» »

Menjava vodomera

Menjava vodomera

Martin Krpan ::

Pred kratkim so mi po petih letih zamenjali vodomer (števec za porabo vode) , sedaj pa sem dobil račun za 50€.
"Novi" vodomer je kazal stanje 1 m2 , ni pa nov.
Prvega sem plačal , torej je po kmečki logiki moj. Z kakšno pravico lahko odtujijo moj vodomer in mi poskušajo prodati drugega starega kot novega.
Cena novega je v maloprodaji manj kot 40€.
Mojega bodo pa prodali nekomu drugemu.
Ne zanikam jim pravice do menjave vodomera , za ta denar pa pričakujem glanz novega in to , da mi mojega starega pustijo.
Vem , da bodo sedaj rekli , da je ta vodomer obnovljen in atestiran , vendar kje je logika , da bi obnavljali star vodomer , če pa nov cenejši in valjda ven iz fabrike tudi atestiran.
Elektro mi je tudi zamenjal števec
" staro za staro" pa kolikor se spomnim ni bilo nič za doplačat.
Vaše izkušnje in mnenja ?

krneki ::

Meni upravljalec vodovodnega omrežja brezplačno menjava števec vodo za bajto na 5 let. Seveda v tem primeru ne obdržim starega. Pri elektru je bilo podobno...enkrat je crknil, pa so brezplačno zamenjali (sem to da je crknil opazil šele po parih mescih hihi).

[D]emon ::

Te merilniki se ne menjajo z novimi ampak z obnovljenimi. Isto je pri elektricnih stevcih.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

...:TOMI:... ::

Nov vodomer stane 20€, oziroma še manj, če daš starega nazaj.

Pri plačilu vodarine plačaš tudi omrežnino in števčnino. Pri nas so taki prasci, da v 5 letih plačamo 100€ (vsak mesec 1,6€ se mi zdi), oni menjajo vodomer, starega vzamejo in pokasirajo.

Enako je pri elektriki, tam tudi vsak mesec plačaš nek znesek, potem pa oni vsakih 10 let zamenjajo merilnik. Oziroma ga samo preverijo, če še kaže točno, isto kot pri vodomeru.
Tomi

[D]emon ::

Elektro Ljubljana nas dvotarifni stevec menja vsakih 5 let. S tem, da sem majstra vprasal, kaj se zgodi s starim, in mi je povedal da gredo v obnovo.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

...:TOMI:... ::

Obnovijo se samo tisti, ki ne kažejo točno. Redne menjave elektro števca so na 12 let, izredne lahko prej.
Tomi

Alamar ::

Ljubljana. Elektro in plinski števec so menjali zastonj, za vodo pa je račun 42 EUR. Od kje jim ideja, da tole zaračunajo, saj kolikor vem, plačujemo prispevke za števnino? Še en rop pri belem dnevu, saj naprava na prvi in drugi pogled ni vredna 2 EUR.;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Martin Krpan ::

Pa lahko kaj naredim okrog tega ali naj molčim in plačam:(?

St235 ::

kaj ko bi najprej vprašal upravljavca, kako je z temi stvarmi?

Martin Krpan ::

Ker že vnaprej vem njegov odgovor!
Kadija tuži , kadija sudi , kadija brani 8-O.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

mogoče zato, ker v tem trenutku ne veš niti tolk, da bi vedel na kaj se pritožit?

Martin Krpan ::

Mogoče na prodajo starega vodomera po ceni novega?
Da so mi odnesli moj kupljeni vodomer?
Predlogi !!??

BCSman ::

Koliko vas pride tista obvezna menjava vodnega števca na 5 let v blokih? 170€ računajo tukaj. Lahko starega ob menjavi obdržim, ima kakšno vrednost sploh?

matobeli ::

Vrednost ima če ga rabiš privat, tolk da ti ni treba novega kupit. Pa vrednost v teži medenine.

Meni se zdi da nam nič ne računajo. Lahko pa fotra vprašam če so mu kaj računal na bajti ker je ravno bila menjava mal po zimi.

BCSman ::

Blok je blok, bajta je bajta.

matobeli ::

No, jaz sem v bloku.

All ::

Ce je steve menjal uravnik (v vecstanovanjski stavbi), si ponavad lahko zmisli stroske kaksnehoce...
Za prevzemne, za katere skrbi komunala je vse jasno/regulirano.
Za odstevalne, pa je bolj po svoje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo vzdržuje vodovod?

Oddelek: Loža
273934 (1999) KoKi
»

Stroški za vodo - od kod! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5013685 (11829) mihec87
»

Števec za vodo

Oddelek: Loža
227623 (6947) St235
»

Števec vode

Oddelek: Loža
85942 (5629) Tic
»

Upravljanje stanovanjskih zgradb, poraba vode.

Oddelek: Loža
73208 (2931) Primoz78

Več podobnih tem