» »

Opel Astra (H) GTC 2008

Opel Astra (H) GTC 2008

p4 ::

Pozdravljeni,

imam vprašanje. Namreč eno leto si lastim omenjeni avtomobil, ki ima garancijo na strojelom motorja in prestav (garancija velja do februarja 2015). Ker sem pred registracijo me zanima, ali se avtomobil še splača servisirat na uradnem Oplovem servisu (do sedaj je bil vedno servisiran na AT Vis v Lj), ali ga je bolj smiselno serviisirat pri nepooblaščenem serviserju, ki mu 100% zaupam?

Sprašujem zato, ker mi garancija pri servisiranju pri nepooblaščenem serviserju seveda propade. Nekateri pravijo, da je ta garancija že tako ničvredna, ker se t.i. lom motorja sploh ne zgodi. Je kakšen strokovnjak tukaj, ki bi mi lahko svetoval?

P.s.: v dvomih sem še zaradi tega, ker je avto zadnje leto in pol malo mal obolj žejen pri olju (cca 0,4-0,5l na 1000km, za kar pa pri Oplu pravijo da je v mejah normale - do 0,8 je v mejah) in če je za to slučajno kriv bat motorja, bi mi ga morali s to garancijo popraviti, kajne?

hvala in lp!

davidre ::

Taka poraba olja na 10.000km bi bila še normalna, če je to na 1000km potem
Bo potreben poseg v motor.

p4 ::

Hvala za odgovor. Avto sicer pred letom in pol ni pozrl niti kapljice olja, zdaj pa je poraba taka kot sem jo opisal. Kaj narediti, saj na uradnem servisu pravijo da je vse do 0,8l/100km v mejah normale... Ali bi to spadalo pod garancijo, kot lom motorja? Na servisu se pravijo, da samo da masino razstavijo in jo sestavijo nazaj, stane 400 eur...

b3D_950 ::

p4 ::

Hvala za link, ceprav ima uporabnik malo drugacno tezavo.

Blinder ::

še poceni so, če zaračunajo sam 400€
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Mesar ::

Pelji nekomu, da ti to pogleda... 0,5L na 1000km je normalno če ti senzor za olje spusti in ti ves čas pušča olje, da bi blo vse ok z mašino pa ti žre 0,5L na 1000km pa ni normalno. Pelji avto nekomu ki bo dejansko znal pogledat kam gre olje.
Your turn to burn!

vorantz ::

p4 je izjavil:

Ali bi to spadalo pod garancijo, kot lom motorja?


Res ne vem zakaj bi :|
Če je počen blok je pod garancijo, če ne pač ne.
Če ti kako staro tesnilo pušča ali kej tazga sigurno ne spada pod to, ker gre za potrošni material.
Razen, če garancija krije kaj takega kar pa seveda zelo zelo dvomim

GrimReaper ::

Sam nisem pri Astri na en interval še nikol dolival, pri menjavi ga mam ponavad še preveč, ker mi kaže mal čez max. Tko da če ga zmanjkuje, je sigurno nekaj narobe.
Garancija na lom motorja je pomoje povsem brezveze. Če imaš bencinarja, skoraj ne more bit hujših problemov. Moj 1.6 je res eden najbolj sigurnih avtov kar sem jih vozil, prejšnji Fiatov 1.2 je bil pravo nasprotje.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

p4 ::

Ok, se pravi garancija na lom motorja ne krije pitja olja, čeprav v garancijskem listu piše, da krijejo tudi bate. V tem primeru ga sigurno peljem na nepooblaščen servis.

Mesar ::

Pelji tja pa jih vprašaj ampak kolikor sem jaz slišal te garancije niso ne vem kaj, ker se potem na vse živo izgovarjajo...

Če te res zanima vzami papire od garancije in se odpelji na uradni servis pa naj ti tam povejo kaj krije garancija, kaj mislijo da je narobe in kolikor bi ti računali popravilo. Po tem še vedno lahko rečeš, da nočeš da kaj tikajo avto in pelješ popoldancu.
Your turn to burn!

joze28 ::

Poglej v navodila za uporabo, glede porabe olja.

vorantz ::

Mislim, da vsem avtom pišejo smešno visoke meje za porabo olja. S tem se veliko lažje izognejo garancijskim zahtevam ;)

p4 ::

Na zalost je res tako. V navodilih pise, da je vse normalno do 0,8l/1000km!

zuz3k ::

fotr ma ISTO Astro H, vendar navadno 5 vratno, enak model

prejšno leto smo jo zaradi garancije peljali na Sawal Nova gorica (ker je tam kupljena) in pazi to!

olje so nam nalili v mašino čez MAX! neka strokovnost in garancija, zaposleni pa študentje za 3eur/uro

glede te garancije na motor in menjalnik, je samo če bi bila kakšna serijska napaka, ampak so te modeli
že pretestirani (prvi je prišel ven l.2004) tako da to odpade in

vse kar gre lahko pri menjalniku in motorju je potrošni materjal, to pa ne šteje, še s temi garancijami
je tako, da karkoli gre ti lepo reče potrošni materjal in adijo.

no to leto je fotr naredu sam servis, ali pa ga narediš pri popoldancu

lp
Life is a psychological game.

p4 ::

Avtotehna VIS v Ljubljani je katastrofa! Ocetu (avto je bil prej od oceta) so klimo napolninli s plinom in je klima cez par dni nehala delati. Ko smo avto peljali nazaj na VIS so "ugotovili, da je klima unicena, za novo pa je potrebno odsteti 2 tisocaka!!!

Nakar sam odpeljem avto k prijatelju avtoelektricarju, ki je ugotovil, da so strokovnjaki na VISu v klimo nabili prevec plina, zato ne dela. Spustil ga je ven, jo napolnil z novim, dobol 30 eur in mi prisparali 1970 eur. Kretenizem 1. Klase.

Res nebi rad vec servisiral avtomobila pri njih, le se ta "garancija" me heca :S

Mesar ::

Zato pa se pozanimaj kaj je narobe z avtom in kaj ti krije garancija.
Your turn to burn!

zuz3k ::

p4 je izjavil:

Avtotehna VIS v Ljubljani je katastrofa! Ocetu (avto je bil prej od oceta) so klimo napolninli s plinom in je klima cez par dni nehala delati. Ko smo avto peljali nazaj na VIS so "ugotovili, da je klima unicena, za novo pa je potrebno odsteti 2 tisocaka!!!


za vsako popravilo pri uradnem servisu se dobi garancija, zakaj je nisi uveljavil, sploh ker so
uničli klimo in bi ti morali zamenjati za drugo novo?



ta garancija na motor in menjalnik nima kaj it, ker karkoli gre bojo rekli -> potrošni materjal
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

iceman3 ::

Hey

Nisem hotel odpirati nove teme zato bom vprašal kar tukaj, lastim si opel astro GTC l.2008, potrebno bi bilo zamenjati vžigalno tuljavo in svečke, na uradnem servisu pravijo original deli in delo skupaj okrog 470 evrov, ali kdo ve se da kje bolj poceni to uredit ne bi ravno rad zapravil skoraj 500 evrov za to?

Vnaprej se zahvaljujem za morebitne koristne informacije.
The knowledge is the only true power!

connel ::

Odpeketaj na ebay oz. kakšno slo trgovino če je ceneje/lažje, kupi in zamenjaj oz. daj popoldancu za zamenjat če ne znaš sam. Vsaj pol ceneje te bo prišlo.

Utk ::

Tuljava na ebayu, svecke v prvi trgovini ali pri mehaniku, in zamenjas sam ali mehanik z najcenejso uro. Ce bo tu kaj zajebal, zasluzi medaljo.

Spajky ::

https://www.google.com/search?hl=en&sou......1431.14130.0.15504.21.9.0.12.0.0.1355.2262.1j7j7-1.9.0....0...1ac.1.34.heirloom-hp..13.8.2149.RRuECmvX7tU
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hotlips ::

Pejt na O servis. Mam enak avto in ga že par le tam servisiram. Po novem na Tržaški cesti 133, Ljubljana - Vič. Same dobre izkušnje s tem da boš velik bolj ugodno prišel čez kot pri kakšni Autotehna Vis al pa Opel Trobec. Isto zadevo (cinšpula + svečke) mi je Danijel (mehankar)kakšne pol leta nazaj zrihtal za pol manj. Pa če se ne motim je prej delal na Opel Moste in šel nato na svoje, servisera pa poleg Oplov tudi druge znamke. Priporočam!

Sami ::

Meni Corsa D 1.2 16V od menjave do menjave olja ne popije nič oz. mogoče 0,1L, kar je normalno, pri tebi pa mora biti nekaj narobe.

Pa avta ne servisiram na AH VIS ali Moste, ker so res katastrofa, imam slabe izkušnje....hodim v Litijo na AH Vis in Mahkovic, čisto drugi odnos in strokovnost + cenejši so.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Heavy ::

iceman3 je izjavil:

na uradnem servisu pravijo original deli in delo skupaj okrog 470 evrov



Greš do Eurotona ali katrekoli trgovine z avtodeli. Tuljava bi bila okoli 150€, svečke 20€ za 4. Ura dela pri avtomehaniku 20€ (ajde če zaokroži na 2 uri je 40€).

Lahko pa tudi doma pomenjaš. Na youtube je gotovo kakšen tutorial kako to poservisirat. Svečke se menja v par minutah, tuljavo tudi - ne poznam motorja od GTC 2008, na 2015 1.4 EcoTecu pa imaš vse na vrhu motorja, te niti hrbet ne boli :)
#TeamFelix

iceman3 ::

Heavy je izjavil:

iceman3 je izjavil:

na uradnem servisu pravijo original deli in delo skupaj okrog 470 evrov



Greš do Eurotona ali katrekoli trgovine z avtodeli. Tuljava bi bila okoli 150€, svečke 20€ za 4. Ura dela pri avtomehaniku 20€ (ajde če zaokroži na 2 uri je 40€).

Lahko pa tudi doma pomenjaš. Na youtube je gotovo kakšen tutorial kako to poservisirat. Svečke se menja v par minutah, tuljavo tudi - ne poznam motorja od GTC 2008, na 2015 1.4 EcoTecu pa imaš vse na vrhu motorja, te niti hrbet ne boli :)


Smem vprasat od katerega proizvajalca pa naj vzamem tuljavo oz. ali je ok tudi ce ni original?
The knowledge is the only true power!

Heavy ::

Ni nobenega problema če je od drugega proizvajalca. Načeloma pa tudi z najcenejšo ne bi smel imeti nobenih problemov. Prodajalci znajo lepo svetovati, vedo kaj prodajajo. Če pa pelješ do mehanika bo sam naročil, pa počakaš tiste par dni da dobi).
#TeamFelix

iceman3 ::

Heavy je izjavil:

Ni nobenega problema če je od drugega proizvajalca. Načeloma pa tudi z najcenejšo ne bi smel imeti nobenih problemov. Prodajalci znajo lepo svetovati, vedo kaj prodajajo. Če pa pelješ do mehanika bo sam naročil, pa počakaš tiste par dni da dobi).


Hvala za odgovor in hvala tudi vsem ostalim ki so posredovali koristne informacije.
The knowledge is the only true power!

Scorpia ::

Tuljavo lahko sam zamenjas, ker sta samo dva vijaka in plastika cez vijaka. Menjava par minut. Tuljava je tam okoli 100-120e, v bartogu lahko probas zdilati na 80e. Je pa minus, da neoriginal tuljave drzijo pol manj km, kot original. Ampak se ne sekiram ker zamenjam v parih minutah pa se dosti ceneje me spet pride.
////

iceman3 ::

Scorpia je izjavil:

Tuljavo lahko sam zamenjas, ker sta samo dva vijaka in plastika cez vijaka. Menjava par minut. Tuljava je tam okoli 100-120e, v bartogu lahko probas zdilati na 80e. Je pa minus, da neoriginal tuljave drzijo pol manj km, kot original. Ampak se ne sekiram ker zamenjam v parih minutah pa se dosti ceneje me spet pride.


Koliko km zdrži original tuljava, ali lahko svečke tudi sam zamenjam, sem gledal video na youtube ni ravno neka znanost.
The knowledge is the only true power!

Scorpia ::

Original je zdrzala tja 120k, ne original 60k prva, druga pa 50k. Je pa pri nasem avtu, tudi to da non stop dela. Tudi pozimi v leru, kar bi razlozilo manj km pri drugi tuljavi. Svecke lahko sam menjas, samo pazi da ne zategnes prevec in tudi priporocam redno menjavo, ker so minimalen strosek.
////

iceman3 ::

Scorpia je izjavil:

Original je zdrzala tja 120k, ne original 60k prva, druga pa 50k. Je pa pri nasem avtu, tudi to da non stop dela. Tudi pozimi v leru, kar bi razlozilo manj km pri drugi tuljavi. Svecke lahko sam menjas, samo pazi da ne zategnes prevec in tudi priporocam redno menjavo, ker so minimalen strosek.


Ko praviš redno menjavo svečk je tu mišljeno na koliko km približno?
The knowledge is the only true power!

Scorpia ::

Mislim da je predpisano na 60 tisoc, priporocam pa vsaj na 30 tisoc. Ne vem katere motorje so vse dajali v gtc, predvidevam da imas 1.6 16V. Ker ta je precej obcutljiv na izgorevanje, ze v leru je precej nemiren in glasen, kljub temu da si cel servis naredil.
////

iceman3 ::

Scorpia je izjavil:

Mislim da je predpisano na 60 tisoc, priporocam pa vsaj na 30 tisoc. Ne vem katere motorje so vse dajali v gtc, predvidevam da imas 1.6 16V. Ker ta je precej obcutljiv na izgorevanje, ze v leru je precej nemiren in glasen, kljub temu da si cel servis naredil.


Lastim si GTC-jko l.2008 1.6 16v 85kW 116KM motor model Z16XER.
The knowledge is the only true power!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iceman3 ()

Scorpia ::

Pri temu pazi samo se na tlacno cev hladilnika, ki rada popoka, ker so butci dali plastiko in se na koncu zacne dobesedno drobiti. Tako da ce bos videl paro, se ne ustrasiti samo vodo dolivaj. :) Na nasemu je ze 2x popokala.
////

iceman3 ::

Scorpia je izjavil:

Pri temu pazi samo se na tlacno cev hladilnika, ki rada popoka, ker so butci dali plastiko in se na koncu zacne dobesedno drobiti. Tako da ce bos videl paro, se ne ustrasiti samo vodo dolivaj. :) Na nasemu je ze 2x popokala.


Pa če slučajno poči ali je treba še to menjat ali kako :)
The knowledge is the only true power!

Scorpia ::

Bo treba, ker bo ves cas zmanjkovalo vode ne drasticno ampak z dolivanjem se lahko peljes in peljes. Sicer ne vem koliko km naredis, ker pri nas je astra dobesedno non stop v pogonu, pa se pokazejo nestandarne napake, kjer serviserni zacnejo tavat v temi. Tako da ni nujno, da bo pri tebi isti. Ampak opozorim pa na butasto resitev inzenirjev.
////

iceman3 ::

Scorpia je izjavil:

Bo treba, ker bo ves cas zmanjkovalo vode ne drasticno ampak z dolivanjem se lahko peljes in peljes. Sicer ne vem koliko km naredis, ker pri nas je astra dobesedno non stop v pogonu, pa se pokazejo nestandarne napake, kjer serviserni zacnejo tavat v temi. Tako da ni nujno, da bo pri tebi isti. Ampak opozorim pa na butasto resitev inzenirjev.


Se opravičujem ker te gnjavim kakšen je strošek tlačne cevi hladilnika, bo bolje če jaz to potem zapeljem to bližnjega mehanika da ne bom po nepotrebnem naredil še večje škode lol.

Hvala še enkrat za izčrpne informacije.
The knowledge is the only true power!

Scorpia ::

Cev je 50eur nova. Je pa jo zelo smotano zamenjati, ker gre cev med ostalo instalacijo. V mojem primeru dva mehanika nista znala oziroma sta zelela pol instalacije razstavljati, doma sem pa sam ugotovil kako jo zamenjati. Tako da ce se ti to zgodi mi kar zs napisi, pa ti opisem postopek.
////


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kia - cukanje

Oddelek: Na cesti
465058 (3429) TheBlueOne
»

Menjava olja ob vožnji na kratke razdalje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7011953 (9752) krneki0001
»

Kontrolna lučka - Seat Ibiza (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
559534 (8147) bambam20
»

Drag servis? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
27668419 (42363) D3m

Več podobnih tem