšo folijo,...
Glej da bodo tla utrjena in zravnana v vaservago...
Lansko leto nismo zravnali in je bil bazen precej pod nagibom in nismo mogli celega napolnit.

--MiRaLdInJo ::

Kaj pa pravite na folijo za pod laminat?

10m2 2mm širina okol 12Eur. Bi blo to vredu.

T0RN4D0 ::

Stirodur je bil mišljen kot izolacija. 2mm follija to pač ni. Lahko daš brez če nimaš 50€.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

nitro2 ::

--MiRaLdInJo je izjavil:

Kaj pa pravite na folijo za pod laminat?

10m2 2mm širina okol 12Eur. Bi blo to vredu.


bolš kot nič je...
dobro je da je nekaj spodaj za zaščito
če je to stirodur je še kot izolator zraven, da se ti voda prehitro ne ohladi

za 366cm bazen rabiš vsaj 4mx4m folijo

Malajlo ::

Bazen imam že tri leta, pa se voda nič ne hladi. Razen če je hladna fronta, potem pa tudi za kopat ni.
Imam pa tri palete (špranje zafilane z dilcami) pred bazenom, da mi mulci ne nosijo not trave pa še kot nekak pomol vse zgleda ;) Pa lojtrca je tudi v redu, sicer se tamali obešajo na stranico in zlivajo vodo.
Vrtna cev ima 1/2 cole, iz nje pa steče kubik na uro. Bazen ima okoli 6 kubikov. Pa kar s toplo vodo ga filam (kolektorji na strehi).
Pod bazenom imam debelejšo PVC folijo (zaradi blata), čez pa filc (podobno itisonu).
Prekrivam ga zaradi mrčesa, če sta dva, vzame to opravilo pol minute.
Od kemikalij pa samo klor ni bil zadosti. Najboljše so tiste multifunkcijske tablete.

miraldi ::

Kako se pa tak manjši bazen postavi, ga napolniš z zrakom, da stoji? Kakšno pumpo potrebujem za to?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Sriple Tix ::

Z usti napihneš obroč (rob bazena), ki ga nato gladina vode počasi vzdiguje navzgor do najvišje možne višine.

fosil ::

Bi te rad vidu kako z usti napihneš tist rob :P
Rabiš pumpo.
Recimo tako
Tako je!

Malajlo ::

Ne, rob lahko napišhneš "z usti" (sicer s pljuči). No, jaz sem uporabil kompresor, moja žena je pa to ročno opravila. Ima več kot očitno prakso. Lahko posreduješ nasvet in izkušnjo dalje. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vse o bazenu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13043660 (8908) robertko
»

Postavitev bazena (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5011754 (8692) Malajlo
»

Bazen - vprasanje

Oddelek: Loža
4110522 (8733) Unknown_001
»

Vzdrževanje bazena

Oddelek: Loža
4123107 (17745) terezijslo
»

Postavitev bazena

Oddelek: Loža
2613277 (12312) Saladin

Več podobnih tem