» »

Stavka v Amazonu Nemčija za višje plače

1
2
»

marvin42 ::

FlyingBee je izjavil:

tretjino od bruto delavca odbiješ in prišteješ prevoz + prehrana pa dobiš izplačilo na račun delavca


Sklepam da v realnosti nisi še nikoli preračunaval plač, ne?
Mostly Harmless

FlyingBee ::

ne bit preveč pameten, tako si pač hitro lahko preračunaš, ni pa to do evra natančno

sicer pa daj mi izračun do evra natančno za Slovenijo in sicer za bruto 1260 EUR in 250 EUR prevoza + prehrane ... koliko dobi delavec dejansko ven, pa bova primerjala z mojim izračunom

Zgodovina sprememb…

Monster ::

daj ti genij nehaj gledat potne stroške pa malco kod del plače. To so stroški in ne plačilo za delo.
Ka zaboga...

FlyingBee ::

mah, gledam na koliko se nakaže delavcu na TRR, seveda to niso del plače, ne bit nesramen

opeter ::

nekikr je izjavil:

Joj, ti neolibič. Iz katerega denarja bo pa potem SCT ceste delau?!enadvatri
Takole nekako te bo zabil vsak len in nesposoben levičar tule gor, pripravi se :)


Jaz bi tebi dal +1 ... samo so to opcijo ukinili ... grdi, grdi Primož.

FlyingBee je izjavil:

mah, gledam na koliko se nakaže delavcu na TRR, seveda to niso del plače, ne bit nesramen


V tujini je/so. Kot vedno je to spet slovenska anomalija ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Manu ::

...:TOMI:... je izjavil:

Evo, spet sindikati nekaj mešajo drek. Vedno, kjerkoli na svetu.

Trg je odprt, naj zapustijo delovno mesto v amazonu in naj gredo kam drugam, v drugo logistično podjetje, če drugega nočejo delati.

Ne vem, zakaj se razburjajo. Kot sem omenil, trg je odprt, berlinskega zidu tudi nimajo več... Folk razvajeni. Očitno potrebujejo lekcijo iz zgodovine. Stasi in te zadeve.


Saj ravno zaradi svobodnega trga lahko delujejo sindikati, ki so združenje delavcev, enako kot imaš pri nas GZS, ki je gospodarski lobi za podjetja.

Torej po tvoje sindikati ne smejo lobirat za svoje pravice in za višje plače, medtem ko podjetja pa lahko lobirajo pri državi za svoje koristi?
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

nekikr ::

Poznaš razliko med lobiranjem in stavko?

Manu ::

Potem pa tudi GZS ne pozna te razlike.

Citiram:
Gospodarska zbornica Slovenije kot učinkovit gospodarski lobi zastopa interese podjetij v odnosih z državo in sindikati pri oblikovanju pogojev dela in poslovanja ter pri zagotavljanju pogojev za gospodarski razvoj. Članom zagotavlja nove priložnosti za razvoj, konkurenčnost in prodor na tuje trge.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

nekikr ::

Kako ne, katerih besed ne poznaš, da ti jih razložim?

Manu ::

Kar razloži vse, da nas razsvetliš s svojo modrostjo.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

nekikr ::

Gospodarska zbornica Slovenije kot učinkovit gospodarski lobi zastopa interese podjetij v odnosih z državo in sindikati pri oblikovanju pogojev dela in poslovanja ter pri zagotavljanju pogojev za gospodarski razvoj. Članom zagotavlja nove priložnosti za razvoj, konkurenčnost in prodor na tuje trge.


Lobiranje je demokratični proces nejavnega vplivanja civilne družbe na odločevalce.
Demokratičen je zato, ker je temelj demokracije nujnost vpliva državljanov na tiste, ki so jim poverili nalogo odločanja (odločevalci) v skupnem imenu. Suverenost odločanja ni omejena samo z občasnimi volitvami ampak pravico neposrednega uveljavljanja interesov.
Proces lobiranja je tisti del vplivanja na odločevalce, ki se odvija med lobistom in odločevalcem skrit pred očmi javnosti. Vplivanje prek medijev, javnih pisem, govorov na javnih prireditvah torej ni del procesa lobiranja.
Civilna družba je v tem kontekstu mišljena kot del laične javnosti, ki nima atributa odločevalca. To so torej pravne in fizične osebe, katerih interesi niso enaki interesom posameznih religij oziroma interesom odločevalcev samih.
Lobiramo lahko vse odločevalce na vseh ravneh odločanja razen sodno vejo oblasti.


Če bi pisalo v smislu: "Gospodarska zbornica Slovenije kot učinkovit stavkovni odbor..... bi pa tvoje natolcevanje pilo nekaj vode.

Če še česa ne veš pa kar vprašaj, hokej imam šele zvečer, neuke ljudi mi pa tudi ni problem izučiti.

marvin42 ::

FlyingBee je izjavil:

ne bit preveč pameten, tako si pač hitro lahko preračunaš, ni pa to do evra natančno

sicer pa daj mi izračun do evra natančno za Slovenijo in sicer za bruto 1260 EUR in 250 EUR prevoza + prehrane ... koliko dobi delavec dejansko ven, pa bova primerjala z mojim izračunom


Ne posplošuj, tvoj način je vreden natančno 0.
Preračunaj za tri primere: za nekoga, ki ima 800 eurov bruto, za nekoga, ki ima 1500 eurov bruto in za nekoga, ki ima 3000 eurov bruto. Potem pa še vzami primer, ko imajo 1 km do službe in pa za primer ko imajo 100km do službe. V glavnem, s tvojim načinom ne boš nič pametnega dosegel.
Mostly Harmless

FlyingBee ::

pa če se peljejo sami ali še z nekom in tako naprej ... saj imaš prav, nič ni rešeno

Manu ::

@nekikr

Res je, da nisem imel jasne definicije za besedo 'lobiranje' in še posebej ne v strokovnem smislu. Moja laična definicija se je glasila v smislu 'prepričevanje druge strani'.

Si pa zgrešil vsebino mojega prvotnega komentarja. To kaže na to, da si obseden z mano in da me preziraš. To se takoj čuti iz tvojega pisanja.

Bom popravil svoj prvotni komentar:

...:TOMI:... je izjavil:

Evo, spet sindikati nekaj mešajo drek. Vedno, kjerkoli na svetu.

Trg je odprt, naj zapustijo delovno mesto v amazonu in naj gredo kam drugam, v drugo logistično podjetje, če drugega nočejo delati.

Ne vem, zakaj se razburjajo. Kot sem omenil, trg je odprt, berlinskega zidu tudi nimajo več... Folk razvajeni. Očitno potrebujejo lekcijo iz zgodovine. Stasi in te zadeve.


Saj ravno zaradi svobodnega trga lahko delujejo sindikati, ki so združenje delavcev, enako kot imaš pri nas GZS, ki zastopa interese podjetij v odnosih s sindikati in lobirajo pri državnih ustanovah.

Torej po tvoje sindikati ne smejo zastopat svojih interesov za višje plače pri delodajalcih, medtem ko podjetja pa lahko lobirajo pri državi?
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

mn ::

Saj ravno zaradi svobodnega trga lahko delujejo sindikati,


Tole bi držalo, če bi lahko delodajalec stavkajoče delavce odpustil in najel nove. Ker tega ne sme je težko govoriti o prostem trgu.
Pa da ne bo pomote, toda lahko delavci stavkajo brez strahu pred izgubo službe je dobra stvar ne slaba.

nekikr ::

Si pa zgrešil vsebino mojega prvotnega komentarja. To kaže na to, da si obseden z mano in da me preziraš. To se takoj čuti iz tvojega pisanja.

Ne jokcaj. Če se ne znaš izražati potem ne moreš obsojati drugih, če te pač ne razumejo kaj bi sploh rad povedal. Obseden s tabo? Ne laskaj si preveč. Odgovarjam zgolj na tvoje natolcevanje, ki praviloma ni bazirano na ničemer (glej komentar mn-ja o prostem trgu, da boš razumel to zadevo sindikatov). Poleg tega sta lobiranje in stavka precej različni zadevi, ki jih pač ne gre dajati v isti koš. Lahko ti tudi razložim zakaj. Preziram te seveda ne, kako hudiča pa naj te, če te sploh ne poznam? Kar se mene tiče si lahko v realnosti prav prijeten dečko. "Problem" je samo v tem, da ti zmanjka ekonomskega znanja in znanja zgodovine, potem pa velikokrat pišeš bedarije. Kadar pa ne gre za bedarije pa tvoj komentar spoštujem, drug pogled na stvar, če ima trdne temelje, je sigurno dobrodošel. Če bi imeli vsi enak pogled bi bila debata silno brezzvezna.

FlyingBee ::

ekonomsko znanje je že to kar je, drugo pa je kmečka pamet in znanje skozi izkušnje/zgodovino ... treba je bit previden in predvsem ne pustiti, da zaradi "dreves ne vidiš gozda" in obratno, ni pa to enostavno ... no, bistvo je to, da stavka sama po sebi privabi veliko "ološa"

Pithlit ::

FlyingBee je izjavil:

no, bistvo je to, da stavka sama po sebi privabi veliko "ološa"

To je res.

Je pa stavka vedno zadnje česar se delavci lotijo. Šele po tem ko vsa pogajanja odpovedo. Tako da bi lahko delodajalec poskrbel da do stavke sploh ne bi prišlo. Zato pri dobrih delodajalcih stavk ni (pa ni vse v denarju, kot smo že ugotovili).
Life is as complicated as we make it...

Manu ::

nekikr je izjavil:

Si pa zgrešil vsebino mojega prvotnega komentarja. To kaže na to, da si obseden z mano in da me preziraš. To se takoj čuti iz tvojega pisanja.

Ne jokcaj. Če se ne znaš izražati potem ne moreš obsojati drugih, če te pač ne razumejo kaj bi sploh rad povedal. Obseden s tabo? Ne laskaj si preveč. Odgovarjam zgolj na tvoje natolcevanje, ki praviloma ni bazirano na ničemer (glej komentar mn-ja o prostem trgu, da boš razumel to zadevo sindikatov). Poleg tega sta lobiranje in stavka precej različni zadevi, ki jih pač ne gre dajati v isti koš. Lahko ti tudi razložim zakaj. Preziram te seveda ne, kako hudiča pa naj te, če te sploh ne poznam? Kar se mene tiče si lahko v realnosti prav prijeten dečko. "Problem" je samo v tem, da ti zmanjka ekonomskega znanja in znanja zgodovine, potem pa velikokrat pišeš bedarije. Kadar pa ne gre za bedarije pa tvoj komentar spoštujem, drug pogled na stvar, če ima trdne temelje, je sigurno dobrodošel. Če bi imeli vsi enak pogled bi bila debata silno brezzvezna.


Nič si ne laskam. To prepričanje temeljim na dejstvu, da si me omenjal v tej temi še preden sem sploh komentiral v njej. Torej misliš name.

Če me ne razumeš kaj želim povedat, potem je problem v tvojem pomanjkanju razumevanja ali pa pristranskem branju določenih uporabnikov.

Dejstvo je, da se v demokratični in svobodni družbi lahko delavci združujejo in tako združeni pogajajo ali stavkajo za boljše pogoje dela. Enako tako, kot nič nimamo proti združenju gospodarskih subjektov za svoje interese.

Med definicijo stavke in lobiranja je povezava, saj v obeh primerih gre za uresničevanje interesov v korist organizacije.

Stavka je organizirana prekinitev dela delavcev za uresničevanje ekonomskih in socialnih pravic in interesov iz dela.

Lobisti delujejo v interesu in na račun interesne organizacije.


Gre torej za dve različni obliki ene in iste dejavnosti: uresničevanja svojih interesov. Tako je tudi prav, saj če ena stran ne bi mogla uresničevati svojih interesov, potem tak trg ne bi bil svoboden, ker bi bil pristranski. Bo sporočilo zdaj bolj jasno? Sem se dovolj jasno izrazil?
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

FlyingBee ::

si, sedi! 5

nekikr ::

Zdaj bo pa bolj jasno. In če bi tudi v prihodnje pisal bolj jasno, potem bi imela manj konfliktov :)
Samo eno pripombo bi še imel in sicer: trg ni svoboden. Nikjer v razvitem svetu in skoraj nikjer v tretjem svetu. V Ameriki recimo je pristranski v eno smer, v Evropi pa izrazito v drugo (trenutno seveda, kaj bo, ko bo, če bo, bomo pa videli).

Jst ::

Med stavko, če jo jemlješ kot dejanje, kjer delavci prekinejo z delom, in dejanjem lobiranja, ni jasne povezave.

Lobi za "čisto naravo" nima možnosti stavke. Kako bi takšna stavka "lobija za čisto naravo" sploh izgledala?

Če pa jemlješ sindikate, je pa to širša organizacija, ki ima možnosti lobiranja, posredovanja med konflikti med delavcem in delodajalcem, še kakšnih drugih oblik, ki mi sedaj ne "padejo na tipkovnico" in tudi na koncu stavko.

Saj to je najbrž jasno vsem, samo če nekaj napišeš prehitro, včasih izpade čudno. Vem, ko recimo hočem odgovoriti, začnem pisati, pa mi začne težiti pes, da mora ven na potrebo in zapišem naj neumnega, kaj izpustim ali pa zamešam... (in potem, ko čez nekaj časa še enkrat preberem za sabo, si mislim, "saj nisem mislil na takšen način.")


---

Kar se pa tiče stavke v Amazonu v Nemčiji, se bodo po mojem mnenju kar hitro zmenili. Niso tako kot pri nas, ko poteka "vsesplošna stavka," pa eni sploh ne vejo da stavka sploh poteka, drugi pa ne vejo, zakaj stavkajo. :) Mislim tudi, da so se, v času mojega pisanja, najbrž že pomenili med sabo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Manu ::

@nekikr

Pisanje na slo-techu ni moja služba in ne morem vedno pisati v nulo natančno. Bistvo je v vsebini. Nauči se prepoznat vsebino kljub oblikovnim napakam.


Svobodni trg je stvar dogovora. Brez odnosov o svobodi sploh ne bi govorili. Takoj ko se pojavita vsaj dve strani je potem govora o svobodi, ker je ta povezana z vzpostavljanjem ravnovesja med njima.

Ko pa se na trgu pojavi en igralec, ki potem vsili svoja pravila drugim igralcem pa se odnosi spremenijo in postajajo napeti. Ena stran dobi več kot druga in si svojo moč še veča. Takrat je potrebna regulacija zato, da je lahko trg bolj svoboden. Ne more biti trg svoboden, če je na njem nek močen igralec, ki ima ogromno moč in jo izkoristi le v svojo korist v škodo šibkejšim igralcem.

Svoboden trg nikoli ne dovoli, da ena stran zraste čez mero, ker potem se poruši ravnovesje in svobode ni več. Vendar se žal dogaja, da si močnejša stran izbori bolj ugodne pogoje v svojo korist na račun šibkejše strani in to imenuje "svobodni trg".

V zares svobodnem trgu bi moralo vladati ravnovesje kar pomeni, da nihče ne bi imel absolutno premoč. Dejstvo pa je, da določeni subjekti delujejo v smeri prevladati nad drugim, kar pomeni delovati v nasprotju ideje svobodnega trga. Zato je potrebna regulacija.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Pithlit ::

Manu je izjavil:

Svoboden trg nikoli ne dovoli, da ena stran zraste čez mero,

Oprosti ampak ravno to je posledica popolnoma svobodnega trga. Večji igralci žrejo manjše... dokler ne ostanejo sami v ribniku. Zato pa imamo protimonopolne zakone (ampak to je že poseganje v svobodni trg, ergo svobodnega trga ni).

Saj se strinjam s tem kar hočeš povedat, ampak ti ne gre najbolje z artikulacijo. Svobodni trg je ravno tako iluzija kot komunizem. Na papirju se sliši fajn, v realnosti pa stvar ne deluje. In do enega OGROMNEGA preskoka v mentaliteti (čisto verjetno celo v sami človeški zasnovi) tudi ne bo.

Lahko si pa kdo prebre Culture serijo knjig - kjer se opisuje takšna družba kjer vsak lahko ima čisto vse česar se lahko spomni. Ampak to je fantazija.
Life is as complicated as we make it...

nekikr ::

Bistvo je v vsebini. Nauči se prepoznat vsebino kljub oblikovnim napakam.

Glej frajer, kar v redu sem prepoznal, da ne ločiš najbolje med stavko in lobiranjem. In da ti ni jasen koncept svobodnega trg tudi. Za tole tvoje filozofiranje zgoraj ti je pa že Pithlit pojasnila kako in kaj. Saj te tudi jaz razumem, ampak kaj, ko s svojim izražanjem sam sebe porivaš v kot in se delaš, kot da ti osnovne stvari niso jasne. Potem smo pa vsi ostali krivi, ker ne znaš napisati vsebinsko pravilnega stavka.

Ne more biti trg svoboden, če je na njem nek močen igralec, ki ima ogromno moč in jo izkoristi le v svojo korist v škodo šibkejšim igralcem.

Točno tako. Zato pa pravim, da je treba socialo ukiniti na le najbolj nujne stvari, da lenuhi in nesposobneži ne držijo za talce ostalih. A se vsaj enkrat strinjava? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

SkipEU ::

MrStein je izjavil:

Mufasa je izjavil:

fyi..plača 1700 bruto je tu cca 1300 neto.

1700 bruto je tam 1114 neto ( http://www.racunovodja.com/izracuni/pla... )


Mufasa je po moje mislil Nemčijo. V Nemčiji je 1700 bruto 1300 neto.

FlyingBee ::

no pa smo v Slo spet tam okoli 1 neto = 2/3 bruto

Jst ::

>1 neto = 2/3 bruto

What?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

M-XXXX ::

Jst je izjavil:

>1 neto = 2/3 bruto

What?

bruto * 0.66 = približno neto
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazonovi zaposleni na črni petek protestirajo za boljše delovne pogoje

Oddelek: Novice / Ostale najave
204381 (2328) Vitamin-B
»

Za Amazonom najuspešnejša božična nakupovalna sezona

Oddelek: Novice / Rezultati
106744 (5352) Mr.B
»

Bliža se božič in s tem stavke v Amazonu

Oddelek: Novice / Ostale najave
217038 (5004) [D]emon
»

Nemški Amazon bo za praznike podvojil število zaposlenih

Oddelek: Novice / Ostale najave
1321563 (18773) Markoff
»

Vnovič stavka v nemškem Amazonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6928701 (24789) nekikr

Več podobnih tem