» »

Tu je Firefox 21

Tu je Firefox 21

Slo-Tech - Izšla je nova verzija odprtokodnega spletnega brskalnika Firefox 21. V novi različici je spet nekaj novosti, med katerimi velja izpostaviti spremembo možnih nastavitev za zloglasno funkcijo Ne sledi (Do Not Track - DNT). Ta bo imela odslej tri možnosti glede na nastavitve uporabnika. Poleg klasičnih Ne sledi in Nedoločeno je dodana eksplicitna možnost Sledi za tiste, ki bi želeli gledati personalizirane reklame. Nekaterim ljudem bo to dejansko koristilo.

Druga večja sprememba je še poročilo o stanju Firefox (Health Report), ki beleži osnovne informacije o kondiciji brskalnika, kot so čas za zagon, čas od zagona, število zrušitev itn. Sčasoma se bo to poročilo še poredilo z dodatnimi informacijami. Ta bo informacije pošiljal tudi Mozilli (seveda anonimizirane), z njimi pa želijo izboljšati uporabniško izkušnjo. Sicer ima Firefox že precej storitev za samozaščito, recimo obnovitev zavihkov po zrušitvi, blokada nevarnih in zastarelih vtičnikov, opozarjanje na zlonamerne povezave. Pošiljanje teh podatkov Mozilli je mogoče izključiti.

Dodana ja še API-knjižica za družabna omrežja, ki so tesneje integrirana v Firefox. Razvijalci pa bodo najbolj veseli oddaljenega profiliranja (Remote Profiling).

Prenos je mogoč z domače strani.

35 komentarjev

opeter ::

Huh, že včeraj se mi je osvežil, pa sploh nisem opazil.

V novi različici je spet nekaj novosti, med katerimi velja izpostaviti spremembo možnih nastavitev za zloglasno funkcijo Ne sledi (Do Not Track - DNT). Ta bo imela odslej tri možnosti glede na nastavitve uporabnika. Poleg klasičnih Ne sledi in Nedoločeno je dodana eksplicitna možnost Sledi za tiste, ki bi želeli gledati personalizirane reklame. Nekaterim ljudem bo to dejansko koristilo.


Kako je to mišljeno?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

technolog ::

To je pa sedaj že kar nekaj časa, odkar je izšel. V ArchLinux repozitorijih ga imamo že 4 dni.

Chrome (Chromium) je postal grozno požrešen z RAMom, zato razmišljam, da bi spet šel na Firefox.

subby ::

Jaz se samo bojim, da bo čez dve verziji izginil keyword.url, kot je že v nightlyu.

simnov ::

Že od 20 verzije mi gre na k. Ko mi ne odpre okna prenosi , ko kaj začneš prenašat.

subby ::

about:config
browser.download.useToolkitUI daj na True

RejZoR ::

simnov je izjavil:

Že od 20 verzije mi gre na k. Ko mi ne odpre okna prenosi , ko kaj začneš prenašat.


In zakaj bi to rabil, če pa je sedaj mini downloader v taskbaru? Če pa browser zapreš, pa se pojavi download okno, da nadaljuje download tud ko browser ni odprt. Prvo je bilo mal čudno, zdej pa mi je celo bolj všeč.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

simnov ::

Meni se ni okno pojavilo meni se je vse ugasnilo.Po drugi strani pa tako ali tako uporabljam IDM.

Qushaak ::

technolog je izjavil:

... Chrome (Chromium) je postal grozno požrešen z RAMom, zato razmišljam, da bi spet šel na Firefox.

Res mi greste že pošteno na k**** s tem RAM-om. A vi brskate pa gledate razne task manager-je kolk kakšna reč pokuri RAM-a?
Kot da bi bili 10+ let nazaj ko je bil RAM res drag, da si ga dobil spodobno količino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qushaak ()

hojnikb ::

in kaj točno je narobe da stvar kuri ram ?
sj ram je zato, da se pokuri.
#brezpodpisa

Jst ::

Ampak je razlika, če odpreš recimo v IE, Chrome in Operi 20 enakih tabov, potem pustiš čez noč in se ne dotikaš in nazadnje pogledaš CPU Time, porabo RAMA in I/O. In če en brskalnik izstopa za več kot dvakrat... Imaš, po mojem mnenju, vso pravico se na glas dreti, da je določen brskalnik slabo narejen.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

hojnikb ::

in zakaj bi mogu met nek browser skos odprt, da ti smeti po računalniku (sploh ko ga ne uporabljaš) ??
#brezpodpisa

k4vz0024 ::

hojnikb je izjavil:

in zakaj bi mogu met nek browser skos odprt, da ti smeti po računalniku (sploh ko ga ne uporabljaš) ??


Zato, da prišparaš baterijo, ane?

Gregor P ::

Sam imam pri delu običajno odprtih minimalno 30 zavihkov, sicer pa rajši okoli 60 (skozi več dni dela), kar znese pri FF recimo 1,5GB RAM-a (v tem trenutku za 10 zavihkov porabi 700MB, seveda skupaj s samim programom vred) ... tako da meni je tudi všeč, če brskalnik zna uporabiti manj RAM-a za enako opravilo, ker imam poleg ponavadi odprtih še nekaj drugih "požrešnih" aplikacij:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

technolog ::

No, problem je če ga pokuri več, kot ga imaš. Jaz imam 4 GiB, pa ga je konc, takoj ko imam več kot 20 zavihkov. In ko začne sistem swapat, se ne da nič več delat na njem.

k4vz0024 ::

Še vedno se mi sesuva slo-tech stran o ocenjevan ju fotografij.

Gregor P ::

technolog je izjavil:

No, problem je če ga pokuri več, kot ga imaš. Jaz imam 4 GiB, pa ga je konc, takoj ko imam več kot 20 zavihkov. In ko začne sistem swapat, se ne da nič več delat na njem.

... brez skrbi, se večkrat zgodi, da kakšna slabo spisana zadeva na spletni strani začne nažigati RAM v njegovo "neskončnost":P ... v tem primeru je itak vseeno koliko zavihkov imam odprtih.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Glugy ::

Ma to je lih tko k da bi reku da se s pocen kolesom pride kamorkol. Ja sej se sam z dražjim se pač bolj udobno pelje. Tako da ni dost da stvar dela, mora delat kar se da optimalno. To da je RAM pocen ni noben izgovor zame. Program mora bit kar se da v nulo narjen. ne bomo zdej zarad cenejše tehnologije neke nedodelane programe dobival.

Hayabusa ::

Grr, v 20 so spremenili DL manager, v 21 pogrešam tole:

jacal ::

Hayabusa je izjavil:

Grr, v 20 so spremenili DL manager, v 21 pogrešam tole:


Kaj pogrešaš, tovariš?

Hayabusa ::

Screen iz v21

k4vz0024 ::

Poglej pod Options > History > Custum settings, če je kakšna rešitev.

win64 ::

Je pod zgodovino ta gumb.

Hayabusa ::

Zelo simple kveščn sem postavil:
kako ga dobim nazaj direktno pod Tools, tako kot je bil v v20 ?
Bolj ga mozilla ni mogla skriti :)) ?

jacal ::

History -> Clear Recent History ... (Ctrl Shift Del) (win7)
History -> Clear Recent History ... (Ctrl Shift Del) (ubuntu studio)

Ne želim biti neprijazen, a se mi zdi precej enostavno dostopno.

Hayabusa ::

Bolj enostavno kot je bilo v 20 in prejšnjih verzijah ni mogoče.
Sedaj so iz razloga X prestavili na neko 4 klike oddaljeno mesto.

(Ctrl Shift Del) (win7)

Možganske resurse uporabljam za bolj pomembne zadeve, kot učenje bližnjic na tipkovnici.


Si moram sam zbuildati src, da bom imel notri kar pogrešam ali kako ?

jacal ::

(Ctrl Shift Del)
Tega mogoče nihče na svetu ne uporablja. Le uporabljaj svoje resurse. Malce se mi zdi, da se bodeš z oslovo senco. Vso srečo. Over and out.

Buggy ::

...kako 4 klike oddaljeno mesto? Ne razumem te...saj imas isto klikov oz. se manj ce uporabljas oz imas vkloplje n Menu bar. Namesto v Tools gres v History!

Hayabusa ::

v21
Klik na tools (1), options (2), privacy (3), clear your recent history (4).


v20
Klik na tools (1), clear your recent history (2).

Buggy ::

pa kaj si trmast al se norca delas? Saj ti je bilo ze parkrat napisano, da ne isci te nastavitve vec v Tools sekciji ampak v History

...jaz nastejem dva klika:

Klik na History (1), clear recent history... (2)

How do I clear my history FF21?

Hayabusa ::

Klik na History (1), clear recent history... (2)

Kako prideš do tega History z enim klikom ?

Buggy ::

imas pod toolbars prisotno kljukico za Menu bar? V primeru default view-a pa imas tako kot je prikazan na zgornjem linku...pac pred tem kliknes se na gumb na Firefox ;)

Hayabusa ::

Menu bar je vklopljen.

PARTyZAN ::


Hayabusa ::

Hvala, to sem iskal.

veteran ::

uporabiš Menu Editor in urediš menije...

https://addons.mozilla.org/sl/firefox/a...



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Velike spremembe v Firefoxu: podpisovanje razširitev, WebExtensions za združljivost, (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5724442 (18385) tor2
»

Firefox bo privzeto blokiral vse vtičnike razen Flasha (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5219006 (16552) gendale
»

Firefox z napako (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
10614303 (10500) veteran

Več podobnih tem