» »

Virtualizacija strojna oprema

Virtualizacija strojna oprema

Old Spice ::

Trenutno uporabljam prenosnik (Macbook) na katerem pa poleg primarnega operacijskega sistema tečejo še tri virtualke (2x Windows 7 in 1x Windows 2008). Uporabljam Virtualbox. Imam dvojedrni Sandy Bridge 3MB L3 in 2.5Ghz, 8GB RAMA in 240GB SSD. Virtualke se rabijo takole:

1. Windows 7 - torrent odjemalec, testiranje programske opreme
2. Windows 7 - odjemalec za aplikacijo
3. Windows 2008 - Podatkovna baza, domena, strežnik za aplikacijo

Večinoma gre za nezahtevne aplikacije. OSX uporabljam pretežno za brskanje, musko, filme,... nič posebnega. Vseeno sistem ko enkrat vzporedno laufajo dve virtualke ni pretirano odziven oz. so vidna pogosta zatikanja.

Kar me zanima je v bistvu ali je pameten prehod na 16GB RAMa v mojem primeru? Koliko bi to stanje izboljšal? Ali je bolj smiselen nakup prenosnika z štirijedrnim procesorjem in 8GB RAMa?

black ice ::

8GB RAM je _premalo_. Koliko RAM-a si dodelil posamezni virtualni mašini?
Za procesor ti ne vem povedati, vsekakor od viška jeder glava ne boli. Najprej si poglej task manager oz. alternativo na primarnem sistemu.

Old Spice ::

Windows 2008 -> 2GB, ostali dve 1GB. Predvsem nisem navdušen nad kupovanjem novega prenosnika, ker me pride bistveno več kot recimo nadgradnja na 16GB rama.

Invictus ::

Ker nisi napisal kateri Mac imaš, poglej če se ga da nadgraditi na 16 GB.

Sicer pa, ali sploh imaš performančne probleme, ali imaš samo nekaj denarja odveč?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

klinker ::

Sej je napisal da sistem ni tako odziven ko vse virtualke lavfajo.
Glede na to da si za primarni os pustil 4gb prostega in da ne delas nic posebnega + tega je tudi SSD ze not, bi reku da je res premalo jeder na cpuju.
Odpri si performance monitor in pocekiraj cega zmanjkuje.
Sam sem na mojemu hackintoshu 1x za test pognal 2x ubuntu in v njih compile-av rom za Androida, pa je vse presenetljivo dobro lavfalo. Vsaki virtualki sem dodelil 4gb rama ter eno jedro, imam pa i5 750 ter 12gb rama...ssdja takrat tudi se ni blo not.

blackbfm ::

1. in 2. združi? pa ne vidim neke prednosti da torrent laufaš v virtualcu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik za na FRI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10922245 (11432) galu
»

Kakšne imate Izkušnje z 4 in 8 GB rama? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
949773 (7452) alexz
»

Nakup novega prenosika POMOČ

Oddelek: Pomoč in nasveti
211756 (1352) shadeX
»

16 gb ali 32 gb RAM??

Oddelek: Kaj kupiti
495944 (4397) Venum
»

VMWare in podobni?

Oddelek: Programska oprema
194064 (3125) slitkx

Več podobnih tem