» »

Osvetlitev delovnega pulta v kuhinji

Osvetlitev delovnega pulta v kuhinji

1
2
»

IQ42 ::

Živjo!
Doma sem našel en star usmernik 15V/1A, ki bi da uporabil za cca 1m 5050 LED stripa.
Ali bi ga skuril, oz., kaj bi dal v serijo, da ga ne bi? Upor recimo 220?, ampak ga nimam in zato se v Lj. Ne bi vozil. Ideas?
Btw, pri digitlink imajo napajalnike 12V/60W za 11€+DDV, kar je po mojem ugodno.
I have learned from my mistakes
and I am sure I can repeat them exactly.

Balaton ::

A je sploh možno povezati LED trak s PC napajalnikom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Balaton ()

IQ42 ::

Ja seveda. Rumena je 12V, črna je GND. Potem moraš še kratko vezati pin 16 24-polnega konektorja (zelena) na GND (črna). To je to.
I have learned from my mistakes
and I am sure I can repeat them exactly.

Baleno ::

Za osvetlitev kuhinjskega pulta sem po Ebayu nabavil LED trak 3528, 120 diod na meter, toplo bele barve. Zdaj pa ne vem, kam bi bilo najbolje trak namestiti, ali pri steni ali bolj proti robu zgornjih elementov. Kot osvetlitve diod je 120 stopinj. Kakšne so vaše izkušnje glede osvetljenosti pulta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baleno ()

Anney ::

Najdi temo led osvetlitev stopnišča, tam so moje slike.

Okapi ::

Zdaj pa ne vem, kam bi bilo najbolje trak namestiti, ali pri steni ali bolj proti robu zgornjih elementov
A ti je težko provizorično položiti trak na enem in drugem mestu? Tako boš najbolje sam videl, kaj je bolje.

O.

St235 ::

Baleno je izjavil:

Za osvetlitev kuhinjskega pulta sem po Ebayu nabavil LED trak 3528, 120 diod na meter, toplo bele barve. Zdaj pa ne vem, kam bi bilo najbolje trak namestiti, ali pri steni ali bolj proti robu zgornjih elementov. Kot osvetlitve diod je 120 stopinj. Kakšne so vaše izkušnje glede osvetljenosti pulta?


probaj, načeloma je pa boljše bolj spredaj, ker tam rabiš več svetlobe. Varianta so tudi kotni profili.

borisk ::

Sam imam trak na sredini zgornjega elementa. sveti dobro, priporočam.

LEDuser ::

Če kdo nima stikala ob pultu ali bi želel imeti malo sodobnejšo LED osvetlitev mu lahko priporočam "Brez kontaktno" LED senzorsko svetilko. Drugače pa kdor bo delal s poceni LED trakovi naj ga opozorim da se bolj splača dati 30% več pri nakupu ker je življenjska doba takih trakov lahko daljša tudi za 50% ali več.



Lp, Matej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LEDuser ()

dxx ::

Ni reklama, ampak meni so zelo dobro svetovali na http://www.superstrela.com/
Lp

mihec87 ::

Se je gdo igral kaj z kotnimi profili ki imajo možnost različnih kotov(glede na to kako je obrnjen je 30 ali 60 stopinj).Sicer za nad pult se mi zdi da je 30 stopinj še najbolje..
https://www.inled.si/alu_profili_za_led...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

c3p0 ::

0 stopinj in odmaknjena od stene.

OZZY ::

Jaz sem naklon rešil s tem: https://zarnica.si/klus-nosilec-profila... in seveda pripadajočim led profilom.
Go with the flow.

Machete ::

mihec87 je izjavil:

Se je gdo igral kaj z kotnimi profili ki imajo možnost različnih kotov(glede na to kako je obrnjen je 30 ali 60 stopinj).Sicer za nad pult se mi zdi da je 30 stopinj še najbolje..
https://www.inled.si/alu_profili_za_led...

Ne. To ni namenjeno za nad pult. To je bolj za v predale in garderobne omare. Lp
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

St235 ::

Zakaj tega ne bi mogel uporabot nad pultom?

Dimnik ::

Lakotnik, zato ker je mačete tako napisal....on že ve...

darkolord ::

a) ker nočeš senc na sprednji strani
b) ker nočeš, da ti sveti v ksiht

Machete ::

Tako je. Če pa ni druge možnosti v stropu ali pod visečimi omarami, pa ajde.. bolje kot tema i guess
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED TRAK - Nočna osvetlitev prostora

Oddelek: Loža
338120 (252) Invictus
»

LED trakovi

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
314608 (769) kriko07
»

LED trak, IR senzor in dimmer

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
193159 (2049) bsslo
»

LED trak / LED paneli

Oddelek: Loža
62273 (1846) bsslo
»

led osvetlitev stopnišča (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8023358 (18976) Map

Več podobnih tem