» »

Trdi disk umira?

Trdi disk umira?

ttommy ::

Sodelavec je imel na servisu računalnik, kjer so ugotovili, da je pokvarjen trdi disk. Računalnik se mu namreč ni hotel več zagnati v Windowse. Prosil jih je, če bi mu lahko rešili ključ (certifikat) za NLB Klik. Dobil je negativen odgovor. ko je dobil računalnik s popravila, sem mu rekel, naj mi prinese disk, če ga niso obdržali. Ko mi ga je prinesel in sem ga priklopil na svoj računalnik, se mi je sicer zagnal v Windowse, ampak USB miške ni hotel zagnati, čeprav je v BIOS-u vse za USB omogočeno. Najdem predpotopno PS/2 miško na kroglico, priklopim in se naloži v Windowse, ampak potem zablokira. Resetiram računalnik in izklopim kabel za internet in potem dela vse normalno. Uspem izvoziti certifikat na USB ključ in posneti vse slike na DVD. Inštaliram Crystal Disk Info in tam kaže stanje "Opozorilo", ter z rumeno označeno :
C5 Current Pending Sector Count
C6 Uncorrectable Sector Count

Gre ta disk res proti koncu, ali se ga še da uporabiti za shranjevanje kakih datotek?
Gamer

axee ::

Disku je zmanjkalo rezervnih sektorjev, tako da okvarjene ne more več zamenjati. Nisi napisal dejansko število sektorjev (pending in uncorrectable), ampak tak disk ni več primeren za shranjevanje česarkoli. Naslednič pa backup! :)

blackbfm ::

c5 sicer ni nujno kritičen, včasih gre za logične napake ki se jih da popravit z low level formatom
c6 pa ni uredu sploh

tak disk ni več varen za shranjevanje

ttommy ::

Aha, torej ga bom jaz zadržal, sformatiral in imel na njem shranjene samo filme. Ne bo škode, če bo postal neberljiv.
Gamer

dr.Akula ::

Eno vprašanje na hitro...

Tole najbrž ni pogosto, da bi crknil ravno prvi blok:
 hin

hin



Predvidevam, da je to vzrok, da pri bootanju v OS napiše Missing operating system?
ni podatka

Rias Gremory ::

Zna bit ja.
LiveCD pa backup kritičnih podatkov za preventivo.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

dr.Akula ::

Backup narejen. Nov disk tudi že na poti ;)
ni podatka

cegu ::

Uporabljaš ga lahko za prenašanje vsebine preko torrenta (npr. Ubuntu da me ne bo kdo za jajca vleku).

Datoteka se ti downloada na "pokvarjen" disk, ko pa je prenešena 100%, jo pa skopiraš na novi disk. No - to uTorrent zna narediti tudi sam, če mu poveš.

Zakaj - zato da ne fragmentiraš novega diska, raje starega do konca uniči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk WD

Oddelek: Pomoč in nasveti
497129 (5410) _Denny_
»

Problem z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
404687 (3547) jonystar
»

napaka HDD diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
233254 (2746) Grega255
»

Koliko časa preživijo diski (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
6023058 (16701) Sami
»

Opozorilo za disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
396140 (5443) fr4nc

Več podobnih tem