» »

Edge of Tomorrow aka. All You Need Is Kill

Edge of Tomorrow aka. All You Need Is Kill

«
1
2 3

oo7 ::

Release date:June 6, 2014
Budget 140 million
Directed : Doug Liman
Starring: Tom Cruise,Emily Blunt,Bill Paxton

All You Need Is Kill @ Wikipedia

All You Need Is Kill is an upcoming American science fiction film directed by Doug Liman from a screenplay adapted by Dante Harper. The film is based on the Japanese light novel All You Need Is Kill by Hiroshi Sakurazaka.

Plot:
Humanity is at war with an alien race known as Mimics, and Lt. Col. Bill Cage (Tom Cruise) is an officer who has never seen a day of combat until he is unceremoniously demoted and then dropped—untrained and ill-equipped—into what amounts to little more than a suicide mission. Cage is killed within minutes, managing to take an Alpha down with him. But, impossibly, he awakens back at the beginning of the same hellish day, and is forced to fight and die again…and again. Direct physical contact with the alien has thrown him into a time loop—dooming him to live out the same brutal combat over and over.
But with each pass, Cage becomes tougher, smarter, and able to engage the Mimics with increasing skill, alongside Special Forces warrior Rita Vrataski (Emily Blunt), who has lain waste to more Mimics than anyone on Earth. As Cage and Rita take the fight to the aliens, each repeated battle becomes an opportunity to find the key to annihilating the alien invaders and saving the Earth.

http://www.imdb.com/title/tt1631867/



Tom Cruise:)) ravno ne paše v to obleko>:D



  • spremenil: bluefish ()

Mipe ::

A to je ta placentožer?

Kakorkoli že, scenarij zveni zanimiv... vprašanje je, koliko ga je Hollywood zasral.

oo7 ::

Spremenili so naslov filma iz All You Need Is Kill v Edge of Tomorrow:|

In še prvi poster.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Izi ::

All You Need Is Kill je bil tipično Japonski naslov, ki v Evropi in Ameriki paše samo na kakšno otroško risanko. Malo kateri normalen Evropejec ali Amerikanec bi šel gledat film z naslovom All You Need Is Kill, ne glede na vsebino. Povsem pričakovano, da so ga spremenili v bolj "odraslega".

Kar se tiče pa vsebine, pa vidim, da so Japonci prekopirali "Groundhog Day" in ga samo zavili v vojaško vsebino. Groundhog Day je bil obdelan že v nešteto različicah, ampak v vojaški preobleki pa se vsaj jaz ne spominjam, da bi ga že videli.
Zna biti zelo zanimiv film. Tom Cruise je po moje dobra izbira, kljub antipatičnosti je odličen igralec in sodeč po slikah ga bomo bolj malo gledali direkt v faco, ker je v tej obleki že bolj podoben MechWarriorju kot pa vojaku.

Pa še eno leto bo trajalo preden ga bomo videli.

Mipe ::

"Kill" je otroški naslov?

Izi ::

"Kill" je otroški naslov?
All You Need Is Kill je bil tipično Japonski naslov

Mipe ::

In kaj je otročjega pri tem?

oo7 ::

Prvo je bil naslov filma All You Need Is Kill tako kot se tudi imenuje knjiga potem pa so naslov preimenovali v Edge of Tomorrow.
Tako,da če lahko moderatorji popravite naslov teme.
Hvala:)


Edge of Tomorrow - HD Teaser Trailer


In ja zgleda čist HUDO 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

vostok_1 ::

Škoda edino, ki igra psyhoboy. Tako težko mi je jemati resno njegove filme. Drgač pa sci-fi del zgleda izvrstno ja.

oo7 ::

Edge of Tomorrow - Official Main Trailer


Zgleda super:) komaj čakam ta film.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Malo daljši trailer:)


Tole zgleda kot prava Sci-Fi poslastica>:D

vostok_1 ::

Nekaj rahlo drugačnega.

RejZoR ::

Hm, podobna exoskeleton fora kot pri Elysium?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

oo7 ::

RejZoR je izjavil:

Hm, podobna exoskeleton fora kot pri Elysium?



Tukaj so exoskeletoni videti večji, kot pri Elysium. Pa pri Elysium so mu zašraufali exoskeleton v kosti tukaj pa bolj zgleda kot obleka>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

LuGi ::

Mmmm všečno :)

RejZoR ::

oo7 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Hm, podobna exoskeleton fora kot pri Elysium?



Tukaj so exoskeletoni videti večji, kot pri Elysium. Pa pri Elysium so mu zašraufali exoskeleton v kosti tukaj pa bolj zgleda kot obleka>:D


Čeprav oni "neuradni" komandos ga je pa oblekel. Glede velikosti pa se strinjam ja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

oo7 ::

RejZoR je izjavil:

oo7 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Hm, podobna exoskeleton fora kot pri Elysium?



Tukaj so exoskeletoni videti večji, kot pri Elysium. Pa pri Elysium so mu zašraufali exoskeleton v kosti tukaj pa bolj zgleda kot obleka>:D


Čeprav oni "neuradni" komandos ga je pa oblekel. Glede velikosti pa se strinjam ja.


Ja ampak on je imel že neke vsadke vgrajene v telesu.

http://8tracks.imgix.net/i/000/615/122/...
Na sliki se vidi na hrbtu ima nekaj na prsih in na roki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Nikec3 ::

Tudi to ima dobre ocene (tudi gledano od 1 do 10).

http://www.rottentomatoes.com/m/edge_of...

Se precej veselim, ker mi je bil Source Code (podobna tematika), Cruise pa mi je tudi kul igralec.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

Že kdo gledal ta film?
Ocene so še vedno zelo visoke IMDB 8,2(69.000 votes) in rotten tomatoes 90%

http://www.imdb.com/title/tt1631867/
http://www.rottentomatoes.com/m/edge_of...

oo7 ::

Ravnokar pogledal film in moram rečt, da mi je bil fantastičen.
Najraje gledam Sci-Fi filme in ta je eden najboljših kar sem jih gledal:)
Nimam kaj rečt drugega kot odličen Sci-Fi film z odlično akcijo in posrečenimi komičnimi vložki. Eksoskeletoni so super še boljši kot v Elysium in vesoljci so narejeni super. Tom Cruise je odigral super ravno tako kot Emily.
To je zdaj eden mojih najljubših Sci-Fi filmov, ki ga bom gledal še večkrat8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Mipe ::

Sem gledal.

Na koncu sem imel samo "meh" občutek. Očitno imam previsoka pričakovanja od Sci-Fi filmov.

oo7 ::

Mipe je izjavil:

Sem gledal.

Na koncu sem imel samo "meh" občutek. Očitno imam previsoka pričakovanja od Sci-Fi filmov.


No ja največ ljudi jamra ravno zaradi konca filma zadnjih 5 minut ampak meni se zdi čisto dober konec filma:)

oo7 ::

Jaz si predstavljam konec filma takole>:D







SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!








SPOILER!!!!!!!



Na koncu filma, ko Cage spusti tiste granate v Omego in jo razstreli takrat je okužen z Omegino krvjo tako kot je bil na začetku filma, ko je prvič ubil Alfo. Torej, ko Omega umre umrejo tudi ostali vesoljci ravno tako Cage s to razliko, da on lahko spet resetira dan samo, da ga je tokrat resetiral malo bolj v preteklost mogoče zaradi tega, ker je Omegina kri močnejša kot alfina.
Na koncu seveda ni nikumr nič jasno kaj se je zgodilo razen razen Cagu>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Nikec3 ::

Perfekten akcijski sci-fi film. Ponavadi imam težavo, ko se pace filma precej spremeni, tukaj pa me mirnejši srednji del ni nič zmotil. Drama je vrhunska, ravno dovolj je rahlo cheasy, da je super. ;)

Jaz imam predvsem težavo s koncem, ker mi ne gre v glavo, kako je lahko Alfa mrtva, če je čas zamaknil pred Alfino smrt? Razumem, da je Omega umrla, ter da zato ne more več kontrolirati časa, očitno je tudi on nekako na koncu edini s to možnostjo, ampak zakaj je omega mrtva, ko se zbudi 2 dni prej?

EDIT: Seveda ne smem pozabiti odlične igre vseh po vrsti, predvsem Cruisa.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

B-Stard ::

Zaspal zravn, tema od filma

MajorM ::

Odličen film.

oo7 ::

Nikec3 je izjavil:

Perfekten akcijski sci-fi film. Ponavadi imam težavo, ko se pace filma precej spremeni, tukaj pa me mirnejši srednji del ni nič zmotil. Drama je vrhunska, ravno dovolj je rahlo cheasy, da je super. ;)

Jaz imam predvsem težavo s koncem, ker mi ne gre v glavo, kako je lahko Alfa mrtva, če je čas zamaknil pred Alfino smrt? Razumem, da je Omega umrla, ter da zato ne more več kontrolirati časa, očitno je tudi on nekako na koncu edini s to možnostjo, ampak zakaj je omega mrtva, ko se zbudi 2 dni prej?

EDIT: Seveda ne smem pozabiti odlične igre vseh po vrsti, predvsem Cruisa.



Sem malo bral na internetu pa je več teorij.

Ena izmed njih>:D



So what about that ending?

After a blood transfusion, Cage is essentially excised from the Alpha network, no longer being mistaken by the Omega as a “sentinel”. And then stuff happens and he kills the Omega by dropping a bunch of grenades into it. But then he wakes up in the helicopter at the start of the film and all is right with the world?

Well, at the moment of his death, Cage’s blood mixes with that of an Alpha, and he temporarily becomes a pseudo-Alpha again, which allows him to retain his memories in the reboot. Meanwhile, because the Omega was itself dying, one final loop was triggered by the Omega in a final desperate attempt to escape danger. The Omega looped not to the “present-past” point but to the “distant past” anchor point since the Omega itself wanted to escape an imminent threat to its core. Because of the Alpha’s blood, Cage went along for the ride and woke up with the Omega at the “distant past” timepoint.

But, since the Omega exists at multiple points in time (rather than a single moving point) and was actually killed in the “future-present”, the explosion actually rippled back in time and killed the Omega at all the other time points, too. So, when Cage wakes up, he wakes up at the “distant-past” anchor point along with his memories at the precise position in time that the Omega kept anchored to in reserve, and when it blows up. This allows for the lovely ending where everyone we watched die horrifically in the movie get to live again in blissful ignorance.

And does Cage now have time-traveling powers? Is he immortal? No. Being an Alpha only ever meant he was a sentinel, invoking the looping powers of the Omega upon every death. He could never himself loop. With the Omega dead, Cage is back to being a normal dude with one final lease on life.

Pa še druga teorija






Je pa film posnet po knjigi če jo je mogoče kdo prebral in bi vedel kaj več ampak sem nekje prebral, da niso šli čisto po knjigi.
Knjiga All You Need Is Kill : All You Need Is Kill @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

BorutK-73 ::

Je še kdo doživel dejavu ko ubije omego?

Enak scenarij je bil v Vojni svetov.

oo7 ::

BorutK-73 je izjavil:

Je še kdo doživel dejavu ko ubije omego?

Enak scenarij je bil v Vojni svetov.



To misliš film War of the Worlds ravno tako od Tom-a?
A niso tam začeli vseoljci umirati zaradi virusov na zemlji na katere je bil človek že odporen vesoljci so pa niso bili in so zboleli?

BorutK-73 ::

Ja, War of the Worlds (Vojna svetov)
Umirat so začel ko so prilezli ven iz svojih ladij (so se posušili), ampak začelo se je pa z cruise-om ko je raznesel prvo ladjo.

oo7 ::

BorutK-73 je izjavil:

Ja, War of the Worlds (Vojna svetov)
Umirat so začel ko so prilezli ven iz svojih ladij (so se posušili), ampak začelo se je pa z cruise-om ko je raznesel prvo ladjo.



A niso vesolci v tem filmu umrli zaradi bakterij? Ker ljudje so se navadili teh bacilov in virusov vesolci pa čim so prišli z zemlje so se okužili in na koncu filma so bili že zelo bolni in tako pomrli?>:D Ali se motim?

Evo sem našel.


Pri 1 minuti in 17 sekund pove kaj je vzrok za propad vesoljcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Nikec3 ::

Ta film z War of the Worlds nima kaj dosti skupnega. Še najbolj je podoben filmu Source Code, sledi pa Looper. Vsi dobri filmi, a Edge of Tomorrow mi je najbrž najljubši od trojice.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

BorutK-73 ::

MPower-Verjetno imaš prav, je že dolgo od kar sem ga gledal in sem se spomnil na prizor z granatami, vem da so po tem prizoru vesoljci začel množično umirat.
Nikec-Nihče ni rekel da imata kaj skupnega, izpostavil sem samo odlomek z granatami in istim igralcem.

vostok_1 ::

Kot vedno me moti izbira scientologa, ampak je pa res, da zna igrati.
Drugače film je super. Solidno originalen (če odštejemo, da je pač kopiran po animeju). Prizori so dobri, plot je razmeroma nepredvidljiv. Skratka, eden boljših action sci-fi filmov zadnjih nekaj let. Definitivno vreden ogleda.

papasmrk ::

Hehe, mene je v posameznih točkah film spomnil na Saving Private Ryan...izkrcanje na francoski obali, kjer so bili canon futr za aliene :D

Brane22 ::

Eh, dolgčas.

Po prvem loopu je bil cel film predvidljiv.

Isotropic ::

oo7 je izjavil:

Jaz si predstavljam konec filma takole>:D







SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!








SPOILER!!!!!!!



Na koncu filma, ko Cage spusti tiste granate v Omego in jo razstreli takrat je okužen z Omegino krvjo tako kot je bil na začetku filma, ko je prvič ubil Alfo. Torej, ko Omega umre umrejo tudi ostali vesoljci ravno tako Cage s to razliko, da on lahko spet resetira dan samo, da ga je tokrat resetiral malo bolj v preteklost mogoče zaradi tega, ker je Omegina kri močnejša kot alfina.
Na koncu seveda ni nikumr nič jasno kaj se je zgodilo razen razen Cagu>:D

potem ko bo umrl, se bo spet resetiralo?

oo7 ::

Isotropic je izjavil:

oo7 je izjavil:


potem ko bo umrl, se bo spet resetiralo?


Po moje, da ne:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

papasmrk je izjavil:

Hehe, mene je v posameznih točkah film spomnil na Saving Private Ryan...izkrcanje na francoski obali, kjer so bili canon futr za aliene :D


Tudi jaz sem takrat prvič pomislil na ta film:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Dami ::

Meni je tudi bil kar vredu film. Zanima me samo, a so zanelašč dal Ljubljano namest Zagreba na mapi (for whatever reason) al so nesposobni?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

BorutK-73 ::

Prej nesposobni. Itak smo premajhni da bi večina ZDA vedla kje smo in katero prestolnico imamo.

vostok_1 ::

Sam da si v internet age privoščiš kaj takega je tudi pošten idjotizem. Saj ne, da ko napišeš map of europe lahko kaj dosti fališ.

misek ::

Pogledal film. Je bil gledljiv vendar zgodba ni neki vrhunec.

flbroker ::

oblivion 2, v celoti dober film ampak oceno si ne zasluzi tako visoko

opeter ::

vostok_1 je izjavil:

Sam da si v internet age privoščiš kaj takega je tudi pošten idjotizem. Saj ne, da ko napišeš map of europe lahko kaj dosti fališ.


Zakaj? Slovenija je nepomembna ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

Še B-Roll:

Nikec3 ::

bluefish je izjavil:

Še B-Roll:


Manj je CGI-ja -> boljši so efekti. Tukaj je bilo ogromno pravih scen.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

vostok_1 ::

Yep.

yoco ::

Zelo dober film, me je kar presenetil :D

Emily Blunt ;)

Heisenberg ::

*spoiler doooh***

Jaz sem včeraj pogledal tale film.
Gledati sem ga šel ker je bil pač zanan igralec, za film do včeraj nisem nikoli slišal ali karkoli vedele o njen, danes sem sličajno našel tole temo!

Misli, da tale film ZELO DOBRO izpade če o njem ne veš NIČ! Jaz sem bil pozitivno presenečen.

PO tem ko sem na začetku odkril da je LJubljana glavno mesto hrvaške sem bil malce skeptičen, a potem je bil preobrat ko se je ponovno zbudil!
Všeč mi je da je CGI na minimumu in da so dejansko posneli akcijske prizore na precej klasičen način.

Za moje pojme top 3 hollywood film leta. Definitivno pa daleč pred kakim transformersi - kjer je to toliko akcije da ne veš več kaj gledaš.

my fice cents :)
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tom Cruise gre v vesolje - film (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7013216 (3098) gddr85
»

Live Die Repeat and Repeat (Edge of Tomorrow 2)

Oddelek: Sedem umetnosti
405408 (2050) oo7
»

Dark Universe (Universal Monsters) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5713123 (6296) oo7
»

Transcendence (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5621838 (10059) oo7

Več podobnih tem