» »

Kateri mobilni operater je najboljši v sloveniji

Kateri mobilni operater je najboljši v sloveniji

1
2
3

Gejspodar ::

Bob(obobobobob)(simobil) in skoraj še nikoli izkusil edge, razen v kaksnih tunelih.
Je pa 3G prepocasen za karkoli.

BorutK-73 ::

Meizu
Zakaj ostajaš na Tuš-u če imaš takšne probleme?;((

bambam20 ::

BorutK-73 je izjavil:

Meizu
Zakaj ostajaš na Tuš-u če imaš takšne probleme?;((


Ker je "ugoden" ;((

Meizu ::

Saj ne ostajam. Trpel bom še ta mesec dokler mi vezava poteče, potem me pa ne vidijo več. Jim pa ne dam niti centa aneksa, naj si ga vtaknejo nekam.

Invictus ::

Sam plačujem za Simobil GIGANT 16 EUR.

Pa je še kar soliden signal. Glede na to koliko se folk pritožuje na Tušem ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Lonsarg ::

Stvar tako črnobela tut ni, tašči po prehodu na Tušmobil brez problema v kleti v mariborski bolnišnici lovi, ko je Mobitel mrknil, bratrancu sredi hiše tudi mobitel mrkne, medtem ko ima tuš še signal.

Vglavnem razlike niso tako velike statistično gledano. So pa seveda lahko za posameznika, ki se giblje v določenih področjih razlike gromozanske in kar veliko je takih ljudi, za katere je Tuš nesprejemljiv za njihova področja, za dobršen del populacije pa je razlika tako majhna, da je še za 1EUR manj vredno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Meizu ::

Razumem ampak kako imam potem na avtocesti koper-ljubljana-kranj(oz. jesenice) 85% časa edge, medtem ko imata ostala dva kolega s telekomom in simobilom 85% časa 3g?

Ta relacija ne pokriva ravno majhnega območja v sloveniji...

Lonsarg ::

Ne vem kir mobitel imaš(900Mhz mogoče nima?), ampak jaz imam večino časa koper-LJ na tušu 3G... Nisem pa še šel izračunavat procente, ampak tako na oko vsaj okoli 75% časa sigurno na Lumia 930.

Meizu ::

Hmm kaj pa vem... Imam HTC One S.

NonPlusUltra ::

kojot31 je izjavil:

Lp!

Prosil bi vas, če se malo razpišete glede kvalitete, zadovoljivosti z operaterjem in delovanjem v slvoeniji.

Sem zadovoljna pri Simobilu. Pokritost je za moje potrebe odlična. Cene mojih dveh paketov tudi.
Telefon 10 eur mesečno (1001 min v Simobil, 1001 min v stacionarno, 1001 sms, ostali 0,12 eur/min). Večinoma G3, razen v kakih rovtah, kamor sicer redko zaidem in na par točkah, kjer so očitno neka križanja.
Mobilni internet neomejeno in brez zmanjšanja hitrosti 20 eur mesečno, doma večinoma G4, drugače pa brez problema G3, v kakih luknjah in tik ob državni meji je komaj za spoznanje počasnejši.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

hojnikb ::

Meizu je izjavil:

Hmm kaj pa vem... Imam HTC One S.

tole bo verjetno bug na strani htcja

pri one x mi je stalno prekinjal 3G (ko je hotu preklopit na 2g, je povezava mrknala). Kao defekt v firmware.
Zdaj na samsungu teh težav ni in je povezava stabilna. In zelo poredko 2G.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

NonPlusUltra ::

Aja, sem pozabila, mobilnega interneta ne uporabljam na telefonu, pač pa samo na laptopu in drugih računalnikih.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

49106 ::

Mobilni internet neomejeno in brez zmanjšanja hitrosti 20 eur mesečno


Link?

G3? G4? Očitno tvoje potrebe niso baš neke.

NonPlusUltra ::

49106 je izjavil:

Mobilni internet neomejeno in brez zmanjšanja hitrosti 20 eur mesečno


Link?

G3? G4? Očitno tvoje potrebe niso baš neke.

Linka ni, ker ta paket ne obstaja več, niti mu ne vem imena. Naročila sem ga julija 2009, kmalu potem so ga ukinili. Imam ga lahko še naprej, po isti ceni, a če bi hotela kupiti kako tablico ali prenosnik po znižani ceni in s tem vezavo za 2 leti, bi morala vzeti enega od današnjih paketov.

Ne, prostočasnega pisarjenja po forumih, branja več strani dolgih člankov ali leposlovja, babjega ogledovanja modnih dodatkov in poslušanja glasbe - predvsem med prenašanjem laptopa na relacijah dom-starši, dom-služba, kuhinja-balkon, balkon-vrt - res ne bi mogla uvrstiti med baš neke potrebe. In glede na moje ne baš neke potrebe je zelo hiter.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

49106 ::

In kako se ta paket imenuje. Kako to da imaš LTE oz. po tvoje G4?

NonPlusUltra ::

49106 je izjavil:

In kako se ta paket imenuje. Kako to da imaš LTE oz. po tvoje G4?

Pravim, da ne vem imena paketa, ne obstaja več.
Kako to, da imam LTE? Ker so mi tudi povedali na Simobilu, ko sem klicala in spraševala neke informacije v zvezi s signalom in omrežji v par točno določenih krajih. LTE omrežje imam samo doma, v mestu. Tik ob meji in na podeželju G3, za nekimi hribi pa EDGE/GPRS. Imam nastavljeno samodejno izbiro najboljšega omrežja, in to tudi vidim, tudi zato vem, kaj imam kje.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Tralala999 ::

mobitel.

jusv ::

Master_Yoda je izjavil:

jusv je izjavil:

To pa je čisto od mikrolokacije odvisno. Tušmobil ma umts 93%, edge 98%. Telekom umts (več kot) 90%, edge 99%. Po teh podatkih lahko poveš celo, da ma Tušmobil boljšo pokritost 3g.


Ja samo to so verjetno podatki za pokritost prebivalstva in ne Slovenije same.


Vse raziskave so narejene na podlagi pokritosti prebivalstva in ne celotne površine Slovenije.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

bambam20 ::

NA Simobilu od leta 2009 ( prej sem bil od 2000 do 2009 na Mobitelu) .

Imam paket Neskočni S za 18,99€ ( popust ) ( neomejeni klici v vsa omtežja, neomejeni sms-i in MMS-i in 500MB prenosa podatkov , kar je za moje potrebe preko glave )...

Na pokritost nimam pripomb ( ne spomnim se, da bi se gibal kjer ne bi bilo vsaj 3 G) drugače imam doma pokritost z 4G ), zelo sem drugače zadovoljen z njihovo linijo za pomoč uporabnikom in na splošno z njihovim osebjem v centrih. Skratka, se trudijo in paketi so ugodni. Signal je vedno in ne prekinja.

Man ugodni so pri cenah subvencioniranih telefonov. Tukaj pa Mobitel prednjači.

Zaenkrat nimam potrebe, da bi zamenjal operaterja.

7beams ::

Že kar lepo število let imam naročnino pri Simobilu. V zadnjem letu so se začeli pojavljati problemi in sicer sredi belega dne, sredi Maribora, 3G vklopljen - delal normalno, sem bila nedosegljiva, smsa o klicu v času nedosegljivosti nisem prejela, prav tako so zamujali dohodni smsi. Odhodnega klica ni bilo možno vzpostaviti, izpisalo se je "Reorganizacija notranjih procesov. Prosimo poskusite kasneje". Težava se je pojavljala tudi na drugih lokacijah povsem naključno. Simobilov svetovalec v klicnem centru mi je predlagal, da naj izklopim 3G omrežje in če ne bo boljše, dam telefon (LG Optimius 4X HD P880) na servis. Tudi reset na tovarniške nastavitve ni rešil težave, posodobitev OS-a ni že lep čas. Podobne težave imajo občasno tudi znanci/znanke, ne glede na to pri katerem operaterju imajo sklenjen naročniški paket, Simobil ali Mobitel. Prav tako težava ni vezana samo na eno znamko/model mobitela.

Zadnjih nekaj mesecev imam zelo redko vklopljen prenos podatkov, sms moram pogosto 10x zaporedoma poslat, preden dobim povratnico, da je bil res dostavljen. Občasno sem še tudi nedosegljiva.

Torej.. Plačujemo za neomejene storitve?
Expecting life to treat you well because you are a good person is like
expecting an angry bull not to charge because you are a vegetarian.
Shari R. Barr

Bolf3nk ::

Težava telefona lg 4x hd. Imel enake težave. Meni še je prekinjalo klice po 5s. če sem imel vključeni mobilni internet in sem hotel klicat mi je težil o reorganizacija notranjih procesov in se mi je dialer kar zaprl.

Sedaj imam lg g3 in nimam težav.

Drugače pa sem zadovljen z simobilom. Imam orto za vedno. Signal je ok, razen ko sem pri starih starših.... tam pa lovi komaj "E". Tako da tam je nemogoče uporabljat internet....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

Meizu ::

Ok, a obstaja spisek telefonov, za katere vemo, da takšnih gluposti ne povzroča? HTC je očitno tudi sumljiv, vsaj moj ga serje.

Ne bi rad še enkrat kupil telefona, ki se očitno ni sposoben pogovarjat s 3g povezavo.

hojnikb ::

Vse kar je s tegro in/ali ma značko od htcja, prste stran.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

GTX970 ::

7beams
Najdi kak drug rom na xdaforum.
http://forum.xda-developers.com/optimus...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Lonsarg ::

Za Optimus 4X sem probal 3 različne ROMe pa ni in ni prebavil 3G na tušmobilu(na Mobitelu in Simobilu je sicer delal), ko sem googlal sem ugotovil da ima tudi Verizon podobno težavo in še par operaterjev, pač LG je v radio firmware(ločen od ROMa) nekaj dal kaj ni kompatibilno z določenimi omrežji...

Za HTC pa še nisem slišal za podobne težave sicer. Torej težko reči kdo je kriv, ko na nekaterih omrežjih dela na drugih ne, delno mogoče tudi operater, ker bi lahko zoptimiziral za ta telefon, ampak težko je za vse telefone, ki imajo kake muhe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Filipko ::

Jaz sem zadovoljen s tušmobilom. So kar poceni pa majo vredu signal.

ocet ::

imam eno vprašanje glede izbire paketa mobilne telefonije

delam v avstriji in sem večino časa tam, vendar vseeno uporabljam tudi slovenski telefon trenutno simobil, ampak imam nek slab paket. zdaj mi poteče naročnina, pa če mi lahko kdo kaj predlaga kaj vzet kateri paket. kličem iz avstrije v slo pa mogoče nekaj malega po avstriji.

hvala

jusv ::

To pa je čisto odvisno, koliko česa rabiš in koliko nameravaš mesečno odšteti?
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

hojnikb ::

> Za HTC pa še nisem slišal za podobne težave sicer. Torej težko reči kdo je kriv, ko na nekaterih omrežjih dela na drugih ne, delno mogoče tudi operater, ker bi lahko zoptimiziral za ta telefon, ampak težko je za vse telefone, ki imajo kake muhe.

tudi na htcjih ne dela ok 3G. Men je na One X za vsak, ko je prklopu na 2G, enostavo ugasno radio in seveda net ni delal več. Rešitev je bla samo 2G only...
#brezpodpisa

NonPlusUltra ::

Meizu je izjavil:

Ok, a obstaja spisek telefonov, za katere vemo, da takšnih gluposti ne povzroča? HTC je očitno tudi sumljiv, vsaj moj ga serje.

Ne bi rad še enkrat kupil telefona, ki se očitno ni sposoben pogovarjat s 3g povezavo.

Nikoli do sedaj še nisem imela tovrstnih težav. Skoraj gotovo pa moja Nokia (nepametna) ne bi zadovoljila niti polovice ostalih potreb tukajšnjih forumašev.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

ocet ::

jusv je izjavil:

To pa je čisto odvisno, koliko česa rabiš in koliko nameravaš mesečno odšteti?



zdaj plačujem kar veliko
in kolikor sem sam našel bi najceneje prišel skozi če vzamem na mobitelu nek paket za 10€ in nato vsak teden zakupim opcijo eu7 za 10€ to bi koštalo 50€ mesečno.. sicer je ceneje kot sedaj vendar me zanima če kdo pozna opcijo še ceneje?

Compufreek ::

Brez dvoma je na prvem mestu mobitel na drugem pa tušmobil ki se mu nevarno približuje ... o ostalih pa sem slišal mešane zadeve .... pač če hočeš zanesljivost in hitrost rabiš telefon z dobro anteno in pa mobitel ... tušmobil je iz dneva v dan boljši ... čeprav še ni dosegel normative ... je pa definitivno boljši kot si-mobil ki se ni od tiste ene LTE antene praktično nič razvil...

Lonsarg ::

Najceneje je, če si kupiš dual SIM telefon in imaš lepo v vsaki državi lokalni internet.

Drugače pa ima Simobil dodatni paket Tujina 1 GIGA, kjer dobiš 1GB podatkov v 7ih državam, med katerimi je tudi Avstrija. Stane samo 10EUR, torej veliko ceneje kot tista Mobitelova opcija, ki si jo omenil, pa namesto enkrat na teden jo aktiviraš enkrat na mesec.

Ne najdem pa kje ima tuš te tujina opcije, jih je ukinil enako kot Svetovni Premium paket?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

ocet ::

problem je da ne potrebujem mobilneg ainterneta ampak samo dohodne in odhodne klice ter smse

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ocet ()

Meizu ::

NonPlusUltra je izjavil:

Meizu je izjavil:

Ok, a obstaja spisek telefonov, za katere vemo, da takšnih gluposti ne povzroča? HTC je očitno tudi sumljiv, vsaj moj ga serje.

Ne bi rad še enkrat kupil telefona, ki se očitno ni sposoben pogovarjat s 3g povezavo.

Nikoli do sedaj še nisem imela tovrstnih težav. Skoraj gotovo pa moja Nokia (nepametna) ne bi zadovoljila niti polovice ostalih potreb tukajšnjih forumašev.


Ne samo to, tudi gsm signal je porazen. Konstantno prekinja, ne dobivam neodgovorjenih klicev, sploh ne prejemam klicev včasih, tudi smsov velikokrat ne prejmem...

Tukaj je nekaj hudo narobe. Sicer tudi sam dvomim, da je lahko neko omrežje tako zanič. Sem pa praktično prepričan, da gre v tem primeru za kombinacijo obojega.

Aljaz1980 ::

Trenutno sem na navadnem bob paketu za 4c. Razmišljam med tuševo revolucijo ali brutalni bob. Pri brutalnem bobu saj vem na čem sem kar se tiče omrežja, porabe in računa.
Tuš sicer ni problem o deljenih enotah za klice in podatkih, me pa zanima kaj se bo naredilo če mi zaradi nedosegljivosti tuš omrežja preklopi na mobitel?

Lonsarg ::

Aljaz1980 je izjavil:

Trenutno sem na navadnem bob paketu za 4c. Razmišljam med tuševo revolucijo ali brutalni bob. Pri brutalnem bobu saj vem na čem sem kar se tiče omrežja, porabe in računa.
Tuš sicer ni problem o deljenih enotah za klice in podatkih, me pa zanima kaj se bo naredilo če mi zaradi nedosegljivosti tuš omrežja preklopi na mobitel?

Podatki bodo nehali delat, Klicanje pa SMSi pa kot da ni nič, se pa bodo zaračunali, če nimaš opcije Nacionalno gostovanje vklopljeno(3€).

CaqKa ::

jeklo je izjavil:

Ne vem točnih tem in strani kjer se je vse to pisalo. Tušmobil spremljam že dolgo, saj je tudi mene mikalo da bi menjal paket oz operaterja. Tušmobil je res cenejši. Na koncu sem prišel do zaključka da se kvaliteto plača. Ne smeš pa pozabit na star rek...nismo dovolj bogati da bi kupovali poceni. Oz še bolje...kolikor denarja toliko muske. Tisti kateri so zadovoljni s tušmobilom, good for them. Jaz ostajam na simobilu kateri je dokaj ugoden in za to kar jaz potrebujem več kot dovolj kvaliteten, že vseh 11 let.

jaz sem tudi bil dolgo na simobilu... zdaj sem pa mislim da že več kot leto na tušmobilu. kupil sem si predplačniško in ugotovil da sem imel vsepovsod signal kjer sem ga rabil.
na telefonu sem kot zgoraj predlagano nastavil manualno iskanje omrežja da je vedno na tušmobilu in še mi enkrat do zdaj ni telefon sam od sebe preklopil in nabijal.

poznam samo dve lokaciji kjer sem ostal brez signala, ampak me ni motilo.
če pride lahko še vedno vklopim roaming, za nujne klice pa 112 itak vedno dela, samo da je nek signal.
kar se izpadanja tiče in odnosa naročniškega oddelka se mi zdi isto.. simobil se dela norca in opomine zaračunava po nezakonskih potem, tušmobil se zmoti pa pozabi popust odštet, enemu in drugemu kdaj omrežje crkne.

za mojo porabo je isto sranje, le da v času ko sem menjal me je tm prišel 4 € na mesec ceneje.

OmegaM ::

Da malo obnovim temo.
Uporabljam vsakodnevno tako tus kot mobitel.
To ko se pise, da ima mobitel signal je tak, tak. Pri punci v halozah do se ne dolgo nazaj nisem mogel sanjati o mobitel signalu. V casu dezurstva sem si raje omislil preusmeritev. Sedaj se je to malo izboljsalo. Tusmobil oa kot tus. Naceloma sem zadovoljen. Pac je ugoden. Vec krat mi v avtu zna prekinit, ko preklaplja med 2 in 3g. Vcasih pa je kje kaksna luknja v signalu. Drugace pa tudi obcasno boljsi signal od konkurence. Punca in vsi njeni uporabljajo simobil. Ker kot sem omenil marsi kje ni mobitel signala.
Vecinoma pa je mobitel boljsi glede pokritosti. Ampak se vedno pri nas doma najboljse vlece tus, torej kako kje kaj.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Kebo ::

Bil 10 let namobitelu povsem zadvoljen ampak predrago. Potem sem bil dobro leto na bobu kjer tudi ni bilo nobenih problemov, sedaj sem pa 1 mesec na simobilu kamor sem prešaltal, ker sem porabil več kot 1gb skoraj vsak mesec. Do bil sem še neko ugodnost tak da plačujem 13,8 € za 4gb neta in neomejeno klicov in smsjev. Po izkušnjah kolegov sta v redu tudi izimobil in debitel. Kolega, ki je na tušmobilu pa ima stalno edge sredi ljubljane, zadnjič je bil brez signala na tobačni na ulici. Se pa gibam 40km v okolici logatca, in kjer je simobil in bob brez signala je pobavadi tudi telekom.

zmaugy ::

Mobitel. Bil približno 13 let na Simobilu in ne bi šel nikoli nazaj.

Jerry000 ::

Kaj tušmobil je uredu? Me mika paket za 15€ kjer imaš še 3G za evropo 1gb prenosa

ombre ::

Odvisno od potreb posameznika. Sam sem mel brutalni bob pa sem prešaltal na izimobil izimesec M. Glede na mojo porabo ima ugodnejši paket. Kar se tiče kakovosti omrežja nimam pri nobenem nekih pripomb.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Lonsarg ::

Je že zadosti vredu za večino folka, to pa samo ti veš, če spadaš med večino, ali si kje na kakih oddaljenih lokacijah. Bo pa do konca 2015 še bolj vredu, ker bo novi lastnik Telemach zamenjal 100% vseh baznih postaj, ter dosegel 78% LTE pokritost, za kar bo dal 50+ miljonov.

Jerry000 ::

Torej bo tušmobil ratal bomba od operaterja? Mate tuševi uporabniki kaj problemov? Ne mislim na signal, na kvaliteto ponudnika mislim

Lonsarg ::

Če je signal tak kot se šika ni razlik, je pa recimo tako, da včasih pri kakem 1-2 črtici signalu kar nekako noče internet delat, niti počasi, ampak to je povezano z signalom v bistvu.

jusv ::

Moram napisat, da nimam nobenih težav s kvaliteto ponudnika. Ko mam kakšno stvar pokličem in se zmenim in jih povprašam, kaj in zakaj je narobe. Glede signala pa mi dela bp, sem večino časa na 3G.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Brklc ::

Kebo je izjavil:

sedaj sem pa 1 mesec na simobilu kamor sem prešaltal, ker sem porabil več kot 1gb skoraj vsak mesec. Do bil sem še neko ugodnost tak da plačujem 13,8 € za 4gb neta in neomejeno klicov in smsjev.


Tole se bere pa zelo ugodno. Kateri paket pa imaš?

jusv ::

Mislim, da vsi operaterji ponudijo -10% če pri paketu ne vzameš telefona.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

OmegaM ::

V Bistvu pri Tusu tam, ko je slabsi signal, zadnje case okoli ptuja opazim, da deluje internet kar boljse.
Prej je bil problem z delovanjem le tega na 2G, sedaj pa imam 2 crtici in dejansko deluje. :)
Drugace imam tusmobil 3 dobra leta.
Sedaj po prenovi kako bo signal v okolici Ormoza, ker lani ko je bil izpad baznih postaj, niso nekaj naredili glede tega, da bi bilo kot je ze bilo.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri mobilni paket (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5016387 (11484) ...:TOMI:...
»

Telemach prevzel Tušmobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
10733989 (24430) MKC00
»

Tušmobil omrežje - katastrofa

Oddelek: Mobilne tehnologije
4211674 (10137) an3333
»

Mobitel vs. Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14034894 (19998) Veron
»

Tušmobil DA/NE? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
16527485 (17100) Reycis

Več podobnih tem