» »

Reinstall Windows 7, ja ali ne???

Reinstall Windows 7, ja ali ne???

STU-III ::

Nabralo se je polno programov, za katere niti ne vem, od kje so, poleg tega je še polno drugih bedarij na trdem disku, po možnosti tudi kak virus, ki mi upočasnjuje računalnik. Se bolj splača na novo nameščati ali le malo počistiti?

Note: imam gor tudi dokumente, ki bi jih moral potem tačas nekam prenesti...

Mnenja?
Line secured.

hojnikb ::

format
#brezpodpisa

STU-III ::

ja, format diska s sistemom pomeni tudi odstranitev windowsa, kar računalnik tudi avtomatsko preprečuje.
Line secured.

The Player ::

neglede na pomembnost podatkov boš moral slej ko prej narest varnostno kopijo, ker nikol ne veš, kdaj ti lahko disk crkne. Tko, da je to lepa priložnost, da nardiš varnostno kopijo podatkov in se lotiš ponovne namestitve.

Če imaš res ogromno zmedo se splača, če pa bi to postala stalnica pa spet ni OK, stvar bi ti vzela tudi kar nekaj časa, spet odvisno koliko zadev rabiš, definitivno boš pa naložil manj kot imaš sedaj, ampak se potem potrudi vzdrževati red, se splača ;)

STU-III ::

Razmišljal sem tudi o nabavi manjšega (60-64gb) rabljenega ssd-ja, pa ne vem, koliko bi se kaj pohitrilo? Ima kdo izkušnje? Rač. je pa starejši, tako da ima sata 2, kar je najbrž za poceni ssdje tako in tako dovolj?
Line secured.

urosz ::

STU-III je izjavil:

ja, format diska s sistemom pomeni tudi odstranitev windowsa, kar računalnik tudi avtomatsko preprečuje.


čak kaj? kaj računaonik avtomatsko preprečuje? ne razumem

STU-III ::

ps: (to rabim samo za sistem in par programov) ostalo pa imam na 500gb disku.

urosz je izjavil:

STU-III je izjavil:

ja, format diska s sistemom pomeni tudi odstranitev windowsa, kar računalnik tudi avtomatsko preprečuje.


čak kaj? kaj računaonik avtomatsko preprečuje? ne razumem


Ja, napiše, da ni mogoče formatirati particije s sistemom, pa tega tudi ne mislim..

The Player je izjavil:

neglede na pomembnost podatkov boš moral slej ko prej narest varnostno kopijo, ker nikol ne veš, kdaj ti lahko disk crkne. Tko, da je to lepa priložnost, da nardiš varnostno kopijo podatkov in se lotiš ponovne namestitve.

Če imaš res ogromno zmedo se splača, če pa bi to postala stalnica pa spet ni OK, stvar bi ti vzela tudi kar nekaj časa, spet odvisno koliko zadev rabiš, definitivno boš pa naložil manj kot imaš sedaj, ampak se potem potrudi vzdrževati red, se splača ;)



kaj, ko pa v inštalacijo vsakega programa vrivajo toolbarje in neke pc-scan programe ;((
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

The Player ::

STU-III je izjavil:



kaj, ko pa v inštalacijo vsakega programa vrivajo toolbarje in neke pc-scan programe ;((


Se zgodi, vsakmu se je to že zgodil, zdej veš, da moraš pazit, drgač pa še zmerm obstaja unistall.

Če boš formatiru, probi formatirat, ko inštaliraš na novo windowse

STU-III ::

"Če boš formatiru, probi formatirat, ko inštaliraš na novo windowse"

vedno tako formatiram.
Line secured.

hojnikb ::

in tako se tud vedno formatira sistemski disk.. in tut more delovat, če je z diskom vse ok.

Sicer pa ja, priporočam ssd, tudi če je sata2. Pomožnosti 120GB ali več (60GB se imo ne splača)
#brezpodpisa

Dober dan ::

60GB SSD je premalo za sistemski disk, če mene vprašate... Že po 120GB verziji ssd-ja gre kar hitro, pa vse igre inštaliram na hdd. Prav tako imam prestavljene moje dokumente, slike, musko, itd...

STU-III ::

@hojnikb
@dober dan

Zame je dovolj, win. vzame ene 25gb, tistih 35gb imam pa vrh glave za par programov, samo da se hitreje prižge komp in nalaga stvari, igric pa itak ne igram (mogoče občasno kako manjšo)
Line secured.

jest10 ::

Dober dan je izjavil:

60GB SSD je premalo za sistemski disk, če mene vprašate...

60GB je premalo po tvoje. Za marsikoga je pa čez glavo dovolj.

hojnikb ::

z 120GB boš dobu večjo hitrost, endurance in ssd bo meu več placa za GC. Pa pri sandforce pogonih je en flash čip v nekakšnem raid5, kar pomeni da kjuč enemu mrtvemu čipu ssd še vedno deluje..
Dobiš ga že pa za 80EUR iz de..
tak, da razn če dobiš 60GB zelo pocen, se ne splača..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Dober dan ::

Premalo po moje? Na SSD imam inštalirane osnovne programe, kot so office2013, your uninstaller, avast, skaype, xfire, vlc in bsplayer, drajverje, vmware workstation in mogoče še kaj, pa imam zasedenih že 45GB... Sicer pa, to je moje mnenje. Kupi si pa naj kar hoče...

Zgodovina sprememb…

STU-III ::

hojnikb je izjavil:

z 120GB boš dobu večjo hitrost, endurance in ssd bo meu več placa za GC. Pa pri sandforce pogonih je en flash čip v nekakšnem raid5, kar pomeni da kjuč enemu mrtvemu čipu ssd še vedno deluje..
Dobiš ga že pa za 80EUR iz de..
tak, da razn če dobiš 60GB zelo pocen, se ne splača..



Kaj pa če mi večja hitrost, če imam sata 2?
Line secured.

hojnikb ::

randon hitrosti, write speed. Še nekateri 120GB modeli nemore zapolnat sata2 z write hitrostjo..
#brezpodpisa

solatko ::

STU-III - Za format ni nobenih potreb. Potegni dol revo uninstaler

http://www.revouninstaller.com/revo_uni...

Ko nalagaš programe, poglej kaj se najde na tej strani

http://ninite.com/

Vse instalacije so brez nepotrebnega sranja.
Za AV daj windows esential + malwarebyte - oba dobiš na gornji strani.
Tudi uninstaler potegni iz ninite-a.

Potem pa pobriši vse kar ne rabiš, v tem orodju imaš tudi splošno čiščenje failov, skeniraj z malwarebyte in mašina bo z istim sistemom, zopet odzivna.
Delo krepa človeka

STU-III ::

@solatko

Najlepša hvala! :D
Line secured.

BorutK-73 ::

Če veš kaj delaš je 64GB SSD dovolj. Moj je trenutno na 40GB s tem da je še ena 14GB igra gor. Je pa velika razlika SSD proti HDD, tako da "go for it"!!

CaqKa ::

kako dolgo pe že imaš inštalirane... jaz jih imam zdaj nekje 3 leta, pa sem pred kakim mescem začel razmišljat da bo treba spucat pa na novo dat gor..

kar se tiče dokumentov... jaz imam en zunanji disk, pa na dropboxu imam tisto kar nucam...

STU-III ::

CaqKa je izjavil:

kako dolgo pe že imaš inštalirane... jaz jih imam zdaj nekje 3 leta, pa sem pred kakim mescem začel razmišljat da bo treba spucat pa na novo dat gor..

kar se tiče dokumentov... jaz imam en zunanji disk, pa na dropboxu imam tisto kar nucam...



kar dolgo, ne vem pa točno
Line secured.

solatko ::

Od samega začetka. W7 in W8 v nobenem primeru ni potrebno nalagati na novo, se da vse prav lepo očistit. Vzame manj časa in manj živcov. Priporočam pa vedno, da ima uporabnik disk C: samo za programe, vsi dokumenti pa spadajo na particijo D ali drug disk.
Delo krepa človeka

zuz3k ::

The Player je izjavil:

neglede na pomembnost podatkov boš moral slej ko prej narest varnostno kopijo, ker nikol ne veš, kdaj ti lahko disk crkne. Tko, da je to lepa priložnost, da nardiš varnostno kopijo podatkov in se lotiš ponovne namestitve.


kateri program priporočaš za varnostno kopijo?

lp
Life is a psychological game.

Dober dan ::

Copy-paste funkcija zadostuje za podatke ;)

ST-777 ::

STU-III je izjavil:

Razmišljal sem tudi o nabavi manjšega (60-64gb) rabljenega ssd-ja, pa ne vem, koliko bi se kaj pohitrilo? Ima kdo izkušnje? Rač. je pa starejši, tako da ima sata 2, kar je najbrž za poceni ssdje tako in tako dovolj?
Kupi raje nov SSD, saj so pod 100 € za 128 GB, rabljen SSD ima lahko kakšno napako. Imam SSD Samsung 830 in za zdaj sploh ne razmišljam o nadgradnji plošče ali procesorja, čeprav sta oba stara okrog 7 let. Sistem zaradi SSD-ja (na SATA 2) je dovolj hiter za tisto, kar potrebujem.

blackbfm ::

Če veš kaj delaš je 64GB SSD dovolj.


ma klinac je dovolj..da bi fural izključno os gor je neka polovična rešitev. 20-30 giga požre samo windows, ostalo pa komot zafilaš z miljavžnt popravkov, temp fajlov itd kam boš pol nalagal še shitload programov in špilov..da pa nalagaš take stvari na navadni disk si pa spet brcnil v temo, nima smisla pol sploh imet ssd ..če se že spuščaš v neke ssd zadeve, vržeš pač 100e več in imaš tko kot je treba, brez da bi gledal na vsak gigabajt


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čuden zvok trdega diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678088 (6645) ngc2392
»

nadgradnja prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
443900 (2924) Barko
»

SSD SATA II/SATA III

Oddelek: Pomoč in nasveti
232361 (1935) hojnikb
»

SSD izkušnje

Oddelek: Strojna oprema
193539 (2837) Mitja358

Več podobnih tem