» »

Harware in virtualizacija v domačem omrežju

Harware in virtualizacija v domačem omrežju

trapistek ::

Pozdravljeni,

Doma bi si rad postavil virtualizacijsko okolje, na kateri bi imel postavljene linux strežnike. Rad bi dosegel sledeče:

1. Nizka poraba energije !!!
2. Raid podpora je lahko tudi softwarska, čeprav je hardware raid dobrodošel.
3. Prostor: ne bi rad kupil onih velikih Rackov, ki zavzamejo veliko prostora in so glasni ko sto mater.

Razmišljam o nakumu microserverjev nad katerimi bi potem postavil KVM, OpenVZ ali katero drugo open-source alternativo. Definitivno se ne mislil ukvarjat z plačljivimi stvarmi kakor je VMWare, ki so totalno predrage za domačo rabo.

Zanima me kaj vi mislite o postavitvi virtualizacijskega okolja na microserverjih: mogoče kaj takega: HP

Mi v nasprotnem primeru lahko svetujete kateri hardware naj vzamem.

Hvala in lep dan

mgermo ::

Ta microserver je kul.
Vsekakor za virtualizacijo potrebuješ veliko rama, tako da glej da jih ima 8gb+ (oz. sam nadgradiš)

trapistek ::

Nekje sem bral, da se tega ne splača: http://www.virtualizationadmin.com/blog...

Na koncu pride do zaključka:

In closing, although the MicroServer, at first glance, appears to be a great fit for a home lab, it's seriously underpowered and overpriced for anything significant. If you need a server for a home lab, you can get a lot more horsepower for less money by looking around a bit.


Najboljši ima tudi max 8GB rama ... mogoče bi bilo res boljše, da ima 16gb rama. Čeprav bi rad vse skupaj povezal tako, da lahko kupim novi microserver, ga priklopim in imam več resourcov: cpu, rama, diska ... nevem zdaj koliko se to da, če uporabim neki hypervizor, zato pa raje tu vprašam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trapistek ()

b3D_950 ::

Za domačo rabo je pomoje ok, sam imam pc z AMD II X2 250 procesorjem in brez težav poganja 5 VM (4x KVM + 1 openvz) z 8GB rama.
Edino poraba ni ravno majhna, tam +50W.

Alternative mogoče SUPERMICRO X9SBAA-F ali kakšne ITX plate z AMD/Intel celeron procesorjem (atomi nimajo vt-x).

trapistek ::

No saj, če je od 50-100W to je manj od 10eur na mesec ne?

Ima kdo še kak predlog, predvsem o kakšnem microserverju, ki bi prišel v upoštev?

darkolord ::

Definitivno se ne mislil ukvarjat z plačljivimi stvarmi kakor je VMWare, ki so totalno predrage za domačo rabo.
ESXi je brezplačen.

Isotropic ::

mogoce server atom ali kaksen cenejsi proc, ki ima cimvec podpore za virtualizacijo.

b3D_950 ::

> "No saj, če je od 50-100W to je manj od 10eur na mesec ne?"

Tam nekje, ampak moraš še upoštevat dodatne prispevke + ddv. Tako, da spet ni tako poceni, kot zgleda.

Isotropic ::

na leto kvecjemu se mi zdi

trapistek ::

Kaj si mislite o tem: http://www.usmicro.com/crikit.php

Tu gor lahko poganjaš max 16 VM, čeprav je priporočljivo manj in porabi manj kot 100W energije.

Načeloma pa stane malo več: 1400 $ .

Zanima me, če kdo to že ima in imate kakšno mnenje o tem.

trapistek ::

Lahko kdo potrdi tudi ali dobiš zraven zgolj 240GB SSH ali tudi zunanjo enoto 1TB disk:

microserver1

microserver2

Zgleda kakor, da odvisno kje kupim, toda bega me, da je cena obeh 1400$.

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trapistek ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virtualizacija Proxmox, zfs, količina RAMa?

Oddelek: Pomoč in nasveti
181915 (1549) krho
»

Server za učenje

Oddelek: Strojna oprema
171776 (1345) pickle_rick
»

Strežnik za manjše podjetje

Oddelek: Strojna oprema
363393 (2321) levaky
»

Raspberry Pi naprodaj 20. februarja, specifikacije znane (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Procesorji
17057522 (47571) MrStein

Več podobnih tem