» »

Fiktivna bolezen: ADHD

Fiktivna bolezen: ADHD

«
1
2

Mipe ::

Inventor of ADHD: “ADHD is a fictitious disease”

Vir

Ste jemali Ritalin? Dobro so vas potegnili, kajti sam izumitelj (da, izumitelj, ne odkritelj) je priznal, da je ADHD oz. ADD fiktivna bolezen, na račun katere so farmacevti lepo kasirali.

Tale video lepo pojasni zadevo:


Ali naši zdravniki še vedno postavljajo ADHD diagnoze? Ali obstajajo še druge fiktivne bolezni, zaradi katerih raja vase basa tablete? Koliko mater se vam je jokalo, da ima njihov froc ADHD in da so povsem nemočne? Ali se dejansko odpovedujejo pravilni vzgoji ter odgovornosti in vse pripisujejo fiktivni bolezni?

Tole bo treba malo prevetriti.

fantasycamp ::

ja zmanjšaj vnos sladkorja in hidratov na sploh pa opaziš takoj razliko!

mtosev ::

sn mel tole samo nikoli nisem nič jemal za tole. nič zdravil nisem jemal, ker se matka ni strinjala s priporočilom. adhd mi je pol sam od sebe izginil
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

dolenc ::

Očitno ti niti izginil ni :P

Spock83 ::

Ljudje imajo prevče časa za razne ADHD, fobije itd. Grem stavit da zaradi stresa.

pegasus ::

"ADHD is a fictitious disease" ... zeh, daj povej raje kaj novega. Farmacevti to vedo že mnogo let.

SplitCookie ::

Ste jemali Ritalin? Dobro so vas potegnili, kajti sam izumitelj (da, izumitelj, ne odkritelj) je priznal, da je ADHD oz. ADD fiktivna bolezen, na račun katere so farmacevti lepo kasirali.


Samo potrjuje da so američani navadni poizkusni zajčki in ne 'ljudje'
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

gendale ::

ritalin pa adderall in podobne uporabljajo ameriški študentje za učenje pred izpiti, ker ti omogočajo bit skoncentriran dal časa kot normalno
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Unknown_001 ::

Ah ne ga srat, jst v našem okolišu skos trobm, da to je neki iz riti potegnjeno, a usi pol prbijajo "znanstveno" dokazano blah blah blah My ass.

Fora je samo to, da froc ne ve kje je meja in se ne zna kontrolirat, ker je za njegove pojme to početje normalno, ker mu še nihče prej ni (upal) dopovedat, da je problematičen.

gendale ::

starši tud to podpirajo, k recimo ritalin drži lih tok časa kokr so v šoli, pol doma so pa zmatrani (come down in to) in mirni
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Unknown_001 ::

Za frocovje je dost en štemprli sadjevca, pa bo čist pr mir (koma) >:D

Sam mora bit taprav domač :))

Zgodovina sprememb…

gendale ::

to sam eno drogo menjaš za drugo :D
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Unknown_001 ::

Pr alkoholu usaj veš, kaj piješ :))

gendale ::

ja sej pri farmacevtskih tabletah tud veš kaj je not, majo dost striktne standarde glede tega

edino ne veš kolk so študije o učinkovitosti/neškodljivosti napisane v prid proizvajalcu, ker jih ponavadi on tud plača
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Unknown_001 ::

Pr alkoholu mislim da usi vemo, kake so posledice tak da Alko. WIN!:D

gendale ::

ne vem, občasna uporaba obojega je pomoje dost neškodljiva

pri redni (tle mislim flaša vodke na dan+) bi pa znal bit teli farmacevtski pripravki varnejši

vsaj za ghb vem da ima učinke praktično enake alkoholu + veliko manj škodljiv (edino lažje rataš zasvojen, ker ni mačka, ki bi ti drugače preprečil pit 24/7)...
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

mtosev ::

meni je najbolj smešno kak so pred leti moji mama trdili, da bi rabili ta ritalin jemati. je prebrala vse o njem in je rekla, da se ne strinja.
nekdo je pa trdil kak ni dobro, da ga ne bi jemal. haha do 12tega leta so mi vsi znaki adhdja izginli brez,da bi kdorkoli karkoli dalal na tem haha
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

minusnič ::

Mene bi pa zanimalo, ali ima skoraj štirimesečno jemanje zdravila Risperdal (učinkovina risperidon; vodna raztopina 0.25mg (zavedam se, da je to majhna doza; tega odgovora ne iščem, hvala)) kake bistvene posledice pri možganskem ravnovesju (vem, da deluje kot inhibitor za dopamin, serotonin, razumem kaj to pomeni; vendar nisem našel kakega vira, ki bi mi obrazložil zgodnje efekte, dolgotrajni razvoj možganov na risperidonu,procese po prenehanju jemanja). Te substance ne jemljem že več kot dva meseca.

Kratka anamneza: Moški, 16 let, v rodovniku ni kakih bolezni srcožilja (zaradi tega (in svojega občutja, da "tam nimam problemov") izključujem kake mehanske (bolj mehanske*, saj je vse prej ali slej mehansko (sinapse)) dejavnike) in ostalih ostalih kroničnih bolezni, razvoj normalen, pred tem nisem jemal nobenih zdravil, med tem razen tega zdravila nisem jemal ostalih zdravil, diagnoza niti ni specificirana (v mladosti ADHD (*tema), umsko nisem zaostal (verjetno tudi vsak, ki dojame pojem umske zaostalosti, ni umsko zaostal), v adolescenci so mi neuspešno poskušali dokazati stanje nekje na avtističnem spektru; sam se družbe ne izogibam, nimam šizofrenih in podobnih dejavnikov (ker se naj bi risperidon v veliki meri uporabljal pri le-teh)). Fizično sem aktiven (čeprav se mi včasih zgodi tudi nevolja do take aktivnosti).

Postavitev problema (ali zakaj me zanima "skoraj samo teorija"): Zdaj tega zdravila v telo nisem vnesel že dobra dva meseca. Vendar se na (naključne ali zelo stresne) trenutke počutim, kot da so moji možgani izgubili 40% funkcionalnosti, ko nisem v tistih trenutkih (ki niso ravno trenutki, mogoče kake pol ure) pa kake 20%. Seveda vem, da se s stresom taki občutki le nabirajo (lahko, da je to le zaradi tega, hehe (vendar na podlagi mojih prejšnjih odzivov ob stresu: dvomim)). Dejanski problem je pa to, da se mi šolsko povprečje (1. letnik, ni razvidno iz starosti) pred tem obdobjem (4) je znižalo za 1,5 (medtem nekaj negativnih ocen). To se lahko razume kot prva strelna rana ob obstreljevanju s srednje-šolsko piflarijo, vendar sta se dva taka navala zvrstila že pred tem obdobjem. To, da se ob vstopu v nek drugačen sistem izobraževanja povprečna ocenaspremeni, razumem, vendar sem to povprečje pridelal na dva načina:
-za piflarske predmete se sploh ne morem ničesar naučiti oziroma naučeno pozabil (najkasneje pred testom).
-za predmete, kjer je potrebno razumeti nekatere koncete (fizika, angleščina), sem te razumel, vendar so se mi možgani pred testom čisto izključili in je bil efekt tak, kot da za te stvari sploh nisem še slišal. Čeprav si stavri malo težje na čase predstavljam.
Za učenje mi je bilo dosti minimalno 3 ure in maksimalno 6 ur, razporejenih na minimalno 4 dni in maksimalno kaka dneva več kot teden pred testom ali spraševanjem. Ko sem čas (učenja) povečal je bil efekt enak. Seveda tega ne bom popolnoma preložil na "dogajanje v možganih", to je seveda tudi plod organizacije (ki pred tem obodbje ni bila slaba, da me ne boste narobe razumeli). Bolj me skrbi ta odklop pomnilnega dela možganov in še hujše tudi arimtetično-logičnega ob nepravih trenutkih in zmanjšano delovanje le-teh nasploh. Več nimam za poevdati (se opravičujem, ker sem neke iste stvari večkrat napisal, ampak sem to moral tako sestaviti, da je stopnja izpovedi ustrezala meni) in zmanjšano splošno delovanje teh. Čeprav včasih (kar mislim, da se vsaj pospošuje) se pa počutim čisto normalno in funkcionalno.
Če bi to lahko imelo dolgoročne efekte pri pomnenju (na katerem bazirana 3/5 predmetov in seveda tudi snov v potencialni višji šoli) (seveda je, ko je doza tako majhna in je čas tako majhen, se tega ne da zgeneralizirati). Seveda mi tej nezmožnosti prijeteljuje tudi splošno nek slab, težko določljiv občutek v zgornjem izseku možgan (občutek kot neka negibnost, vendar se ta tudi (upam, da) pospešeno umika (no, v povprečju; v stresnih dnevih narašča)).
Torej o kratkotrajnem me lahko moje razmišljanje (1/4) in mnenje za to specializiranih (3/4) pomiri, vendar me vseeno kakšen je takojšen vpliv te droge na možgane (lahko mi tudi pripnete kake vire, tisto kar sem sam našel mi ne koristi).
Ta nasvet seveda ne zamenjujem s posvetom z ustrezno usposobljeno osebo (preko katere naj bi to "zdravljenje" deloma potekalo), vendar me zanima. Na vprašanja o dejanski nameri (vsaj zdravilčevi) jemanja tega zdravila ne bi rad odgovarjal (sem že dosti povedal), prosim spoštujte. S starši sem se seveda tudi pred tem že posredoval, tukaj bi pa vseeno rad kake informacije. Na podlagi informacij, ki mi jih boste posredovali, ne bom ničesar zaključil (ne se bati, da sem zaradi tega nestabilen, stvar me le zanima; za kratkotrajno prihodnost jih itak ne bom mogel uporabiti) brez posveta. Verjetno me boste poslali na kak forum za te težave, vendar mene tukaj zanima skoraj samo teorija (seveda jo bom tudi tam lahko dobil, vendar bom kot zanimivo nadaljevanje teme (iz poživilnih drog do zaviralnih drog. skupni imenovalec je to, da jemajočemu scvrejo možgane ob nepravilni uporabi (ali pa tudi ob pravilni, saj to je tudi na nek način smisel mojega prispevka. Lahko da bom tudi na takem forumu toisto postal.))).
Heh, smešno je, da bližnji post govori o tem, da neke druge droge pomagajo pri funkcionalnosti možgan(ov?).
TL;DR: Bil na risperidonu 4 mesece, možgani se počutijo manj funkcionalne. Ali lahko to sproži kako drugo psihični, kemično (saj oboje je skorja enako) neravnovesje? Kakšne so zgodnje posledice.
TL;DR na kvadrat: Kakšne so zgodnje posledice jemanja risperdala (sem dosti an internetu našel na internetu, vendar so bili opisi zelo različni, razdrobljeni) pri mladoletnikih?

Se opravičujem, ker sem tole z iz worda prenesel, in nisem pazil, kako bi odstavki in poravnava izgledala tukaj.

No, droge so v povezavi s stresom slaba stvar. Še posebej tiste, ki naj bi ga odvračale.

Zgodovina sprememb…

minusnič ::

se nisem sploh zavedal naslova oddelka foruma "problemi človeštva". no, jaz nisem vse človeštvo. lahko premaknete v ložo. vendar (potencialno kontraproduktivno) delovanje takih zdravil, kot je risperidon, je problem človeštva. če se bo razvila debata, naj bo le-ta v smeri delovanja, saj me to zanima (sam sicer nimam dosti za prispevati)

gendale ::

evo najprej to - o tvojem specifičnem problemu ne bom pisal, oba lahko najdeva iste podatke na netu, samo pomoje bi bla zate res najboljša strokovna pomoč in čas

drugače glede psihiatričnih zdravil nasplošno... problem je v tem, ker ni tako, da bi v vseh primerih možne negativne posledice odtehtale koristne učinke, ampak je odvisno od primera do primera in hkrati še težko napovedat v naprej, ker ne poznamo dovolj dobro delovanja možganov
pa še dolgoročni učinki so vprašljivi, ker so take študije drage, ker so nekatera preveč nova, da bi sploh lahko videli dolgoročne učinke, ....
k temu dodamo to, da jih dosti rabi par tednov, da začnejo delovat....
za konec je pa problem še to da so raziskave v nekatere smeri težje (kar se tiče odobritve), ker se ukvarjajo s prepovedanimi snovmi oziroma njim podobnimi
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

AndrejO ::

Ko je govora o mentalnem zdravju, se ne da spregledati DSM. Ko je govora o DSM, se ne da spregledati kako se je skozi čas spreminjala sestava strokovnjakov[1], ki so ga sestavljali in tudi ne kritik iz strokovnih krogov[2]:
The Society is concerned that clients and the general public are negatively affected by the continued and continuous medicalisation of their natural and normal responses to their experiences; responses which undoubtedly have distressing consequences which demand helping responses, but which do not reflect illnesses so much as normal individual variation.


The putative diagnoses presented in DSM-V are clearly based largely on social norms, with 'symptoms' that all rely on subjective judgements, with little confirmatory physical 'signs' or evidence of biological causation. The criteria are not value-free, but rather reflect current normative social expectations. Many researchers have pointed out that psychiatric diagnoses are plagued by problems of reliability, validity, prognostic value, and co-morbidity.


[1] Pri DSM-IV je imela polovica strokovnjakov finančne povezave s farmacevtsko industrijo. Pri DSM-5 je bil delež takšnih že 70%.
[2] http://apps.bps.org.uk/_publicationfile...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

Double_J ::

Risperidon, to je antipsihotik, se pravi gre za drugo zadevo. Kratko jemanje dvomim, da imam kak vpliv. Če pa ješ desetletja pa v redkih primerih pride tudi do smrti lahko.

Neuroleptic malignant syndrome has been reported with risperidone, with at least two fatal cases reported.[medical citation needed] Tardive dyskinesia, an irreversible movement disorder, has also been reported with risperidone.[10]


Risperidone @ Wikipedia
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

[D]emon ::

fantasycamp je izjavil:

ja zmanjšaj vnos sladkorja in hidratov na sploh pa opaziš takoj razliko!


To, da cuker dela froce hiperaktivne, je mit. Enako kot ADHD.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

minusnič ::

"In 2006, the FDA approved risperidone for the treatment of irritability in children and adolescents with autism.[24] The FDA's decision was based in part on a study of autistic people with severe and enduring problems of violent meltdowns, aggression, and self-injury; risperidone is not recommended for "autistic people"=a with "mild aggression and explosive behavior"=b without an enduring pattern."

tako, da se tudi take droge uporabljajo po principu:

"starši tud to podpirajo, k recimo ritalin drži lih tok časa kokr so v šoli, pol doma so pa zmatrani (come down in to) in mirni"

No, meni naj bi to predpisali zaradi b, brez a. Upam, da imajo v DSM-ju primerno definicijo do kakih zapletov in kako ponavljanje naj bo (tukaj bom o sebi nehal govoriti, samo ta odziv (večinoma quote iz wiki) sem hotel dati na "Risperidon, to je antipsihotik, se pravi gre za drugo zadevo.". No, verjetno ima dobre učinke pri bipolarni in šizofreniji (vsaj pri starejših bolnikih, ki jim zdravje itak pospešeno peša in jim s tem še enko bolečino olajšajo). Upam, da amerikanci ne mislijo takih sredstev uporabljati z namenom olajšati vsipa mladostnikov v poboljševalnice (pri dvomljivo dosti-kaznivih dejanjih).).

Upam, da vsaj v novejši izdaji (DSM V). Upam da bo ta prevedena v slovenščino in bila obvezno razdeljena med dohtarje, saj nekateri zdravniki uporabljajo še tisto v srbohrvaškem jeziku (v ambulanti).

[D]emon ::

minusnič je izjavil:

šizofreniji


A lahko nehate bastardizirat to besedo. S-h-i-z-o-f-r-e-n-i-j-a. Iz cigave riti ste tisti š potegnil tud ne vem.

Shizofrenija @ Wikipedia
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

noraguta ::

iz Schizophrenie kjer se sch bere kot š. prek nemščine. kjer je pojem tudi zrastel gor. nevem od kje tebi shizofrenost.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

[D]emon ::

Evo, k tako radi opletate s SSKJ -- http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name...
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

blackbfm ::

Tale video lepo pojasni zadevo:


V bistvu ta video ne pojasni nic.

Adhd, resnicen ali ne, zgleda da je vedno vecji problem tist, ko folk vid nek random video na netu (zarote, farmacija in to je itak ful popularno) in mu 100% verjame.

Kamran ::

Hey,

A ADD = ADHD ali so razlike ? Kaj pa Aspergerjev sindrom ?

blackbfm je izjavil:

Adhd, resnicen ali ne, zgleda da je vedno vecji problem tist, ko folk vid nek random video na netu (zarote, farmacija in to je itak ful popularno) in mu 100% verjame.

Včasih so imele samo in zgolj velike medijske hiše, da so upravljale z informacijami oz. dojemanjem naše stvarnosti. Torej kaj vidimo, slišimo, čutimo in tipamo. Ko si pa dobil digitalno fotografijo, pa digitalne fotoaprate, pa 15 MPix v enem mobilnem telefonu, pa videomontažne programe, katere se lahko vsak nauči, širokopasovni internet dostopen za ceno povprečnega gospodinjstva, pa video portale,... se je pa ta primat osveščanja javnosti preselil tudi na "Janeze Novake", ne pa samo na Matjaže Tanke. Vsak je lahko sam svoj raziskovalni novinar danes in politikom postavlja neprijetna vprašanja. Če pa še obvlada(š) dodajanje efektov v videu oz. osnove videa, je pa še svoj videomontažer, lučkar, producent, tonski režiser, itn. Za distribucijo (YT) je pa itak poskrbljeno. Potem pa še malo FWD-ov po mejlih, FB-ju in je novica (resnica ali misi/disi-informacija že zunaj). Ni nujno pa, da s tem pada kvaliteta informacij. Vseeno ti pa prej ali slej presedajo tisti zaigrani prijateljski dialogi med novinarji: "Kakšno bo pa danes vreme Katja ? Ja Špela bo precej hhhhlaaadno, pa kopasti oblaki..." :))

BCSman ::

se z magnetno resonanco opazi kake nepravilnosti pri nekom, ki naj bi imel adhd ali ga določijo kar po občutku?

alexa-lol ::

Po občutku.
Včasih - 10 let nazaj - je blo tko da če si bil nemiren (ADHD) te je učitlca vn poslal pa te čez 15 min prišla iskat... danes baje tega ni več... baje celo starši z advokati ali pa sekirami po šolah skačejo.

45 min za eno normalno bitje ne bi smel biti problem... bolj mi gre na živce blok ure na faksu... vse študije kažejo da po 45 min začne koncentracija padati... no pa dejmo zato dve uri skupi pa bomo mel 1:30h da ja nobeden po 1 uri ne bo več vedel kaj je kaj, po možnosti pri kaki teoriji pri mehaniki.

GabrieLeo ::

ADHD ni tako grozno. Imam družinskega člana, ki je v tem poklicu že 15 let in sicer specijalni pedagog. Ukvarja se s takimi -nemirnimi mulci- in dela z njimi domače naloge, se uči in vedite da taki otroci garajo kot zmešani zato da bi vsaj malo tako sledili pouku kot sovrstniki. Dokazano je, da ima vsak mal ADHD v sebi (naprimer, ko je treba prešteti nule pri številu se malo zmedeš ker ti -preskakuje- itd...) zato nevem zakaj se eni s tem ukvarjajo kot da se govori o AIDSu, če smo pri kao hudih -boleznih-. To je čisto faljeno kakor so tudi tablete, ki so zgolj in samo nateg in pest v rit tistim, ki potem to kupujejo češ, da bo pomagalo? Svet je res še neumen.

Pro_moted ::

GabrieLeo je izjavil:

ADHD ni tako grozno. Imam družinskega člana, ki je v tem poklicu že 15 let in sicer specijalni pedagog. Ukvarja se s takimi -nemirnimi mulci- in dela z njimi domače naloge, se uči in vedite da taki otroci garajo kot zmešani zato da bi vsaj malo tako sledili pouku kot sovrstniki. Dokazano je, da ima vsak mal ADHD v sebi (naprimer, ko je treba prešteti nule pri številu se malo zmedeš ker ti -preskakuje- itd...) zato nevem zakaj se eni s tem ukvarjajo kot da se govori o AIDSu, če smo pri kao hudih -boleznih-. To je čisto faljeno kakor so tudi tablete, ki so zgolj in samo nateg in pest v rit tistim, ki potem to kupujejo češ, da bo pomagalo? Svet je res še neumen.


Haha a to je zaradi ADHD :-D Preberi kaj o delovanju očesa pa boš ugotovil da nimaš ADHD, kot tisti ki od tega služijo imenujejo to stanje, ko se človek zgovarja na to "bolezen". In ja verjamem da ima veliko ljudi težave s koncentracijo in takim treba pomagat, ampak ta ADHD je pač postal priljubljen izgovor za to če ti kaj v življenju ne uspe ali pa če starši ne znajo vzgojit svojega otroka in jim ta pleše po glavi.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

alexa-lol ::

Ne vem kaj se je v zadnjih 15 lwtih tako spremenilo da nekateri niso več sposobni slediti pouku...

To je pomoje bl fora da majo blesave starše, ki jih celo popoldne vlačjo po nekih krožkih in potem te isti starši hočejo da je njihov neumen otrok, ki je zrasel iz neumenga genskega zapisa odličnjak... ja pač vsi ne morjo biti odličnjaki. Pač nekateri hitreje računajo po defualtu nekateri pa pač ne... za to ne obstajaj tableta.

To je bolj problem da otroci ne poznajo avtoritete.. pač ne vejo kakšno je njihova vloga v kardelu... to pa zato ker nimajo močne moške vloge, ker je njihov oče prikriti homoseksualec in hodi na poslovna simpozije v London kjer se fuka z istomislečimi. Mat je pa itak BDSM mistress, ki ima tega fotra za slavea... in kako naj potem kaj normalenga zraste...

GabrieLeo ::

Dobr ajde pa rečmo da mam zjeban vid no. Ampak samo ne primerjat ADHD s kakim davnovim sindromom (sem tudi take budale že slišal) in ja seveda obstajajo starši, ki se grejo smilit samim sebi češ: otrok je prizadet. Ni. Samo veliko načrtovanja, sprotnega dela in zapisovanja je potrebno. Imel sem sošolce z ADHD, ki so bli popolnoma normalni, mogoče malo social-awkward ampak so delal tudi po 4 ure za šolo na dan. Pa se je smejalo pa držalo za čelo kao: kaj imaš pa ti tok časa za delat za šolo? Ko smo meli športno je prfoksa za matematko pršla po mulce in so tam delali matematiko mi pa v smeh da nemoreš bit tok neumen.

Na koncu smo mi delali popravce oni pa bili na morju pa so začele padati kritike, da se jim serje samo zaradi dodatne pomoči pa take bučke. :D

vorantz ::

A ni tudi ena izmed teorij, da je adhd samo posledica prehrane?
Preveč energijska hrana in pijača pa to

alexa-lol ::

Veš kaj je z zjebanim vidom...
v drugem razredu so mi zmerili dioptrijo in potem do 7ga razreda nisem nosil očal (takrat sem imel že nekje -3.5 na obe oči z astegmatizmom) ker jih nisem hotel (doma sem jih mel) pa sem vse razrede zdelal s prav dobrim, dobil razna priznanja itd... pač al se navadiš al te pa sistem izvrže.. je blo pa zanimiv v tretjem razredu k smo se kao angleščino učil s pomočjo nekih kaset k nisem videl kaj una baba piše po tabli potem sem pa posluhu nekaj spisal .. se navadiš iz drugih kanalov informacije procesirat:D

No potem v 7 in 8 sem nosil leče.
V gimnaziji ker sem razvil neko alergijo na leče in potem prvi in drugi letnik spet nisem nosil očal pa sem isto naredil letnik.. v drugem sem dobil celo srebrno Vegovo priznanje... tko da ja...

Tudi če nisem imel očal sem bil kar konkurenčen učenec.. tko kot če bi Raikonenu mau krilca mankal pa bi še vedno bil dober :)

mojca ::

Coursera nudi predavanja o ADHD-ju, če koga zanima: https://www.coursera.org/course/adhd

@BCSman: v 4. tednu je predavanje o slikanju možganov. Na kratko: ja, razlike so vidne. (Kar pa ne pove ničesar o tem, ali je drogiranje zares smiselno. Na svetu ne najdeš dveh posameznikov z identično sliko možgan.)

A kdo slučajno ve, koliko let je ADHD "prisoten" v Sloveniji in koliko časa je že v navadi drogiranje mularije? Ko sem hodila v šolo, nisem nikoli slišala niti besedice o ADHD-ju.

Arto ::

Saj v videu ne reče, da je ADHD fiktivna bolezen...

Super Sonic ::

A kdo slučajno ve, koliko let je ADHD "prisoten" v Sloveniji in koliko časa je že v navadi drogiranje mularije?

Lahko si predstavljaš - bolj kot kapitalizem pospešuje, manj je časa za otroke. Osebno ko gledam - večina 3 letnikov obvlada tv daljinc na pamet in se hrani 3/4 dneva z junk foodom. V vrtec jih, s coca-colo v roki, hodjo iskat babice in dedki. Vzporedno pada tudi komunikacija v družinah - folk se ne zna več pogovarjat in ko potem en mulc na neki šolski predstavi doživi en retardiran izpad, se ga pelje do doktorja. Po nasvetu socialne delavke oz. psihologinje.

Recimo Michael Phelps je imel tolk sreče, da ga je mati peljala raje na šport, kot goltat neke tablete. Čeprav ni blo čist tko, se je še vedno izteklo kar fajn.
http://www.health.com/health/gallery/0,...
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

alexa-lol ::

mojca je izjavil:

Coursera nudi predavanja o ADHD-ju, če koga zanima: https://www.coursera.org/course/adhd

@BCSman: v 4. tednu je predavanje o slikanju možganov. Na kratko: ja, razlike so vidne. (Kar pa ne pove ničesar o tem, ali je drogiranje zares smiselno. Na svetu ne najdeš dveh posameznikov z identično sliko možgan.)

A kdo slučajno ve, koliko let je ADHD "prisoten" v Sloveniji in koliko časa je že v navadi drogiranje mularije? Ko sem hodila v šolo, nisem nikoli slišala niti besedice o ADHD-ju.


Nekje sem gledal da če eno leto igraš klavir oz. se ga učiš dejansko pride do preoblikovanja možganskih strutkur.. pač možgani so plastični.

Včasih se je reklo mulcu ki ni bil priden pač nevzgojen pizdun... zdaj je pa bolj politični korektno da rečeš da ma ADHD... in potem seveda industrija vskoči kot pri npr. tabletah za visok pritisk.

Je zanimivo da vse te paciente realen sektor kaj hitro ozdravi... tam je pač tko... plačam te da nekaj narediš... me ne briga kako samo naredi... no in pač če hočejo dobiti dnar se morjo skup uzet in se samodisciplinirati.. če ne ga pač vržejo iz službe... no par takih epizod in človek je čudežno ozdravljen.

gendale ::

alexa-lol, če ti nisi hotu nosit očal k si budala, to še ne pomeni, da otroci k slabo vidijo ne bi smeli met na voljo očal

mojca, se da to pogledat brez da se registriraš?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

mojca ::

Verjetno ne, ampak saj je registracija zastonj in verjetno se lahko registriraš tudi z junk mailom, če želiš. Boljše vprašanje je, če se sploh lahko prijaviš na predavanja, ki so ravnokar mimo. Na pretežen del predavanj se ne moreš prijaviti izven razpisanih terminov.

gendale ::

sem glih probal, posnetke se da gledat :D
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

zee ::

mojca je izjavil:

Coursera nudi predavanja o ADHD-ju, če koga zanima: https://www.coursera.org/course/adhd

@BCSman: v 4. tednu je predavanje o slikanju možganov. Na kratko: ja, razlike so vidne. (Kar pa ne pove ničesar o tem, ali je drogiranje zares smiselno. Na svetu ne najdeš dveh posameznikov z identično sliko možgan.)

A kdo slučajno ve, koliko let je ADHD "prisoten" v Sloveniji in koliko časa je že v navadi drogiranje mularije? Ko sem hodila v šolo, nisem nikoli slišala niti besedice o ADHD-ju.


Takrat se je temu reklo, da je mularija razvajena in da se ne zna obnasat.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

gendale ::

Mi smo v oš imeli enega sošolca, ki naj bi mel ADHD (tko so nam rekli) in je bil kar problematičen, ne vem koliko je imela pri temu bolezen in kolio njegova osebnost. Se je pa orenk poznalo, kdaj je jemal zdravila (žal ne vem kaj) in kdaj ne (starši so bili proti temu, da jih jemlje) - z zdravili je bil čisto normalen, brez pa kr problematičen (motenje pouka, nadlegovanje sošolk in šibkejših sošolcev, ..). Imel je tudi eno pedagoginjo (?), ki naj bi mu pomagala, ampak ni šlo čist kul oziroma ga ni mogla ravno kontrolirat.
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

zee ::

Naj se dodam, da je ADHD produkt danasnjega casa, casa "instant" resitev, ceprav se izkaze, da je vzgoja proces, ki ni nujno prijeten tako za starsa kot za otroka.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

gendale ::

Jaz nisem proti zdravilom v vseh primerih, če je za nekoga razmerje med koristnimi in škodljivimi učiniki dobro in če si jih želi jemati, ne vidim problema. Seveda je treba človeku predstaviti/dati na voljo tudi druge možnosti zdravljenja. Pa možnosti je treba predstaviti čim bolj nepristransko, recimo če zdravnik, ki je ravno prišel s 'strokovnega izleta' organiziranega s strani Novartisa (firma, ki dela Ritalin), predlaga zdravljenje z Ritalinom, je stvar verjetno malo sporna. Še najbolj problematična se mi zdijo pri mlajših otrocih, ki se težko sami odločijo, ampak se za njih odločijo starši, za katere ni nujno, da izberejo najboljše za otroka (recimo tist primer z ritalinom, ki drži lih tolko kot so v šoli, potem pa popusti in so doma utrujeni in mirni).
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

[D]emon ::

zee je izjavil:

da je vzgoja proces, ki ni nujno prijeten tako za starsa kot za otroka


This.

In potem imas folk, ki misli, da je permisivna vzgoja to, da otroku pustis da pocne vse kar hoce, in zaradi takih potem ratujejo take "bolezni". Starsi jih na neki tocki niso zmozni vec obvladat, in kar naenkrat je to zdravstveni problem.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

alexa-lol ::

[D]emon je izjavil:

zee je izjavil:

da je vzgoja proces, ki ni nujno prijeten tako za starsa kot za otroka


This.

In potem imas folk, ki misli, da je permisivna vzgoja to, da otroku pustis da pocne vse kar hoce, in zaradi takih potem ratujejo take "bolezni". Starsi jih na neki tocki niso zmozni vec obvladat, in kar naenkrat je to zdravstveni problem.


+1

Baje so v ZDA že primeri ko petletnikom dajejo zdravila proti ADHD.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najstarejši igričarski goljuf Todd Rogers razkrinkan

Oddelek: Novice / Igre
349906 (4994) 49106
»

Perfekcionist aka nič dokončati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
718958 (5351) GrX

Tablete za študiranje?

Oddelek: Šola
238673 (7854) Motika
»

odrasla hiperaktivnost

Oddelek: Loža
61584 (1229) Matija82
»

Poživila za možgane

Oddelek: Loža
4510389 (8343) gendale

Več podobnih tem