» »

DIGITUS DN-11001 router-izkušnje?

DIGITUS DN-11001 router-izkušnje?

MadMax ::

Zanima me, ali kdo od vas ima/pozna omenjeni router iz Tech-Trade-ove ponudbe (4port switch, firewall, print-server, priklop na ADSL/kabelski/ISDN/analogni modem..).
Link na zadevo

Za dobrih 20 Prešernov se mi zdi soliden.
Zanimajo pa me izkušnje-kako se obnese v praksi, predvsem z P2P programi.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

PIAS ::

Ja bi meu pa še eno dodatno vprašanje na to temo...

Namreč mam problem z spreminjanjem IP-ja od ruterja, v ruter vpišem novo ip številko, in ga resetiram, pol pa nikakor se ne morem konektat na ruter, niti z novim IPjem niti z starim...

Kaj obstajajo kaka posebna pravila za spreminjanje IP-jev ruterja?

Samson ::

Heh, ker vidim, da smo ze trije, potemtakem nas je malo...
Sekec: Ce ti je ze do tega prislo, ga izstekaj iz napajanja in pocak par sekund nazav vsteki...En ip bo prijel. Mislim da tisti, ki si ga vtipkal. Ce se to odpove, iztakni napajanje, pritisni reset in vklopi napajanje, reset pa drzi kakih 5 sec....RTFM :O)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

PIAS ::

Je ratalo, ampak z starim ip-jem, samo ni mi jasno zakaj tak dela, v čemu je fora?

Kak bi pa to lahko razložil: Ratalo mi je spremenit ip adreso od ruterja, se odlogirat, in nazaj logirat, ampak, čim je biu ruter izklopljen iz štroma, je zgubil nastavitve, in ga je blo potrebno resetirat na isti način kot si prej opisal...

Kaj naj zdej to pomeni?

Samson ::

To pmeni, da nastavi pac naslov ki ga hoces imet npr. 192.186.0.1 za router, nastavi na DHCP ce hoces da se pac sam ip doloci vsakemu racunalniku. Ce ne, pac doloci staticni IP vsakemu posebej...Nastavi router pac kakor ti pase in potem shrani nastavitve za vsak slucaj, hehe. Drugace ko ga skuznes, potem dela brez problemov. Sva z MadMaxom ze delala malo solo z tem routerjem, se dobr obnese, magari se nekaj stvari ni najbolj razciscenih, ampak bomo ze nekako, saj smo trije, hehe. Ce kaj novega ugotovis, se pa kar javi tukaj, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

McHregec ::

Tudi sam si lastim ta router. Podpira celo dynamic dns, če nadgradiš firmware na 1.95. Pogrešam funkcijo nastavitve MTU. Opazil sem tudi eno napako, če sem v emuli nastavil preveč povezav se je zadeva kratko malo obesila. No ja saj kar dobro služi svojemu namenu.
Destroyer Of The Worlds.

PIAS ::

Samson, nevem če si me prau razumel.... meni je zadeva delovala, spremenil sem IP routerja, iz tovarniške nastavitve, na nek drugi ip, sm to zadevo shranil, ga reboot-al in se odlogiral, pol sm vgasnu mašino, pa ponovno prižgal, se povezal na router in se logiral. Do tu je vse štimalo. Pol sm pa probal naslednjo varianto: vgasnil sm kompjuter, izžtekal vse kable iz routerja (mrežo, napajanje,...) in čez kake pol minute zadevo priklopil nazaj...

Ko sm se hotel ponovno povezat na router z njegovo novo ali staro IP adreso se ni zgodilo nič... Kot da bi zgubil vse nastavitve. Ni mi ostalo drugega kot da ga resetiram, in se logiram nanj po tovarniških nastavitvah... To mi ni jasno, kaj vsakič ko ga izklopiš iz štroma zgubi nastavitve?

Pa še en problem se je pojavil, ko mi je uspelo spremeniti IP od routerja, se mi pa zadeva ni hotela povezat na internet preko ADSL-ja...

Se komu kaj sanja kaj bi to blo?

McHregec ::

Mogoče je pa bil Siol ravno takrat down.
Destroyer Of The Worlds.

PIAS ::

NIET...preverjeno z drugim routerjem, plus z tem istim mi je delalo samo z tovarniškim IP-jem, z novim pa ne...

McHregec ::

Poizkusi z nadgradnjo firmwarea. Najdeš jo tukaj.
Destroyer Of The Worlds.

MadMax ::

Na začetku sem tudi sam imel take probleme, pa sem nadgradil firmware in od takrat deluje b.p.
Imam pa nastavljenega na 192.168.0.250 (al 254... sem že pozabil:8) ).
Res pa je, da router ob priklopu rabi kar nekaj časa, da "se postavi", preden lahko dostopaš do njega.
Nedelovanje SiOL-a nima pa pri tem čisto nič (saj ob priklopu novega niti ni nastavljen, a ne?).

aja: ob spremembi routerjevega IPja moraš seveda spremenit tudi IP računalnika.

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ne dela internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
405101 (3507) seba-beba
»

Wi fi ojačevalec

Oddelek: Omrežja in internet
84530 (4291) Lujz113
»

Postavitev mreže z dvema routerjema

Oddelek: Omrežja in internet
313806 (3280) NeMeTko
»

Linksys WRT54GL ne dela???

Oddelek: Omrežja in internet
4011553 (9064) Kyou
»

Router in IP

Oddelek: Pomoč in nasveti
141654 (1505) Mercier

Več podobnih tem