» »

čudna težava z SMS-i

čudna težava z SMS-i

MaX ::

Že dlje časa se mi pojavlja čudna težava z SMSi, ki mi je ne uspe rešiti, pa potrebujem malo pomoči...

Telefon A:
- Galaxy S2, operater SiMobil

Telefon B:
- Sony Ericsson X8, operater Mobitel

Z telefona A na telefon B pošljem SMS sporočilo, pri čemer večinoma ni problemov. Občasno in naključno se zgodi, da telefon B SMS-a ne sprejeme v takšni obliki, kot je bil poslan. Prvi del sporočila takšen kot je bil dejansko poslan, druga polovica SMS sporočila pa je del nekega drugega, precej starejšega SMS sporočila. Nekje, nekako se "zlijeta" v enega...:|

To se mi je zgodilo že večkrat, ampak je vse skupaj precej naključno in mi ni uspelo odkriti vzorca, ki bi to razložil...Na telefonu A sem imel na začetku simobilov softwer, ki sem ga posodabljal, potem sem imel Cyanogenmod 9, sedaj imam unbranded jelly bean, tako da v Galaxy verjetno ni problem.

Na Sony Ericssonu sem ponovno namestil originalno programsko opremo s pomočjo priloženega softwera, vendar se je problem sedaj ponovil. Zadnji takšen dogodek se je zgodil včeraj, pred tem pa je bilo nekaj mesecev miru. Takrat sem na obeh telefonih zamenjal softwer, kar je težavo vsaj začasno rešilo.

Ima kdo kakšno idejo, v čem je težava in kako jo odpraviti? Malo mi je že nadležno vsakič na novo softwer nalagati, potem pa čakati, da se problem ponovi...

bdoxx ::

možno da simobil kaj štrika?

menjaj sim kartici v telefonih iz enega v drugega

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bdoxx ()

MaX ::

Na simobilu pravijo, da v integriteto sporočila ne morejo posegati. Pravijo, da če je bil SMS dostavljen, potem so oni opravili vse pravilno. Bom pa probal zamenjati SIMki, če se bo problem bolj pogosto pojavljal. Včasih se par dni potem ne ponovi...

Zgoraj sem pozabil napisati, da je tudi X8 androidni telefon...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MaX ()

bdoxx ::

na simobilu pravijo marsikaj, čeprav je res malo možnosti, da je res kriv simobil se vseeno splača poizkusit.

lukaz ::

Če je daljši sms se itak razdeli v 2 smsja. Zamenjaj simki in če bo delovalo teži simobilu. Če ne bo delovalo vprašaj mobitel če se vidi kakšna napaka na smsc-ju

NoName ::

marsikateremu telefonu se včasih malce 'sfuzla'... za začetek bi ti priporočal naslednje:
- za začetek v predalu obeh aparatov zbriši njuno celotno korespondenco (smsi in mmsi)

če to ne bo pomagalo:
- na obeh nastavi, da uporablja privzeto kodno tabelo (GSM 0x00), ali v najboljšem primeru Latin-1 (0x03), nikakor pa ne razširjene tabele UCS2 (0x08), kar bi tudi zmanjšalo dolžino sporočila iz 160 na 70 znakov, če govorimo o enem kratkem sporočilu, in ne sestavljenem, kar bi dodalo še neke druge headerje, in bi načeloma tudi lahko tudi botrovalo tvojim težavam

in nazadnje:
- oba aparata na tovarniške nastavitve ter ju "posodobi" z najnovejšo *uradno* programsko opremo; custom programska oprema tudi ni nujno vedno najboljša rešitev... s cyanogen-om 7 sem imel na nexusu neke probleme ter veselo prijavljal napake preko njihovega bugtraq-a, ampak se ni rešilo nič :(

... drugače bi pa lahko tehnična podpora s strani pošiljateljevega operaterja lahko analizirala napako na samem SMS centru, kjer se sporočilo odloži, preden se dostavi na MS.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Serviserji ne znajo telefona popraviti

Oddelek: Mobilne tehnologije
235133 (2909) OmegaBlue
»

Zanimiv problem s telefonom

Oddelek: Mobilne tehnologije
203934 (2720) kunigunda
»

Sony Ericsson Xperia Arc (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421264 (8447) cordoba
»

Sms ni prišel do naslovnika?

Oddelek: Mobilne tehnologije
4013273 (11799) kunigunda
»

Si mobil in napake (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7920298 (16884) Mitja358

Več podobnih tem