» »

USB modem Hyundai MB-810, težava

USB modem Hyundai MB-810, težava

tantsni ::

Zdravo,
torej, doma imamo usb modem za mobilni internet Hyundai MB-810. Zadeva je od Telekoma, sem že na nekaj forumih prebral da je z zadevo dosti težav.

Moj problem: Imam PC, z Win 7 32-bit. Ima nekaj usb vhodov, na katere so priklopljene razne stvari (tiskalnik, miška, tipkovnica, itd...) in vse stvari delujejo dokler na prazen usb vhod ne priklopim tega hyundai modema.

Ko se zadevo priklopi, tikalnik in ostali usb diski (hdd in key) prenehajo delat oz. jih računalnik ne zazna več. Tako moram vse te usb priključke odklopit, ponovno priključit modem in potem dela.
Dokler je priklopljen modem, ostalih stvari pc ne zazna.

Ponovna sveža instalacija win 7 ni pomagala.

Podoben problem sem že zasledil na nekem forumu, vendar ni bilo nikjer podeanega odgovor na to. Kaj lahko naredim?

Hvala za odgovore.

Frenckie ::

Verjetno napajanje USB vhodov ni dovolj zmogljivo. Odnosno, imaš vhode že dovolj obremenjene z USB diski in ostalim.
Kam priključiš modem - na sprednji USB ali na zadnji USB priklop?
Če spredaj na PC-ju, je verjetnost prenizek napajalni tok. To je precej odvisno od vrste matične plošče.
Lahko bi si pomagal z aktivnim USB razdelilcem (pomeni, da ima lastno napajanje).

tantsni ::

Najprej hvala za odgovor.

Usb-je vse priklapljam na vhode na zadnji strani. Problem se je pojavil pravzaprav šele, ko sem na pc priključil nov printer. Printer je funkcijsko enak prejšnjemu, smo novejši je.
Aktivni usb razdelilec? Je možnost da, se pa bolj nagibam k zamenjavi usb modema... glede na to, da nisem edini z takšnim problemom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk problem!!

Oddelek: Strojna oprema
245635 (4506) Bye
»

Žični prenos podatkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7510157 (8678) joker16_7
»

Usb ključa ne prepozna

Oddelek: Pomoč in nasveti
2112451 (10625) BlaY0
»

Samsung LDC TV (USB Razdelilci in WI-FI )

Oddelek: Zvok in slika
51492 (1428) mrkva1
»

Uporabnost USB na LCD TV-jih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12157208 (49099) Lupin

Več podobnih tem