» »

Microsoft bo podeseteril število svojih prodajaln

Microsoft bo podeseteril število svojih prodajaln

The New York Times - Ko želimo kupiti Applov računalnik, zavijemo v Applovo trgovino. Ko želimo kupiti računalnik z Microsoftovo programsko opremo, pa se napotimo v kakršnokoli trgovino. Microsoft sicer ima nekaj trgovin, a v primerjavi s konkurenco sila malo. V Severni Ameriki jih je okoli 70, od tega dobra polovica samostojnih, ostale pa so predelki v večjih blagovnicah. Sedaj bodo slednjih dobili desetkrat več.

V ZDA in Kanadi bo Microsoft v sodelovanju z Best Buyem in Future Shopom postavil približno 600 novih predelnih trgovin (store-in-store). Od tega jih bo petsto v ZDA, preostanek pa v Kanadi. Gre za enega zadnjih poizkusov, da bi uporabnike vendarle prepričali v nakup Windows 8, ki je doživel sila skromen sprejem. Čeprav to ne bodo samostoječe zgradbe, ne bo šlo zgolj za polico ali dve z Microsoftovim logotipom. Povprečen oddelek bo imel slabih 200 kvadratnih metrov, Microsoft pa bo zaposlil 1200 ljudi, ki bodo delali v teh trgovinah.

Ko pojasnjuje glavni tržnik v Microsoftu Tami Reller, ima usposobljeno prodajno osebje ključno vlogo pri pospeševanju prodaje. V trgovinah bodo prodajali Microsoftovo programsko opremo (s poudarkom na Windows) in strojno opremo, ki jo bo poganjala (zlasti tablične računalnike). Microsoft ni prvi, ki se je odločil za povečano fizično prisotnost. Letos je to najavil že Google, podoben dogovor pa naj bi sklenil tudi Samsung. Ali bo to dovolj, da bi prepričali kupce, bo pokazal čas. Applu je uspelo, vendar pa Applove strategija temelji še na precej drugih atributih in ne le zidanih trgovinah.

65 komentarjev

«
1
2

flbroker ::

Najdražji backdoor na svetu.

fosil ::

Namesto, da bi naredili izdelek, ki ga kupci želijo, jih bodo raje še bolj posiljevali z izdelkom, ki ga ne marajo.
Najboljš da začnejo še s telefonsko prodajo.
Tako je!

dronyx ::

Windowse 8 se bo dalo prodajat samo če bodo brezplačno priloženi kakšnim izdelkom, ki ne bodo smeli biti računalniki (v tem primeru jih bodo uporabniki zabrisali dol in namestili Windows 7).

nekikr ::

No, no. A bomo spet začeli debato o tem, da nekaj hard core nefleksibilnežev s Slo-techa pač ni edino merilo o uspehu?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: k4vz0024 ()

dronyx ::

V poslovnem okolju se ne spomnim, da bi že naletel kje na Windows 8. Poznam pa par znancev, ki so kupovali računalnike in jih je bilo najbolj strah, da se ne bi dalo kupiti modela s starejšimi Windowsi. Za nekatere sem celo prepričan, da bi raje imeli naložene Windows 98 kot pa Windows 8.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Invictus ::

To samo ti misliš. V tujini se dogajajo velike inštalacije Windows 8 po velikih podjetjih.

Ker zamenjujejo WIndowse XP ali pa še starejše.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dronyx ::

Poznaš kakšno slovensko firmo, kjer bi šli na Windows 8 (pa tu jasno ne mislim razne šefovske prenosnike)?

bdoxx ::

ne... ker (slovenske) firme nimajo denarja za takšne stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bdoxx ()

lukapivk ::

Pri nas smo vsi migrirali na Win8, nekateri iz Win7 ostali iz Xp.

Oberyn ::

nekikr je izjavil:

No, no. A bomo spet začeli debato o tem, da nekaj hard core nefleksibilnežev s Slo-techa pač ni edino merilo o uspehu?

Ja, čakaj, kdo pa potem je merilo o neuspehu? Neuspeh je namreč očiten, niti MS ga ne skriva več. Ljudje, ki win 8 zavračajo, pa niso merilo o tem neuspehu? Ne štekam.

dronyx ::

Oberyn je izjavil:

Ja, čakaj, kdo pa potem je merilo o neuspehu? Neuspeh je namreč očiten, niti MS ga ne skriva več. Ljudje, ki win 8 zavračajo, pa niso merilo o tem neuspehu? Ne štekam.

On je verjetno hotel povedati, da je Windows 8 pred časom, da ga ljudje ne razumejo...Dejansko pa so Windows 8 na PC samo posiljena reklama za OS, ki ima smisel na tablicah, mobilnih telefonih in podobnih napravah. Problem te reklame je pa v tem, da se jo enostavno ne da izklopit in ti teži vsakič, ko prižgeš PC.

Kakšni so dejanski učinki te reklame pa niti ne vem. Po občutku bi dejal, da ljudje niso masovno šli iz raznih iPadov in iPhonov na Windows 8, tako da je verjetno osnovna ideja tega projekta klavrno propadla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

k4vz0024 ::

fosil je izjavil:

Namesto, da bi naredili izdelek, ki ga kupci želijo, jih bodo raje še bolj posiljevali z izdelkom, ki ga ne marajo.
Najboljš da začnejo še s telefonsko prodajo.


Ah, ne. Poslali ti ga bodo domov, čeprav ga nisi naročil in zraven priložili položnico z znakom Rdečega križa in M$8-O

dronyx ::

V tem članku je zanimiv prvi graf, kjer kaže po mesecih kako zelo zaostaja prodaja Windows 8 za prodajo Windows Vista. Ampak že Windows Vista se šteje kot velik fail za Microsoft. Windows 8 se potem lahko kvalificira kot prodajni disaster? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Invictus ::

http://arstechnica.com/information-tech...

Meni se 100 milijonov prodanih licenc v šestih mesecih ne zdi slabo.

Bi si želel zase enak rezultat ... če je to fail ... bi bil rad faliranec.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

blackbfm ::

sam hec je da 3/4 od teh 100 miljonov prodanih ni zato ker bi bil os tok dober in bi ga ljudje res želeli, ampak ker imajo agresivno tehniko prodajanja

zeleni ::

Tudi prodaja WP8 se je vec kot podvojila od lani.

Agresivna tehnika gor ali dol. Apple ima se bolj agresivno. Dokler ni v nasprotju z zakoni, ne vidim nic narobe v tem. V danasnjem svetu pac moras biti agresiven, ce zelis priti kam. Tudi google lahko damo v to skupino. In tudi Facebook. In ... vse ki so veliki.

darkkk ::

Problem W8 je to, da starim uporabnikom niso prijazni.

Sam se imam za "dokaj naprednega" uporabnika in načeloma so mi M$ rešitve ok(C#, visual studio, M$ sql server), ampak nočem, da me OS posiljuje z nekim weird uporabniškim vmesnikom.

Pač hardcore zarukan nefleksibilen itd - vedno ko fašem w8 pod roke razmišljam, da če tega ne popravijo migriram na ubuntu.

flbroker ::

Invictus je izjavil:

To samo ti misliš. V tujini se dogajajo velike inštalacije Windows 8 po velikih podjetjih.

Ker zamenjujejo WIndowse XP ali pa še starejše.


hahaha ja valda, nadgrajujejo že ampak komaj pa win7, pa še to ne vsi, v podjetjih je to malo drugače izvedljivo kot v "podjetjih" ki PC uporabljajo za youtube in facebook

blackbfm ::

Apple ima se bolj agresivno.




enough said :))

krneki0001 ::

darkkk je izjavil:

Problem W8 je to, da starim uporabnikom niso prijazni.


Problem W8 je ta, da neka manjšina ljudi ni pripravljena imet start vrstice v full screen obliki in pljuvajo na veliko čez cel sistem, kljub temu, da jim metroja ni potrebno uporabljat Celo večina od teh, ki najbolj pljuvajo, tega sistema niti na računalniku še ni imela, ali pa ga je imela 2 uri in se imajo za kvazi strokovnjake, in ker jim manjka start gumb, so vsi nesrečni.

Ko bi se pa malo bolj poglobili v sam sistem in kaj prinaša novega, bi pa komot spregledali tisto full screen start vrstico in bi sistem uporabljali zaradi stvari ki jih prinaša s seboj.
Samo par drobnarij, ki jih prinaša W8:
- hyperV v samem sistemu. Ne rabiš veš virtualboxa ali vmware.
- hiberniranje kernela - zelo hiter boot
- zaščita pri bootu - rootkiti byebye
- windows to go - namesto diska imaš navaden usb ključek in w8 laufajo iz usb ključka - live varianta
- sinhronizacija accounta na večih mašinah
- podpora za več monitorjev


Pa nekateri imamo hibride med tablico in prenosnikom (lenovo thinkpad) in se W8 res dobro obnese.

Edina stvar, ki me moti je, da ni več možnosti narest wifi hot spota direktno iz CP, ampak moraš uporabit programe z neta.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Glugy ::

"windows to go - namesto diska imaš navaden usb ključek in w8 laufajo iz usb ključka - live varianta"

To pa res ni nobena novost. To si lahk že z win xp naredu. Da ne govorim o Linuxu.

Drgač pa jih matra ker ne poslušajo želja uporabnikov tko k recimo Apple ampak na slepo vpeljujejo neke novosti. Zdej hočjo svoje trgovine pa nekak se bojim da bo to fail. Da to delajo sam zato ker se pri Applu odnese in pol misljo da se bo pr njih tud. Glej nevem mogoče se motim ampak tko men to zgleda.

enpac ::

Ja Microsoft bo propado :))

krneki0001 ::

Glugy ne drži. Z XP si naredu polizdelek (bart PE in podobne variante), z W8 pa imaš polno funkcionalnost. In do sedaj tega za nobene win ni bilo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Glugy ::

nebivedu: očitno ne znaš
http://www.linuxbyexamples.net/2012/08/...

enpac ::

Nebivedu brezveze se trudis :D, itak ne mores do konca prit odgovor je 42 :))

zeleni ::

blackbfm je izjavil:

Apple ima se bolj agresivno.




enough said :))


Hm.
Pod agresivno bi bolj stel recimo boj za prepoved prodaje konkurencnih izdelkov ali recimo kaj takega:

http://www.telegraph.co.uk/finance/news...

Ne pa nekega saljivega videa.
Kaj menis?

Spc ::

darkkk je izjavil:

Problem W8 je to, da starim uporabnikom niso prijazni.

Sam se imam za "dokaj naprednega" uporabnika in načeloma so mi M$ rešitve ok(C#, visual studio, M$ sql server), ampak nočem, da me OS posiljuje z nekim weird uporabniškim vmesnikom.

Pač hardcore zarukan nefleksibilen itd - vedno ko fašem w8 pod roke razmišljam, da če tega ne popravijo migriram na ubuntu.

Problem je v tem, ker Windows 8 ni delan za desktop in notebook ampak za telefon in touch tablet.
 

Spc ::

 

Looooooka ::

Apple poslusa svoje uporabnike?
Best joke ever.
Pa bodmo posteni. Windows 8 zavracajo brez da bi ga uporabljali na podlagi mnenj folka, ki se ni pripravljen adaptirati.
In tak folk si ponavadi vzame cisto prevec casa za to, da preprica se druge v to kako je nekaj grozno, ker je sam totalno nesposoben sprejeti kakrsno koli novost.
Dokaz je predvsem jamranje glede start menija(tisto s startscreenom na masini brez touchscreena se se razume...).
Ce bi Apple res poslusal svoje uporabnike potem najnovejsi iPhone zmazek verjetno ne bi bil slaba kopija androida in windows phona a ne :)

barakus ::

Joj Microsoft, namesto da bi šli po poteh IBM-a z njihovo odlično pokritostjo corporate sektorja, se neki silijo in posnemajo Apple. Tisti ki so hoteli Apple, ga že imajo, ostali pa ne in še najmanj od vsega hočejo njegov klon.

klinker ::

Jebes start gumb. Z W8 delam vse hitreje kot prej. Roka manj trpi na miski in bolj migeta po tipkovnici.

enpac ::

barakus, a ni ironicen tvoj odgovor, ce preberes naslov novice pred tole :))!

krneki0001 ::

Glugy je izjavil:

nebivedu: očitno ne znaš
http://www.linuxbyexamples.net/2012/08/...


Lej, očitno ti ne razumeš poante. Ni problem skup spacat stvari s pomočjo virtualboxa ali VMware, pa brez licenc, malo mešanco gruba in prastarih polken (med drugim na isti način delata tako vista kot windows 7. Ampak to ne moreš ravno vsakodnevno uporabljat, ker je počasno, zastarelo in dobesedno neuporabno. Poleg tega to ne dela na drugačni konfiguraciji. Čim se kaka komponenta zamenja, je že blue screen.

V W8 pa samo klikneš na ikono, pa ti vse to samo naredi, brez da bi moral 100 stvari konfigurirat, pa inštalirat ti ni treba virtualke in podobno, poleg tega so to uradni in licenčni windows 8 z vso podporo in z vsemi driverji.

Vtakneš pa lahko ključ v maca, pa bo delal, vtakneš v katerikoli računalnik pa bo delalo, vse kar je, mora kišta podpirat vsaj USB 2.0 in boot iz usb ključka. Edina škatla na kateri se mi to ni zagnalo, je bil stari server z dvema fizičnima procesorjema. Tam pa nisem uspel štartat windows 8.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

xxx ::

barakus je izjavil:

Tisti ki so hoteli Apple, ga že imajo, ostali pa ne in še najmanj od vsega hočejo njegov klon.

Točno to sem hotel napisati!!! Apple naj ostane pri vseh hordah pozerjev, linux ravno tako (pri diametralno nasprotnih, in pa tistih drugih, ki nosijo alu folijo na glavi), večina sveta pa rabi nekaj stabilnega in poceni (ja pingvinčki, tudi živci nekaj stanejo, v bistvu so dražji kot Applove mašine).

Pa hitro flamajte preden pristranski moderatorji izbrišejo... :p

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

LedStorm+++ ::

Več možnosti imajo le foni z namestilno funkcjo nameščanja drugih osov.
Ali pa foni z hibridimi osi, win 8 in android... ;) eden je zunaj, samo ne vem več kje sem ga zasledil.

Ah preveč hitro gre vse skupaj. :|
Pingvin :-)

rand ::

Na microsoftovo žalost večina mišk vsebuje VERTIKALNI scroll wheel in ne HORIZONTALNEGA kakšnega potrebuje windows8. Horizontalni scroll na desktopu je tipičen primer idiotizma (daleč ne edinega) windows 8 na desktopu. Pustite ta crap na tabletih hipsterjem, nam pa dajte normalen desktop OS nazaj.
while(1)fork();

enpac ::

Toraj sem jaz edini, ki mi vse miske v metroju horizontalno scrollajo :D.

Invictus ::

Vse velike korporacije se prodajajo zelo agresivno. Tukaj Apple in Microsoft nista nobeni izjemi.

Kar poglejte malo IBM ali HP ali Oracle ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Nummy ::

xxx je izjavil:

barakus je izjavil:

Tisti ki so hoteli Apple, ga že imajo, ostali pa ne in še najmanj od vsega hočejo njegov klon.

Točno to sem hotel napisati!!! Apple naj ostane pri vseh hordah pozerjev, linux ravno tako (pri diametralno nasprotnih, in pa tistih drugih, ki nosijo alu folijo na glavi), večina sveta pa rabi nekaj stabilnega in poceni (ja pingvinčki, tudi živci nekaj stanejo, v bistvu so dražji kot Applove mašine).

Pa hitro flamajte preden pristranski moderatorji izbrišejo... :p

Tole si pa tko lepo zadel... skor ne moreš bolj.

Atos ::

Uporabljam Lenovo ThinkPad x220t in ni šanse, da me še kdo prepriča, da grem nazaj na Win 7... Sam sem tudi mnenja, da imajo določeni zafrustriranci pač probleme s prehodom na nekaj novega - čim greš izven njihovega "comfort zone"-a je že cel hudič. J* ga, tudi takšni morajo biti, moj oče (55+) je enak. Čudno mi je, da tudi na tem forumu, kjer predvidevam da je povprečna starost kakšnih 20 let nižja, imajo nekateri enake probleme.

Potem uporabljam še Asus VivoTab Smart, LTE verzijo (Intel Atom W8 tablica), ki mi služi kot izhod v sili, če sem vstran od računalnika in je potrebno kaj urediti (zaradi službe moram pač biti 24/7 dosegljiv). Na njej imam vse od SSH, VPN, vSphere, IDE,... Sicer ne dela tako hitro (v desktop mode-u), dela pa vedno, vsepovsod in stabilno.

Na koncu je tu še Lumia 920, kjer če je nuja lahko določene zadeve uredim tudi preko tega.

Šele ko imaš takšno pokritost z enim "ekosistemom" pa pridejo do izraza tudi druge prednosti produktov, ki so narejeni z mislijo na uporabnike (moje mnenje po preizkusu ostalih produktov in skupin produktov). Takšno kombinacijo naprav in, kar je še bolj pomembno, nivo delovanja naprav, bi lahko dobil edino še pri Applu, kjer pa bi (spet po mojem osebnem mnenju) določene zadeve preplačal glede na funkcionalnosti, ki jih ponujajo. Po mojem mnenju se uporabniška izkušnja med na eni strani Applovimi in sedaj tudi Microsoft produkti in na drugi strani ostalimi, ne more primerjati. Kdor govori kar koli drugega, ne ve kaj besedna zveza "dobra uporabniška izkušnja" pomeni in verjetno gleda tako na razvoj programske opreme kot na samo življenje preveč tehnično in premalo z mislijo na estetsko in funkcionalno vrednost določene naprave ali izdelka (geek po domače).

K sreči so takšni ljudje v veliki manjšini ;)

Atos ::

Nummy je izjavil:

ja pingvinčki, tudi živci nekaj stanejo, v bistvu so dražji kot Applove mašine

+1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Atos ()

alexa-lol ::

Ljudje večino časa porabijo za brskanje, e-pošto ter omejeno število drugih aplikacij

1) Brskanje: Iz Metroja -> Desktop -> Google Chrome, Opera next, Firefox -> dvojni klik
2) email: Iz Metroja -> Outlook -> klik

3) za vse ostalo lahko ikonco premakneš v prvi stolpec Metroja oz. daš Pin to taskbar ko app laufa v desktopu.. kot da vsak dan 100 novih appov inštaliraš in uporabljaš

Če je to pretežko za nekoga potem sploh ne bi smel meti računalnika.

Spc ::

alexa-lol je izjavil:

Ljudje večino časa porabijo za brskanje, e-pošto ter omejeno število drugih aplikacij


To mogoče delaš na tabletu oz telefonu.
Na desktopu pa se to zelo malo uporablja.
 

nekikr ::

Lepo te prosim no. Povprečni Janez uporablja računalnik za točno to kar je napisal. Brskanje, pošto in zelo omejeno število drugih aplikacij. Če imaš ti naenkrat odprtih 183, za življenje nujno potrebnih aplikacij, to še ne pomeni, da je povprečje tako. V prvi stolpec Metroja daš res vseh 7 ikon in je to to, za večino prav noben problem, razen za tiste, ki nočejo niti preizkusiti.
Poleg tega so Win 8 precej hitrejši od 7, pa že 7 so bili hitri.

para! ::

No, ne se repencit. Ko povprecni uporabnik na PCju zeli pogledat neko fotko, mocno dvomim (a dopuscam moznost), da si zeli aplikacije, ki mu zasede cel ekran, potrebuje precej casa da se odpre in uvaja neke nove nacine kontrole nad prikazanim (v desni kot daj misko in bos dobil kontrole na 2x 27" displeju).

Poleg tega so Win 8 precej hitrejši od 7, pa že 7 so bili hitri.

Mhm, predvsem tista unzip operacija. Hint: folk se ne pritozuje zaradi hitrosti in se ni niti na Win7.
Death before dishonor!

blackbfm ::

Ta izjava s hitrostjo je smešna, 8 ne more bistveno boljse delat kot 7, ni takega preskoka blo v tehnologiji. In ja uporabnik ne želi da se mu pol aplikacij odpiral na desktopu, drugo polovico pa v metroju, pol pa se kiks s klikanjem po kotovih totalno neintuitivno.

Tamius Han ::

para! je izjavil:

No, ne se repencit. Ko povprecni uporabnik na PCju zeli pogledat neko fotko, mocno dvomim (a dopuscam moznost), da si zeli aplikacije, ki mu zasede cel ekran, potrebuje precej casa da se odpre in uvaja neke nove nacine kontrole nad prikazanim (v desni kot daj misko in bos dobil kontrole na 2x 27" displeju).


Sej si lahko naštimaš, da ti kakšna druga aplikacija odpira stvari po privzeto. V bistvu je bla to dejansko prva stvar, ki sem jo naredil, ko sem familiji Windows 8 na nov komp štimov.



Aja, pa ko sem videl malo bolj zgoraj v komentarjih: Kar se pa tiče linuxa in živcev... Po mojih izkušnjah jih Linux pobere lih toliko kot Windows. Sicer pri drugih rečeh, ampak načeloma pa lih tolk.


EDIT:

blackbfm je izjavil:

Ta izjava s hitrostjo je smešna, 8 ne more bistveno boljse delat kot 7, ni takega preskoka blo v tehnologiji. In ja uporabnik ne želi da se mu pol aplikacij odpiral na desktopu, drugo polovico pa v metroju, pol pa se kiks s klikanjem po kotovih totalno neintuitivno.


Ne, sam se razlika v hitrosti med Win7 pa Win8 dejansko pozna.

Zgodovina sprememb…

para! ::

Sej si lahko naštimaš, da ti kakšna druga aplikacija odpira stvari po privzeto. V bistvu je bla to dejansko prva stvar, ki sem jo naredil, ko sem familiji Windows 8 na nov komp štimov.

Slab argument za sistem, katerega edina prednost pred zastonjsko alternativo naj bi bilo "delovanje, kot je potrebno ze po defaultu, brez da se drkas z nastavitvami in si prisiljen v sprejemanje odlocitev".

Ne, sam se razlika v hitrosti med Win7 pa Win8 dejansko pozna.

Dej meritve, da vidim kako se pozna.
Death before dishonor!

zeleni ::

A ni napisal, da lahko nastimas drugo aplikacijo? Torej, ce jaz prav zastopim, imas aplikacijo, ki jo po zelji lahko zamenjas z drugo.

Kaj ti potem ni vsec? Da jo lahko menjas? Se ti zdi to tako slabo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zeleni ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft zahteva popis programske opreme (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
17332788 (17855) Mavrik
»

Kitajska preiskala Microsoftove pisarne zaradi suma zlorabe monopolnega položaja

Oddelek: Novice / Ostale najave
2813690 (10951) cegu
»

Bo tudi naša vlada imela Billyjevo odprto kodo?

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
52627 (2627) globoko grlo
»

Prodajalec in stranka po Microsoftovo

Oddelek: Loža
352368 (1984) McHregec

Več podobnih tem