» »

Eyefinity ( Linux) update...

Eyefinity ( Linux) update...

Brane22 ::

Potem, ko sem usposobil 3-way Eyefinity na svoji Sapphire HD6850 in ko sem končno dobil poceni aktivni DP-DVI in z njim zamenjal obstoječi DP-DVA pretvornik, mi je končno mogoče teden nazaj ratalo še brez pretvornika.

Na Phoronixu je bil članek o tipu, ki da je priklopil 6 monitorjev. Vnela se je debata na forumu in pojavil se je tip, ki je bil vpleten v kernel driver oziroma je vsaj objavil nekoč popravek na to temo.

Doslej sem mislil, da je ozko grlo framing elektronika in da sta na čipu samo dve. Pa ni. Ozko grlo je PLL ( v bistvu frekvenčni sintetizator), ki zahteva ne ravno malo površine na čipu in zato sta gor samo dva.

Brane22 ::

Namenjena sta sintetizaciji pixel clock frekvence za vse ne-DP izhode. DP tega ne rabi, ker ima svoj, enostavnejši sintetizator, ker dela samo na eni frekvenci.

Kje je haklc ? Ko driver konfigurira izhode, lahko sprogramira kateri PLL bo dal CLK kateremu izhodu.

Če imaš pa več monitorjev, ki delajo z istim pixel CLKjem, lahko uporabi enega za vse.
Stvar baje ni uradno podprta s strani AMD, vendar od kernela 3.7 dela. Dokler seveda vsi monitorji laufajo na isti pixclk frekvenci. Če bi poskušal na vsakemu laufat svoje timinge, bi se driver uprl.

Stvar sem stestiral. Namesto aktivnega pretvornika sem vštekal elcheapo passive 2-štekerja-in-košček-žice DP-DVI.
DELA! :D

HDMI-DVI še nisem probal, glede na navedeno bi verjetno moral tudi ta...

Just FYI...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trije monitori - znanstvena fantastika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7710867 (8343) PrimozR
»

Eyefinity, ne dobim slike skozi DP

Oddelek: Zvok in slika
423668 (3096) huelz
»

Katere monitorje za 3 screen eyefinity?

Oddelek: Kaj kupiti
133049 (2876) Xickle
»

priklop treh monitorjev na ATI vga (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
518018 (7150) frudi

Več podobnih tem