» »

18. rojstni dan-help !!

18. rojstni dan-help !!

«
1
2 3 4

MandMx3 ::

Hello! :D
No, vi ki ste že uspešno prestali ta poseben in pomemben dogodek - zabavo za 18. rojstni dan namreč.. Mi lahko nekaj svetujete???
Povabila bom cca. 60 ljudi (računajmo da je 30 sošolcev, potem pa se še ostali prijatelji hitro naberejo) Pričakujem, da jih bo prišlo najmanj recimo 40.
Pa me zanima sledeče:
* glede pijače bi imela rdeče vino, belo vino, oro, coca colo, pivo (glede na to, da bo piknik) in seveda kakšno oazo... Kaj menite, koliko (mogoče v L) posameznih pijač bi bilo potrebno za cca 40 ljudi?? Vzemimo podatek, da pretežno radi pijejo belo vino... :D
* glede hrane, sem načrtovala v stilu piknika-torej čevapčiči... ampak, ker se mi zdi delati ražnjiče za toliko ljudi preveč, kaj še predlagate zraven?? Samo čevapčiči pa se mi namreč zdijo malo oz. preveč pusto... :S

Noo, to je za začetek to... Priprave so v polnem teku, tak da vas res zelooo zelo proosim za kakšne nasvete..Dajte si zamislit da ste vi povabljeni, pa mi povejte kaj bi si želeli na rojstnodnevni zabavi (18-ka) sredi vročega poletja.. Pa hvalaaa vam res fuuul! :))
  • zaklenil: bluefish ()

xardas ::

Mogoče kakšen pladenj narezka ali obloženih kruhkov, da potešiš najbolj lačne. Dobri so tudi grisini oviti s pršutom (po mojih izkušnjah to kar hitro zmanjka). Pomislit moraš tudi n vegiče. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xardas ()

vorantz ::

Vegiči naj pijejo pivo za lakoto

Sicer pa mularija pri teh letih dvomim, da pije samo vino pa pivo
So vsi veseli, če je kej konkretnejšega zravn

mihec87 ::

40 ljudi pa 2 litra črnega teška..velik ker tolče bambuse, od žganja kaki jagermaister, pivo če kje dobiš v sodu ter točilni avtomat je vedno hladn...

Pri hrani še maš kake klobase, potem kurje perutnice, pa fajn je če so še kaki vmesni prigrizki kot je omenil xardas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

mihec87 ::

Pozabu.. Z pijačo je tk se pije kar pač je(se je že naredlo da je bilo samo vino ter pivo pa se je pilo bp na 3/4 fešte se je jeger znašu zraven ko ga je blo fertik pa vino in pivo nekak nista najbol veljala v tistem momentu)

2 litra se nanasa na shegevara

GamerBoy ::

No, vi ki ste že uspešno prestali ta poseben in pomemben dogodek - zabavo za 18. rojstni dan namreč.. Mi lahko nekaj svetujete???

Po tem letu starosti je vse drugače, na svet boš gledala čisto na drugi način ;)

Dajte si zamislit da ste vi povabljeni, pa mi povejte kaj bi si želeli na rojstnodnevni zabavi (18-ka) sredi vročega poletja.


Mislim da je očitno kaj bi to bilo, samo nevem če boš pripravljena to storiti vsem povabljencem moškega spola (no morda pa se celo kaka prijateljica opogumi):P
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

jype ::

MandMx3> Dajte si zamislit da ste vi povabljeni, pa mi povejte kaj bi si želeli na rojstnodnevni zabavi (18-ka) sredi vročega poletja..

Bazen.

Phantomeye ::

Če bo piknik se izogni žganju. Dlje časa bo trajalo preden se ti gostje nagonijo. Vino in pivo.

Itak pa večina ljudi na takšne dogodke prinese žganje kot darilo. Odpreš ko gre večina domov

RejZoR ::

Sicer je alkohol vedno v velikih količinah na piknikih in žurkah, ampak definitivno ne pozabi tud na brezalkoholne pijače. Računaj, da znajo nekateri še vozit, se ga nimajo želje nažgat na mrtvo al pa hočejo enostavno mal razredčit vsebnost alkohola v sebi. Dostikrat folk kar pozabi na take ljudi...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mipe ::

Najbrž niso vsi polnoletni? Naj bo dovolj soka in vode, sploh pri tej vročini. Nemoralno je, da se razmišlja samo o alkoholu. Toliko o miselnosti današnje mladine. Ziher se bo vsak s svojim avtom pripeljal in povsem nažgan odpeljal...

Na teh zabavah ni vedno samo alkohol. Hrano je treba streči - klasični narezki (pripraviti čim najkasneje, da se zaradi vročine ne pokvarijo prekmalu) pa dosti peciva.

Potem je treba še pomisliti na klimo. Poletna vročina. Bo dovolj sence, vode? Pa sanitarije. 60 ljudi ga tako serje, da ne verjameš.

In nenazadnje sosedje. Če ti je sploh kaj za dobre medsosedske odnose, jih vnaprej opozori na zabavo, zagotovi, da se ne bo sralo in smetilo na njihovem, pa pravočasno zaključite. Glasba naj bo omejena na notranjost ali usmerjena stran od naselja. Sicer se vam bodo pridružili še možje v modrem in koj popisali vse vinjene mladoletnike.

Imate domače živali? Ne pozabite nanje.

Prepustite raje organizacijo kakemu zrelemu odraslemu. Recimo odgovornim staršem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

WaterBoy ::

Čipsi in smojiki za začetek na mizah. Potem za jest čevepčiči, kareji, hrenovke, bučke, pečena zelenjava. Za piti kakšne 2-3 litre na osebo. Pač kaj najraje pijejo. Vino, pivo. Žganarija je brez veze, mogoče samo za dobrodošlico. Brezaklkoholne pijače mora biti veliko, za šport je fino poskrber da se malo zaufaš.

Yacked2 ::

Kakšno igrišče za odbojko, žoga za nogomet itd..
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Phantomeye ::

Mipe je izjavil:

Najbrž niso vsi polnoletni? Naj bo dovolj soka in vode, sploh pri tej vročini. Nemoralno je, da se razmišlja samo o alkoholu. Toliko o miselnosti današnje mladine. Ziher se bo vsak s svojim avtom pripeljal in povsem nažgan odpeljal...

Na teh zabavah ni vedno samo alkohol. Hrano je treba streči - klasični narezki (pripraviti čim najkasneje, da se zaradi vročine ne pokvarijo prekmalu) pa dosti peciva.

Potem je treba še pomisliti na klimo. Poletna vročina. Bo dovolj sence, vode? Pa sanitarije. 60 ljudi ga tako serje, da ne verjameš.

In nenazadnje sosedje. Če ti je sploh kaj za dobre medsosedske odnose, jih vnaprej opozori na zabavo, zagotovi, da se ne bo sralo in smetilo na njihovem, pa pravočasno zaključite. Glasba naj bo omejena na notranjost ali usmerjena stran od naselja. Sicer se vam bodo pridružili še možje v modrem in koj popisali vse vinjene mladoletnike.

Imate domače živali? Ne pozabite nanje.

Prepustite raje organizacijo kakemu zrelemu odraslemu. Recimo odgovornim staršem.


Probi ostat v mejah njenega vprašanja. nihče ne rabi brezveznega moraliziranja.

7982884e ::

kaj je na tem posebnega in pomembnega?
pijana boš in trije te bodo pofukali, potem bo pa mamica zjutraj čistila za vašim kozlanjem?

Mipe ::

Brez moraliziranja tu pač ne gre, dokler punca naivno pričakuje, da pri 60-ih mladcih in velikih količinah vina ne bo težav. Sploh ko pridejo še prijatelji prijateljev...

Resno mislim: naj organizira ali pa vsaj pomaga kak odgovoren odrasel, ki že ima izkušnje s temi žuri!

matobeli ::

nehaj že trolat.

Vsak 18 letnik si želi svojega starša na svoji zabavi. NOT.

Količine hrana: cca 5 čevapov oz. ekvivalent na osebo + kruh + bučke + karkli drugega. Punce pojejo ene 3-4 čevape, fantje pa 5-6. Za rezervo imaš še kakšne hrenovke v vakumskem pakiranju ki lahko tudi počakajo na "after party". Dobro se obnesejo tudi pečena, na kolobarje rezana čebula, bučke, malancani, siri za žar.

Ko pa se znoči čimprej pospravit vso hrano da se ljudje ne zvračajo prek umazanih krožnikov in hodijo po napol obgriženih čevapih. Bohvari da se kdo spravi karkoli z roštiljam delat, razen če to resnično zna.
Takrat na mizo postaviš razne bobi palčke, grisine, kokice.

Pijača: Pivo in vino sta kot podlaga in ju pijejo vsi (mešane ali ne), ponavadi za celodnevni piknik povprečno človek popije ene 4-5pirčkov ali liter vina. Je tudi upoštevano to kar poliješ in mejčkn rezerve.
Žganje je lahko na začetku kot aperitiv, potem pa naj ljudje najprej pojejo, udarijo partijo fuzbala, ali se do konca razpričajo o novih čevljčkih, ko pade mrak pa se prinese na površje tudi žgano pijačo, tako ne bo noben "bolan" od pjače, kar zna ugodno uplivat na zabavo.

Nikoli tudi ni dobro postavit vsega na mizo na polno razpolago. Doziraš po potrebi, enako z hrano.

Dobre žurke-pikniki so bile tiste na katerih si imel konstantno zabavo, kar so različni športi, ples, ipd. Če tipom rata dolgčas se znajo začet zabavat posvoje, takrat pa nasrka kakšna kanta za smeti, naključni mimoidoči ali pa kaj drugega.

Kar se tiče pomoči, za hrano je fino če ti nekdo poskrbi, sigurno se najde kakšen kolega ki mu bo ponos da bo lahko chef. Za pjačo enako, probej ne vsega delati sama ker je med drugim glavna poanta žurke da si ti med ljudmi in ne za šankom. Če bo nekdo skrbel za pijačo je tudi manj možnosti da ti jo bodo vso popili "nepovabljeni gosti" ali pa celo pokradli in odnesli na kakšno drugo žurko :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

int47 ::

Mogoče bi bilo dobro poklicat ekipo, ki je posenal tole in jih vprašat, če bi bili pripravljeni posneti 2 del v obliki reality show-a, ali dokumentarca.

Aja, pa obvezno nabavi velika in temna sončna očala.

Mipe ::

Vsak 18 letnik si želi svojega starša na svoji zabavi. NOT.

Seveda, na rojstnodnevni zabavi nimajo kaj iskat tisti, ki so najbolj zaslužni za obstoj praznujočega.

Sicer pa dobri nasveti. Le nekaj stvari si pozabil.

- sanitarije
- parkiranje (ne bodo se vsi pripeljali na istem avtobusu...)
- sosedje

Itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

martincek1 ::

Najboljša opcija je, da pijačo vzameš tam, kjer presežek lahko potem prineseš nazaj in ti poračunajo. Pa vzameš vsega več in nisi v skrbeh.

GamerBoy ::

Mah jst sm očitno čuden, ker sem za 18. rojstni dan pojedel pico, dobil simbolična darila in torto iz leclerca, pač podobno kot vsak drug rojstni dan...
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

matobeli ::

martincek1 je izjavil:

Najboljša opcija je, da pijačo vzameš tam, kjer presežek lahko potem prineseš nazaj in ti poračunajo. Pa vzameš vsega več in nisi v skrbeh.


če jo znaš primerno skrit je to dobra opcija. Če pa je na mizi pa,... kot svinja z mehom. naslednji dan pa gora 4/5 nepopitih pirčkov.

MandMx3 ::

Pa da se po pestri debati, ki se je razvila razgovorim še jaz...
In sicer...
1. Ne razumem, zakaj me eni obsojate... Morda se 60 ljudi res sliši veliko, ampak verjemite na koncu ne izpade toliko (je bilo pri večini sošolcev tako)
2. Prosim, za prostor itd. ne skrbeti.. Je poskrbljeno, rezervirano že vse, na pravem mestu, brez skrbi-ne bo motilo sosedov, parkplaca je več kot dovolj...
3. Seveda računam na tiste, ki ne pijejo.. Res je veliko takih, ki vozijo, veliko je tudi frendov KI SO PRI PAMETI IN NE PIJEJO... Tudi sama nisem neki veliki pivec, par kozarčkov in to je to. Pa četudi me boste zdaj obsojali, da kar nekaj govorim, jaz že vem kaka sem... Nekaj frendov bo tudi z motorji iz motokluba, tak da tudi oni rabijo brezalkoholno in seveda je poskrbljeno za njih. :))

Vprašanje, ki sem vam ga postavila je bilo le to, KOLIKO pijače bi bilo primerno in KAKŠNA hrana bi še se lahko dodala.. VSem, ki ste mi ustrezno odgovorili na vprašanje res feejst hvala! :) Vsem ostalim z takšnimi in drugačnimi pripombami pa,-vas razumem, takšno je vaše mnenje.. Ampak, mislim da vas noben ni vprašal, kaj menite o tem... Tak da, hvala za trud da ste pisali, ampak zaman.. xD ZABAVA BO, TAKŠNA KOT SI JO ŽELIM! -PODOBNA KOT SO JO IMELI KOLEGI (PA VERJEMITE, NI BLO NIČ PREVEČ VSRA*O, SOSEDI SE NISO PRITOŽEVALI, GOSTJE SO BLI ZADOVOLJNI... in to je to)

Mipe ::

No, če imate vse zrihtano, lahko rečem samo še to: lepo se imejte (in da ne bo kaj obžalovanja naslednje jutro!)

matobeli ::

za hrano se splača pogledat mesnine AVE, imajo ogromno različnih stvari, že vse zmarinirano in pripravljeno za žar. Razni ražniči, nabodalca, piščančki na 100 načinov, dost vrst čevapčičev, pleskavice, klobasice.

sploh pleskavica+kajmak+lepinja+čebula mi je zadnje čase top
ne pa jemat kakšnih piščančjih beder, se preveč časa pečejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

MandMx3 ::

No sej glede peke je pa tak... Zabava bi bla 500 m vstran od naše bajte.. In bi foter doma spekel pa bi sproti pripeljali tja.. :) Pijača bi tudi bla v ''shrambi'' in bi se sproti nosilo gor...
Tak da res, tisti, ki me tu obsojate in že v naprej govorite, češ da bom obžalovala... Res ne vem zakaj mi to govorite.. :/ :S Ma ok, nem se sekirala...

Pithlit ::

Uuuuu... foter. Me gusta. To da so starši vključeni (pa niso tolk zahojeni da za vsak pir težijo).
Life is as complicated as we make it...

MandMx3 ::

Hjaa.. Jaz res ne vem, ali smo mi v tem našem okolišu čudni, da tovrstne 18-ke niso nič slabega.. Ali so pa nekateri tu dobesedno čudni... :S Ja, STARŠI NAM RES VEDNO POMAGAJO! Ko sem bla na zadnji 18ki, je bil foter skoraj cel čas tam, tu pa tam nazdravil s kakšnim mladcem/mladenko... Skratka, s(m)o se počutili vsi bolj povezani,-mladi in mladi po duši... Tak da res ne vem, zakaj je to v očeh nekaterih tak slabo...
VSI, pa ok, naj rečem VEČINA mojih vrstnikov je 18ko preživela v takšnem stilu... Pa je vedno bilo fajn, tak da ne vem zakaj eni kar nekaj tu paničarite pa skrbite kaj se bo zgodlo, če sem pa vas jaz vprašala čist drugo stvar... Pa sem vprašala za mnenje tudi že frende, pa dobla različne odg., tak da sem še se obrnila na vas.. Ampak nee, eni očitno morate pokvariti vse z nevmesnimi.. Res ne vem, zakaj sploh komentirate, če vam je nekaj trn v peti... :S

WarpedGone ::

Res ne vem zakaj mi to govorite...

Želimo ti, da tudi ko bo vsega konc, še vedno ne boš vedla zakaj smo ti to govoril ...
Zbogom in hvala za vse ribe

MandMx3 ::

Aaha, mogoče je pa tu vzrok..-Da nismo iz mesta, ampak kar taki 'kmečki' fantje pa dekline z vasi, ki se verjetno zabavamo bolj po domače.. ;)

Spiky28 ::

ne kompliciraj...boljše da kaj ostane kot pa da zmanjka ;)

Pithlit ::

Eeeeh, ne se sekirat. Mipe je en tak čistun ki se zgraža nad tem da mulci v osnovni šoli pijejo Laško Malt (po domače "sok")... samo zato ker se ga dobi v 'pirovski' flaši.

In folk se zgraža nad 'današnjo mladino' hkrati pa pozablja da smo bili mi takrat isti, ali pa še hujši (razni kukiji na žurih niso bili nobena redkost).
Life is as complicated as we make it...

MandMx3 ::

Res se vam zahvaljujem tistim, ki mi dajete mnenja, katera od vas pričakujem... In hvala tistim, za lepe besede. :)
Ampak res, zdaj se bolj kot za pripravo zabave sekiram zarad teh 'kar enih' izjav... :S Eni bodo res mogli prit v naše kraje, da vidijo kak sproščeno pa brez problemov se tu žura :))

jype ::

Kukiji so bolš k alko, btw.

technolog ::

Ko sem prebral tvoj ta prvi prispevek, že sem vedel, kakšni bodo odgovori. :) Ni lih vprašanje tole za slo-tech, po mojem.

Ko gledaš koliko bo pijače, moraš upoštevat še vse, kar se bo polilo, ker tega ni mal. Na kakih žurkah se dancefloor proti jutru spremeni v drsališče. Tud to boš ti najboljš vedla, koliko je treba pijače, ker poznaš ljudi, različno je - smo meli tud že po en liter žganega na osebo, kar je jasno, preveč.

Glede hrane, probej čim bolj raznoliko. Pleskavice, ražnjiče lahko že kupiš narejene, čevape prav tako. Nared kako pecivo.

Kokr se jst spomnim naših 18k, so mi najbolj ostale v spominu tiste, ob kitari, zraven teniškega igrišča, žaru, sproščenem pogovoru... :)

matobeli ::

village people, toj to :)

MandMx3 ::

matobeli je izjavil:

village people, toj to :)


Hvala, očitno vsaj en redkih, ki me razume :)

GamerBoy ::

Jah lanparty mora bit ;)
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

STU-III ::

Mipe je izjavil:

Najbrž niso vsi polnoletni? Naj bo dovolj soka in vode, sploh pri tej vročini. Nemoralno je, da se razmišlja samo o alkoholu. Toliko o miselnosti današnje mladine. Ziher se bo vsak s svojim avtom pripeljal in povsem nažgan odpeljal...

Na teh zabavah ni vedno samo alkohol. Hrano je treba streči - klasični narezki (pripraviti čim najkasneje, da se zaradi vročine ne pokvarijo prekmalu) pa dosti peciva.

Potem je treba še pomisliti na klimo. Poletna vročina. Bo dovolj sence, vode? Pa sanitarije. 60 ljudi ga tako serje, da ne verjameš.

In nenazadnje sosedje. Če ti je sploh kaj za dobre medsosedske odnose, jih vnaprej opozori na zabavo, zagotovi, da se ne bo sralo in smetilo na njihovem, pa pravočasno zaključite. Glasba naj bo omejena na notranjost ali usmerjena stran od naselja. Sicer se vam bodo pridružili še možje v modrem in koj popisali vse vinjene mladoletnike.

Imate domače živali? Ne pozabite nanje.

Prepustite raje organizacijo kakemu zrelemu odraslemu. Recimo odgovornim staršem.


Najbrž niso vsi polnoletni? Naj bo dovolj piva in žganja, sploh pri tej vročini. Moralno je da se razmišlja samo o alkoholu. Toliko o miselnosti današnje mladine. Ziher se bo vsak pripeljal s svojim avtom in povsem nažgan odpeljal... Na teh zabavah je vedno samo alkohol. Hrane ni treba streči - klasični narezki (pripraviti čimprej, da ti ni treba kasneje) pa malenkost peciva. Na klimo ni treba misliti, ponoči ni vročine. Sence v temi ne primanjkuje, voda teče v vsakem potoku. Sanitarije so v grmih in pod drevesi. 60 ljudi ga tako serje, da ne verjameš, zato posadi čimveč grmovja. In nenazadnje sosedje. Če ti je sploh kaj za dobre medsosedske odnose, jih ne opozarjaj na zabavo, zagotovi da se bo sralo in smetilo na njihovem, žurajte do jutra. Glasba naj bo omejena na zunanjost ali usmerjena proti naselju. Sicer se vam ne bodo pridružili možje v modrem in boste imeli manj gostov in nihče ne bo plesal z vinjenimi mladoletniki. Imate domače živali? Priskrbite še njim malo pijače.

Prepustite organizacijo kakim neodgovornim mladoletnikom. Recimo sebi.

:))

Malo smeha ne škodi ;)

Vse najboljše!
Line secured.

GamerBoy ::

Jaz pa moram vsak vikend poslušat prekleto raztezanje meha in tulenje in nihče ne kliče policije, evo danes še kar ne nehajo ... Mogoče imajo anonimno številko, ker me prov srbijo prsti ?
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

STU-III ::

GamerBoy je izjavil:

Jaz pa moram vsak vikend poslušat prekleto raztezanje meha in tulenje in nihče ne kliče policije, evo danes še kar ne nehajo ... Mogoče imajo anonimno številko, ker me prov srbijo prsti ?


Pa zakaj ne pokličeš??? Saj imaš pravico do nočnega miru po deseti uri!!! Jaz bi že zdavnaj poklical, kako sploh prenašaš vsak vikend to?

PS: sem vesel, da sem daleč od kakih hiš in blokov, da lahko sam po želji navijam, no pa še veliko bolj bi, če nebi mami naročila naj utišam :D

PS: aja, pa če imaš dober avdio sistem, usmeri zvočnike proti njim in navij svojo musko do konca naglas, mogoče jim bo šteknilo ;)

Mogoče kdo ve, ali je kakšna omejitev koliko lahko v bloku navijaš po dnevi?
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

Mipe ::

Pithlit je izjavil:

Eeeeh, ne se sekirat. Mipe je en tak čistun ki se zgraža nad tem da mulci v osnovni šoli pijejo Laško Malt (po domače "sok")... samo zato ker se ga dobi v 'pirovski' flaši.

In folk se zgraža nad 'današnjo mladino' hkrati pa pozablja da smo bili mi takrat isti, ali pa še hujši (razni kukiji na žurih niso bili nobena redkost).


No, ker kar lepo veliko odraslih ne premore niti toliko odgovornosti, mora nekdo drug, recimo jaz, opozoriti na te stvari. Da se rojstnodnevna zabava ne izrodi v grozljivko.

Ampak ne, jaz, kmetavzarski čistun, se samo izživljam nad mularijo.

Damned if I care, damned if I don't...

Ma, pozabi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

GamerBoy ::

Mipe tudi sam nisem naklonjen takim zabavam, pa kaj ... Če drugim paše naj in to ne mislim v negativnem smislu ampak resnično tako mislim ... Sicer pa tveganje obstaja povsod in tudi če bom kdaj imel svoje otroke, jih ne bom povijal v vato, kot to pričakujem od tebe, kjer laško malta sokeca še pogledati ne bojo smeli
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Glugy ::

Ej nevem ampak po moje da če računaš da bo party trajal 4 ure+ moraš vsaj tko na en liter pa še mal soka računat na brezalkoholike. po moje več k 20% takih navš dobla. Torej vsak peti ..pa če jih 40 pride ..eene 6 l soka da je še mal za rezervo. Pač če bo ornk vročina mogoče tud mrzlo vodo.

Glede alkota so ti že ostali povedal. Pač sej važn je sam da maš kako good mal bl trezno frendico k ji zaupaš k bo pazla nate v kolikor se mislš napit oz. v kolikor bi pač kdo mal preveč vate silu. Pač povej ji da naj mal paz nate.

Glede na to da bo/je vročina bi predlagal sicer za piknike mal neobičajno ampak če ga maš doma zelo izvedljivo. Sladoled! Pa slanarije(bobi pačke, čips, smoki), obložene mini kruhke -> iz francoske štruce zrežeš okrogle mini kruhke pa daš mal sira, salame, pa še kaj k ti pade na pamet :) ..pač glej da bo cca vsaj vsak pet mel neki za vegateriance). Pol ok tist običajno kar je od piknika ..mesne zadeve čevapčiči ipd. Pa ful dobr vsaj pr puncah sm vidu se odnese na žaru pečena zelenjava. Glede količine delaj po občutku pač. Premisl kaj bi bila pripravljena jest v kolikor ti ostane recimo pa tega mal več kup :)
Mogoče če dodaš še nekaj sladkih zadev za sladokusce po torti pač. Recimo kak piškot, kako pecivo kej tazga.

MandMx3 je izjavil:

Eni bodo res mogli prit v naše kraje, da vidijo kak sproščeno pa brez problemov se tu žura :))


Povab me pa pridm :D no razn če nisi predalč .)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

tiran2000 ::

Pivo za feste nad 30 folka ni priporocljivo, zarad ekonomicnosti... Jaz bi rajsi vec vina (1.5 l na osebo -+) mel, pa kasne zganice iz diskonta kjer so relativno pocen in za mesat seveda... Ce mislis pive kupovat vseen pa vzam male piksne, vecina folka na takih festah spije 2/3 piva in ga potem vrze ter odpre novga... Mala piva so zato optimalna in cenejsa...

Hrana pa to kar so ti napisal...

Lahk pa tud pice narocis ( ce poznas vec studentov pa se tolk bols, se zmen na bone, pa jim daj kes)...

V Lj mas pinkija ki ti pripelje 3 pice za ceno 2... Pa verjetno ma kasna osterija tasne akcije, tak da se pozanimaj mau

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Kakšen diskont ti če kupiš pivo v sodu da za nek mali denar avtomat za točenje..

MandMx3 ::

Za tiste, ki so še pripravljeni kaj svetovat:
žganje bi bilo samo za aperitiv (čokoladni liker, puškin, jeger pa kaka jagodna vodka) Potem bi se to umaknilo in se nebi več pilo!!
Glavna pijača bi bla belo vino, rdečo vino, pivo, od brezalkoholnega pa ora, coca cola, oaza. :) No, tak da realno gledano nekje cca. 1,5L vina po osebi bi bilo dovolj??
Glede piva... tiste male pločevinke 0,33L se mi zdijo drage glede na one pol litrske, sicer so res bolj praktične.. :S Pivo v sodu pa pride spet dražje ko pa običajno.. :S Bi obstajala še kakšna boljša opcija?

Glugy je izjavil:

Ej nevem ampak po moje da če računaš da bo party trajal 4 ure+ moraš vsaj tko na en liter pa še mal soka računat na brezalkoholike. po moje več k 20% takih navš dobla. Torej vsak peti ..pa če jih 40 pride ..eene 6 l soka da je še mal za rezervo. Pač če bo ornk vročina mogoče tud mrzlo vodo.

Glede alkota so ti že ostali povedal. Pač sej važn je sam da maš kako good mal bl trezno frendico k ji zaupaš k bo pazla nate v kolikor se mislš napit oz. v kolikor bi pač kdo mal preveč vate silu. Pač povej ji da naj mal paz nate.

Glede na to da bo/je vročina bi predlagal sicer za piknike mal neobičajno ampak če ga maš doma zelo izvedljivo. Sladoled! Pa slanarije(bobi pačke, čips, smoki), obložene mini kruhke -> iz francoske štruce zrežeš okrogle mini kruhke pa daš mal sira, salame, pa še kaj k ti pade na pamet :) ..pač glej da bo cca vsaj vsak pet mel neki za vegateriance). Pol ok tist običajno kar je od piknika ..mesne zadeve čevapčiči ipd. Pa ful dobr vsaj pr puncah sm vidu se odnese na žaru pečena zelenjava. Glede količine delaj po občutku pač. Premisl kaj bi bila pripravljena jest v kolikor ti ostane recimo pa tega mal več kup :)
Mogoče če dodaš še nekaj sladkih zadev za sladokusce po torti pač. Recimo kak piškot, kako pecivo kej tazga.

MandMx3 je izjavil:

Eni bodo res mogli prit v naše kraje, da vidijo kak sproščeno pa brez problemov se tu žura :))


Povab me pa pridm :D no razn če nisi predalč .)


heheh pa tudi če bi bla na drugem koncu slo doma, je naša država še vedno tak majhna da nisem predaleč.. :p

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: MandMx3 ()

#000000 ::

Pokojni dr. Rugelj je ravno čeraj v ponovitvi Odklopa rekel da cca 2 litra vina razporejeno čez cel teden ni problem, če bi on prebral 1.5 litra na osebo v par urah in pri tako mladih, bi al znoru al pa spet izjavil kako njegovo legendarno izreko, kot slinast in čvekavast človek ipd. :)

Pol litra na osebo je precej več kot dovolj, kozarec vina po jedi in en kasneje je dosti, sej imata zabavo ne pijanko ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

mihec87 ::

#000000 je izjavil:

Pokojni dr. Rugelj je ravno čeraj v ponovitvi Odklopa rekel da cca 2 litra vina razporejeno čez cel teden ni problem, če bi on prebral 1.5 litra na osebo v par urah in pri tako mladih, bi al znoru al pa spet izjavil kako njegovo legendarno izreko, kot slinast in čvekavast človek ipd. :)

Pol litra na osebo je precej več kot dovolj, kozarec vina po jedi in en kasneje je dosti, sej imata zabavo ne pijanko ?


Prej zabava na konc pijanka...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Anney ::

Glede piva, se zmeni v kakšen lokalnem diskontu, če lahko dobiš na dobavnico, v kolikor se ne popije vsega, se vrne oz. najbolj se splača sodček piva imaš po 25oz 30l in 50l, ponavadi dajo avtomat za točenje poleg. Ne vem iz katerega kraja si, pa verjetno je kje kakšen distribiter pijače v bližini, ti ponavadi tržijo tole najugodneje, ali pa se zmeniš s kakšno vaško gostilnico če ti ga renta.

hobbit ::

nevem če je kdo omenil samo piščančja naboldalca na pikniku nekako ne smejo manjkat. Hitro in enostavno so spečena in še dobra so.;)

aja, če si s Primorske skočiš po pivo čez mejo in prišparaš cca. 4eur/plato!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hobbit ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako preganjate alkoholnega mačka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14121669 (2787) Matev

pijaca za party (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
608954 (7693) dzinks63
»

anketa o pitju na žurih

Oddelek: Loža
405037 (3867) Unknown_001
»

18ka :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514888 (13132) Free Bird
»

Ali pijete? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14935114 (31390) Dr_M

Več podobnih tem