» »

Wifi USB adapter mi prekinja povezavo z WIFI modemom

Wifi USB adapter mi prekinja povezavo z WIFI modemom

bhocevar2000 ::

Imam problem:
Imam Amis optično povezavo preko wifi modema Telsey.
Na ta modem imam wifi povezavo z mojim prenosnikom, ki ima vgrajeno wifi mrežno kartico. Zadeva deluje brezhibno, povezava je stabilna .
Problem je moj namizni računalnik, ki pa nima vgrajene mrežne kartice. Na modem se povezujem s TpLink TL-WN722N wifi USB adapterjem (tisti z antenco). Zadeva se poveže brez problema. Problem pa nastane, ker mi v eni uri to povezavo prekine vsaj 5 –krat. Po recimo 15 do 20 sekundah prekinitve,se povezava vzpostavi nazaj. In potem zopet dela normalno do nove prekinitve. Poizkusil sem že s posodobljenimi driverji z neta , pa je stvar ista. Izklopil sem tudi požarni zid pa ni nič pomagalo. Aja še to, moč signala pri tem PC ju je konstantna, 98-100% - excellent.

Kupil in priključil sem še en wifi USB adapter in sicer Belkin SURF N300 XR adapter( tudi z antenco ). Tu je stvar pa še veliko hujša. Pri tem adapterju mi pa prekinja na vsake pol minute povezavo z AMIS wifi modemom.
Na PC – ju imam instalirane XP home edtion SP3 windowse ( zaradi nekih programov za pisanje glasbe , ki 100% ne bi delali na visti ali win7).
Na Amis tehnični pomoči so mi zagotovili da z modemom ni nič narobe, kar verjamem, saj TV in telefon delata ves čas BP.

Kaj bi še bilo lahko narobe??
Prosim za pomoč.

bhocevar2000 ::

Evo tolk me je znerviral ta USB adapter , da sem še temo postavil v napačni forum.
Prosim admina , če jo prestavi v "omrežja in internet".

Se opravičujem !
Bogdan

D3m ::

Kako si inštaliral gonilnike za WN722N? Si uporabil samo priložene .sys datoteke ali si zagnal inštalacijskega čarovnika?

Ker jaz nimam težav z WN722N.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

bhocevar2000 ::

Instaliral sem s čarovnikom , iz mini diska in nato izbereš ustrezen model, driver& utility itd.....

Še to : Antivirus je Microsoft security essential, če ma to kaj veze.

bhocevar2000 ::

Instaliral sem s čarovnikom , iz mini diska in nato izbereš ustrezen model, driver& utility itd.....

Še to : Antivirus je Microsoft security essential, če ma to kaj veze.

bhocevar2000 ::

Instaliral sem s čarovnikom , iz mini diska in nato izbereš ustrezen model, driver& utility itd.....

Še to : Antivirus je Microsoft security essential, če ma to kaj veze.

D3m ::

Izbriši driver in utility. In namesti samo gonilnike (najnovejše na Tp-link.com) pod upravitelj naprav.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bhocevar2000 ::

Hvala D3m za odgovor, opravil tako kot si napisal a ostaja problem isti.

D3m ::

Hmmmmm. Si mogoče probal drugi USB vhod?

Če ne bo šlo z USB vhodom bi lahko probal sledeče:

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

bhocevar2000 ::

OOOOOOOOOOOOOOOOOMMMMMGGGGGGG...... kdo bi si mislil, da en USB port lahko naredi take probleme. Priključeval sem WIFI adapter na USB port na sprednji strani PC-ja ( je bil pač čisto pri roki).
Po nasvetu D3m sem nato adapter priključil na prosti port na zadnji strani PC - ja in evola...... zadeva že več kot 10 ur laufa brez prekinitev. Pa toliko sem se presekiral ker wifi ni deloval....

Mislim, človek bi pričakoval, da če obstaja priključek na PC - ju , da bo delal tako kot se spodobi,ne pa da ga takole svira....

@D3m - VELIKA HVALA TI za ta nasvet, en velik problem si mi rešil. Thanks !!

Bogdan

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Ni problema.
|HP EliteBook|R5 6650U|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup USB Wifi adapterja za PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
5935 (753) mzakelj
»

Žični internet v sobi

Oddelek: Omrežja in internet
81835 (1342) franseliski
»

Problem z wirelessom/brezžično anteno (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
588360 (7452) Jst
»

Kateri mrežni adapter kupiti

Oddelek: Omrežja in internet
91304 (1182) Ale3š
»

Nakup Wifi antene

Oddelek: Omrežja in internet
152686 (2199) goranzaric

Več podobnih tem