» »

Trening za kondicijo

Trening za kondicijo

Free Bird ::

Torej, v dobrih treh mesecih bi moral pridobiti čim več kondicije, sedaj je nekaj že imam, vendar ni dovolj. Rabil bi predloge kako bi jo kar najlažje dobil. Lahko omenim, da okoli 3x na teden tečem 5.5 km ter ko je vreme in čas prekolesarim od 40 do 70 km. LP

Aston_11 ::

Ho ho - kaj greš na Iron Mana? Drugače si pa že priden!

krajnc3k ::

Torej postopoma povečuj distanco...

Free Bird ::

Haha Iron Man, mogoče drugo leto :)) Ne, planiram pa, da se udležim kolesarskega vzpozna, ki se odvija kolikor tolikor v bližini. Ja distanco pa bom začel počasi podaljevati oz. 2 kroga bo treba začet laufat :). Mislil sem pač, če kdo pozna kake vaje, ki bi znale pomagati. Verjetno bom začel tudi z tabato.

eric_cartman ::

http://www.livestrong.com/article/33284...

Tukej je članek, ki ti po točkah opisuje kako to narest... :) Jst edin nimam volje, da bi na tako dolge razdalje teku.. Za 15 minut se zlaufat je kul.. Za 2 ure prov laufat mi pa kr ne gre.. Tko da vse kar bi jst dodal temu članku je na koncu samo še velik volje za tek.

Pa še tale:
http://www.runningplanet.com/training/v...

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Greš tečt/kolesariti na +2000 m nv + uporabiš kakšne uteži, se bo bolj poznalo pri kondiciji ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

eric_cartman ::

Pozabil sem dodati, da si preberi kar celotno stran runningplanet.com.

Tm maš miljon nasvetov za miljon različnih tekov in različne načine vadbe in ne vem kaj še vse..

Free Bird ::

Hayabusa je izjavil:

Greš tečt/kolesariti na +2000 m nv + uporabiš kakšne uteži, se bo bolj poznalo pri kondiciji ?

Take višine ravno nimam nikjer v bližini, cirka 800 metrov višinske razlike je v bližini :)

eric_cartman je izjavil:

Pozabil sem dodati, da si preberi kar celotno stran runningplanet.com.

Tm maš miljon nasvetov za miljon različnih tekov in različne načine vadbe in ne vem kaj še vse..

Hvala ti, bom pregledal zadevo, sedaj pa sem se odločil, da grem prehodit tistih 800 metrov :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Free Bird ()

Blinder ::

sam ne poslušat kolesarjev z bicikel.com, ker so pametni eden bolj od drugega a nimajo pojma
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

GGGGG ::

Mal več kot 5.5km 3x na teden. To je dobrih 20 minut zmernega teka, kar je mogoče dovolj za vzdrževanje ene osnovne kondicije.

Dodaj še kak dan teka vmes, malo podaljšaj treninge, dodaj vmes kak dan intervalnega teka pa delaj zraven vaje za moč z lastno težo. Tole zadnje tekači pogosto spregledajo, v resnici pa precej dvigne pripravljenost.

galu ::

GGGGG je izjavil:

Mal več kot 5.5km 3x na teden. To je dobrih 20 minut zmernega teka, kar je mogoče dovolj za vzdrževanje ene osnovne kondicije.


9/10 prebivalstva ni zmožna preteči 5.5km v dobrih 20 minutah. To torej le ni kondicija povprečnega Janezka.
Tako to gre.

kuglvinkl ::

nej ti bo recimo 7 km v manj kot 42 minut cilj.
Your focus determines your reallity

Free Bird ::

galu je izjavil:

GGGGG je izjavil:

Mal več kot 5.5km 3x na teden. To je dobrih 20 minut zmernega teka, kar je mogoče dovolj za vzdrževanje ene osnovne kondicije.


9/10 prebivalstva ni zmožna preteči 5.5km v dobrih 20 minutah. To torej le ni kondicija povprečnega Janezka.

Res je, sam rabim 27 minut. Danes grem dupli krog pa da vidimo kako bo :)

kuglvinkl je izjavil:

nej ti bo recimo 7 km v manj kot 42 minut cilj.

To je preračunano 6 min/km, trenutno pa je moe povprečje v 5.5 km (kakih 500 m je hoje ker je preveč klanec) 5:55 min/km, bom danes videl kako je s stvarjo, ko bo razdalja približno 9 km.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Free Bird ()

kuglvinkl ::

No, poročaj.
Your focus determines your reallity

GGGGG ::

galu je izjavil:

GGGGG je izjavil:

Mal več kot 5.5km 3x na teden. To je dobrih 20 minut zmernega teka, kar je mogoče dovolj za vzdrževanje ene osnovne kondicije.


9/10 prebivalstva ni zmožna preteči 5.5km v dobrih 20 minutah. To torej le ni kondicija povprečnega Janezka.


Mogoče sem malo preveč površno napisal teh "dobrih 20 minut", lahko bi napisal tudi slabe pol ure. Moj point je bil, da pol ure teka 3x na teden ne bo dalo kakšnega hudega napredka v kondiciji. Vsaj ne na kratek rok.

Shegevara ::

Ja, iKst, sta dve vrsti nadaljevanja.
1.) Povečaj čas teka / čas na kilometer ostane enak
2.) Čas teka ostane isti / čas na kilometer pa se zmanjša.

Free Bird ::

kuglvinkl je izjavil:

No, poročaj.

Evo, sicer nisem šel 2 kroga, ampak sem se domislil nove trase, dolge skoraj 8 km (7.92 km), da sem pretekel oz. pretekel kakih 90% (v tisti najhuši breg hodim, drugače drug dan čutim posledice pretiravanja) sem poravil 44 minut in 55 sekund, kar je cirka 5:40 min/km. Zgleda, da sem se zgoraj malo zmotil, ko sem podal povprečje.

EDIT: Ali pa se nisem zmotil, postavil sem rekord v min/km :))

Shegevara je izjavil:

Ja, iKst, sta dve vrsti nadaljevanja.
1.) Povečaj čas teka / čas na kilometer ostane enak
2.) Čas teka ostane isti / čas na kilometer pa se zmanjša.

V bistu sem že nekaj napredoval, za tistih 5.5 km sem rabil 42 min :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Free Bird ()

kuglvinkl ::

Ej super :)
Your focus determines your reallity

Hexx ::

Za kolesarje: Naslednji vikend Piran Pedalira tekmovanje po Piranu, če kdo živi v bliži ali pa ga zanima, ni reklama ker je vse zastonj samo pravim.. :)
http://piranpedalira.com/

martincek1 ::

kitewing ::

Za tek uporabljaš druge mišice kot za kolesarjenje. Splošno kondicijo boš pridobil tudi s tekom, vendar če želiš doseči nek rezultat na kolesarskem vzponu moraš trenirati s kolesom, da uporabiš prave mišice. Nekaj informacij o treningu lahko dobiš na http://www.kavas-miran.com , program treninga boš dobil v knjigi od Joe Friel-a.
PS: treniraj na blagih vzponih, kjer lahko delaš intervalni trening. Če boš treniral na strmih vsponih boš sicer imel kondicijo vendar ne boš hiter.

nitro2 ::

če greš na kolesarski vzpon boš moral trenirati s kolesom ne pa laufat

Shegevara ::

nitro2 on nabira kondicijo. Ne samo, da je nujno, da teče, če kaj resno v tej smeri razmišlja, bi poleg teka in kolesarjenja seveda potreboval še plavanje.

Prav zaradi različnih mišic. Potrebuje nasvete za kondicijo. Če bo samo kolesaril, se bodo mišice prehitro utrudile in bo nabiranje kondicije počasnejše. Z izmenjavo teka, kolesarjenja in plavanja bo hkrati nabiral kondicijo s tem da bo vedno obremenjeval druge mišice. Ko bo pa kondicija na vrhuncu, pa lahko samo tako spremeniš način treniranja, da je vedno več kolesarjenja, dokler se ti ne nabere dovolj mišične mase.

kitewing ::

Shegevara je izjavil:

nitro2 on nabira kondicijo. Ne samo, da je nujno, da teče, če kaj resno v tej smeri razmišlja, bi poleg teka in kolesarjenja seveda potreboval še plavanje.

Prav zaradi različnih mišic. Potrebuje nasvete za kondicijo. Če bo samo kolesaril, se bodo mišice prehitro utrudile in bo nabiranje kondicije počasnejše. Z izmenjavo teka, kolesarjenja in plavanja bo hkrati nabiral kondicijo s tem da bo vedno obremenjeval druge mišice. Ko bo pa kondicija na vrhuncu, pa lahko samo tako spremeniš način treniranja, da je vedno več kolesarjenja, dokler se ti ne nabere dovolj mišične mase.


Če bi želel imeti čimboljšo splošno kondicijo, bi bilo to kar si napisal približno res, če pa treniraš prav za določen cilj, je pa ta način treninga zgrešen. Res je da moraš poleg kolesarjenja delati še vaje za moč, da okrepiš trebušne in hrbtne mišice in na koncu treninga še raztezanje. Tip treninga je lahko enak 42 dni potem se mora spremeniti, ker se mišice adaptirajo na določen trening. Trenirati moraš v različnih intenzivnostih, ker so učinki v različnih intenzivnostih razlčni. Glej tabelo 1 glede intenzivnosti in tabelo 2 kakšne učinke lahko pričakuješ v neki intenzivnosti http://home.trainingpeaks.com/articles/... . Delati moraš po nekem programu, kar pomeni sistematično, saj z napačnim obsegom ali intenzivnostjo dosežeš podtreniranost, ali pretreniranost.

nitro2 ::

Shegevara je izjavil:

nitro2 on nabira kondicijo. Ne samo, da je nujno, da teče, če kaj resno v tej smeri razmišlja, bi poleg teka in kolesarjenja seveda potreboval še plavanje.

Prav zaradi različnih mišic. Potrebuje nasvete za kondicijo. Če bo samo kolesaril, se bodo mišice prehitro utrudile in bo nabiranje kondicije počasnejše. Z izmenjavo teka, kolesarjenja in plavanja bo hkrati nabiral kondicijo s tem da bo vedno obremenjeval druge mišice. Ko bo pa kondicija na vrhuncu, pa lahko samo tako spremeniš način treniranja, da je vedno več kolesarjenja, dokler se ti ne nabere dovolj mišične mase.

Pravi da bi se rad pripravil na kolesarski vzpon.
Potemtakem bo moral kolesariti in ne teči.
Sam vozim vzpone že kar nekaj let. Pa si ne predstavljam da bi tekel zato da bi bil s kolesom hitrejši v hrib.
Za uspešnega brdaša je tudi pomembna nizka teža.
Predvsem pa pravilen način treninga in prehrane.
Nekdo je pripel link Mirana Kavaša tam se bo našlo veliko pametnih nasvetov.
Drugače pa kolo in ne tek.

Shegevara ::

nitro2 je izjavil:

Shegevara je izjavil:

nitro2 on nabira kondicijo. Ne samo, da je nujno, da teče, če kaj resno v tej smeri razmišlja, bi poleg teka in kolesarjenja seveda potreboval še plavanje.

Prav zaradi različnih mišic. Potrebuje nasvete za kondicijo. Če bo samo kolesaril, se bodo mišice prehitro utrudile in bo nabiranje kondicije počasnejše. Z izmenjavo teka, kolesarjenja in plavanja bo hkrati nabiral kondicijo s tem da bo vedno obremenjeval druge mišice. Ko bo pa kondicija na vrhuncu, pa lahko samo tako spremeniš način treniranja, da je vedno več kolesarjenja, dokler se ti ne nabere dovolj mišične mase.

Pravi da bi se rad pripravil na kolesarski vzpon.
Potemtakem bo moral kolesariti in ne teči.
Sam vozim vzpone že kar nekaj let. Pa si ne predstavljam da bi tekel zato da bi bil s kolesom hitrejši v hrib.
Za uspešnega brdaša je tudi pomembna nizka teža.
Predvsem pa pravilen način treninga in prehrane.
Nekdo je pripel link Mirana Kavaša tam se bo našlo veliko pametnih nasvetov.
Drugače pa kolo in ne tek.


Pa če človek omenja kondicijo. In kondicijo bo nabral hitro na moj predlagan način. Ko pa dobi kondicijo, bo pa lahko začel intenzivneje vadit na kolesu, tako kot sem omenil, bo začel v hrib s kolesom trenirat, ko bo kondicijsko za to sposoben. Takrat pa naj nabira moč, tema pa govori o kondiciji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tek vs. kolesarjenje vs. XY (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11118241 (12244) iso2000
»

Vprašanje za rekreativne tekače (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
677910 (6087) AnjaNja
»

Poškodbe pri teku

Oddelek: Šport
275059 (4270) Aquinas
»

Plavanje kot rekreacija?

Oddelek: Loža
4912726 (7541) kuglvinkl

Več podobnih tem