» »

Garancija Servis Slabsa Zamenjava Grafične

Garancija Servis Slabsa Zamenjava Grafične

anonimnik10 ::

Dober dan,

Jaz sem item moj racunalnik Laptop Aspire 5920G, na servisu ker mi je grafična odpovedala oz ni delala.

Sem dobiv racunalnik iz servisa in so rekli da so zamenjali VGA kartico. Ker sem pa prsu domov in pogledu katero grafično so mi zamenal so mi dal notr slabso grafo
( Nvidia Geforce 8600M GS ), moja originalna grafa od računalnika je pa boljsa Nvidia Geforce 8600M GT.

In mene zanima ce se da to nazaj nest da mi dajo, notr isto al pa boljso ne pa slabso.

Se zmer imam garancijo.

M-XXXX ::

Da, pod garancijo rabijo menjat za boljšo oziroma ekvivalentno komponento.

anonimnik10 ::

M-XXXX je izjavil:

Da, pod garancijo rabijo menjat za boljšo oziroma ekvivalentno komponento.


Ja a pol je to vredu da so mi dal Geforce 8600M GS ?? moja org je pa Geforce 8600M GT.

Eureka ::

Še vedno ne vemo ali je to bilo pod garancijo ali ne ...

anonimnik10 ::

Eureka je izjavil:

Še vedno ne vemo ali je to bilo pod garancijo ali ne ...


Ja garancijo imam se do 20.12.2013.. Sej sm napisu.

St235 ::

IMO je 8600M GS opazno slabša kartica kot GT. Jaz bi na tvojem mestu poklical in jih na to opozoril. mogoče bodo pripravljeni napako odpravit in zamenjat akrtico. V nasprotnem primeru pa ti kaj dosti več kot tožba ne ostane. Inšpekcija bo bore malo lahko naredila, ko bodo naložili, da sta kartici primerljivi.

RejZoR ::

Primerljivi sta samo v tolikem, da sta obe grafični kartici. To je tko kot bi rekel, da je Ford GT500 z V8 motorjem isto kot isto avto z EcoBoost 4 valjnikom...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

anonimnik10 ::

RejZoR je izjavil:

Primerljivi sta samo v tolikem, da sta obe grafični kartici. To je tko kot bi rekel, da je Ford GT500 z V8 motorjem isto kot isto avto z EcoBoost 4 valjnikom...


Kaj ?

Zgodovina sprememb…

mailer ::

Hotel je povedati, da sta oba v kategoriji avtomobilov, zmogljivosti pa se močno razlikujejo. V tvojem primeru sta obe grafični kartici razlika je pa verjetno v zmogljivosti in ceni ene in druge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

tomaz- ::

če se tako močno razlikujeta, potem tudi inšpektorju ne bi smel biti prevelik problem ugotovitev, da že po specifikacijah nekaj ne štima...

St235 ::

Problem je v tem, da inšepktro ni ekspert, ki bi bil pristojen za ugotavljanje katera kartica je boljša/slabša. On lahko pozove podjetje,da utemelji svojo trditev da sta kartici primerljivi in je to to. Potem je temu možno oporekat samo v sodnem postopku.

RejZoR ::

Tle imaš tabelo razlik:
GeForce 8 Series @ Wikipedia

Največja razlika je v frekvenci jedra, spomina in širini vodila. 64bit vs 128bit. Glede na to da zakon veleva, da mora biti enako ali boljše, to vsekakor pade v to kategorijo, ker so ti vgradili slabšo grafično.
Če bi te prej vprašali in bi rekel, da ti je vseeno, ker rabiš samo da prikaže sliko bi bilo ok. Ker pa so kar vgradili slabšo, to pa ni ok. Sploh če jo rabiš za kdaj pognat kakšen špil, grafa je že tko stara če pa tid ajo še okrnjen 64bit klump, potem pa boš na precej slabšem.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Magic1 ::

Če ne morajo dat identične, ali pa boljše grafične, ti naj pa kupnino vrnejo.
Magic

tomaz- ::

Lakotnik29: bolj vprašanje zate, ker si podkovan v tej smeri:

recimo, da sem kupec in sem ugotovil to, kar je ugotovil Anonimnik10. Nesem računalnik kna drug, primerljiv servis, kjer zadevo pogledajo in mi napišejo mnenje, da je grafična res toliko in toliko slabša kot je bila prejšnja. Bi tako mnenje reciva, drugega servisa bilo inšpektorju vsaj približno dovolj, ali je potrebno v vsakem primeru iti sodno pot? Verjetno sodna pot, kajne..

St235 ::

Če bi pridobil mnenje recimo drugega pooblaščenega servisa, bi to inšpektor vsekakor lahko upošteval in v takšnem primeru bi že inšpektor lahko naložil podjetju, da mora zagotovit primerljivo kartico. Je pa nemogoče tako plastično podat dokončno stališče ali bi se to res zgodilo. V konkretnem primeru, ko so med karticami jasne razlike tako v specifikaciji kot v performancu je moje mnenje, da bi to bilo dovolj. V primeru ko bi imel pa na primer praktično identične kartice različnih proizvajalcev in bi enako dokazoval na primer na podlagi nekih bechmark testov, pa dvomim, da boš našel inšpektorjev, ki se bo s tem strinjal, četudi imaš mnenje sorodnega servisa.

tomaz- ::

No, ravno to sem hotel vedeti.. Ker določeni geeki na tem forumu radi "nabijejo", kako nore razlike so med kakimi zadevami, če pa pogledaš specifikacijo, pa ugotoviš, da bi ti npr ena grafika namesto 66 frejmov, skup sestavila "samo" groznih 59.. Ali pa fuul boljši pospešek avta: namesto 8,3 sec kar 7,9 sec do 100km/h ..

Zato me res zanima, če sta tidve grafični res tako fuuul različni, ali gre tukaj za razliko do 10% naprimer..

Magic1 ::

Jah no teh par frejmov več ali sekund pri novem izdelku plačaš cca 20% več. Ne moreš rečt, da je stvar tam tam... Pri grafičnah je razlika GS proti GT, tako kot da bi danes rekel da je HD7750 enaka kot HD7770. Skoraj isto, a 20% razlike v ceni.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Barbarian ::

pa naj vrnejo teh 20% razlike v ceni če že dajo slabšo grafično notri.

Eureka ::

Pa še vedno je vprašanje, kolk je njemu vredna boljša grafična. Jaz vem, da je nebi za tak denar "menjal" za slabšo oz. je sploh ne bi.

freesty ::

Saj se ze po sami oznaki vidi, da je slabsi model. GS < GT. To ve vsak, ki ima vsaj malo pojma. Nebi rekel, da bi ti zamenjali z ekvivalentom iz AMD strani. Tisto bi se lahko pregovarjali, ce je boljsa ali ne.

Pojdi na servis povej tezavo in je to to. Sem preprican, da ko bos omenil tezavo bodo tocno vedli o cem govoris ;) Malo so se sam budale naredli.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

SplitCookie ::

Naj menjajo s tako grafo kakor je bila originalna in je problem rešen
Ali pa naj vrnejo del kupnine

GS in GT - razlika je ponavadi že v samem ramu, na GS imaš DDR2

Na kratko, na notebookcheck je GS polovico slabša od gt
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

tomaz- ::

v tem primeru sem pa prepričan, da se ne bi smel biti problem zmeniti se z lepo besedo.. Verjetno so šli na "probo": če rata, rata.. Če jim takole rata 40% nategnit, je to že uspeh.. :-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Notebook težava (izginja slika)

Oddelek: Pomoč in nasveti
182054 (1808) solatko
»

Vse NVidiine kartice iz G84/86 serije so menda pokvarjene (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
9418164 (7642) root987
»

Težav z prenosnikom- ACER

Oddelek: Strojna oprema
172303 (1641) c00L3r
»

Nakup prenosnega racunalnika (apple, hp)

Oddelek: Kaj kupiti
131010 (771) IceIceBaby
»

Nakup prenosnika v Ameriki

Oddelek: Kaj kupiti
243253 (2505) Reaper

Več podobnih tem